Mazda3 BK Z6 '04 Sedan

BP / BN / BM / BL / BK

Postprzez arjot » 6 mar 2011, 23:33

Przyszła pora przedstawić moją Mazdę...
1.jpg

Trójka trafiła w moje ręce w 2006 roku, mając dwa latka miała przeleciane 35 tysięcy. Poprzedni właściciel sprzedawał ją ze łzami w oczach.
Wersja bodajże active.

Trochę suchych faktów stanu zastanego:
Z6, czyli spokojne i niezbyt zrywne serce generujące 105KM napędzane benzyną

edit 14.06.2011 test z VI Monitora poTURBOwanych w 3 przejazdach – 123KM :) – będzie co weryfikować w Rykach <lol>
edit 1.08.2011 No i po Rykach. Trzeba będzie się przejechać na stacjonarną kiedyś żeby i ten wynik potwierdzić ale generalnie nie jest źle – 118,9KM – bardzo zdrowa seria :D
Obrazek
2.jpg

przyśpieszenie 1-100km/h -2 osoby, 3/4 baku, dużo kociej karmy bagażniku, zmiana pasów, kiepski start = 10,9s – (wg fabryki 11.1s) do poprawienia z całą pewnością
1/4 Ryki na mokrym – best ET 17,639

Klimatyzacja automatyczna
Pełna elektryka
ABS
Radio 1CD
Poduszki – nie mialem nieszczęścia liczyć
Stalowe felgi 15"
Lakier Velocity Red Mica
Sterowanie radiem w kierownicy
Podgrzewane lusterka
Niewygodne fotele ;P

Trochę mniej suchy opis:
Samochód odwiedził ze mną wiele różnych miejsc, od kilku lat sprawdza się świetnie w roli środka podróży na narty (zazwyczaj w Alpy), na mazury, wybrzeże i wszędzie tam gdzie mnie albo praca albo urlopy niosą.
Do 70tys km serwisowany w ASO, najpierw AZ Auto potem Mazda Bołtowicz.
Przy 75 tysiącach na liczniku przejechałem się z moją trójką do Jaksy i jak większość raczej już tylko tam będę serwisował samochód :)
Wszystkie materiały eksploatacyjne wymieniane były na bieżąco, na nic nie mialem powodu narzekać, wszystko jest ok po dziś dzień.

Stan obecny czyli marzec 2011
– przebieg 82 tysiące
zmiany, wymiany
– Przy 75 tys amortyzatory nowe przednie Kayaba
– przy 75 tys urżnięta przerdzewiala końcówka wydechu, założona nakładana owalna Ulter w chromie
– dołożone ori światła przeciwmgielne (AZ Auto)
– Xcarlink kupiony http://www.sklep.hadron.pl/ i zamontowany własnoręcznie obok tunelu
środkowego
– zabezpieczenie antykorozyjne podwozia (Mazda Auto Księzyno)
– kupione uzywane w dobrym stanie oryginalne felgi do Mazdy 3 16"
– kupione nowe opony Yokohama S-drive 205/55/R16
kwiecień 2011
– felgi wypiaskowane i polakierowane na ciemny grafit z połyskiem
http://www.renowacjafelg.pl/
czerwiec 2011
– wymieniony wydech – założony Sebring z oferty MMP
– zmieniona gałka zmiany biegów na gałkę akcesoryjną do Mazdy 3 w kolorze piano black
2012
– zmiana kierunków na Radexy :)
– przemyslenia na temat przebudowy audio wraz z wygłuszeniem oraz przyciemnieniem szyb


Zdjęcia wersja letnia:

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg


Zdjęcia wersja zimowa:
12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

zdjęcia środka, niestety garażowe, przy wiosennej sesji przyjdą lepsze..
16.jpg
Ostatnio edytowano 13 maja 2015, 18:13 przez Piotrek_154, łącznie edytowano 14 razy
Powód: Zdjęcia na serwer MS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Seraf » 6 mar 2011, 23:55

Bardzo fajny czerwony sedan :D mówią że czerwony to najszybszy kolor :D czekam na sesję w letnim "obuwiu"
Obrazek
Obrazek
aka "bez sensu"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:28
Posty: 3537 (2/15)
Skąd: Białystok
Auto: rower miejski :D

Postprzez arjot » 7 mar 2011, 00:09

Kolor szybszy od samochodu niestety :)
A letnie wjedzie pewnie za miesiąc, aktualnie zastanawiam się które opony kupić i czy felgi zostawić w srebrze czy polecieć na gun metal/biały/grafit...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Seraf » 7 mar 2011, 08:32

mam ten sam dylemat :D czy zaoszczędzić 400 zł i zrobić to na przyszłe lato czy już oddać felgi do piaskowania i malowania a jeśli malowania to jaki kolor :D
Obrazek
Obrazek
aka "bez sensu"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:28
Posty: 3537 (2/15)
Skąd: Białystok
Auto: rower miejski :D

Postprzez arjot » 7 mar 2011, 09:37

Zrób czarny mat :D 17" które masz moim zdaniem to już rozmiar ok aby bawić się w czarne felgi. Marzyły i mi się takie ale stwierdziłem, że przy 16" felga zginie w grubej otoczce gumy i wcale tak fajnie wyglądać nie będzie... a szkoda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez 911mc » 7 mar 2011, 18:51

Ładna Mazda :)
Widzę że tak jak u mnie (na stalówkach zimówkach)
Nie mogę się doczekać włożenia alu ;]
I LOVE ESP OFF
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2011, 01:03
Posty: 601
Skąd: Białystok
Auto: Scion Tc 2.4 VVTI :)

Postprzez rudy rydz » 8 mar 2011, 12:09

ładna sztuka :) pokaż jeszcze jak tam w środku się miewa :)
arjot, poleciłbyś sklep, w którym kupiłeś przeciwmgielne? też się przymierzam do założenia, ale w hb. dzięki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2010, 12:31
Posty: 229 (0/1)
Skąd: W-wa/Soko
Auto: 3 BK 05 | 1.6 B | HB

Postprzez arjot » 8 mar 2011, 12:27

Dzięki :)
Pewnie w tym tygodniu wrzucę fotki wnętrza.
Co do przecimgielnych szukałem na kilku szrotach przeciwmgielnych do sedana ale strasznie mało tego było... Zamienników niewiadomego pochodzenia nie chciałem. Zdecydowałem się w końcu na kontakt z AZ AUTO i u nich zamowiłem. Niby około tysiąca zł trzeba liczyć ale przynajmniej są to nówki. A że brałem na firmę więc nie bylo tak źle :P . Tylko zwrócić trzeba uwagę czy dostajesz zestaw do sedana czy do hb.. Mi ściągnęli początkowo do hb.. i okazało się, że ni cholery nie pasują :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez rudy rydz » 8 mar 2011, 13:35

o, AZ AUTO ok :)
sprowadzili Ci do hb – czyli takie jak potrzebuję. może jeszcze gdzieś tam leżą to mi puszczą w promocji za 50% :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2010, 12:31
Posty: 229 (0/1)
Skąd: W-wa/Soko
Auto: 3 BK 05 | 1.6 B | HB

Postprzez arjot » 8 mar 2011, 14:19

Pytaj :)
Jako, że całe zamieszanie było z ich winy po krótkich pertraktacjach przeprowadzili mi za free montaż, więc można z nimi próbować pogadać :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez jerrry » 9 mar 2011, 16:50

Piękne autko no i co najważniejsze sedan <spoko>
Też czaje się na jakieś halogeny, naprawdę dodają uroku.
Do pełni urody brakuje tylko poliftowych lamp z tyłu (białych) ale to moje zdanie :D
Może zdradzisz jakieś szczegóły odnośnie zabezpieczenia podwozia konserwacji, jakie środki, co gdzie jak, i za ile – sam się nad tym zastanawiam
Czekam na kolejne foty.....
MOJA MAZDA
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=332&t=111631
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2008, 13:25
Posty: 237 (2/0)
Skąd: Biłgoraj
Auto: była Mazda 3 sedan 2.0 USA AT o8'
jest Avensis T27

Postprzez arjot » 9 mar 2011, 23:58

Heh, dzięki :]
Zastanawiałem się nad wymianą na przezroczyste z tyłu ale mówiąc szczerze przyzwyczaiłem się do czerwonych. Nie wiem czy to kwestia opatrzenia ale jakoś czerwone lampy mniej mi przeszkadzają u mnie niż w innego koloru sedanach.. Chociaż przyznam, mam to gdzieś z tyłu glowy, jak będę miał przerażający nadmiar kasy to pewnie poszukam (prawdopodobnie nie nastąpi to zbyt szybko :) )
Co do konserwacji podwozia – zrobili mi to w warszawskim serwisie mazdy, Auto-Księżyno. Z tego co kojarzę to valvoline'm potraktowali. Generalnie z tego co oglądalem zrobili to porządnie, pozdejmowali wszystkie osłony, oczyścili, po wszystkim mazda stała u nich na hali 3 dni i schła w cieplarnianych warunkach. Koszt moim zdaniem do przeżycia bo wyszlo to z sezonowym rabatem który wtedy był 740 zł. Po roku w cenie robią przegląd powłoki i w razie czego uzupełniają ubytki.
Nie miałem żadnych problemów z korozją ale zabezpieczenia fabrycznego to ja nie pamiętam... Dlatego też z okazji 5 lat "razem" postanowiłem na wszelki wypadek zabezpieczyć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez mandzynek » 13 mar 2011, 20:50

Wielki plus za sedana <spoko>
Czekam na sesje letnia, z tym felunkiem co pokazales moze prezentowac sie bardzo ciekawie.
pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 23:35
Posty: 462
Skąd: Londyn/Walbrzych

Postprzez LookR » 15 mar 2011, 22:52

No Arjot... wkońcu zakupiłeś aluski... super
Jak zrobi się cieplej to i ja w końcu założę "17" na moją 3, a wtedy pośmigamy na dwa auta po Ursynowie...
Pozdrawiam i do zobaczyska
P.S. z racji powiększenia rodziny, będę rzadziej przyjeżdżał na spoty.
Ewentualnie – po założeniu na Twoją i moją alusów – zmówimy się i pojedziemy z Ursynowa na spota w "mini kolumnie". :D
Si Deus pro nobis, quis contra nos? (łac.)
Skoro Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2009, 23:41
Posty: 679 (15/10)
Skąd: Warszawa-Natolin/Lublin
Auto: M3

Postprzez arjot » 16 mar 2011, 10:11

Ano, w końcu zdejmę te kołpaki... marzę o tym od momentu kupienia alu...
Wiesz, za dwa tygodnie mamy spot w galerii mokotów więc jeśli zdążymy zmienić na letnie to będzie dobra okazja na mini kolumnę w kolorze czerwonym :D
Swoją drogą myślałem czy by się nie ustawić naszymi wyczyszczonymi trójkami na alusach w ładną pogodę i nie machnąć trochę zdjęć w jakimś fajnym miejscu. Wypadałoby, żebyś i Ty w końcu swoją się pochwalił w tym dziale :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez LookR » 16 mar 2011, 18:31

Aluski to chyba nie prędko nałożę, bo mam je w Lublinie, a wygląda na to, że do Lublina dopiero pojade na święta. Ale prędzej czy później moja M3 będzie na nowych felgach. Co do Gal. Mokotów, to postaram się przyjechać-już dawno nie byłem na spocie. Będę robił "wszystko", żeby teraz przyjechać, ale wcześniej dam Ci znać.
Dzisiaj kumpel z pracy mnie zagadał – ostatnio dawałem mu namiary do Jaksy. Kupił z miesiąc temu M6 diesel w kombiaku (z Włoch). Dzisiaj mi powiedział, że koło dwumasowe do wymiany. Dzwonił do Jaksy – robocina 600-800 zł + 5400 dwumas... A ja mu mówiłem ze 100 razy – kupujesz auto, to najpierw wydaj 300-400 zł na porządne sprawdzenie auta w porządnym zakładzie. Ale tak to już bywa, jak ktoś "się napali".
Dobra, to sobie pogadaliśmy..
Si Deus pro nobis, quis contra nos? (łac.)
Skoro Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2009, 23:41
Posty: 679 (15/10)
Skąd: Warszawa-Natolin/Lublin
Auto: M3

Postprzez CezaR83 » 17 mar 2011, 13:59

arjot napisał(a):za dwa tygodnie mamy spot w galerii mokotów

Zapraszam was serdecznie ;)
Luker81 napisał(a):Kupił z miesiąc temu M6 diesel w kombiaku

To chodliwy Towar kupił... :P
Luker81 napisał(a):robocina 600-800 zł + 5400 dwumas...

Dlatego kazdy szuka pozniej uzywek i sa kradzierze tych aut. :|

Co do 3, to te opony Yokohamy, to sa ciche opony? czym sie kierowales dycydujac sie na te konkretne? ceną?
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2105 (49/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez arjot » 17 mar 2011, 15:10

Zapraszam was serdecznie

Duża szansa, że przyjedziemy :)

To chodliwy Towar kupił...

Tyle, że dużo łatwiej kupić badziew co i w tym przypadku się okazało niestety...

Co do 3, to te opony Yokohamy, to sa ciche opony? czym sie kierowales dycydujac sie na te konkretne? ceną?


Generalnie kierowałem się opinią swoją o marce – jeździłem 6 lat na Yokohamach i byłem bardzo zadowolony. Były ciche, dobrze trzymały (jak na 15" :) ) i bardzo przewidywalnie zachowywaly się na mokrym.
Przejrzałem pro forma trochę opinii o tym modelu i generalnie w tym tonie ludzie sie wypowiadali.
Wybierałem pomiędzy A-Drive a S-drive, tu już wybór nie był tak oczywisty, patrząc na indeks prędkości wystarczyłaby spokojnie wersja A, ale założyłem, że opony o wyższym indeksie będą w porównaniu do tych z niższym cichsze przy prędkościach przelotowych typu 150-180, a zdarza mi się tak jeździć.
i bieżnik jest ładniejszy <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez Radex » 17 mar 2011, 15:16

ładniutka ta Twoja 3 w sedanie :) no i najszybszy kolor do tego :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez arjot » 17 mar 2011, 15:28

Dzięki Radex :)
Kolor mnie często wyprzedza :) A tak poważnie to jak szukałem trójki te 6 lat temu to mi we łbie nie postało, że kupię w tym kolorze... Myślałem że może czarna, ewentualnie szara.. Trafiła się okazja i wjechałem do garażu wściekłą czerwienią.. i teraz już bym na czarną nie zamienił <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy