Mazda6 GL Skyactiv G '17 165KM – Szara Eminencja – serwis 2022

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez maestro81 » 16 cze 2021, 00:38

darrecki napisał(a):Bawiłem się u Was znakomicie, a z relacjami jak z wszystkim w 2021r – została przełożona, zrobię za 2 tygodnie hahaha

A hamulce wyglądają że tak powiem standardowo (ze wskazaniem poniżej normy). To jest element specjalnej troski w zasadzie każdym Skyactiv.
Rekord pobiła 2 Eli, tam przód zapiekł się po roku z hakiem, wyglądało to jak u Ciebie na zdjęciach – tylko gumki były ok. Teraz przebieg 37 tys mil i już 2 zestaw tarcz i 3 klocków. A auto miejskie, którym jeździ kobieta... Teraz sypło się łożysko, a rok temu rozleciał się łącznik stabilizatora.


Czy Ty mnie próbujesz zniechęcić do Skayactiv <co?> <co?>

Wszyscy wiemy, że sporo mazd ma problemy z układem hamulcowym, ale nie strasz mnie więcej Darku <diabełek> <diabełek>
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 00:49 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 11 lip 2021, 02:24

Troszkę się działo przez ostatnie kilka tygodni... Nie będę się rozpisywał o szczegółach... Serwis Mazdy znów zawioódł moje zaufanie – po ostatniej wizycie u Wojtka wyszło na jaw, iż poprzedni serwis ASO dał ciała na maxa i do tego podnienił mi części, za które zpłaciłem z własnej kieszeni – klocki przednie brembo zostały zamienione na jakąś padlinę no-name :| Nowe tarcze zostały mocno zarysowane przez nieudolnosść i brak kompetencji serwisantów... Obecne straty materialne to okolo £300, nie wspominając o zagrożeniu życia i zdrowia mojego i pasażerów. Na dodatek od 3 miesięcy czekam na raport naprawy poprzednich dolegliwości... Sprawa w toku – napisałem sporą skargę na praktyki serwisu do "wyższej instancji" i cierpliwie czekam na reakcję <faja> To już 3 raz, jak ASO Mazdy nabił mnie w butelkę i tym razem nie odpuszczę <oczy>


A teraz z innej beczki – nieco fanaberyjne, ale uważam za ciekawe :D Czy ktoś bawił się lub mial okazję testować taki oto polski wynalazek antykradzieżowy <co?>
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 00:54 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 17 lip 2021, 01:40

Ostatnio w dobie odrobiny urlopu M6 dostała mały prezent – polerkę z zewnątrz, konserwę skóry wewnątrz oraz gratisowe myjku silnika

polerka i myjku (1).jpg


polerka i myjku (2).jpg


polerka i myjku (3).jpg


polerka i myjku (4).jpg


Ponad 90% rys kompletnie zniknęło <serduszka> Niestety poprzedni właściciel nie dbał zbytnio o karoserię; jest sporo odprysków na masce, a na dachu pojawiają się pajączki :| Obawiam się, że podczas mojej kolejnej wizyty w PL będę musiał zająć się tym na poważnie, zanim ruda wchłonie połowę dachu :|
Narazie tragedii nie ma <nie powiem>

Doszły też w końcu nowe pierdoły od Chińczyka i wkrótce pojawią się na pokładzie Mazdy. Kolejne dodatki nadal w drodze – żeby mi się kurka nie nudziło w lato hahaha hahaha

wentylki.jpg
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 00:57 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 20 lip 2021, 20:54

Żeby nie było za nudno – pomału do przodu

Wpadł ekstra zagłówek dla dzieciaka z tyłu – lubi spać i kiwała mu się głowa na wszystkie strony świata – teraz nieco mu to uniemożliwię (może nie skręci sobie karku hahaha )

zaglowek.jpg


Jutro będzie sprawdzony w praktyce... jeśli się sprawdzi chętnie zakupie drugi taki dla drugiego pasażera. Można to montować jak na zdjęciu (dla dzieci) albo do góry <dupa> dla osoby bardziej rosłej :]

Do tego dołożyłem dyskretny polski akcent... taka mała rzecz... a cieszy <faja>

pl accent.jpg


Również wpadły pierwsze elementy oświetlenia ambient – jutro podłaczenie zasilania :)

ambient (1).jpg

ambient (2).jpg


Po ostatniej polerce przyda sie również jakieś porządne myjku-myjku i zabiezpieczenie woskiem, może wpadnie też ceramika albo inna forma zabezpieczenia lakieru.

Z dodatków dołożyłem podręczny podnośnik (bo oryginal został podprowadzony kiedyś gdzieś, albo w ogóle go nie było od czasu zakupu :| ) i mały składany organizer na pierdoły made in Aldi :D

W planach również pojawiła się opcja kompletnego dechromingu – tak jak do wersji sedan można wyskrobać od Chińczyków całe komplety, poczynając od wersji chyba 2004r, tak do wersji kombi (czyli jak kto woli wagon lub estate) nie ma nic <płacze> <płacze> Ja się jednak nie poddaję i pomalutku kompletuję zestawik... bardzo pomalutku hahaha hahaha
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 01:02 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 28 lip 2021, 01:02

I tak mijają dni... kolejne dodatki wpadają pomału, przynajmniej dopóki fundusze pozwalają :P

Podświetlenie ambient przysparza mi nieco klopotów. Spalił się już jeden konwerter z mojej glupoty (źle zaizolowałem kabelki – miałem sporo dymuwy podczas jazdy i spalony bezpiecznik :| ), drugi się wysypał sam ( podawał dwa plusy <co?> ). Więc ubaw mam po pachy, ale co tam. Żeby tego było mało trzeci konwerter działa, ale cicho brzęczy... jak nie urok, to sraczka <rotfl> Podłączyłem więc "brzęczyszczykiewicza" na próbę pod oświetlenie powitalne drzwi – nie wiadomo czemu (pewnie wina telefonu nagrywającego w ciemności) kolor oświetlenia z poniższego filmu wygląda dość jaskrawo, wręcz nieco pomarańczowo, ale gwarantuję, iż w realu jest ładny czerwony odcień hahaha



Docelowo ma być podłączenie zasilania pod światla "auto" na jednym konwerterze (żeby drzwi nie bzyczały) i dodatkowej kradziejce z bezpiecznikiem. Niskobudżetówka wymaga ofiar i poświęcenia <faja>

Z innej beczki; dojechały nakładki na pedały z Chin. Spodziewałem się... właściwie nie wiem czego się spodziewałem po taniosze z Azji, ale mile mnie zaskoczyła paczuszka. Nakładki wykonane nawet bardzo starannie, żadnego wiercenia, nakładki gumowe, metal ładnie zeszlifowany, moje ręce nie pocięte po montażu <glupek2>

nakladki na pedaly.jpg


Dopisano 28 lip 2021, 23:43:

Dzisiaj znów wpadło troszkę przesyłek :D I tak na dzień dobry początek dechromingu w aucie + brewki na przednich lampach

dechroming (1).jpg

dechroming (2).jpg

dechroming (3).jpg


W planach również przedni pas, tylny pas i boki – chrom out, ale tu Chińczyki muszą się postarać i zrobić jakieś niechromowane elementy pod kombice :|

Przyjechały spinki do drzwi – bo się ich naurywało co niemiara <lol> nowe plastiki do ścągania elementów wnętrza, dodatkowe paski ledowe na ambient lights, zestaw bezpieczników, folia okleinowa i takie tam jeszcze pierdu pierdu <faja> W drodze jeszcze kilka rzeczy, ale nie bedę wyprzedzał faktów <faja> wkrótce będę musiał również zmienić opony, bo te już dogorywają, a na kolejny sezon niestety będzie trzeba wydać troszkę £££ na nowy komplecik. Narazie wlecą felgi z GH, tyle ze w wersji mod bez niebieskich elementów – zobaczymy co mi z tego wyjdzie :P
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 01:12 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez darrecki » 31 lip 2021, 19:54

Ambient super. Zazdroszczę chęci grzebania w aucie, mi się już nawet myć nie chce, nie wspominając już o ewentualnym polerowaniu czy woskowaniu. Tylko w środku sprzątam, bo nie lubię w syfie siedzieć.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez maestro81 » 11 sie 2021, 01:15

Czas leci, więc trzeba sie uwijać, póki jeszcze jakieś szczątki słonecznej pogody można uświadczyć.

