Mazda6 GH L5 '08 2.5 SL – Biała

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez deejay89 » 23 kwi 2017, 23:32

Witam, nasze volvo c70 zostało zamienione na bardziej rodzinny samochód, również zostałem w rodzinie Mazdy i postanowiliśmy kupić białą 6 GH 2.5 benzę w wersji SL, auto znaleźliśmy niedaleko nas, ma kilka mankamentów, jak przystało na prawie 10cio letni samochód, poza tym auto jest bardzo fajne, przepaść jeśli chodzi o jakość wykończenia i komfort w stosunku do GG, w 6 mps wszystko skrzypi itp, tu jest o niebo lepiej :) Szczerze, nie spodziewałem się tego po GH, jeżdżąc wcześniej kilkoma mazdami, a teraz trochę info i zdjęć:

rocznik: 2008
przebieg: 96,000 mil (150,000km)
uszkodzone przyciski w klamkach
czas poszukiwań, 1 dzień :P

Wyposażenie (skopiowane od innego użytkownika, bo nie wiedziałem jak większość wyposażenia się nazywa :P )

-keyless entry – start/stop – odpalanie z przycisku, otwieranie i odpalanie bez kluczyka
– reflektory biksenonowe wraz ze spryskiwaczami
– wielofunkcyjna kierownica
– system doswietlania zakretow (AFS)
– 6 poduszek powietrznych
– światła przeciwmgłowe
– czujniki parkowania przód i tył
– ABS z EBD
– DSC
– TCS
– RVM system ostrzegający o przeszkodzie w martwym polu
– czujniki zmierzchu i deszczu
– składane i podgrzewane lusterka
– elektryczne / podgrzewane / skórzane fotele z opcja pamięci
– czujniki ciśnienia opon
– lusterko wsteczne fotochromatyczne
– regulowana kierownica
– dwustrefowa klimatyzacja
– mocowanie fotelika isofix
– domykanie szyb i szyberdachu z pilota
– aktywny tempomat
– wszystkie szyby ze stopniowym zamykaniem
– możliwosc sterowania nawiewem itp z kierownicy
– oświetlenie powitalne
– i może coś jeszcze by się znalazło..


W planach nie będzie żadnych modyfikacji, poza przyciemnieniem tylnych szyb, wymianą zawieszenia na obniżające no i felg :D więc te oryginalne idą na sprzedaż, jakby kto pytał.


IMAG0070.jpg

IMAG0071.jpg

IMAG0072.jpg

IMAG0073.jpg

IMAG0077.jpg

IMAG0085.jpg
Ostatnio edytowano 25 kwi 2017, 13:36 przez deejay89, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez wumpscut » 25 kwi 2017, 06:18

Biała GH zawsze spoko :D Świetnie się prezentuje <spoko>

Gratulacje zakupu i przyjemności z użytkowania :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 16:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Postprzez Weelkoo » 25 kwi 2017, 06:27

Biały sedan, w fajne wersji wyposażeniowej i silnikowej ( <diabełek> ) i to już z grillem z wersji Dynamic – same plusy <spoko> Plany też dobre – Eibach, ładne porządne koło i będzie się prezentować bardzo fajnie bez dwóch zdań <ok> no, lotkę do tego jeszcze może rozważ ;)

deejay89 napisał(a):przepaść jeśli chodzi o jakość wykończenia i komfort w stosunku do GG, w 6 mps wszystko skrzypi itp, tu jest o niebo lepiej Szczerze, nie spodziewałem się tego po GH, jeżdżąc wcześniej kilkoma mazdami


bo Cię zaraz niektórzy wyprostują, że nie wiesz o czym piszesz ;) Choć ja się podpisuję pod Twoimi słowami, przepaścią może bym tego nie nazwał ale praktycznie w każdym aspekcie jest lepiej a w niektórych jak właśnie wykończenie wnętrza czy wyciszenie – dużo lepiej <ok>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez wumpscut » 25 kwi 2017, 06:29

Warto też rozważyć inne końcówki wydechów – wiem co mówię :D Nie jest to duży koszt, a zdecydowanie poprawia wygląd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 16:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Postprzez Weelkoo » 25 kwi 2017, 06:53

wumpscut napisał(a):Warto też rozważyć inne końcówki wydechów – wiem co mówię Nie jest to duży koszt, a zdecydowanie poprawia wygląd.


albo całe tłumik, może mają jeszcze w promocji w ASO :) ale słusznie zauważone, końcówki 90~100mm zrobią robotę i dużą różnicę <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez deejay89 » 25 kwi 2017, 12:10

@Weelkoo – skąd wziąć lotkę na tylną klapę, jaką jak masz Ty ? I jak jest ze sprężynami, nie straci dużo na komforcie ? Myślę o -30mm, a do tego 19 cali ? Nie chciałbym, żeby wszystko zaczęło trzeszczeć :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez Weelkoo » 25 kwi 2017, 13:38

deejay89 napisał(a):@Weelkoo – skąd wziąć lotkę na tylną klapę, jaką jak masz Ty ? I jak jest ze sprężynami, nie straci dużo na komforcie ? Myślę o -30mm, a do tego 19 cali ? Nie chciałbym, żeby wszystko zaczęło trzeszczeć


moja lotka to chińczyk ale na Twoim miejscu poszukałbym albo oryginalnej lotki albo całej klapy z lotką, może się nawet trafi w kolorze ;)

Ze sprężynami utrata komfortu nie jest duża, poprawa prowadzenia za to tak więc tu nie ma IMO co się zastanawiać :) Jak całość zgrasz z 19'tkami to dużo zależy od samych felg a konkretnie ich wagi. Przy budżetowych felgach lub OEM'ach, które są przeważnie ciężkie, ponownie stracisz trochę na komforcie i to już będzie razem (z obniżeniem) wyraźnie odczuwalne – bez tragedii ale na dziurach łupnie zauważalnie mocniej niż przy serii ;) Jak wrzucisz za to lekkie felgi to na 19'tkach będziesz więcej czuł (np. niewielkie nierówności asfaltu czy zmiany nawierzchni) ale głównie na kierownicy a komfort będzie podobny albo i lepszy niż na fabrycznych 18'tkach <ok>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez deejay89 » 25 kwi 2017, 13:45

ciekawe czy lotka z mps podejdzie ? :P raczej w zmianę klapy bawić się nie będę :) Nie chcę zbytnio inwestować w ten samochód, bo dla siebie szukam innej zabawki, w którą będę ładował kasę :p

a co do felg, będę szukał raczej czegość markowego, team dynamics, rota itp
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez Weelkoo » 25 kwi 2017, 18:07

deejay89 napisał(a): czegość markowego


+

deejay89 napisał(a):rota


się wyklucza ;) Przecież to tak markowe jak nasz Japan Racing ;) a z klapą to nie wiem jak w UK ale w PL czasem widywałem klapy już z lotką OE w cenie niższej niż lotka od chińczyków do malowania <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez deejay89 » 25 kwi 2017, 23:42

hmm, zawsze myślałem, że rota robi dobre felgi.. podoba mi się szczególnie model Torque..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez olrzyn » 26 kwi 2017, 08:29

a fajne felgi wyslales mi :P siadly by idealnie do bialej GH.

aha i u mnie nic nie skrzypi :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2015, 17:34
Posty: 674 (4/19)
Skąd: Radwanice / Wrocław
Auto: Mazdaspeed 6

Postprzez deejay89 » 26 kwi 2017, 13:28

właśnie miałem pisać, ale miałem zbanowanego face przez ostatni czas...

oddawaj felgi !!! :( teraz jak szukam, to ceny jak z kosmosu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2012, 17:18
Posty: 195
Skąd: Kraków / Doncaster
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez Socyopatic » 30 kwi 2017, 13:25

no cóż, jak komuś wszystko skrzypiało w 9-10 letnim mpsie to tylko współczuć stanu takiego auta ;) ale wiadomo, że z nowo kupionym autem jest jak z nowo poznana kobietą – mocno sie je idealizuje ;)osobiście tylko czekam jak za trzy- cztery lata nastapi wysyp na forum zakupionych GJ przedliftowych i zachwyt jakie to są genialnie wyciszone, jaka wspaniała jakość montażu (szczególnie tunelu środkowego), jak genialnie pracują heble itp. itd. <lol>

p.s ładna GH, niech służy ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2014, 19:06
Posty: 892
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 3.0 V6, 2004r.
Mazda RX8 2007r.
Mazda CX7 2008r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy