Mazda3 BL MPS L3-VDT 2013

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez qgp » 12 cze 2014, 11:28

monkahead napisał(a):Przeróbkę to i ja bym zrobił ale tylko tylny zderzak i dwie lufy :)

No to do roboty ;) na co czekasz?
Jakbym miał przerabiać 2.0 na wersję z dwururką z tyłu, to bym się już chyba skusił na zrobienie całego wydechu sportowego :), do tego jakieś lekkie strojenie auta i gitara.
Robienie atrapy sportowego układu wydechowego do mnie jakoś nie przemawia. Szkoda zachodu imho ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez monkahead » 12 cze 2014, 21:24

qgp napisał(a):Robienie atrapy sportowego układu wydechowego do mnie jakoś nie przemawia.

Jakiej atrapy? Przecież dym będzie szedł z obu rur jak w MPSie, głośny wydech męczy na dłuższą metę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 10:18
Posty: 243 (1/6)
Skąd: Sosnowiec
Auto: MX-5 NC Summer Edition

Postprzez qgp » 16 cze 2014, 16:16

Co kto lubi ;) Tym bardziej życzę szybkiej realizacji dwururki. Wizualnie na pewno uatrakcyjnisz swoją i tak już bardzo ładną 3.
Od siebie dodam, że moim zdaniem wydech w mpsie jest cichy. Może aż za cichy ;)? Przy nieszybkiej, miejskiej jeździe – czyli poniżej 4, 4,5k obrotów – to w zasadzie prawie normalne cywilne auto.

Jeśli chodzi zaś o mojego MPSa to obecnie planuję wizytę w ASO w celu sprawdzenia co oni tam za olej do skrzyni biegów dali, bo dyferencjał dość głośno trze na skręconych kołach. Na polskich forach nie ma za dużo info na ten temat (ale też ilość MPSów z przebiegiem około 100k km jest znikoma), ale na amerykańskich doczytałem, że to dość typowy objaw po wymianie oleju w skrzyni biegów. Z tym że w ASO to powinni chyba byli użyć tego OEM`owego oleju, który teoretycznie nie powinien dawać takich objawów...
Zobaczymy.

@radzi89 – miałeś już takie przeboje? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez Robur1978 » 17 cze 2014, 13:58

Fajna maszyna i moim zdanie godne pochwały zachowanie Mazdy, że sfinansowała 50% kosztów nowego silnika. Oby każdy dealer miał tak zdrowe podejście i nie odsyłał klientów z kwitkiem. Z drugiej strony, wiadomo, że takie auto ma pasjonat, który napewno jeździ na zloty, kontaktuje sie z innymi miłośnikami marki. Opinia w świat idzie i dobrze, że w centrali zdją sobie z tego sprawę.
Żeby fajnie śmigała i unikała fotoradarów :)!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2013, 18:24
Posty: 38 (1/1)
Skąd: Lusk, Co Dublin, Ireland
Auto: Mazda 3 Sport, 2.0 benzyna DISI, manual 151 KM, '09 Ocean Blue, right-hand drive

Postprzez qgp » 30 cze 2014, 10:47

Kolejne rzeczy na mojej liście "do zrobienia" się pojawiają, a w zasadzie nic nie ubyło ;)

W planie:
– powłoka ceramiczna na lakier + polerka... co rusz widzę nowe ryski.. część po poprzednim właścicielu ale kilka chyba już za mojej kadencji powstało. Lakier strasznie delikatny. Niechętnie, ale chyba się skuszę na ten wydatek.
– w tej samej firmie będę robił też w lipcu odświeżenie wnętrza (czyszczenie, konserwacja), łącznie z likwidacją dość potężnych rys po CB radiu, które woził poprzedni właściciel między fotelem pasażera a tunelem.
– wymiana kierownicy <glupek2> Planuje kupić drugą, ori kierownicę do mazdy. Przy okazji dać nową do obszycia, żeby wieniec był trochę grubszy. Nadrzędnym celem wymiany kiery jest poprawa wyglądu – jak widać na zdjęciu ze str. 1, mocno wytarty jest guzik "VOL", którego raczej nikt się nie podejmie pomalowania. Poza tym, widzę, że skóra na kierownicy też już ma lekkie wytarcia... Wydatek jest w sumie niewielki. Nie wiem tylko jak skomplikowany jest montaż nowej kiery.. Ktoś miał do czynienia?

Jestem już po pierwszych rozmowach w sprawie oklejania wnętrza... nie jestem zbyt pozytywnie nastawiony, bo renomowana poniekąd firma Car-Spa, stwierdziła, że będą musieli wezwać jakiegoś fachowca z ASO... Myślałem, że skoro to oferują to mają kogoś na miejscu. Zobaczymy, albo u nich to zrobię, albo poszukam innej firmy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez marwol » 1 lip 2014, 11:43

to że wezwą kogoś z aso to nic złego :)


oglądałem jakąś relacje z prac przy Hondzie type-r gdzie też wezwali kogoś z ASO , żeby pokazał jak szybkę od licznika się ściąga.


To raczej świadczy , że chcą dobrze wykonywać swoją robotę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 20:19
Posty: 422 (2/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda3 MPS BK '08

Postprzez qgp » 23 lip 2014, 21:43

hej :)

z wielką przyjemnością informuję zainteresowanych, że od poniedziałku ruszają pracę nad wyglądem mazdy ;)

1. zakupiłem nową kierownicę, którą jutro wysyłam do obszycia i pogrubienia wieńca. W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że już będzie zamontowana.
2. w poniedziałek mazda jedzie do "studia kosmetyki samochodowej" <lol> na serię zabiegów upiększających: lakier do drobnych korekt (rysy i ryski) oraz do spolerowania, nałożenie powłoki ceramicznej :D , czyszczenie wnętrza oraz oklejenie srebrnych, plastików przy uchwytach drzwi oraz środkowej konsoli.

Nie mogę się doczekać efektu polerki i ceramiki.

Relację (również foto) z efektów oraz recenzję fachowców umieszczę w tym wątku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez qgp » 3 sie 2014, 21:51

Czołem ;)

Auto wróciło do mnie w środę i wygląda super.

Obrazek
Obrazek

Fotorelacja z prac znajduje się również na stronie wykonawcy http://www.varimutos.pl/portfolio-items/mazda-3-mps-powloka-ceramiczna-4nano-sapphire-hd-pro/#prettyPhoto którego mogę szczerze polecić.

Auto nabrało bardziej intensywnego koloru – czerń jest głębsza. No i najważniejsze, że rysy poznikały. MPS wygląda prawie jak nowy :D

Przy okazji obklejone zostały również plastiki wewnątrz auta:
Obrazek

Obrazek

Wygląda to całkiem fajnie, na pewno dużo lepiej niż obdrapane przez poprzedniego właściciela ori plastiki ;) Dla przypomnienia:
Obrazek


Wróciła też obszyta kierownica i nie mogę się doczekać jej założenia. Jestem bardzo zadowolony z efektu.
Obrazek

Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w tygodniu. Jeśli nie to pewnie dopiero za dwa. Po zamontowaniu trzasnę jakąś fotkę całości wnętrza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez KMBak » 3 sie 2014, 22:55

No, no. Zacnie! <spoko>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ragun » 3 sie 2014, 23:20

Kierownica wyszła zaje.....e :D !! zazdraszczam, a jaki to koszt mniej więcej ok220zł??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 16:38
Posty: 453 (1/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BL Sport 2009 2.0 DISI i-stop

Postprzez qgp » 3 sie 2014, 23:33

ragun napisał(a):Kierownica wyszła zaje.....e :D !! zazdraszczam, a jaki to koszt mniej więcej ok220zł??

Kierownicę kupiłem używkę, rocznik 2013, z jakimś niskim przebiegiem ponoć (w co jestem w stanie uwierzyć bo wyglądała jak nowa) za śmieszne 170 zł. Żal było nie kupić w mojej sytuacji. Na pewno jest to prostsze rozwiązania niż dosztukowywanie wytartych guzików.

Samo obszycie 130zł + pogrubienie 30 zł. Więc nie wyszło w sumie jakoś tragicznie drogo. Jeszcze może moją kierownicę opchnę na alledrogo to jak dobrze pójdzie parę groszy się zwróci :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez Bejsu » 3 sie 2014, 23:34

Fajna sprawa z tą powłoka nano :) Lakier lustrzany! Można wiedzieć ile taka usługa Cie kosztowała ?
Axela!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2014, 22:14
Posty: 613 (15/10)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BK Z6 2004r, HB. Winning Blue 27B <-- Było.
Jest Mazda 3 BP SKYACTIV G 2019 HIKARI. https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 2&t=212463

Postprzez qgp » 3 sie 2014, 23:49

Bejsu napisał(a):Fajna sprawa z tą powłoka nano :) Lakier lustrzany! Można wiedzieć ile taka usługa Cie kosztowała ?

Załapałem się na promocję w ww. zakładzie – nałożenie powłoki kwarcowej i wszystkie przygotowania do tego (czyli również polerka) kosztowało bodajże 1250zł. Jak ktoś jest z trójmiasta i okolic to polecam, warto się załapać na tą promocję.

Cena bardzo atrakcyjna. U konkurencji min. 2000 zł.

Bez dbania o to powinno wytrzymać do 2 lat. Jeśli się będzie dbało, to jest odnawiało tą powłokę (jakaś tam dodatkowa warstwa poślizgowa, jeszcze się nie wdawałem w szczegóły) to do 5 lat niby może nawet wytrzymać ten kwarc. Jak będzie w praktyce, możecie mnie pytać za 2 lata ;)
Jeśli chodzi o odczucia, to lakier jest niesamowicie gładki i brud nie chce do niego za nic przylgnąć. Lakier jest wręcz ślizgi. Odebrałem go w środę a do teraz wygląda jakby wrócił prosto od kosmetyczki. Ułatwi mi to również późniejsze mycie auta. Liczę również, że ten kwarc nieco poprawi bardzo słabą trwałość seryjnego lakieru madzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez Seraf » 4 sie 2014, 07:55

ślicznie to wygląda a biorąc pod uwagę że foty nigdy nie oddają pełnego obrazu to na żywo musi jajca urywać :D
Obrazek
Obrazek
aka "bez sensu"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:28
Posty: 3537 (2/15)
Skąd: Białystok
Auto: rower miejski :D

Postprzez Robur1978 » 4 sie 2014, 12:43

Super to wygląda :). Swoją drogą myślę, że te karbonowe okleiny w środku to z biegiem lat będą pojawiały się w wielu egzemplarzach. Widzę, że oryginalna farba lubi schodzić z tych plastików. Dobra robota!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2013, 18:24
Posty: 38 (1/1)
Skąd: Lusk, Co Dublin, Ireland
Auto: Mazda 3 Sport, 2.0 benzyna DISI, manual 151 KM, '09 Ocean Blue, right-hand drive

Postprzez monkahead » 4 sie 2014, 18:41

Gdzie w końcu robiłeś kierę?

Wysłano z Nokia Lumia 925
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 10:18
Posty: 243 (1/6)
Skąd: Sosnowiec
Auto: MX-5 NC Summer Edition

Postprzez qgp » 4 sie 2014, 19:19

monkahead napisał(a):Gdzie w końcu robiłeś kierę?
Wysłano z Nokia Lumia 925


monkahead w tym autokier, które mi poleciłeś w innym wątku ;) Bardzo sprawnie to poszło.

Dzięki za polecenie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez KMBak » 4 sie 2014, 19:32

A tą listwę srebrną nad schowkiem przed pasażerem też oklejałeś?
Ten plastik "na godzinie 18" kierownicy też można by okleić.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez qgp » 4 sie 2014, 19:42

KMBak napisał(a):A tą listwę srebrną nad schowkiem przed pasażerem też oklejałeś?
Ten plastik "na godzinie 18" kierownicy też można by okleić.


W MPSach ta listwa, o której piszesz jest czerwona.
http://media.caranddriver.com/images/09q4/311485/2010-mazdaspeed-3-interior-photo-311501-s-1280x782.jpg

Nie obkleiłem jej carbonem... nie wiem czy to zrobię... Jeszcze się waham w tej sprawie. Poniekąd pasuje to do koloru tapicerki MPSa, zwłaszcza tej na drzwiach... Ale nie mówię nie – jeszcze nie podjąłem decyzji.

W kierownicy też tego nie obkleiłem, bo w czasie jak auto było u kosmetyczki, kierownica była w obszywaniu. Czy ten srebrny plastik obkleję, też nie jestem jeszcze do końca pewien :D Zobaczę po kilku tygodniach czy mi to kolorystycznie odpowiada czy też zrobił się za duży misz-masz.
Teoretycznie pozostały jeszcze srebrne elementy radia oraz obwódki nawiewów, do których ten element kierownicy niby pasuje... Zobaczymy ;) Na razie wyeliminowałem to co mnie najbardziej drażniło, jak będzie z tym to pomyślę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 12:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez monkahead » 4 sie 2014, 20:28

qgp napisał(a):Auto wróciło do mnie w środę i wygląda super.

Black is back :D

qgp napisał(a):Przy okazji obklejone zostały również plastiki wewnątrz auta:

Pierwszy raz widzę karbon który mi się podoba, dobrze pasuje do tego wnętrza ... ale jeszcze bardziej podoba mi się ta czerwona nitka na fotelach, mieszku i kierownicy.

qgp napisał(a):monkahead w tym autokier, które mi poleciłeś w innym wątku Bardzo sprawnie to poszło.
Dzięki za polecenie.

Nie ma sprawy <spoko> Zabezpiecz sobie czymś tą nić na kierownicy, może woskiem, nie wiem czym to się robi. Z biegiem czasu brudzi się od rąk i nie ma już tak intensywnego czerwonego koloru jak nowa, a ten kolor jednak robi robotę, nie ma co ukrywać <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2013, 10:18
Posty: 243 (1/6)
Skąd: Sosnowiec
Auto: MX-5 NC Summer Edition

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy