Żarówki – typy, opinie, testy

Postprzez Sierść » 27 cze 2004, 14:21

Sprawdz jakie żarówki potrzebujesz

Obecnie jeżdżam sobie na zwykłych ale tak sobie pomyślałem że już warto by zmienić stąd mój zestaw pytań:
1) czy to prawda że Blue Vision (Philipsa) są jaśniejsze i wzrasta widoczność? jak wygląda żywotność tych żarówek? jak się spisują w deszczu, w zimie?
2) na allegro hihihi znalazłem ogłoszenia o żarówkach HID Plasma Xenon (w ich opisie brakuje chyba tylko turbo, mega full i nie wiem co jeszcze) – czy ktoś używał ich może? nie wiem nawet czy one są dozwolone czy nie. Podobno dają białe światło podobne do xenów (chociaż z ksenami nie mogą mieć nic wspólnego bo o ile się nie mylę w ksenach nie ma włókien jest za to łuk elektryczny) i są super i w ogóle i hoho. Niestety na allegro jedyne komentarze są "super dostawa", "super opakowanie" itp. a nie ma żadnych informacji o np. polepszeniu widoczności
3) rozumiem że żarówki o tej samej mocy nie powinny spowodować stopienia reflektora? tak mi się jakoś kojarzy że może by sie za bardzo grzały?
4) są jeszcze żarówki zwykłe ale +50% itp. czy one są dozwolone, jak one w rzeczywistości świecą? czy nie grzeją nadmiernie reflektora i czy sie często przepalają?

.... tyle pytań a ja mam mało czasu..
no i byłym zapomniał: mam osobno światła mijania (soczewki) i drogowe.

pzdr On Sam – Sierść :]
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Pawko_6 » 27 cze 2004, 14:37

W swojej poprzedniej Maździe zamieniłem zwykłe żarówki na Blue Vision, aż tak bardzo widocznych zmian nie było prócz tego, że światła patrząc na reflektor światła świeciły na biało, a nie jak dotychczas na żółtawo i poprawiła się widoczność na mokrej nawierzchni oraz bardziej widoczne stały sie poziome znaki na drodze. Na załamaniach można było dostrzec światło o kolorze niebieskim. Na tych żarówkach jeździłem połtora roku i w czasie gdy sprzedawałem auto nadal świeciły :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez -=SauroS=- » 27 cze 2004, 14:49

Ja też miałem żarówki blue vision. Bardzo fajnie świeciły. Miałem je chyba 2 lata, ale sprzedalem razem z furą. Teraz tez chce sobie je kupic, ale narazie nie mam kasy ;( rozwazanm tez kupno żarówek, właśnie takich hiper, turbo pro power xenon. Tylko wlasnie nie wiem czy mozna na nich jezdzic, czy nie bede oślepiały innych i czy nie uszkodzą mi lampy od środka od nadmiernej temp.) Ma ktoś takie żarówki?
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 21 cze 2004, 21:24
Posty: 41
Auto: Mazda 323 1,6 16V 94r.

Postprzez Carrrlos » 27 cze 2004, 20:48

u mnie w focusie, takie HID xenon z allegro ale nie te najtańsze świecą tak

Obrazek

tzn w lewym reflektorze jest cool blue jakoś tam a w prawym zwykła żarówka, tak było do zdjęcia, które oddaje tą róznicę w max 50% procentach.
W rzeczywistości jest to zimno biało niebieskawe światło.
zasięgu nie porawiło, za to w deszczu lepiej widać, no i lewy pas częściej jest wolny, szczególnie gdy nie wiadomo co to na tych xenonach/zenonach jedzie z tyłu, heheh

popędziłem to wszystko niebieskimi postojówkami

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 20:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Sierść » 27 cze 2004, 21:26

Carrrlos, a jak długo je używasz i czy one na przykład nie za bardzo się grzeją???
Ja mam soczewki czy to jakoś szkodzi – podejrzewam że nie ale wolę zapytać.
No i ogólnie czy jesteś zadowolony... ? no i... czy nie miałeś problemu z pałami? bo wiem że te żarówki nie posiadają homologacji co oznacza że mogą za nie zabrać dowód.
mam jeszcze pytanie – to co masz w postojówkach to oświetlenie diodowe czy klasyczne z barwionymi żarówkami?

pzdr :] Sierść
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Smirnoff » 28 cze 2004, 00:49

Juz kiedyś pisałem, ale powtórzę – jeźdizłem na róznych wynalazkach, m.in Philips BLue Vision, Philips jakiś taki zółty, Osram All Seasons (fioletowo-zółte) +50%, no i też na Narva, Tungsram 100W a teraz w obecnej mam Osram SilverStar 55W +50%. Zarówki sa OK, światło jest białe, nie męczy się wzrok zarówno na mokrej jak i np na zaśnieżonej nawierzchni. Światło białe, bez bajerów w stylu coolblue :). Zarówki te świecą porównywalnie albo troche lepiej jak normalne 100W, z tym, ze nie przegrzewają reflektora ani instalacji elektrycznej, więc chyba warto, zwłaszcza, ze nie sa przesadnie drogie.
Pozdro
Smirnoff

PS
Co do trwałości Silverstarów to na razie mam z 0.5 roku i świecą dalej (jeżdżę na światłach cały czas).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 16:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez baad » 28 cze 2004, 07:07

Ja też zakupiłem takie nie najtańsze na allegro cool blue czy jakoś tak, barwa światła podobała mi sie bardzo ale po 3 miesiścach padła jedna :( Światło tak mi się podobało, że zakupiłem znowu trochę tańsze, efekt: barwa światła suuper i mam je juz 6 miesięcy i nadal świecą:) Zaznaczę że jeżdzę głownie po dziurawych Poznańskich drogach :P Osobiście polecam, oczy podczas nocnej jazdy mniej się męczą.
Mazda to je to!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2003, 20:34
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GW 2.0 2000

Postprzez marioch » 28 cze 2004, 08:20

mam skany testu żarówek z AUTO ŚWIAT – jeżeli ktoś chce to proszę o priva – a może ktoś może gdzieś "powieśić"
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 14:51
Posty: 145
Skąd: okolice W-wy
Auto: mazda 626 GD RF7 2D 5d '91

Postprzez Antoni » 28 cze 2004, 12:10

Stosowałem przez 0,5 Blue Vision i zdechły. Owszem swiatełko zbliżone barwą do białego. Podrapałem się w głowę i nabyłem Osram Silver Star plus 50%.
Było odczuwalnie jaśniej a żaróweczki mają już 1,5 roku i wciąż świecą.
Pozdrawiam
Antoni
Początkujący
 
Od: 27 lis 2003, 12:38
Posty: 27
Skąd: Szczecin

Postprzez Piotrek » 28 cze 2004, 12:43

A ja mam taki problem w swojej GE : swiatla mam dobrze ustawione, a swieca baaaardzo krotko. Zarowki mam standardowe, montowane w serwisie, jak moge zwalczyc ten problem?? Zalozyc mocniejsze zarowki, jakies bajeranckie?? Pomozcie, bo ciezko sie w nocy jezdzi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 20:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez Antoni » 28 cze 2004, 13:14

Stosuj co chcesz. Jeśli moc świetlna jest podwyższona to dobrze. Natomiast moc "elektryczna" która przekłada się na wyższą temperaturę nie powinna przekraczać nominalnej, inaczej szybko zniszczysz odblask reflektora.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 27 lis 2003, 12:38
Posty: 27
Skąd: Szczecin

Postprzez Sierść » 28 cze 2004, 14:05

teraz już zupełnie nie wiem o co chodzi.
czy żarówki HB4 bo takie mam w mojej madzi występują w dwóch mocach??? dzisiaj szukałem po sklepach i są jako 51W i 55W.
Czy to jakieś niedopatrzenie? Przecież HB4 powinny mieć moc standardową? Jeśli zamiast 51W kupiłbym taką 55W to czy jest to na tyle znacząca zmiana mocy że może to uszkodzić lampę?
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Carrrlos » 28 cze 2004, 15:31

nie, to raczej przeoczenie, zagrzać to się może 100watowa, ja na swoich 55W jeżdżę na razie 3 m-ce, a moja wieloletnia obserwacja różnych żarówek sprowadza sie do jednego stwierdzenia, że im więcej tego more light, +50% i i nne tym krócej świecą.
Z drugiej strony, jeśli np. mówimy o soczewkach to nie ma co się spodziewać super efektu, stare prawidło mówi, że im większy reflektor, tym samym większy odblask, tym lepsze światło nawet na zwykłych żarówkach.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 20:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Sierść » 28 cze 2004, 19:34

no Panowie i Panie – Sierść czeka na odpowiedź: czy zamiast HB4 51W mogę kupić HB4 55W???

pozdr :] Sierść
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Smirnoff » 28 cze 2004, 19:41

4W róznicy to w praktyce żadna róznica tak od strony obciążenia instalki elektrycznej jak i temperatury.
Tak więc na spokojnie mozesz brać 55W.
Pozdro
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 16:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez Sierść » 28 cze 2004, 19:44

OK! Dzięki! – także za poprzednie wypowiedzi. W tej chwili napaliłem się na te niebieskie badziewia – kupię i zdam relację jak świecą... co by inni nie musieli takich pytań zadawać!

pzdr :] Sierść (On Sam)
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Krasnal » 28 cze 2004, 23:42

oki czemaky na wrażenia z zakupu.... ;)
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 19:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez Herdi » 29 cze 2004, 09:12

ja mialem w madyi super yarowz ale nie pamietam cyzje wiec musisz pocyekac az wydlubie z reflektora to ci powiem :D
Pozdrawiam Herdi

Gravity Audio Experts
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2003, 12:21
Posty: 137
Skąd: Garvity Audio Experts
Auto: 323 1.8 GT

Postprzez Sierść » 3 sie 2004, 17:24

dobra. sorry że tak dlugo ale musialem nieco odpoczac po wyjeździe.
więc najpierw zaczynamy od tego że żarówki było trudniej dostać niż myślałem bo w xedku moim są HB4 a nie H4 (ja najpierw zamówiłem H4 bo mylałem że to B to jakiś błąd :D ).
zminiłem też długie (h1) i halogeny (h1). a co tam. Niestety pozycyjne mam paskudnie żółte i nie wiem co z tym zrobić.
HB4 kupiłem 80W (mam soczewki!) a H1 55W.
wiem że bez sensu ale proszę nie krzyczeć!!!
Wrażenia:
80W świecą lepiej może o 30% (!, mało nie?) niż HB4 classic :P 51W, ale uwaga! w deszczu widoczność nie wiem czemu jest K O S Z M A R N A. Co prawda nie wiem jak zwykłe świecą na deszczu bo nie nawidzę jazdy na deszczu i nigdy prawie w deszczu nie jeżdżę.
Natomiast nie wiem jak to jest że H1 blue xenon vision itp. świecą dużo dużo lepiej niż H1 classic (+50%?).
i do tego także na deszczu. Wiem że to trochę nie pasuje ale tak właśnie jest.
Może mam coś nie tak z soczewkami? Nie amm pojęcia. Acha – 80W z soczewkami nic złego się nie stało

pzdr On Sam – Sierść
rób co robisz, a będzie co będzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 16:37
Posty: 39
Auto: 626 Cronos GE

Postprzez Globy » 19 mar 2005, 19:34

Czesc,

bardzo prosze, zeby kazdy wpisal w ponizszym watku typ zarowek przednich reflektorow w swoim modelu Mazdy (jesli ma swiadomosc). Pozwoli to utworzyc tabelke na mazdaspeed.pl. Dzieki :)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki