Mazda3 BK LF '08 Kintaro / navi tab mod / 160.3KM-184.5Nm – Siwy

BN / BM / BL / BK

Postprzez some1 » 2 mar 2020, 22:06

Trzeba ciągnąć poziomo (do siebie).
Forumowicz

Od: 4 lip 2010, 16:47
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Postprzez ezg_siwy » 3 mar 2020, 08:12

Dokładnie. Podnosisz do góry plastik z nawiewami środkowymi i ciągniesz radio do siebie.
Od dołu, tak jak koledzy napisali, radio trzyma się na zatrzaskach (przy panelu klimy).
Forumowicz

Od: 22 lip 2014, 10:58
Auto: Mazda 3 Kintaro
Mazda MX-5

Postprzez dezet2 » 3 mar 2020, 17:33

Muszę zrobić do tego 2 podejście. Od dołu nie było jak go pociągnąć, bo cały czas zlicowane jest z panelem klimy. Jedynie trzymając za górną część (koło przycisków media itd.) mogę próbować, ale tam delikatny plastik jest. No, także od razu mam pod górę :D
Początkujący

Od: 23 sty 2020, 21:27
Auto: M3 2.0 BK LF Kintaro '07

Postprzez ezg_siwy » 4 mar 2020, 15:55

Jakby ktoś chciał, to do wzięcia są moje zimowe stalówki: https://www.olx.pl/oferta/felgi-stalowe ... DV43t.html
Dla forumowiczów mogę zrobić lepszą cenę.
Forumowicz

Mazda MX-5

Postprzez ezg_siwy » 23 mar 2020, 14:38

Korzystając z okazji, odstawiłem auto do znajomego mechanika na wymianę paru gratów.
To, czego nie ma na zdjęciu, a też zostało wymienione, to sprężyny – wszystkie 4 na kayaby.
Cytując klasyka – to nie były tanie rzeczy, ale dzięki temu auto prowadzi się jak nowe i banan znów zagościł na mojej twarzy <ok>
Załączniki
amortyzatory_mazda3.jpg
Forumowicz

Mazda MX-5

Postprzez Marcinoo » 25 mar 2020, 23:59

Cześć :)
Jestem własnie przed wymianą amortyzatorów i sprężyn, mógłbyś mi powiedzieć jaki model amortyzatorów i z jakiego sklepu brałeś? Też myślę nad firmą SACHS. Również mam kintaro która obecnie jest na sprężynach -30mm i myślę czy nie kupić teraz normalnych dla lepszego komfortu, chociaż nie wiem jak będzie wyglądać na zwykłych :P
Początkujący

Od: 3 lip 2018, 18:32
Auto: Mazda 3 BK Kintaro

Postprzez ezg_siwy » 26 mar 2020, 08:22

Siema,
Mój mechanik bierze części z inter cars. Model jest tylko jeden, z tego co patrzyłem, więc jak poszukasz sachsów w IC i znajdziesz taki, który pasuje do mazdy3, to później możesz go wyszukać gdzie indziej, pewnie będzie nieco taniej.
Co do sprężyn obniżających, to Ci nie powiem, bo moje kintaro od początku ich nie miało. Nie wiem, czy takie wyjechało z salonu, czy któryś z dwóch niemców przede mną je zdjął. W każdym razie cały czas miałem normalnej wysokości sprężyny.
Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie kupić obniżających eibachów, ale ja tym autem jeżdżę na co dzień, a czasem wsiada moja kobieta i nie chce z niego robić kaleki. Obniżyłem już mx5 i zaryłem w 2 śpiących policjantów, pomimo tego iż jechałem wolno, więc do daily takiej operacji bym nie zrobił. Chcę się przemieszczać w miarę sprawnie i bezproblemowo, a mazda sama w sobie i tak jest dość niska.
Forumowicz

Mazda MX-5

Postprzez chmielu_KL » 26 mar 2020, 09:31

Moja też nie miała sprężyn jak ja kupiłem ;P wrzuciłem Eibachy i nie żałuję. Owszem jest sztywniej i twardziej się zrobiło, i mimo że to jedyne auto, jedzie wszędzie bez problemu. A jak nie jestem pewien czy pod coś wjedzie, czy przez coś przejedzie to po prostu się tam nie pcham :)
Forumowicz

Od: 22 kwi 2014, 16:51
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez ezg_siwy » 26 mar 2020, 11:20

Każdy według własnego uznania :) Jeden lubi twardo, drugi komfortowo :) Mam twardo w mx-5 i nie chciałbym mieć tego samego w M3. Nie zdzierżyłbym takiej jazdy na co dzień po prostu. Umęczyłbym się i wkurzał.
W zakrętach już teraz trzyma się wystarczająco dobrze. Jedyne co bym z chęcią zmienił, to staby na te z mps i felgi szersze na 7 albo 7,5J. Koza mi nie przeszkadza w aucie, którym chcę się komfortowo poruszać :)
Forumowicz

Mazda MX-5