Ostatnia sobota (7-08) upłynęła na kontynuacji zabawy z podświetleniem wnętrza. Oczywiście nie obyło się bez wizyty Wojtka "na kawuchę", bo bez niego znów podpaliłbym auto <rotfl> hahaha <glupek2>
Troszkę gimnastyki akrobatycznej w połączeniu z manualnymi wypocinami i w końcu po kilku godzinach pracy na kilku m2 auta (ulewny deszcz nas nie oszczędził i zmoczył co nieco, a w bagażniku mogłem niemal rybki zacząć hodować :| ) rezultat wyszedł następujący:

ambient (5).jpg

ambient (6).jpg

ambient (3).jpg

ambient (4).jpg


W rezultacie udało się chyba uzyskać całkiem niezły efekt – sami oceńcie :D Suma sumarum; w efekcie końcowym oświetlenie nóg (przód i tył) będzie załączane przy otwarciu drzwi, natomiast paski w drzwiach docelowo będą świecić się non-stop podczas jazdy, bądź będą załączać się podczas włączania świateł drogowych. Nie wszystkie części dotarły jeszcze do mnie, więc mam mały przestój – ale jakiś tam plan jest <nauka> Ponadto planuję dołożyc czerwone oświetlenie tylnej klapy podczas otwarcia – taki dodatkowy light dla poprawy widoczności po zmierzchu.

Z pierdółek (brak polskiej klawy czasem przyprawia mnie o mdłosci :| – update: Szczególne podziękowania dla Mr_Bartek za pomoc w opanowaniu języka poskiego w tym temacie <spoko> dzięki brachu :D ) doszedł uchwyt na parasol w kabinie...

uchwyt parasol.jpg


oraz tymczasowa listwa tylnego zderzaka – miało być bez napisu, a tu qwa Chińska niespodzianka <dupa>

tyl listwa atenza.jpg


Dotarły również zapasowe spinki do mocowania boczków, bo sporo już poszło się pier... Cóż, trzeba napędzać podaż, a mazda dobrze wie, jak zmusić nas do zakupu dodatkowych plastikowych elementów... ochrona środowiska na medal <nie powiem> Trudno, żyjemy dalej <faja>
Przed robota w ciagu kilku następnych dni muszę zająć się przeróbką starych/nowych felg (od GH) bo obecne opony już dogorywają. Na zimę pewnie będę zmuszony kupić kolejny zestaw gumek <oczy>

Poza tym w następny weekend (14-15/08) znów spocik i grilowanie... będzie sie działo <spoko>
Ostatnio edytowano 18 sie 2021, 01:23 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 17 sie 2021, 01:21

No i kolejny spocik za nami – tym razem wpadlismy w okolice Worcester :D Udział wzięli: maestro81 z rodzinką, Wojtek z Jolą, darrecki z rodzinką oraz adas780715 z rodzinką. Fajnie było, pojedliśmy grilowane papu i popilismy co sie dało <glupek2> Pozwiedzaliśmy nieco okolice, kanały pływne, katedrę, trochę miejskich uliczek i nadrzeczne szlaki. Nie obyło się bez przeglądu naszych Mazda-len, nieco robótek recznych <nie powiem> śmiechu i dobrej zabawy. Na pożegnanie dnia – wieczorny spacer po okolicznych chaszczach hahaha

worcester 2021 (1).jpg

worcester 2021 (2).jpg

worcester 2021 (3).jpg

worcester 2021 (5).jpg


Następnego dnia po śniadanku postanowiliśmy wybrać się na zwiedzanie okolicznych pagorków

worcester 2021 (4).jpg

worcester 2021 (7).jpg


A na koniec spotkania trzeba bylo machnąć jakiąś pamiątkową focie :>

worcester 2021 (6).jpg
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 18 sie 2021, 21:46

Znów dwa dni wolnego, więc trzeba zająć się nieco modami. Na pierwszy ogień poszło oświetlenie wnętrza – stare (ori) żaróweczki zostały zamienione na ledziki

ledy wnetrze (2).jpg

ledy wnetrze (1).jpg



Potem w ramach ćwiczeń przerobiłem zestaw kół od GH, usunąłem niebieskie wstawki i umyłem nieco po leżakowaniu

felgi od gh (5).jpg

felgi od gh (4).jpg


Znalazłem oczywiście kolejną niespodziankę niezauważoną na koniec poprzedniego sezonu :| Musiałem przypomnieć sobie o zestawie naprawczym, a po 5 minutach oponka była jak nowiusieńka :D

felgi od gh (1).jpg


A tak prezentuje się na nowych/starych papuciach od GH

felgi od gh (2).jpg

felgi od gh (3).jpg


Później trzeba było tylko przygotować stare felgi (opony już nie nadają się do legalnej jazdy <nie> ) na leżakowanie do następnego sezonu

myjku.jpg


Jak pogoda pozwoli, to jutro wleci również kolejny nabytek w postaci Android Auto system

aa.jpg


Dostawca modułu zafundował mi podwójną dozę słodyczy <nie powiem> hahaha hahaha

Update :)

Kolejny dzień przyniósł niezłą pogodę, więc po uprzątnięciu szopy, skoszeniu trawnika i kilku innych obowiązkowych czynnościach, przyszedł czas na M6 <diabełek>

Autko dostało troszkę pieszczot na myjce, potem wpadł duży zetaw kulinarny w postaci paliwka po sam kurek i nadszedł czas na dłubanie :> Android auto musiał znaleźć się na pokładzie i nie było innej opcji <faja>

Znalazłem na youtoobcu fajny tutorial jak krok po kroku poskładać cały ten bajzel do kupy i przy okazji nie nabroić za wiele. Tak więc jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał się bawić to polecam obejżenie TEGO OTO FILMIKU. Dla wersji poskiej Mazdy polecam użycie lustra, żeby kiera po (nie)właściwej stronie była hahaha hahaha hahaha

Robota prosta, jęsli ktoś lubi dłubanie – mi wszystko zajęło około 1h z montażem i demontażem.

aa (1).jpg

aa (2).jpg

aa (3).jpg

aa (4).jpg

aa (5).jpg

aa (6).jpg

aa (7).jpg


Kilka zatrzasków, jedna śrubka do odkręcenia, troszkę gimnastyki z poprowadzeniem nowych przewodów od ekranu do modułu w podłokietniku i tam-tada-dam :D
Na koniec jeszcze tylko małe odkurzanko wnętrza i ... to tyle na dwa dni wolnego <faja>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Wojtek » 20 sie 2021, 20:03

Teraz już nie zbłądzisz :)
<spoko>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez darrecki » 20 sie 2021, 21:56

Wojtek napisał(a):Teraz już nie zbłądzisz :)
<spoko>


Nie był bym tego taki pewien, ja mam AA od dobrych 3 lat i co chwilę gdzieś zbłądzę <glupek2>
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez maestro81 » 21 sie 2021, 00:26

darrecki napisał(a):
Wojtek napisał(a):Teraz już nie zbłądzisz :)
<spoko>


Nie był bym tego taki pewien, ja mam AA od dobrych 3 lat i co chwilę gdzieś zbłądzę <glupek2>


Bo dla ciebie Darku jeszcze takiej nawigacji nie wymyślili, która by zapobiegała błądzeniu hahaha Ty to masz we krwi chłopie hahaha hahaha
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 9 paź 2021, 01:49

Dawno mnie tu nie było – brak czasu i ciągła robota, czasem pogoda daje w kość i nie pozwala na dłubanie... Tak czy siak M6 ma się bardzo dobrze, dzielnie zgarnia kolejne mile na licznik, nie grymasi, nie żłopie paliwska jak amfibia, ogólnie – dobrze się prowadzi <lol>

Dziś, zatankowany pod kurek, pojechałem do Manchesteru do ambasady po nowy paszport dla małżonki. Dystans spory; suma-sumarum prawie 500 mil naklepałem. W Londynie terminów nie mogłem dostać przez ponad 3 miesiące – je.any Brexit i kolega Covid skrupulatnie wymietli terminy; ludzie na gwałt zaczęli wyrabiać paszporty :| (pewnie na święta do PL będą jechać inflację niwelować zagranicznym kapitałem <glupek2> <dupa> <rotfl> )
Większość trasy to były drogi szybkiego ruchu i autostrady, tak więc miałem okazję przetestować auto na dłuższym dystansie. Pierwotnie miało być krócej (~ 420 mil) i na tyle się psychicznie nastawiałem, no ale (skoro psycha już i tak zryta :D ) w drodze powrotnej trzeba było zahaczyć o Darreckiego <faja> Rozprostowanie gnatów dobrze zrobiło, a do tego kawucha i gorący jabłecznik (chyba to był jabłecznik <lol> ) postawiły mnie na nogi. Dzieki Darku za gościnę na mikrospocie <faja> <spoko> hahaha Taki spontan <nie powiem>
Sama podróż przebiegła spokojnie, średnia prędkość około 71mph (nie znoszę wolno jeżdzić <nie powiem> Do tej pory max odległość pokonałem na 1 zbiorniku paliwa to 457 mil. Wówczas zapalała się 30 mil rezerwa. Dzisiaj padł mały rekordzik <ok> Pod domkiem na parkingu taki oto widoczek...

spalanie m6.jpg


508 mil na budziku i około 6,5l/100km przy średniej prędkości 110 km/h i wciąż 50 mil w zapasie – chyba nieźle :>

Kolejny długodystansowy test będzie chyba w kwietniu podczas rajdu do Polski <diabełek>

Ps. No i link do naszych mix-spotów z tego sezonu <spoko> https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=515&t=138474&p=3454730#p3454730 Trza nieco do góry przwinąć <nie powiem>

Ostatnie wariactwo z paliwem w UK miało też swoje dobre strony – poza obłędnym sznurkiem oczekujących za paliwem teletubisiów i księżniczek z krainy OZZ, pojawiały się też nieźle zachowane perełki motoryzacji jeżdżące o własnych siłach. Nie mam fotek każdego z nich, choć żałuję, bo okazy były serio wyśmienite – najstarszy z nich z 1900r (niestety na lawecie). Pokażę tylko te, z właścicielami których udało mi się choć chwilkę pogadać:

20210829_220531.jpg

Bentley 1923r

20210905_164058.jpg

Ford 1940r – ponad 500hp mocy

20210913_161705.jpg

Riley 1931r

20210918_150814.jpg

DMC DeLorean – jeden z niewielu oryginalnych pojazdów z kultowego filmu Powrót do Przyszłości – z ciekawostek dokładnie ten sam gość był ostatnio w gazetach, m.in Moto.pl – gadałem z potomkiem twórcy legendarnego auta nawet o tym nie wiedząc <nie powiem> <glupek2> <diabełek> <faja>
(żeby nie było, że ściemniam – moja M6 stoi przy budynku :] )

20210929_185042.jpg

Morgan 1980r

bentley.jpg

Beauford Series B 1980r

IMG-20210609-WA0005jpg.0.jpg

Ford 1963r – 486hp mocy silnik v8

jaguar.jpg

Jaguar 1962r

Były też ciekawe motory, pojazdy 3-kołowe, a nawet oryginalny samochód ciężarowy Straży Pożarnej hrabstwa Essex z 1967r, łacznie z wyposażeniem jak gaśnice, drabiny a nawet ori hełmy (zawrotna prędkość rozwijana to 30mph <diabełek> )
Pojawiały się też pojazdy z górnej półki, te bardziej nowoczesne, jak Lamborhini, Ferrari, Maseratti. Były samochody z torów wyścigowych rozwijające zawrotne prędkości i inne cuda techniki.

A i tu taka mała dygresja z okresu braku paliw na stacjach...
Była Pani próbująca zatankować Teslę dieselem <nie powiem> i kilku wyrostków próbujących zrobić zapasy benzyny w reklamówkach z Aldiego <glupek2> Trafiali się amatorzy zapasów i fanatycy chirurgi plastycznej (mordoklepców). Poza ogólną paniką i popłochem było całkiem zabawnie. W ciągu jednej zmiany kochano nas, zasypywano superlatywami ... albo bluzgami, bądź też próbowano rozjechać <lol> <rotfl> To był bardzo ciekawy epizod w mojej pracy – a moja M6 miała ciągle pełny bak paliwa hahaha
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 17 lis 2021, 01:43

Jesień w pełni, słota, wiatry... nic się nie dzieje ciekawego. Mazda jeździ, nabija dzielnie kilometry/mile bez najmniejszych problemów.

Ostatni zlocik dywizji UK już za nami – dzięki za spotkanie dla Adama z rodzinką, którzy poświęcili się dla nas i zorganizowali pożegnianie roku wspólnie z moją rodzinką, Dareckimi i Wojtkowymi. Jeszcze raz dzięki ludziska za spota i do usłyszonka wkrótce <rotfl> <rotfl>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez darrecki » 18 lis 2021, 20:36

maestro81 napisał(a):Ostatni zlocik dywizji UK już za nami


Coś przegapiłem, czy mówisz o tym co miał miejsce prawie 3 tygodnie temu? Ja już wytrzeźwiałem i zapomniałem hahaha
Za mniej niż miesiąc lecę do polszy (jak bozia da, zatrzyma 8 falę i mnie tam wpuszczą). I teraz tylko to się liczy.

Poza tym widzę, że dzieje się na stacji, ja w robocie nawet nie wiem czy pada, czy słońce świeci. Chociaż ostatnio to może i dobrze <lol>
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez maestro81 » 20 lis 2021, 18:08

Dzisiaj w końcu nieco wolnego, nie pada, w miarę sucho... podjechałem na ręczną myjkę, gdzie chłopaki pogłaskami M6. No a skoro czyściutka już jest, to se pomyślałem, że pyknę kilka fotek zanim znów pogoda zweryfikuje moje zamiary <glupek2>

m6 sesja 10.11 (1).jpg

m6 sesja 10.11 (2).jpg

m6 sesja 10.11 (3).jpg

m6 sesja 10.11 (4).jpg

m6 sesja 10.11 (5).jpg

m6 sesja 10.11 (6).jpg
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez maestro81 » 18 gru 2021, 02:33

I tak nieubłaganie czas leci... kilometry/mile również :D

77k przebiegu.jpg


Taka sytuacja :>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Wojtek » 18 gru 2021, 11:02

I tak cię dogonię :) Mam już 67k mil
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez maestro81 » 15 sty 2022, 17:49

Wczoraj autko troszkę umyte, bo soli na drogach w diabła. A dziś przykra niespodzianka – lusterko kierowcy przestało się składać <płacze> A miałem nadzieję, że mnie ten problem ominie... niestety. Na szczęście jest to mankament mega powszechny w nowych mazdach (od 3 do cx-ów), więc skorzystam z pomocy kolegi ryba113 z forum – poczekam jednak za radą na cieplejsze dni (podobno plastiki w niskich temperaturach lubią się łamać jak zapałki), a mi się przecież nie pali <faja>

Ponadto dotarło do mnie już większość prezentów gwiazdkowych dla mojej Szarej Eminencji – Rudolf driftował i Miki musiał szukać moich paczek po Chinach hahaha hahaha Na szczęście je odnalazł <nie powiem>

Plan działania na rok 2022:

1. Wymiana przedniego grila na sport
front grill.jpg


2. Nowy ambient light set
nowy ambient set.jpg


3. Podgrzewanie tylnych siedzeń
maty foteli.jpg


4. Zabezpieczenie listew progowych i bagażnika
dechrom i naklejki.jpg


5. Remap – od Remapper (dodanie paru kucy, poprawienie "zrywności spod świateł", oszczędność paliwa)

6. Dyfuzory wydechu

7. Pakiet spojlerów – Maxton design
boczny splitter.jpg

m6 przednie splitter.jpg

tylna dokładka.jpg

tylne splittery.jpg

tylny spojler.jpg
Ostatnio edytowano 21 sty 2022, 01:56 przez maestro81, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Wojtek » 15 sty 2022, 23:02

To kiedy działamy? <faja>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy