Mazda6 2.2 GL AT 150 Ps by flash_bangxxx

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Flashbangxxx » 17 lip 2022, 08:11

Witajcie drodzy użytkownicy ☺️
Chciałbym przedstawić swoją mazdę, którą udało mi się kupić 2 miesiące temu i do tej pory pokonać już 19 tys kilometrów.
Mazda pochodzi z końca 2017 roku i jest bardzo zadbanym egzemplarzem, poza jedynie odpryskami na przedniej masce po licznych trasach autostradowych. Nie jest to wersja skypasion ale jakoś nie miałem parcia na skórę czy też elektryczny fotel czy szyberdach. Jest to czego potrzebuje i cieszę się, że jest moja.
Samochód kupiłem od niemieckiego dyrektora, który podróżował tylko po autostradach . Mazda przy zakupie miała 190 tys przebiegu i była w perfekcyjnym stanie wizualnym i technicznym

Samochód w środku jest idealne utrzymany, silnik pracuje bardzo cicho i równo a samo zawieszenie nie ma nic co mogło by wzbudzać niepokój .

Na obecną chwilę pierwsze co mnie nurtuje to olej . Czas wymiany tuż tuż i mam ogromny dylemat . Do tej pory poprzednie moje m-ki 6 czyli GY i GH jeździły na penrite enviro 5w30 i każda z nich dobiła do 400 tys bez ingerencji w poważne usterki . Poszukuję porad czy ten olej nada się do silnika skyactiv bo czytałem gdzieś też o lepkości i mam mętlik. Teraz jeździ na dexelii 5w30 i faktem jest, że trzeba koniecznie zmienić producenta oleju. Jakie są wasze sugestie ? Czy penrite jest odpowiedni ? Czy są jakieś lepsze alternatywy ? Będę wdzięczny za pomoc w tym nurtującym mnie temacie
Załączniki
$_86 (2)_Easy-Resize.com.jpg
$_86 (11)_Easy-Resize.com (1).jpg
$_86 (3)_Easy-Resize.com.jpg
$_86 (9)_Easy-Resize.com (1).jpg
$_86 (10)_Easy-Resize.com.jpg
$_86 (7)_Easy-Resize.com.jpg
Początkujący
 
Od: 17 lip 2022, 08:01
Posty: 4
Auto: Mazda 6 2.2 GL AT 150 PS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy