Mazda6 GY LF-DE 2004r. 2.0 141KM (czerwona perła)

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez matthies » 25 kwi 2013, 22:18

to nie jest odmiana, można w ASO dokupić tę dolną chromowaną listwę, którą można założyć do każdego standardowego grilla. Mi też się podoba przy tym kolorze, ale brak mu rodzeństwa :P
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez kozik24 » 27 kwi 2013, 22:49

Mazda6 GY LF-DE 2004r. 2.0 141KM (czerwona perła) Długo nie musiałam się domyślać kogo ta fura <oczko> Jak na razie tylko jednego kombiaka widziałem w tym kolorze i teraz twoją na forum. Spróbuj się pobawić z tym platemalem Autopolitura a oczy wyjdą na wierzch bo na czerwonym działa to mega :D Felgi są ładne bo nie oklepane <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez lukasrap » 27 maja 2013, 17:06

Dzisiaj przy wolnym dniu i to tego pogoda nawet dopisala, skorzystalem z polecanej wlasnie autopolitury... I teraz tak, moje wrazenia takie, ze autko wyglada po tym preparacie calkiem calkiem. Bardzo ladnie wyglada lakierek, widac ze bylo stosowane jakis specjalny specyfik, czy powloka teflonowa, tego nie wiem. Jedno jest pewne. Duzo trzeba sie namęczyć zeby to mleczko rozsmarowac, po kilku minutowym wyschnieciu. O wiele latwiej idzie to z woskiem normalnym czy tez, taki ktory ja osobiscie stosuje i jestem jego zwolennikiem woskiem koloryzującym.
Do tego autopolitura nie zakrywa rys, a nawet powiem wiecej, wydaje mi sie ze jeszcze bardziej je wyeksponowala. Zatem wniosek taki, Autopolitura ok, efekt fajny, zobaczymy jak bedzie wygladac po kilku dniach, deszczu itp. Duzo trzeba sie namachać sciereczką i nie kryje rys... Chyba powroce do wosku koloryzującego... :) Ale to nie znaczy ze autopoliture odstawie na zawsze... Zastosuje od czasu do czasu :)...
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg


A teraz o tym co planowalem zrobic przy autku. Pierwsze na co sie zdecydowalem zaraz po zakupie to wsadzenie nawigacji. We wczesniejszej szóstce mialem orginalną navi, fakt brak map Polski, ale wiecej jezdzilem na zachodzie niz w Polsce, stad czesto jej korzystalem. Tym razem, ze wzgledu na to iz w zakupionym aucie byl schowek zamiast navi, zrezygnowalem z montowania calego osprzetu (pilot, dvd, anteny), a kupilem orginalna navi bez reszty podzespołów, a w miejsce orginalnego monitora wlozylem Goclevera 700 Plus.
Calos opisana jest tutaj, jesli ktos bylby zainteresowany.
viewtopic.php?f=28&t=155099&p=2638798#p2638798

A tak wyglada po calym zabiegu.
IMAG0172.jpg
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez matthies » 27 maja 2013, 17:08

<spoko> podobuje sieu
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez kozik24 » 27 maja 2013, 22:50

A ten wosk koloryzujący którego używasz to co to za specyfik? Cyba i ja się teraz przerzucę na coś innego bo rzeczywiście przy tej auto politurze trzeba się narobić. Extra wygląda ta nawigacja :) Masz do niej wyjście pod kamerkę?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez mądry » 28 maja 2013, 11:09

ten pomysł z przerobieniem nawigacji to fajny patent, gratuluję <spoko>
sam zaczynam myśleć o podobnym modzie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 09:33
Posty: 637 (0/8)
Skąd: Kołbiel
Auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 TD 121 KM,
Yamaha DT 125 32 KM

Postprzez kozik24 » 28 maja 2013, 12:06

Widziałem taką nawigację u znajomego także w M6 i w miejsce oryginalnej wsadziła 7 calową nawigację która wygląda bezbłędnie. On zrobił tak, że jak włącza wsteczny bieg to się nawigacja włącza razem z kamerą cofania, pełen wypas ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez NIEBO! » 28 maja 2013, 14:09

kozik24 napisał(a):jak włącza wsteczny bieg to się nawigacja włącza razem z kamerą cofania,
Będę miał tak samo zrobione – nawet już działa, ale na kolanach :P, bo nie mogę się zabrać za przeróbkę schowka... mam jeszcze pytanie do linku z tej Twojej przeróbki... jakbym kupił fabryczną nawigację z pociętymi kablami tak jak na tej aukcji którą wskazałeś lukasrap to nie ma problemów z tym czerwonym wyświetlaczem (pokładowym)? Jak to się ma w wersji poliftowej ... wyświetlacze są takie same niezależnie od rocznika? Czy stanową integralną część nawigacji / schowka – bo na zdjęciu w aukcji cała wiązka kabli odcięta i się zastanawiam na przyszłość czy nie byłoby więcej problemów niż pożytku z takiego zakupu – na razie planuję sam wykombinować jakiś mechanizm, że jak otworzę schowek to się rozłoży nawigacja – a kamera cofania działa automatycznie ze wstecznym i przełacza navi na video <cfaniak>

Gratuluję przeróbki! Świetna robota <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 687 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez lukasrap » 28 maja 2013, 19:05

kozik24 napisał(a):A ten wosk koloryzujący którego używasz to co to za specyfik? Cyba i ja się teraz przerzucę na coś innego bo rzeczywiście przy tej auto politurze trzeba się narobić. Extra wygląda ta nawigacja :) Masz do niej wyjście pod kamerkę?


Ten wosk koloryzujący to od jakiegos juz czasu uzywam przy wszystkich autach, jest to wosk koloryzujący firmy SONAX. W zestawie z kredką (500 ml okolo 35-40zl). Kredka sama w sobie zostawia wiele do zyczenia, uzylem raz i lezy, ale wosk polecam. W szczegolnosci zakrywania drobnych rysek. Wystarczy wetrzec, zostawic i potem wypolerowac. I o wiele latwiej sie rozprowadza niz ta autopolitura. Szczerze powiem, ze dachu po tej autopoliturze nie moglem do konca rozetrzec.

W navi jest wyjscie pod kamerke, poczatkowo mialem taki plan zeby ją kupic i podlaczyc, ale troche wiecej czasu mi zeszlo z navi i chwilowo odpuscilem. Mysle ze bedąc w na urlopie w Polsce w sierpniu bede cos kombinowal.

Dopisano 28 maja 2013 19:10:

NIEBO! napisał(a): mam jeszcze pytanie do linku z tej Twojej przeróbki... jakbym kupił fabryczną nawigację z pociętymi kablami tak jak na tej aukcji którą wskazałeś lukasrap to nie ma problemów z tym czerwonym wyświetlaczem (pokładowym)? Jak to się ma w wersji poliftowej ... wyświetlacze są takie same niezależnie od rocznika? Czy stanową integralną część nawigacji / schowka – bo na zdjęciu w aukcji cała wiązka kabli odcięta i się zastanawiam na przyszłość czy nie byłoby więcej problemów niż pożytku z takiego zakupu – na razie planuję sam wykombinować jakiś mechanizm, że jak otworzę schowek to się rozłoży nawigacja – a kamera cofania działa automatycznie ze wstecznym i przełacza navi na video <cfaniak>

Gratuluję przeróbki! Świetna robota <spoko>


Wyswietlacz jest wyciągany, mozna go odzielic od navi, ja bez problemu podmienilem swoj ktory mialem na nowy. Czy przed liftem a po lifcie sie roznią, nie wiem. Ale wygladaja identycznie, wiec domniemam iz sa takie same...
Wyswietlacze roznią sie tylko pomiedzy tym gdzie jest w aucie navi i gdzie nie ma. Tam gdzie nie ma, są 4 przyciski, tam gdzie jest navi, jest 6. Do tego przy tej drugiej, z tylu są dwie kostki. Jedna malutka kostka z 3 kabelkami na 2 przyciski TILT i OPEN. Wiec ulatwia to zycie. :)
Tam gdzie mowisz ze kable są uciete to i tak tą kostke wywalasz, bo jak wlozysz nowy wyswietlacz to wtyczka przydzie w to samo miejsce jak miales stary wyswietlacz podlaczony. Wtyczki są takie sam. Duza biala wtyczka jest od wyswietlacza jak i od 4 pozostalych przyciskow. Dlatego w wyswietlaczach gdzie nie bylo navi (4 przyciski) jest tylko jedno gniazdo na jedną bialą duzą wtyczke. W wyswietlaczach gdzie jest navi (6 przyciskow) jest osobno mala wtyczka z 3 kablami na pozostale 2 przyciski ktore wspomagają navi.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez NIEBO! » 28 maja 2013, 22:25

Czyli rozumiem z Twojej wypowiedzi ... nie no trochę nie rozumiem <glupek2>
1. Kable są odcięte, bo ktoś je odciął*, a nie wyciągnął wtyczki z modułu – i jakbym coś takiego kupił to i tak odepnę je i zostanie mi pęczek kabli z wtyczką no i moduł w który wepnę swoją aktualną wtyczkę z instalacji auta i zacznie działać wyświetlacz...

Ktoś przeciął taki kabel zamiast wypiąć z navi ? Zdjęcie z innej aukcji
Obrazek


*genialna wypowiedź :P Chodziło mi o to, że nie wychodzą kable na stałe tylko moduł jest zakończony gniazdem rozłączalnym z którego ktoś nie skorzystał :P

2. Kable, które są odcięte są od nawigacji, która i tak idzie w śmietnik...

3. jest trzecia możliwość? :)

Z tymi przyciskami rozumiem i mam jasność :) Ale skąd tyle pozostałych kabli :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 687 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez lukasrap » 28 maja 2013, 22:58

Tak zakreciles, ze sam sie zakrecilem. Ale jeszcze raz powoli. :)

Te kable ktore są obciete, na tej aukcji ktorą przedstawialem przykadowo, to jestem na 99% pewien iz sa to kable od wyswietlacza. Mozna to wypiąc, ale widocznie sprzedający obciął, zeby w komplecie byla wtyczka z wiazką kabli. Zatem, mogl odpiąc tylko przy wyswietlaczu, widocznie nie zrobil tego, a obciął kable. Chociaz moge sie mylic, warto napisac do sprzedającego. Zreszta wogole nie widze sprawy, bo te przewody, ta wtyczka jest Ci nie potrzebna. Z tego wzgledu ze masz to u siebie w aucie. U mnie po wywaleniu schowka i wyswietlacza radia (wypieciu wtyczki) zostala ona ktorą tu widac ....

8.jpg


Wtedy podpinasz w to miejsce nowy wyswietlacz i po sprawie...
Na tym zdjeciu ktore Ty przedstawiasz, to jest zestaw od navi. To aluminiowe to jest podstawa pod navi, na to przykrecasz navi, a ten dlugi kabel z 2 bialymi wtyczkami to jest wlasnie ten kabel ktory jest obciety na tamtej aukcji ktora ja przedstawilem. Nie jest to kabel od navi, tylko od wyswietlacza. :)
Zadne kable nie są montowane na stale, wszedzie są gniazda. Tak jak pisalem, w wyswietlaczach gdzie są 4 przyciski, jest jedno gniazdo, w wyswietlaczach 6 przyciskowych są 2 gniazda.
Przekladając wyswietlacz z 6 przyciskami w miejsce Twojego 4 przyciskowego, jedną wtyczke glowną juz masz.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez NIEBO! » 28 maja 2013, 23:16

No i wszystko jasne! Wielkie dzięki za przedstawienie na tacy, bo nie chciałbym wydać kasę i za chwilę mieć zonka :P No to teraz pozostaje prosić jeszcze kogoś kto ma oryginalną nawigację o zmierzenie monitora, skoro Ty nie możesz w tej chwili. Kto zmierzy wymiary które przedstawiłem wyżej? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 687 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez lukasrap » 28 maja 2013, 23:22

Nie wyzej a w inny poscie :)
Specjalnie dla Ciebie podskoczylem i sprawdzilem.
15,3 i 8,7....
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez NIEBO! » 28 maja 2013, 23:35

Kochany jesteś :D <lol> :D Serio dzięki, bo może jutro podejmę jakieś decyzje w tej kwestii – sorrki, że Ci tu naśmieciłem – rzeczywiście mogłem o to wszystko pytać w Twojej fotorelacji – może mod przeniesie. Jeszcze raz dzięki, że specjalnie sprawdziłeś :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2013, 22:47
Posty: 687 (4/8)
Skąd: Poznań
Auto: Była skośnooka: Honda Civic Noblesse '95 1.3 75KM
Jest skośnooka:
Mazda6 GY L3 '06 2.3l 16V 166KM SportWagon 220V :)

Postprzez lukasrap » 28 maja 2013, 23:53

<spoko> Jakby co to pytaj. Myślę ze nie warto bawić się w przerabianie schowka. W orginalnej navi dużo lepiej wygląda, tyle samo roboty, no ale fakt, zakupić trzeba całą winde. Jakby co to daj znać co i jak. Pzdr.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez andryjan » 30 maja 2013, 11:51

lukasrap napisał(a):Ten wosk koloryzujący to od jakiegos juz czasu uzywam przy wszystkich autach, jest to wosk koloryzujący firmy SONAX. W zestawie z kredką (500 ml okolo 35-40zl). Kredka sama w sobie zostawia wiele do zyczenia, uzylem raz i lezy, ale wosk polecam. W szczegolnosci zakrywania drobnych rysek. Wystarczy wetrzec, zostawic i potem wypolerowac. I o wiele latwiej sie rozprowadza niz ta autopolitura. Szczerze powiem, ze dachu po tej autopoliturze nie moglem do konca rozetrzec.


Niedawno od znajomego otrzymałem "w spadku" (po jego byłej M6 :)) właśnie ten sam wosk koloryzujący (także go zachwalał), oczywiście w trochę innym kolorze :P. Kiedy chciałem sprawdzić jak działa dopadło mnie coś, co prześladuje wielu ludzi w tym roku w PL, czyli DESZCZ (może w końcu przyjdzie jakaś wiosna, albo nawet lato <lol>). Jak uda mi się przeprowadzić ten zabieg na mojej Magdalenie to dam znać w moim wątku o efektach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2013, 18:59
Posty: 299 (2/2)
Auto: Mazda 6 SportWagon benzyna + LPG 2.3l 166 KM 2006r.

Postprzez kozik24 » 1 cze 2013, 11:37

Wczoraj umyłem auto po ok 4 tygodniach od ostatniego nakładania tej autopoltury. Nie chciałem aby zostały białe plamy po wodzie wiec zacząłem tetrową szmatą wycierać auto do sucha. Nie było to łatwo ponieważ po tym teflonie śladu nie zostało a lakier nie był w najlepszej kondycji jak się tak bardzo dobrze przypatrzyłem. Też się przesiądę na tego SANOX-a bo nie jest łatwo tą autopoliturę dotrzeć po nałożeniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez lukasrap » 1 cze 2013, 18:03

Ja dzisiaj musialem jeszcze raz umyc auto i nalozyc na nowo wosk koloryzujacy, bo az ta autopolitura mnie razila w oczy. Codziennie znajdywalem nowe smugi, zle wytarte przy polerowaniu. Niestety wycieranie szmatką nie wiele zdzialaly.. Nawet po umyciu auta to gów.... zostalo. Zeszlo dopiero po nalozeniu wosku koloryzujacego. Mowilem, ze od czasu do czasu z autopolitury skorzystam, ale chyba dam sobie spokój. Gra nie warta swieczki.

Kozik24 jak bedziesz uzywal tego wosku to uwazaj na plastykowe czarne elementy, bo zabarwia na czerwono, a potem ciezko doczyscic. Pzdr.
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez kozik24 » 8 lip 2013, 17:19

Po ostatnim brakiem czasu w końcu postanowiłem się zabrać za nabłyszczanie lakieru preparatem Sanox. Pojechałem do Nurauto aby kupić taki preparat ale było ich zbyt dużo i zwątpiłem. Zastanawiam się co wybrać ale najbardziej po głowie chodzi mi dokładnie ta auto politura. A czego ty lukasrap używałeś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2012, 13:37
Posty: 148
Skąd: Dęblin → Piaseczno
Auto: była: 323C, 1.5B czerwona, Mazda 6 GG (121KM), 2.0 MZR-CD, 2004r czerwona jest CX9 bordowa

Postprzez Lemoniadowy » 9 lip 2013, 04:28

Lukasrpa Zapraszam na spota w belgii !!!
Elegancka szóstka:D jak masz navi na płycie czy dał byś rade skopiować i wysłać do mnie?
Pozdrowionka z Belgii:P
(:Przed kupnem Mazdy zapoznaj się z instrukcja obsługi dołączona do każdego modelu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub mazdowiczem, gdyż każda Mazda niewłaściwie stosowana zagraża Twojemu życiu,psychice lub zdrowiu. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2013, 19:17
Posty: 215 (10/3)
Skąd: Kraśnik/Antwerpia
Auto: Była
viewtopic.php?f=331&t=157326

Jest BMW 525D F10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy