Mazda3 BK LF '07 2.0 150KM KINTARO – by kalesoon :)

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez kalesoon » 23 sie 2015, 22:13

ezg_siwy napisał(a):Siemka,
Złożyłem wszystko do kupy i nie działa.
Chyba sprzedający mnie oszukał i mam przyciski z mazdy 6 :/ , bo podświetlane są na zielono, a gdzieś czytałem, że sterowanie z M3 i M6 nie jest kompatybilne.
Na jaki kolor się u Ciebie podświetlają?

Mógłbyś ewentualnie zrobić zdjęcie wtyczki żebym mógł zerknąć jakie masz kable podłączone do konkretnych pinów?


Z tego co wiem to przyciski powinny być podświetlone na czerwono. U mnie tak jest. Ale szukam w necie jak wyglądają przyciski w M6 w nocy i pieron wie... są czerwone, zielonych nie znalazłem. Może ktoś tam już grzebał? Stąd zielony kolor? Masz jakiś numer na tych przyciskach? Cokolwiek?

Zobaczę jak z czasem u mnie będzie, by to rozbierać jeszcze raz .. mam wesele w bliskiej rodzinie i wyjazd na urlop zaraz po nim, krucho z czasem ostatnio.

Czy czujnik położenia hamulca ma u Ciebie 4 piny?
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2012, 20:50
Posty: 499 (7/8)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 Kintaro 2.0 150KM LF (BK)
była: 626 2.0 115KM FS (GF)

Postprzez ezg_siwy » 23 sie 2015, 23:26

Hej,
Tak, czujnik ma 4-ry piny i z tego co widziałem tam nie bardzo ma się co zepsuć.

Niestety na 99% zostałem oszukany z przyciskami.
Kupowałem tutaj http://allegro.pl/mazda3-mazda-3-multif ... 39261.html
ale dostałem przyciski w czarnych obudowach, z zielonym podświetleniem.
Najgorsze jest to, że poszedłem sprzedającemu na rękę i kupiłem poza allegro... Sam jestem sobie winien.
Jutro do niego zadzwonię i pogadam, ale jeśli będzie kręcił, to mu zrobię antyreklamę na każdym możliwym forum motoryzacyjnym...

A u Ciebie jak są podświetlane? Na czerwono?

Tu teoretycznie jest 6 kogoś z forum i ma czerwone przyciski:

http://forum.mazda6club.com/attachments ... eddash.jpg

Przy czym tak czy siak nie dostałem tego, co było na zdjęciu w aukcji, więc już samo to kwalifikuje towar do zwrotu.

Jakbyś znalazł czas żeby zrobić zdjęcie fotki z bliska, to byłoby super. Ewentualnie jakieś zbliżenie na necie, bo mnie się jeszcze nie udało.
Numery seryjne mogę spisać, ale też muszę to jeszcze raz rozłożyć.
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Postprzez kalesoon » 23 sie 2015, 23:34

Tak, mam czerwone podświetlenie.
Powiedz mi jeszcze, jakiego koloru była wierzchnia warstwa izolacji na kablach od przycisków. Powinna być jak na załączonym obrazku z forum zagranicznego – czarna. U mnie była czarna. Gdzieś na necie widziałem, że w M6 jest szara.

Postaram się we wtorek to rozkręcić znowu i porobić zdjęcia – nie obiecuje że tak będzie, bo na serio czasu mało... za miesiąc bym miał czas na 100%.
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2012, 20:50
Posty: 499 (7/8)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 Kintaro 2.0 150KM LF (BK)
była: 626 2.0 115KM FS (GF)

Postprzez ezg_siwy » 24 sie 2015, 00:44

Izolacja była szara...
Spoko stary, nie rozkręcaj, daj spokój. Masz ważniejsze rzeczy na głowie. Spróbuję poszukać w necie, może jakieś schematy się uda dorwać albo dokładniejsze zdjęcia.
A przede wszystkim jutro dzwonie do leszcza i spróbuję odzyskać pieniądze albo chociaż towar, za który de facto zapłaciłem.
Dzięki za dotychczasową pomoc. Z chęcią odwdzięczę się browarkiem, podaj tylko adres :)

Dopisano 24 sie 2015, 13:37:

Znalazłem na zagranicznym forum taki materiał jak wkleiłem tu: viewtopic.php?f=470&t=97418&p=3068224#p3068224

Wygląda na to, że wystarczy uziemić jeden pin i wszystko gra. Spróbuję dzisiaj tego rozwiązania, bo jest bardzo proste. Jak nie, to oddam przyciski sprzedającemu – rzekomo mogę.

EDIT: Tak, powyższy opis jest prawidłowy. Wystarczy uziemić jeden pin od przycisków tempomatu i zaczyna on działać :)
Także sprawa załatwiona. Póki co zostanę przy tym co mam – zielone podświetlenie bardzo mi nie przeszkadza. Jak za jakiś czas wpadnie jakaś tania kiera albo urodzi się plan obszycia, to wtedy poszukam takiej od mps'a żeby miała te obudowy tytanowe pod kolor radia.

Dzięki kalesoon za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Postprzez kalesoon » 25 sie 2015, 17:39

Czyli podsumowując, udało się problem rozwiązać i tempomat jest :). Superowo!
Po urlopie, postaram się zklecić jakiś tutorial z montażu tempomatu (jak to czytasz widmo, to jeszcze nie musisz nic wykrawać :P), zbierze się wszystkie dotychczasowe doświadczenia i będzie dla potomnych :)
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2012, 20:50
Posty: 499 (7/8)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 Kintaro 2.0 150KM LF (BK)
była: 626 2.0 115KM FS (GF)

Postprzez darek_z » 12 wrz 2015, 18:54

Ech, ja już się ucieszyłem, że podłączę tempomat, już wczoraj kierownicy szukałem a tu chyba lipa.
Mój czujnik położenia hamulca wygląda tak:

Obrazek

Z tego co pamiętam powinny być 4 kabelki.
Początkujący
 
Od: 3 maja 2015, 11:23
Posty: 16 (1/2)
Skąd: Kraków

Postprzez some1 » 13 wrz 2015, 09:47

W 1.6 benzynie nigdy nie było oferowanego tempomatu, więc możliwe że nie masz do niego instalacji jak w 2.0.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 17:47
Posty: 679 (0/20)
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Postprzez darek_z » 13 wrz 2015, 10:16

Z drugiej strony cruise control się świeci podczas testu (aczkolwiek na pomarańczowo-zielono). Ale zapewne jest jak mówisz, zasmuciłeś mnie tą informacją (choć podejrzewaną), ale nic zaoszczędzone pieniądze wrzucę w coś innego, tylko jeszcze nie wiem co.
Początkujący
 
Od: 3 maja 2015, 11:23
Posty: 16 (1/2)
Skąd: Kraków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy