Mazda6 GH L5 '09 2.5 Sport by GHOSTCAR

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez maestro81 » 4 lip 2018, 15:01

wumpscut napisał(a):Tylko że żadne przyciemnianie folią ani lakierem nie jest zgodne z żadnymi normami ani żadnym prawem. Piszesz o czymś co zwyczajnie nie istnieje.


Zapraszam do artykułu: https://www.motofakty.pl/artykul/przyciemnianie-szyb-w-samochodzie-legalne-czy-nie.html

Potem porozmawiamy kolego :)
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez Mazdi » 4 lip 2018, 15:53

maestro81 napisał(a):
wumpscut napisał(a):Tylko że żadne przyciemnianie folią ani lakierem nie jest zgodne z żadnymi normami ani żadnym prawem. Piszesz o czymś co zwyczajnie nie istnieje.


Zapraszam do artykułu: https://www.motofakty.pl/artykul/przyciemnianie-szyb-w-samochodzie-legalne-czy-nie.html

Potem porozmawiamy kolego :)

Ale szyby, to nie lampy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2010, 21:10
Posty: 113 (13/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GG LF 2005 147KM

Postprzez WisniaUs » 4 lip 2018, 16:18

Sprawa jest bardzo prosta.Jezeli dojdzie do jakiegokolwiek wypadku mniejszego lub wiekszego i rzeczoznawca uzna ze lampy nie spełniaja swoich wymogów bo maja za mała przepustowość światła to kolege bedzie musial pokryc koszty wszystkiego (każdego auta czy osoby) Nawet jesli nie z Twojej winy!! Żadna ubezpieczalnia nie pokryje nic!!! Zrobisz z lampami jak uważasz ,Twoja głowa Twój portfel !! Jest dobrze do puki jest dobrze.
WisniaUs
 

Postprzez wumpscut » 5 lip 2018, 07:26

maestro81 napisał(a):Potem porozmawiamy kolego :)


Bardzo chętnie.
Wytłumacz mi proszę co linkowany przez Ciebie artykuł wnosi do tematu przyciemniania świateł.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 16:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Postprzez maestro81 » 5 lip 2018, 10:29

wumpscut napisał(a):
maestro81 napisał(a):Potem porozmawiamy kolego :)


Bardzo chętnie.
Wytłumacz mi proszę co linkowany przez Ciebie artykuł wnosi do tematu przyciemniania świateł.


No może tam nie było wzmianki o kloszach lamp. Tutaj masz lepiej dobrany przykład: http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/tuning/251241,Czy-wolno-przyciemniac-szyby-i-klosze-lamp.html

Jak jest tam napisane: januszowe paćkanie sprayem zostawmy sobie dla lamusów, a jeśli ma być legalnie warto zamienić lampy na atestowane z homologacją bądź skarzystać z firmy tuningowej, która używa atestowanych produktów do oklejania kloszy lamp itp. Więc chłopaki nie bulwersujcie się i nie unoście, tylko podejdźmy do kwestii merytorycznie :)

Ja korzystałem z firmy tuningowej do oklejania kloszy i spełniają one normę przepustowości światła i jakoś bez problemów przechodzę każdy przegląd techniczny <faja>

PS. Nie zaśmiecajmy więcej koledze tematu bo to nie miejsce na takie dyskusje :)

PS2. Konrado – super robota <serduszka>
Obrazek

Dobra rada:
Nie wstawaj, kiedy dzwoni budzik.
Oddzwonisz później :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2013, 21:08
Posty: 1297 (26/14)
Skąd: United Kingdom / Piła
Auto: Jest: Mazda6 GL'17
Była: MAZDA6 GH '08 Była: MAZDA 323F SPORT '03

Postprzez wumpscut » 5 lip 2018, 10:31

maestro81 napisał(a):No może tam nie było wzmianki o kloszach lamp.


Nawet na pewno. Ja akurat przeczytałem ten artykuł ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 16:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Postprzez Konrado2104 » 12 lip 2018, 15:09

Koledzy nie ma o co się sprzeczać przecież u nas w PL wszystko jest praktycznie nielegalne oprócz ZUS i US :)
Tak przegrzebałem zdjęcia i znalazłem jak świecą lampy w nocy – wg mnie nie ma żadnego niewidocznego świecenia , sami zobaczcie :
Noc.jpg
noc2.jpg




A teraz garstka nowych informacji:

Madzia musiała mieć wymienione łożysko przednie bo strasznie huczało , po zabiegu wszystko jest jak ta lala :) stare już słabo wyglądało ....
łożysko.jpg
nowe łożysko.jpg



Przy okazji zrobiłem Madzi renowację zacisków. Dobrze że się zdecydowałem gdyż w tylnym jedne zacisk powoli by mi szwankował i ogarnęło się to o czasie :) Wykorzystując ten czas stwierdziłem że zaciski trzeba też maznąć:) wybrałem kolor złoty jako że naklejka na progu jest złota oraz rozpórka kielichów. Poniżej zdjęcia z całej operacji
Demontaż.jpg

Podkład.jpg

podkład 2.jpg

Kolor.jpg

efekt 1.jpg

efekt 2.jpg

efekt 3.jpg




Taką "truskawką na torcie " zostawiłem sobie pomalowanie znaczka na czarny :) wg mnie teraz wygląda dużo lepiej – sami oceńcie :)

Przed.jpg

Po.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 21:50
Posty: 560 (4/2)
Skąd: Warszawa,Wilanów ; Przytyk k. Radomia.
Auto: Mazda 6 GH 2.5 Sport 170KM 09r.
VW Polo 1.9 TDI 105KM 2006r.
Było:
Mazda 323F BJ 2.0 Sportive 131KM 02r.
Mazda 323F BJ 1.8 114KM 99r.
Mazda 626 GF 1.8 90 KM 97r.

Postprzez Konrado2104 » 30 lip 2018, 18:08

Ostatnim czasem skrzypienie fotela kierowcy tak mnie wkurzało że nie mogłem tego dłużej znieść , mimo że próbowałem go wygłuszać dodatkową pianką ....nieskutecznie.
Na FB koledzy mi podpowiedzieli że temat załatwi zmiana foteli na elektryki... trafiło się akurat że na grupie FB jeden z użytkowników sprzedawał części z mazdy EU to wziąłem. paczka szybko dotarła i trzeba było zabrać się tylko za zmianę poszycia gdyż zamówiłem pełną skórę a ja mam pół skóry w M6 :)

Fotel.jpg
Dostawa fotela


Szybki demontaż z samochodu

Demontaż.jpg


no i końcowe usadowienie. cała elektryka działa i jest tip top :) a najbardziej mnie cieszy pamięć ustawionego fotela <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> Już nie muszę przestawiać 10 min po Żonie tylko cyk cyferka i jest już jak powinno być :) teraz to doceniam :D

end.jpg



Jedynie co mnie zaczęło boleć to to że skóra na siedzisku mi się chole.. przeciera ... nie wiem może mam za ciężką <dupa> <lol> <lol> <lol>
Macie jakieś sprawdzone środki aby to przywrócić czy jedynie tapicer i barwienie siedziska na nowo <co?> <co?> <co?> <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 21:50
Posty: 560 (4/2)
Skąd: Warszawa,Wilanów ; Przytyk k. Radomia.
Auto: Mazda 6 GH 2.5 Sport 170KM 09r.
VW Polo 1.9 TDI 105KM 2006r.
Było:
Mazda 323F BJ 2.0 Sportive 131KM 02r.
Mazda 323F BJ 1.8 114KM 99r.
Mazda 626 GF 1.8 90 KM 97r.

Postprzez WisniaUs » 30 lip 2018, 18:34

To mi wyglada jakbyc cos non stop nosil w lewej kieszeni i sie tak wyciera!! Moze portfel czy tel??? hmmm
WisniaUs
 

Postprzez Konrado2104 » 30 lip 2018, 22:18

WisniaUs napisał(a):To mi wyglada jakbyc cos non stop nosil w lewej kieszeni i sie tak wyciera!! Moze portfel czy tel??? hmmm



No właśnie to dziwne .... bo od wsiadania i wysiadania to raczej boczek siedziska by się wytarł albo oparcia a tutaj samo siedzisko. Chyba że to od tego ? Nie wiem muszę spróbować czymś to ogarnąć... może to jakoś wróci na własny tor ... pasażer jest ok.

Zauważyłem że u niektórych osób lub na full skórze wyciera się lewy boczek oparcia od wsiadania i wysiadania a tutaj dziwnie jakoś... może ten typ tak ma ? Albo poprzedni właściciel czymś zabrudził i chciał to zetrzeć , przetarł a teraz się to powiększa.... no cóż... szkoda bo samochód ma przejechane niecałe 150tys km i takie rzeczy.... aż serce się kraja że taki ładny design ma ta szóstka a tak wewnątrz jest niedopracowana <płacze> <płacze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 21:50
Posty: 560 (4/2)
Skąd: Warszawa,Wilanów ; Przytyk k. Radomia.
Auto: Mazda 6 GH 2.5 Sport 170KM 09r.
VW Polo 1.9 TDI 105KM 2006r.
Było:
Mazda 323F BJ 2.0 Sportive 131KM 02r.
Mazda 323F BJ 1.8 114KM 99r.
Mazda 626 GF 1.8 90 KM 97r.

Postprzez WisniaUs » 30 lip 2018, 22:22

No ja teraz GH zakupilem z miesiaca temu i wlasnie mam taki lewy boczek lekko wymemlany ale siedzisko OK.A naciukane 140 tysi.Cza chyba wsiadac i wysiadac prawymi drzwiami ;)
WisniaUs
 

Postprzez Konrado2104 » 21 sie 2018, 09:59

Dziś bedzie to mój ostatni wpis na temat tej Pięknej Mazdy w moim temacie <płacze> <płacze> <płacze> <płacze>
W dniu 11.08 ok 15:00 M6 przeszła w ręce Kolegi z forum Dominika o nicku: don2x44 :) obiecał że bedzie kontynuował jej historię na forum z czego bardzo się cieszę. <jupi>
Nie chciałem oddać mazdy nikomu innemu jak osobie z naszej rodziny Mazd ☺☺ Nie mówię że łatwo to mi przyszło ale jak podjąłem męska decyzje to już sie jej trzymałem i przekazałem ja w dobre ręce :) łezka sie w oku kręci ale trzeba iść dalej....

Na pożegnanie zrobilem jej ostatnia fotkę i bede czasem do niej wracal aby wspomnienia wciąż byly :)
Nowemu właścicielowi Życzę samych dobrych chwil z nowym nabytkiem oraz bezawaryjnego jej użytkowania!!! :) :) Będę śledził jego wpisy i dalsze losy Mazdeczki !! <czytaj>

Do moderatora : Mozna zamknac moj temat. Niech jej dalsze losy beda opisane przez nowego właściciela:) :)
bye bye.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 21:50
Posty: 560 (4/2)
Skąd: Warszawa,Wilanów ; Przytyk k. Radomia.
Auto: Mazda 6 GH 2.5 Sport 170KM 09r.
VW Polo 1.9 TDI 105KM 2006r.
Było:
Mazda 323F BJ 2.0 Sportive 131KM 02r.
Mazda 323F BJ 1.8 114KM 99r.
Mazda 626 GF 1.8 90 KM 97r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy