Mazda6 GY 2.0 LF 147KM 2007 by Matz

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez Matz » 14 mar 2022, 23:15

Cześć!

Długo się zastanawiałem nad założeniem wątku – czy w ogóle to robić, czy zostać biernym oglądaczem, czy poczekać aż będę miał coś do pokazania, czy jednak zrobić z tego wątku mały pamiętnik i dzielić się ze światem moim dłubaniem, ale tak strasznie inspirują mnie Wasze 6, że postanowiłem podłubać przy swoim aucie przy Was <serduszka> .

Wstęp

Z Mazdami w mojej rodzinie jesteśmy od ponad 13 lat, z czego ja od 10, czyli od momentu zdania prawka :D . Długo jeździłem 323f BJ z 2000 roku w 2.0 dieslu, jednak po małym dzwonie, który zafundował nam pijany (bądź naćpany kto wie?) kierowca wjeżdżając nam w tyłek, nieszczelności w układzie chłodzenia, przez który musieliśmy wracać do domu lawetą i oczywiście postępującej korozji nadwozia (podłoga była w stanie świetnym o dziwo!), wdzięczna 323f udała się na wieczny spoczynek papa .

Dlaczego Mazda 6 pierwszej generacji? Szczerze mówiąc, zwyczajnie podoba mi się to auto. Madzia była kupowana trochę na szybko, a z racji dość nagłego pożegnania się z poprzedniczką, nie było dość czasu na szukanie perełki (chociaż wciąż śni mi się pakiet aero). Wybierana z tego co akurat było i świadom wszystkich mankamentów tego modelu, po obejrzeniu trzech sztuk, wybór padł na grafitowe kombi. Wybrałem kombi ze względu na psa, ślub w niedługim czasie, opcje powiększenia się rodziny i z czystej praktyczności. Innych wariantów nie brałem pod uwagę. Szukając odpowiedniego egzemplarza, brałem pod uwagę głównie stan silnika i stan blacharski. Tu udało się trafić dość dobrze, bez druciarstwa i naprawiania pod sprzedaż, podłoga jest cała, błotniki, progi w bardzo dobrej kondycji, z delikatnym nalotem gdzieniegdzie. Mechanikę wolałem zrobić sam, wiedząc co i kiedy naprawiam, w myśl, że w używanym aucie zawsze będzie coś do zrobienia, wolałem zrobić tylko mechanikę niż mechanikę i blachy <lol> . A przyznam szczerze, że oglądałem jedną sztukę, która miała pomalowaną rdzę na błotniku pędzelkiem, żeby nie było widać. To było moje najkrótsze oglądanie samochodu używanego ever hahaha

Póki co bez większych przygód udaje się pokonywać kolejne kilometry, choć niewiele, bo nie wiem czy do 10 tysięcy w tym roku dobiję, a ja w wolnym czasie i gdy fundusze pozwalają, zacząłem powoli pozbywać się niektórych zaniedbań, mankamentów, czy zwyczajnie sprawiać, żeby i moja Madzia wyróżniała się na ulicy :). Jest to mój daily, więc autko mimo wszystko musi pozostać maksymalnie praktyczne do poruszania się po warszawskich dziurach <glupek2> . Prawdopodobnie nigdy nie będzie tak piękna jak niektóre perełki z tego działu, mam też dość angażujący zawód również "po pracy", dlatego z czasem jest krucho, ale będę robił co będę mógł :] .


Dane techniczne

Marka/model: Mazda 6 GY
Kolor nadwozia: Brilliant Carbon Grey
Rok produkcji: 2007 (styczeń 2008 pierwsza rejestracja)
Skrzynia biegów: Manualna
Rodzaj paliwa: Benzyna
Pojemność silnika: 1999 ccm
Silnik: 2.0 LF 147 km
Przebieg na dzień 14.03.2022: 236000 km z przypuszczeniem, że oryginalny sądząc po wpisach w niemieckiej bazie
Nagłośnienie BOSE

Co ją boli?

– Pęknięty plastik klapy bagażnika


Dokonane naprawy

– Komplet tarcze + klocki przód i tył + nowy płyn hamulcowy
– Zaciski nowe tył, przód regeneracja
– Kompletne sprzęgło
– Wymienione sprzęgiełko klimatyzacji razem z serwisem – sprawdzenie szczelności i uzupełnienie czynnika
– Wymiana poduszki olejowej silnika
– Serwis olejowy + nowy olej w skrzyni biegów
– Wymiana filtrów powietrza i kabinowego
– Wymiana końcówek drążków kierowniczych i geometria kół
– Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i profili zamkniętych
– Czyszczenie przepustnicy i wymiana uszczelnienia
– Wymiana sterownika opuszczania szyb i regulacji lusterek
– Regeneracja odbłyśników, regulacji, czyszczenie soczewki


Plany

– Wyczyszczenie połączeń mas do karoserii, ponieważ są już dość mocno zaśniedziałe


Modyfikacje

– Zmiana oświetlenia wewnątrz samochodu i podświetlenia tablic rejestracyjnych na białe ledy
– Zmiana żarówek postojowych na OSRAM Cool Blue Intense
– Końcówki tłumika
– Ramki tablic rejestracyjnych pod kolor auta
– Felgi 18" RX-8
– Zmieniarka bluetooth
– Nakrętki do felg gunmetal
– Malowanie zacisków
– Grill tamura

Planowane modyfikacje i kosmetyka

– przyciemnienie szyb
– Korekta lakieru + przymiarka do tematu wosków, na korektę oddam do znajomego, ale o woskach nie wiem nic. Na szczęście jesteście dla mnie skarbnicą wiedzy i bardzo chętnie będę ją od Was czerpał :D.
– Sprężyny -30mm (wiem, teraz będzie koza, ale biorę to na klatę i sprężynki muszą poczekać na lepsze czasy :D)
– Obszycie na nowo kierownicy
– Odnowienie ori felg 16'' które, po zmianie na rexy na lato, będą służyły w zimę. Obecnie dekielki wyglądają okropnie, również lakier w jednym miejscu jest wyżarty przez gorący pył z klocków po przygodzie z awarią zacisku.
– wymiana wewnętrznego plastiku na klapie bagażnika

Z bardziej nierealnych marzeń i modyfikacji, które bardzo bym chciał, ale pewnie nigdy nie dojdą do skutku:
– Lotka tylnej klapy bagażnika
– pakiet aero (ten samochód zdecydowanie powinien taki wychodzić w podstawowej wersji!)
– skóry (choć mało praktyczne w lato, może znajdę kiedyś gdy dorobię się drugiego auta na daily a Madzia będzie pachniała w garażu i czekała na wyjazdy za miasto)


Zdjęcia

Garażowa sesja, czekamy na cieplejsze i dłuższe dni, bym zdążył wrócić do domu z pracy zanim zrobi się ciemno <lol>
Udostępnione przez Lightroom Mobile copy.png

Udostępnione przez Lightroom Mobile (2) copy.png

Udostępnione przez Lightroom Mobile (1).jpg


Czekając na cieplejsze dni
rex.png
Ostatnio edytowano 22 maja 2023, 13:27 przez Matz, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Nightfall » 21 mar 2022, 08:54

Witamy w dziale :D
W końcu założyłes temat <spoko> :P
Wszystko idzie w dobra stronę więc będę bacznie obserwował bo pomysłów do modzenia tu pod dostatkiem ;P
Nightfallówna
Dum Spiro Spero.....
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 11 lut 2013, 21:32
Posty: 4111 (138/173)
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 6,kombi ,2006 rok, 2.0 diesel, Dpf out,chiptuning 130 KM/363 Nm,Phantom Blue

Postprzez Matz » 22 mar 2022, 11:09

Tak, odważyłem się w końcu :D

Tak czy inaczej w najblizszym czasie, pojawi się pewnie trochę aktualizacji. Czekam na paczkę z woskiem i kilkoma innymi rzeczami do ogarnięcia auta na wiosnę, ale za to wykrakałem w pierwszym poście, że z zawieszeniem jest okej :D. Tzn na ogół jest okej, bo wszystkie tuleje, wahacze, łączniki itd siedzą sztywno i wzorowo. Niestety w weekend dobiłem na jakiejś dziurze amortyzator z tyłu, szybka wizyta na SKP, diagnoza – prawy ok 80%, lewy ... 27 :| a w weekend mieliśmy dalej rozwozić zaproszenia na ślub i szukać garnituru. Może byłby to dobry moment na sprężyny -30, ale niestety jest to teraz tak gorący finansowo okres, że nie ogarnę dwóch rzeczy na raz, plus czasu jest mało, są plany na weekend, a i tak nie znalazłem jeszcze mechanika z wolnym terminem.

Żeby nie było pustego posta, niedzielne popołudnie upłynęło mi na montowaniu zmieniarki bluetooth, mam jeszcze mikrofon do zestawu głośnomówiącego, ale nie miałem już czasu ani siły się teraz z tym bawić, po i tak aktywnym weekendzie. Wiem gdzie chcę zamontować mikrofon, wiem jak pociągnę kabel, ale nie chciało mi się już demontować słupka, nie bardzo wiem jeszcze w jaki sposób on jest zamontowany i nie chciałem robić nic na siłę. Póki co muzyka gra i nie trzeba bawić się z płytami :D.

20220320_194439.jpg

20220320_194451.jpg


Przy okazji prawie urwałem kabelki od podświetlenia popielniczki, w większości filmików jakie oglądałem z demontażu radia ludzie odpinali tylko kostkę od zapalniczki, tutaj musiałem odkręcić cały ten plastik z oprawką. Nawet nie wiedziałem że tam ten kabel jest :D

No i reksie na lato założone, samochód i tak stoi w garażu, a w dzień jest już ciepło, postanowiłem ogarnąć to zanim zaczną się kolejki. No jest wysoko, ale nie wszystko na raz :), tak czy siak musiałem kupić nowe opony, więc wolałem najpierw ogarnąć felgi i już na nie kupić opony, niż kupować opony na 16 a za rok sie zastanawiać co zrobić letnimi oponami na ori 16''. Sprężynki są w planach, chociaż pewnie przez te nieplanowane koszty z amortyzatorami, odrobinę dalszych. Ale tylko odrobinę <glupek2>

1.png
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Danmazda » 31 mar 2022, 22:38

Ładniutka Mazda :) Ale znowu te rexy, to już nie ma innych felg <co?> <lol> Szerokości i bezawaryjności :)
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Matz » 9 kwi 2022, 12:29

Taak wiem, że rexy, ale tak naprawdę ciężko jest znaleźć tak ładną felgę do tego modelu w tych pieniądzach. W moim odczuciu jest to chyba najlepsza felga w stosunku cena-wygląd i jakość do tego modelu. Więc jak miałbym dać nawet po 500 zł za sztukę za chińczyka to ja i tak dałem sporo mniej i to z wysyłką :). W aucie też trzeba było troche rzeczy zrobić na start więc to chyba najbardziej ekonomiczny i najładniejszy wariant na nowe felgi. Ostatecznie na ulicach i tak praktycznie nie widuje się 6'tek na tych felgach, a na zlocie jeszcze żadnym nie byłem :P.


Z tego co się ostatnio działo to w następnym tygodniu będę miał uszczelkę przepustnicy i sterownik do regulacji lusterek i szyb od mazparts, więc przy okazji czyszczenia przepustnicy zrobię też czyszczenie zaśniedziałych mas pod maską.
Przymierzam się też powoli do polerki reflektorów, ale postaram się to zrobic póki co we własnym zakresie.
Na ładniejszą pogodę czeka też czyszczenie – interior cleaner od ADBL i dressing poorboy's world, które kupiłem z rok temu, ale przez zimę znowu zdążyło się troche przybrudzić w środku :D, i wosk good stuff sio 2 wax podpatrzony u Ciebie, Danmazda :D, i glinka. Na korektę lakieru jeszcze chwilę muszę poczekać, więc póki co będzie to dobry moment na potrenowanie nakładania wosku.

W kwestii kolejnych modów to intensywnie ostatnio rozmyślam nad kilkoma rzeczami.
Zacząłem też trochę robić rozeznanie w przyciemnieniu tylnych lamp, nie wydaje się to bardzo trudne tym bardziej, że to są dość proste w kształcie lampy i w dodatku podzielone na dwa mniejsze segmenty, ale niestety nie posiadam opalarki więc muszę pomyśleć jak sobie z tym fantem poradzić. Tak samo z lewarkiem, żeby pomalować zaciski, bo tego też nie mam :D i w zasadzie tylko braki w wyposażeniu, które na ogół mi są zbędne, a nie mam skąd wziąć, mnie ograniczają.
Myślałem też nad tym chromem na grillu. Z jednej strony jest wariant jak u Nightfalla, lakierowanie chromu i rzeźbienie żeby zamocować tamten. Z drugiej strony jest zrobienie coś z oryginalnym. Mi na ogół sama w sobie wstawka chromowana nie przeszkadza, jest rzeczywiście troche za mocna i tu pojawił się pomysł, który nie wiem czy wypali i czy dam radę zrobić samodzielnie. Myślałem, czy by może ten chrom dało się jakoś przygasić np folią do lamp, żeby on był ale trochę taki bardziej w koorze shadow chrome. Za tym musialyby iść pewnie emblematy i tu już mogę nie podołać. Ale może popróbuję jak zostanie mi nadmiar folii z oklejania lamp. Takiego moda chyba jeszcze nie widziałem, gdyby wyszło fajnie to zawsze byłoby to coś nowego :).


Ale chyba najważniejsza rzecz teraz, do której zacząłem się bardzo przymierzać to te sprężyny -30mm. Wpadło mi trochę luźnej kasy, ale kurczę dalej się boję obcierania. Niby na co dzień jeździmy tylko we dwoje, ale z drugiej strony nie kupiłem kombi żeby nie używać tego bagażnika. Oponki mam 225 40, takie jak u Nightfalla i wiem Nightfall, że mówiłeś mi już że nie trze nawet pod obciążeniem, ale no dalej jakaś obawa jest :/.


To żeby nie zostawić posta bez fotki to wrzucam dwie ;), na jakąś sesyjkę pojadę jak ogarnę samochód na wiosnę, pewnie w następny weekend jeśli pogoda pozwoli
myjka.jpg

dsafgdsg.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Danmazda » 10 kwi 2022, 18:37

Z tymi rekxami to trochę ironia z mojej strony :D Sam dwa razy zmieniałem felgi, szukałem i szukałem aż sam uważam że parametry są najlepsze i super wyglądają na naszych Mazdach :)
Co do opon i obniżenia. U siebie mam opnę 215/40 i bardzo żałuję że taki rozmiar kupiłem, niby fajnie wygląda bo jest delikatny naciąg ale nie mam osłoniętego rantu i felgi są porysowane. Myślałem nad zmianą opon właśnie na 225/40 i jestem pewny że na 99% nie tarły by, szkoda mi tych opon bo mają dużo mięsa jeszcze.

Wosk sio2 na prawdę jest kozacki. Czekam na cieplejsze dni i będę kładł go, ale tym razem z odpowiednim przygotowaniem lakieru. Nie wiem czy miałeś już styczność z glinką, mnie ona jakoś nie pasuje i średnio przygotowuje lakier. Ja zdecydowanie polecam pastę polerską i nawet zrobić ją ręcznie, pod maszynę ten lakier jest za cienki, dwa zakłady odmówiły mi polerki. Czytam i widzę że kokpit takimi samymi produktami robisz co ja :D poorboy's world jest kozacki, chciałem zmienić na coś innego, po przeczytaniu milion opinii on jednak jest najlepszy. A i jeszcze co do polerowania lamp się wypowiem, jak masz wiertarkę lub wkrętarkę to spokojnie je sam wypolerujesz, tym bardziej że po zdjęciach widać że nie ma jakieś tragedii z nimi :)

Do przyciemniania lamp wystarczy suszarka. Jeśli dobrze wypisałeś miasto i jesteś z Warszawy to mogę Ci pożyczyć lewarek.
Do oklejenia chromu w grillu folia przyciemniająca może da radę, ale z znaczkami może być problem. Znaczki najlepiej pomalować gumą w spray.
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Matz » 10 kwi 2022, 21:28

Tym poorboys world jest to całkiem prawdopodobne, że wypatrzylem w Twoim wątku, ale przegladalem też jakieś fora detalingowe i już nie pamietam co gdzie i jak, może wyskoczył mi wątek w wynikach wyszukiwania, bo też zawsze wstukuje opinie w necie :D. ADBL znalazlem na pewno jakoś przypadkowo, albo promocja była bo pamietam, ze kupilem go razem z pędzelkiem, mikrofibrami i atomizerem hahaha

Doswiadczenia z glinką nie mam, znajomy glinkował więc troche sie go poradziłem jak to zrobić i szczerze to troche na próbę kupiłem, mam trochę takich ciężkich do wyczyszczenia osadów np wokół spryskiwaczy, przy uszczelkach itd. polerka pewnie by tu podziałała ale glinka w sumie nie droga więc spróbuję. Planuję oddać do znajomego na ogarnięcie lakieru, ale on w innym mieście i poki co logistycznie nie ogarnę tego. A co do lamp to już poczyniłem zakupy i ostatnio nawet zaopatrzyłem się w pad do polerowania na wkrętarkę właśnie, druciaki, papiery scierne, zmywacz itd do czyszczenia z myślą, że kiedyś ogarnę te zaciski. Chciałbym to zrobić przed wyjazdem na wakacje, zobaczymy jak czasu starczy to i się o lewarek odezwę :). Ale lampy – niskie obroty i też myślę ze bez problemu pójdzie.

225 40 są naprawdę spoko, chociaz w sumie póki co i tak omijam jakiekolwiek podjeżdżanie pod np krawężniki z racji niesprawnej regulacji lusterek, zawsze fajnie jest sobie jednak lusterko opuscic i widziec krawężnik.
No i plastidipy tez juz przez ostatnie dni przerobiłem w każdej mozliwej konfiguracji, ale zaden mi nie odpowiada kolorem, no ale zobaczymy jak wyjdzie z listwą chromowaną to wtedy będę mógł kombinowac :p

Ogolnie to moje pierwsze kroki w kierunku jakiegokolwiek detalingu. Część rzeczy już robiłem, zdolnosci manualne też jakieś posiadam, ale mojej poprzedniej mazdy 323f bj już zwyczajnie nie bylo warto ogarniać i zagłębiać się w temat. Mimo 10 lat w naszych rękach byla zbyt zajechana już przez poprzedniego właściciela. Tutaj też troche rysek, odprysków czy mankamentów jest, ale technologicznie i wizualnie auto wyglada duzo lepiej, może też kiedyś zwyczajnie nie złapałem bakcyla na takie dłubanie :p
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Matz » 4 maja 2022, 09:32

No to po majówce, w ostatnim czasie trochę pokątnie udało mi się dalej podziałać. Zacznę od mniej przyjemnej sprawy, ale na szczęście nie tak tragicznej w skutkach. Parkowałem prostopadle na parkingu gdzie ktoś mądry postawił wysoki na 20cm krawężnik a nad nim metalową barierkę, no i niestety biorąc sobie barierkę za punkt odniesienia, nie zauważyłem krawężnika i stuknąłem delikatnie zderzakiem. Na szczęście będąc zaopatrzonym w narzędzia po polerowaniu lamp, udało się spolerować najwieksze zarysowania, zostały tylko te głębsze, ale na szczęście wyrównało się na tyle dobrze, że są widoczne dopiero z bardzo bliska

20220430_191142.jpg

20220501_150528.jpg


Mówiłem też, że chcę wypolerować lampy. Ogólnie operacja myślę, że się udała tak w 3/4. Na ogół jest duuużo lepiej niż było, nie udało się zebrać głębszych rysek, bo zacząłem matowić zbyt wysoką gradacją papieru ściernego, ale masę mniejszych rysek i delikatne zmatowienia na górze lamp zeszły bardzo ładnie, więc nie powtarzałem procesu, następnym razem będę wiedział co zrobić inaczej.

Przed
20220424_200359.jpg

20220424_200420.jpg


Po
20220426_223019.jpg

20220426_221323.jpg


No i majówka minęła pod hasłem woskowanie i czyszczenie wnętrza po zimie
Rzeczywiście goofstuff sio2 robi super robotę, to było moje pierwsze woskowanie, przedtem podziałałem troche glinką. Mam już nawet pierwsze delikatne mycie za sobą, bo jakiś ptak postanowił zepsuć moją pracę <glupek2>

20220502_124911.jpg


I udało się zrobić małą sesyjkę, mało ciekawe miejsce, ale szczerze mówiąc wyszło to trochę spontanicznie, robiło się już ciemno wiec wszystko było trochę na szybko, no i następnym razem muszę zabrać ze sobą aparat, a nie telefon :)

20220503_202351 (1) copy.jpg

20220503_202533 (1).jpg

20220503_202602.jpg

20220503_203033.jpg

20220503_203148 (1).jpg

20220503_203630.jpg

20220503_204148.jpg

20220503_204529.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Danmazda » 16 maja 2022, 20:08

Widać że nie tylko ja spędzałem majowy weekend przy Aucie :D Efekty widać <spoko>
Fajna miejscówka do fotek, ja niestety nie dałem rady tam podjechać, tarłem zderzakiem już przy wjeździe :]
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Matz » 17 maja 2022, 10:15

No podjazd jest lekko mówiąc średni, nawet ja bez obniżenia musiałem tam powolutku wjeżdżać, no i mam wrażenie, że na całym tym placu jest jedno jedyne "równe" miejsce gdzie można postawić auto, co też jest wyzwaniem, bo jednak sporo osób przyjeżdża tam patrzeć na samoloty lub na inne aktywności <dupa> ale słyszałem, że lepszy dojazd pod lotnisko jest w Modlinie. Trzeba będzie sprawdzić kiedyś przy okazji :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Danmazda » 19 maja 2022, 23:56

Najlepszy widok na samoloty był od ul. Gorzkiewki. Foty fajne wychodziły, ale nigdy nie udało mi zrobić zdjęcia razem z Mazdą, za dużo gapiów tam zawsze było.
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Matz » 15 lip 2022, 13:17

Sezon urlopowy za mną, Mazda pojechała i wróciła nad morze, powoziła trochę kilogramów po weselu. Jakiś czas temu dostała w prezencie Good Stuff Show Detailer, robi całkiem ładnie jak na szybkie podbicie po myciu, ale nie mam porównania z innymi, ponieważ to mój pierwszy tego typu kosmetyk. Jestem w połowie butelki to może następnym razem spróbuję z czymś innym :).

Ponadto z prac serwisowych wymieniony został olej na millers 5w30 z filtrem oryginał mazdy, wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów także oryginał mazdy, w następnym tygodniu, po ponad 2 miesiącach czekania ze względu na braki magazynowe, powinna dojść do mnie w końcu uszczelka przepustnicy. Wszystko oczywiście z mazparts :)
Olej w porównaniu do Elfa, który miałem zalany wcześniej, słyszalnie wyciszył pracę silnika, zrobiła się taka bardziej aksamitna, w trasie praktycznie go nie słychać :)

Z dosć nieplanowanych kosztów wleciała też kompleksowa regeneracja lamp, klosze zostały takie jak były, ale odbłyśniki, soczewka i regulacje zostały zregenerowane. Nie planowałem teraz tego robić, ale przy próbie regulacji lampy pękła śruba, czas jej nie oszczędzał i dosłownie ukręciła się nie stawiając żadnego oporu, a że to plastik no to niestety. Tak czy inaczej lampy świeciły słabo, odbłyśniki były wypalone a soczewka mętna wiec prędzej czy później było to nieuniknione. Dodatkowo przy okazji zostały przywrócone do życia spryskiwacze lamp.

Super jest słyszeć od kolejnych osób, zarówno obsługi serwisu jak i przypadkowych klientów w serwisie, że dawno nie widzieli tego modelu w tak ładnym stanie. Praca zaczyna się opłacać, jeszcze nie jest to ten poziom, który chciałbym osiągnąć, ale i tak jest to budujące, bo widać nie trzeba za dużo w aucie zmieniać, żeby i tak zwracało uwagę :).

20220625_121020.jpg


a tu wakacyjnie, obok 3'ka rodziców

20220619_091631.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Tasman20Wroc » 15 lip 2022, 15:41

Ja chciałem kupić qd od GS show lub sio, ale wpadł ostatecznie luxury gloss od softa. Robi na ciemnym lakierze bardzo fajny efekt i zadziwiająco długo siedział. Ale następny dla porównania będzie GS sio.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 20:45
Posty: 485 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez Riki » 21 lip 2022, 11:37

Igiełka :)

dawno nie widziałem tak zadbanej GG/GY!
;)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5583 (2/2)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Matz » 28 lip 2022, 07:45

Dzięki! Zawsze miło to słyszeć :)



Tasman20Wroc napisał(a):Ja chciałem kupić qd od GS show lub sio, ale wpadł ostatecznie luxury gloss od softa. Robi na ciemnym lakierze bardzo fajny efekt i zadziwiająco długo siedział. Ale następny dla porównania będzie GS sio.

QD od softa też mi gdzieś mignął jak szukałem ale ostatecznie wziąłem Good Stuffa bo wosk miałem tej marki. Może ja dla porównania spróbuję z softem jak skończę show'a

Wczoraj miałem wolne popołudnie i zająłem się w końcu przepustnicą. Było trochę problemów ze zdjęciem wężyków i kostki od sterowania przepustnicą, ale trochę kombinacji i zeszły. No cóż – tak jak przypuszczałem do przepustnicy prawdopodobnie nikt nie zaglądał od nowości. Było tam tyle nagaru że wstyd pokazywać fotkę. Długo walczyłem z czyszczeniem, żeby to wszystko rozpuścić, ale udało się, reset ECU zrobiony, po kilkunastu kilometrach obroty pięknie stoją w miejscu i nie trzęsie już budą :).

Wrzucę za to fotkę zrobioną w trakcie czyszczenia, gdy przepustnica zaczęła przypominać przepustnicę :D

20220727_203304.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Postprzez Matz » 22 maja 2023, 09:34

Dawno nie było żadnego update'u z mojej strony, ale co – samochod jeździ bez większych problemów.
Ostatnio wymieniony olej ponownie na millers 5w30, ori filtr oleju i nowe świece NGK od mazparts. Do tego zrobiona płukanka millersa.

Z innych rzeczy mazda dostała wosk od softa dark fusso i quick detailer polecony przez Tasman20Wroc czyli luxury gloss też od softa. Wiem ze opinie o wosku są różne, że są lepsze itd, ale ostatecznie zdecydowałem się na niego z racji stosunku ceny do wielkości puszki i łatwości aplikacji. Luxury gloss też dociera się znacznie łatwiej niż poprzedni Good Stuff Show Detailer, który na ciemnym lakierze zostawiał mi smugi i za nic nie moglem go dobrze dotrzeć, a też zazwyczaj nie mam czasu spędzać godzin na myjni czy przy aplikacji wosku. Ostatecznie dzięki temu że wszystko łatwiej się dociera i nie pozostawia smug mam wrażenie, że efekt jest lepszy niż przy poprzednim wosku i QD od good stuff'a.

Do tego wszystkiego zaciski zostały pomalowane na żółto, chociaż wymaga to jeszcze drobnych poprawek, bo nie mogłem ruszyć śrub od jarzma, zajmę się tym przy najbliższej okazji – pewnie przy wymianie klocków. Wleciały długie nakrętki w kolorze gunmetal, które fajnie grają z kolorem karoserii i rzecz, która wpadła mi totalnie przypadkiem – grill od wersji tamura, w dodatku w kolorze. Zawsze odkładałem to na później, bo nie miałem czasu latać po lakiernikach, ale jak trafiła się okazja kupić w kolorze to skorzystałem :)

20230513_210803.jpg

348354728_636168851863602_3203772782906708065_n copy.png

20230520_130126.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 gru 2021, 13:16
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY 2007 2.0 l benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy