Mazda3 BL LF 2010r. by Chaty

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez ZOOMik » 19 gru 2011, 01:17

Jacekm_ napisał(a):Niczego sobie te "najtańsze Tomasony" <spoko>
O ile ori to zawsze najlepszy wybór, to w tym przypadku, pod względem wyglądu jest chyba... <nie powiem>
...nawet lepiej :D .

No bez przesady...chyba jednak Kolegę trochę poniosło ;)
Dołączam się do gratulacji Chaty ...dobrze, że tego oczojebnego niebieskiego nie wziąłeś co się nim tak wszyscy nie wiedzieć czemu jarają :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Jacekm_ » 19 gru 2011, 13:33

Nic nie poniosło – subiektywna ocena – nie podlega ocenie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez Chaty » 20 gru 2011, 12:34

ZOOMik napisał(a):Chaty ...dobrze, że tego oczojebnego niebieskiego nie wziąłeś co się nim tak wszyscy nie wiedzieć czemu jarają

No ja też nie wiem czemu, a ten kolorek co mam jest raczej rzadko spotykany (przynajmniej w moich okolicach), na żywo innej takiej mazdy nie widziałem :)
... a i dzięki za opinie <oczko>

Niestety z mazdą wystąpił ostatnio problem.
Mazda stała sobie w garażu max 2 tyg i po tym okresie zaniemogła, odpaliłem ją z drugiego auta i podstawiłem do serwisu-oni tam ją naładowali i powiedzieli, ze wszystko w porządku to bylo tydzień temu, a w ten piątek pojechałem do elektryka i on powiedział, że aku jest prawie rozładowany i trzeba to zgłosić, bo coś żre prąd a tak nie może być, w serwisie znów powiedzieli, że wszystko ok, a jak opowiedziałem całą sytuacje nie chcieli mnie słuchać i zbyli. Więc o co chodzi? Ktoś miał podobny przypadek? <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2011, 20:44
Posty: 320
Skąd: Bialystok

Postprzez KMBak » 20 gru 2011, 12:46

Na sedanie ten niebieski nie wygląda dobrze. Sedan jest bardziej elegancki – taki kolor błękitny, srebrny, grafit, ten nowy brązowy – fajnie wyglądają.
Na hatchbacku, który ma zadziora, fajniej wyglądają zdecydowane kolory – czerwony, "wcale nie uważam, że oczojebny" niebieski :–).

Z resztą – kolor to kwestia gustu i nie ma co dyskutować – i idealnie jest jak ma się wpływ na to jaki się kupuje (bo czasem trzeba kupić co jest – bo kolor sprawa drugorzedna – ważne, żeby "pod blachą" było jak trzeba).

Ja bym swojego blue nie zmienił na żaden inny, ale jak mówię – sedan w blue wygląda po prostu źle, a w błękicie ładnie. Niby mała różnica, ale jednak...

Co do tego akumulatora – kupowałeś nową? – może w salonie coś z aku kombinowali – albo ma przebicie... Bezpieczniki są ok?
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Jericho » 20 gru 2011, 13:34

KMBak napisał(a):Ja bym swojego blue nie zmienił na żaden inny

Ja też uważam, że Mazda w hatchbacku wygląda z nim bardzo dobrze :) sam mam taką <serduszka> jedyny kolor na jaki mógłbym zamienić to żółty taki jak ma radzi89, ale to dlatego, że jeszcze nigdy nie widziałem Mazdy w takim kolorze, jest po prostu unikatowy :D
Ostatnio edytowano 26 mar 2012, 21:55 przez Jericho, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2011, 09:17
Posty: 454 (0/2)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda 3 BK 1.6 MZR

Postprzez Chaty » 20 gru 2011, 17:59

KMBak napisał(a):Co do tego akumulatora – kupowałeś nową? – może w salonie coś z aku kombinowali – albo ma przebicie... Bezpieczniki są ok?

tak, mazda nówka z salonu, zastanawiam się, bo ten niezależny elektryk pytał się czy alarm jest seryjny, bo to on może być problemem, a go montowali dopiero w serwisie jak mazda przyszła i zanim ją odebrałem, może coś źle podłączyli <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2011, 20:44
Posty: 320
Skąd: Bialystok

Postprzez KMBak » 20 gru 2011, 18:59

Chaty napisał(a):
KMBak napisał(a):Co do tego akumulatora – kupowałeś nową? – może w salonie coś z aku kombinowali – albo ma przebicie... Bezpieczniki są ok?

tak, mazda nówka z salonu, zastanawiam się, bo ten niezależny elektryk pytał się czy alarm jest seryjny, bo to on może być problemem, a go montowali dopiero w serwisie jak mazda przyszła i zanim ją odebrałem, może coś źle podłączyli <co?>



Aaaaa... Wiesz co... Słuchaj. Ja też mam niefabryczny. One przeważnie mają własny akumulator (w przeciwieństwie do fabrycznych) – jego zasilanie jest ładowane z instalacji auta. Nie wiem z jakiego obwodu – wg mnie powinno być z alternatora (a nie bezpośrednio z aku), ale może jakoś inaczej jest podpięte. I w przypadku, jak ma jakiś problem z własnym zasilaniem koniecznie chce się ładować, wysysając siły witalne z głównego aku. <co?>
Trochę wymyślam, ale może niech się jakiś spec wypowie.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ZOOMik » 22 gru 2011, 17:52

Chaty napisał(a):Niestety z mazdą wystąpił ostatnio problem.
Mazda stała sobie w garażu max 2 tyg i po tym okresie zaniemogła, odpaliłem ją z drugiego auta i podstawiłem do serwisu-oni tam ją naładowali i powiedzieli, ze wszystko w porządku to bylo tydzień temu, a w ten piątek pojechałem do elektryka i on powiedział, że aku jest prawie rozładowany i trzeba to zgłosić, bo coś żre prąd a tak nie może być, w serwisie znów powiedzieli, że wszystko ok, a jak opowiedziałem całą sytuacje nie chcieli mnie słuchać i zbyli. Więc o co chodzi? Ktoś miał podobny przypadek? <co?>

Nie, ale baterie już wymieniałem...niestety po części sam się do tego przyczyniłem ;)
Jeżeli byłeś u kumatego elektryka (załóżmy, że tak) i faktycznie stwierdził ponadnormatywną upływność to wracaj do ASO i "katuj" ich, aby ustalili przyczynę i ją usunęli, bo w przeciwnym wypadku będziesz miał cały czas tego rodzaju kłopoty.

KMBak napisał(a):Z resztą – kolor to kwestia gustu i nie ma co dyskutować

Oj tam, wiadomo że kwestia gustu, ale przecież opinie zawsze możemy wymienić <klotnia> ;)

KMBak napisał(a):Ja bym swojego blue nie zmienił na żaden inny

Najważniejsze, że Tobie się podoba, bo jak by nie było to Ty musisz codziennie na niego patrzeć <spoko>

Jericho napisał(a):Ja też uważam, że Mazda w hatchbacku wygląda z nim bardzo dobrze :) sam mam taką <serduszka>

Ty w BK masz zupełnie inny odcień niebieskiego...o niebo fajniejszy :D

Jericho napisał(a):jedyny kolor na jaki mógłbym zamienić to żółty taki jak ma radzi89, ale to dlatego, że jeszcze nigdy nie widziałem Mazdy w takim kolorze, jest po prostu unikatowy :D

Unikatowy nie zawsze znaczy fajny i każdemu (autku) pasuje... :P
Nie widziałeś „żółtka” no to patrz…
Obrazek
OK, tym razem komentarz zachowam dla siebie <nie powiem>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Chaty » 22 gru 2011, 19:48

ZOOMik napisał(a): i "katuj" ich, aby ustalili przyczynę

... i tak też się stało, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

...a co do koloru, to wiadomo, każdemu co innego się podoba, więc ciężko powiedzieć który kolor jest ładny, a który nie, ważne, ze właściciel zadowolony ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2011, 20:44
Posty: 320
Skąd: Bialystok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy