Myjki ciśnieniowe.

Postprzez Beny » 24 sty 2008, 14:56

Witam chcialem sie dowiedziec cos wiecej o myjce Karcher K 2.08.

Moze ktos z was ma taka lub uzywal. Licze na jakies opinie jak to sie sprawdza w praktyce.Rodzice maja dom prywatny wiec mysle ze taka myjka by sie przydla,zwlaszcza ze i ja i tata mamy auto,a myjnie to u mnie w miescie masakra,zawsze kolejki,a w zimie to juz szkoda gadac.
Ostatnio edytowano 22 kwi 2009, 20:42 przez Beny, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Riki » 24 sty 2008, 15:06

Beny :) jak ma Ci służyć raz na jakiś czas i nie wymagasz super ciśnienia to polecam :) na wiosnę zeszłego roku nabyłem swojego Karchera (K 5.20) i jestem bardzo zadowolony. W wakacje zajmuję się pucowaniem autek więc taki sprzęt jest potrzebny :P (jak i odkurzacz piorący takze Karchera)

Myślę ze K 2.08 spełni podstawowe wymagania :) fajny sprzęcik..

w zimie to juz szkoda gadac.


Uważaj jak myjesz w mróz żeby głowica nie zamarzła :)

Pozdro

P.S

Dobrze że założyłeś ten temat.. przypomniało mi sie ze musze swojego na "przegląd" oddać <lol>
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Beny » 24 sty 2008, 15:16

Riki napisał(a):jak ma Ci służyć raz na jakiś czas

no jak jest cieplo to auto myje raz w tygodniu :D takie zboczenie ale wlasnie w zimie jest problem bo piasek i sol zalegajaca na karoserii jest ciezko usunac.A latwo porysowac lakier.
No i nie chce wydawac jakiejs wielkiej kasy bo ma to byc Karcher na potrzeby wlasne.Sa tez po 199 ale nie maja filtra wody i obrotowej dyszy a k2.08 ma.Zobacze jeszcze jak sie maja ceny w sklepach.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Riki » 24 sty 2008, 15:18

Beny napisał(a):jak jest cieplo to auto myje raz w tygodniu


Podobnie jak ja :D

Beny filtr to podstawa... musisz go mieć (domowy nic nie da skoro może być piasek np. w wężu) a wtedy możesz zatrzeć sprzęcik :P
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez zawodnik » 29 sty 2008, 17:06

witam wszystkoch szukam wlasnie opini na temat myjek karchera i trafilem na tego posta i pozwole sie tez wypowiedziec bno rowniez planuje zakup myjki

a wiec tak na innym forum polecali mi wlasnie k 2.08 bo tania i lekka a jak poszedlem u mnie do przedstawiciela ktory sprzedaje te urzadzenia to powiedzial tak, ze minimum to k 5.20 a dlaczego? dlatego ze ma wirnik aluminiowy wszystkie modele nizej (czyli k 2.08 tez) maja plastikowe wirniki i jak padnie to koniec, oczywiscie da sie wymienic ale koszt wymiany to koszt nowej myjki

takze decyzja trudna ktora wybrac
2,08 stosounkowo dobra cena k 5.20 lepsza ino i drozsza ale pytanie ktora wybrac? mialem przyjemnosc korzystania z k 5.20 i jest niezla no cena tez jest niezla na allegro ok 750zl
a ui jeszcze jedna sprawa nie kupujcie w hipermarketach bo to tych sklepow sa robione specjalne partie tansze i o gorszych parametrach i uwaga pod taka sama nazwa czyli karcher k 2.08 w hiper za np 150 a u dealera 250
Początkujący
 
Od: 29 sty 2008, 17:00
Posty: 4

Postprzez Riki » 30 sty 2008, 15:54

zawodnik napisał(a):ena tez jest niezla na allegro ok 750zl


To tanio :) ja zapłaciłem u dealera razem z filtrem niecałe 900PLN...


zawodnik napisał(a):ma wirnik aluminiowy


dokładnie.... z tego co wiem jakiś model niżej też ma z alu a nie z plastiku :P ale nie pamietam juz jaki to model.. (seria)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Cukierek » 30 sty 2008, 20:09

Ja mam 2,02 i jestem zadowolony.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Beny » 30 sty 2008, 20:19

Cukierek napisał(a):Ja mam 2,02 i jestem zadowolony.

a cos wiecej jak dlugo jej uzywasz?Kolega wczesniej napisal ze ma plastikowy wirnk byly z nim problemy?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez waldii » 30 sty 2008, 22:15

Beny a czy myles juz kiedys takim lub podobnym sprzetem??Jakos ja nie potrafie porzadnie tego zrobic,bo syf jednak zostaje.Nie ma to jak gąbeczka i jazda ;)
Fakt,ze do wymycia tych wszystkich zakamarkow to sie jednak przydaje.Na filtr nie patrz,bo za 50zl mozesz kupic dedykowany zewnetrzny.Cisnienia nie ma za duzego ale w zupelnosci styka.Jedynie jesli chodzi o wirnik to faktycznie.On dostaje glownie w tylek jak podlaczysz do wody i wlaczysz a on sie wlacza i wylacza,bo w wezach jest jeszcze powietrze(nie potrafie tego wytlumaczyc)
waldii
 

Postprzez Beny » 30 sty 2008, 22:31

waldii chodzi mi o mycie w zimie.Auto brudne non stop a mam dom prywatny gdzie moge podjechac tylko szlauf z woda nie daje rady z zimowymi zabrudzeniami.A na myjnie to bym fortune wydal i mam dwie u siebie i zawsze kolejki.
waldii napisał(a):Nie ma to jak gąbeczka i jazda
a to wiadome tylko w zimie w lapy zimno no i jak pisalem ciezko domyc sol.A ty masz taki z tanszych?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez waldii » 30 sty 2008, 22:56

Beny napisał(a):waldii chodzi mi o mycie w zimie.Auto brudne non stop a mam dom prywatny gdzie moge podjechac tylko szlauf z woda nie daje rady z zimowymi zabrudzeniami.

no wlasnie chodzi o to,ze jak tak myjka przejedziesz to jak wyschnie wyglada w sumie jak przed myciem.Uzywalem tez roznej chemii i jest lepiej ale nie tak jak gąbeczka :]


Beny napisał(a):tylko w zimie w lapy zimno no i jak pisalem ciezko domyc sol

no do tego idealnie sie nadaje.Nie umyjesz ale troche zmyjesz


Beny napisał(a):A ty masz taki z tanszych?

no troche z tych drozszych ale jestem super zadowolony.U mnie troche inne kryteria wyboru byly,bo mam ciezarowki i raczej do nich potrzebny jest myju pucek.
waldii
 

Postprzez Beny » 30 sty 2008, 22:59

w pracy mamy taki za 3 tys jak ostatnio mylem zbiorniki to lakier schodzil :D .A bylem ostatnio na myjni to wlasnie facet zmyl mi auto kercherem i prawie bylo czyste,a wygladal na taki zwykly sprzet.Musze sprawdzic jakiej marki jak bede znowu.I przezto pomyslalem ze sobie sprawie taki maly na wlasne potrzeby ale najpierw zasiegne opini ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez waldii » 30 sty 2008, 23:08

Beny napisał(a):Musze sprawdzic jakiej marki jak bede znowu

lepiej sie dowiedz jakiej firmy mial chemie.To jest najwazniejsze,bo myjka jak myjka.Taka mala jaka pokazales w zupelnosci styknie do domowego uzytku.Zajmuje malo miejsca,lekkie itp.wiec nic tylko kupic i opic :P Bardziej pro sprzety raczej nie dosc,ze drozsze to i wieksze i ciezsze(moj chyba z 40kg wazy :| )A po co cos takiego dla dwoch malych autek
waldii
 

Postprzez zawodnik » 31 sty 2008, 00:08

panopwie wczoraj mulem auto 5,20 i klapa po mysciu wyglada jak przed jak kolega wyzej napisal ale znalazlem w domowych zasobach plytke karchera jka sie myje fure i robi sie to tak
1, splukujesz woda pod cisnienie
2 spryskiujesz preparatem ktory to wszytsko rozpuszca (oczywiscie firmy karcher) zostwiasz na jakis czas a w trakcie myjesz szczotka do myjke karchera lamp i maske z owadow a potem splukujesz

to tyle mysle ze jak by tak zrobil to bedzie git , ale oni napewno robili to ciepla woda a ja mylem zimna,

dowiedzialem sei ze podobno sa promocje na wiosne myjke niby glwonie tych drogi no ale czas poikaze

ta 5,20 ma 100 bar i u mnioe jest myjnia karchera i tam tez tyle jest
Początkujący
 
Od: 29 sty 2008, 17:00
Posty: 4

Postprzez waldii » 31 sty 2008, 00:22

zawodnik ale ja nadal sie upieram,ze gąbeczka i koniec :P <lol> <lol>
W zime jezdze na myjnie bezdotykowa.lanca i samo dzialanie jak karcher ale daje o wiele wieksza ilosc wody.Na poczatek piana aktywna,pozniej ciepla woda splukanko,na to wosk na goraco i nablyszczacz.Autko wyglada po takim zabiegu super,bez zaciekow.Ale jest jednak minus.Jak napisalem,ze bez gąbki ani rusz to wyszlo z tego mycia cos dziwnego.Za kazdym razem(ok.6myc)niby byl czysty ale jednak zostawal ten syf z ulic(oleje itp) i coraz bardziej matowy lakier sie robil.Dopiero po gabkowaniu wrocilo do normy.Takze myjki sa dobre do zmycia trudnego syfu ale polysku nie uzyskasz.Ale nie ukrywajac koszt zakupu nie jest wysoki a warto miec jednak cos takiego.Nawet,zeby np.oponki letnie przed zimowaniem umyc albo blok silnika po wymianie filtra oleju
waldii
 

Postprzez zawodnik » 31 sty 2008, 09:55

dokladnie gąbki nic nie zastapi, nigdy nie lubialem jezdzic na myjnie tylko wole samemu wiaderko i gabka i sie pobawic bo wiem ze to zrobie dobrze a jak bylem kilka razy na bezdotykowej to z syfem w zakamarkach wyjezdzalem

taka myjka jest nawetr dobra tylko do splukani auta przed mycie czyje najgorszego syfu i po myciu gabka , a tak jak pisalem przeciezkjo w pkt. mozna sobie dokupic szczotke lub gabke specjalna i wtedy masz 2 w 1 cyzli zadowolony klient
Początkujący
 
Od: 29 sty 2008, 17:00
Posty: 4

Postprzez waldii » 31 sty 2008, 22:34

no i sprawdzilem jakiego mam sprzeta.To jest K 7.20 mx plus
jestem z niego bardzo zadowolony,bo od 5 lat nic sie nie stalo a dziala jakies 2 godz.tygodniowo.Jakby co polecam :]
waldii
 

Postprzez zawodnik » 31 sty 2008, 23:53

sprzet na pewno dobry tylko cena za wysoka jak dla prywatnej osoby (nie odlicze sobie ) ok. 1600zl

i co myjesz samą woda czy jeszcze czyms , tylko splukujesz czy uzywasz tez szczotki?
Początkujący
 
Od: 29 sty 2008, 17:00
Posty: 4

Postprzez waldii » 1 lut 2008, 00:09

zawodnik napisał(a):sprzet na pewno dobry tylko cena za wysoka jak dla prywatnej osoby (nie odlicze sobie ) ok. 1600zl

i co myjesz samą woda czy jeszcze czyms , tylko splukujesz czy uzywasz tez szczotki?

no co do ceny to smieszne,bo 5 lat temu byla wyzsza prawie dwa razy :|

zawodnik napisał(a):i co myjesz samą woda czy jeszcze czyms , tylko splukujesz czy uzywasz tez szczotki?

ja uzywam tylko lanc,bo myje wylacznie ciezarowki.Kabine myje szczotka taka smieszna tirowską a podwozie karcherem.Czasami jak sobie przypomne to wleje troche jakiegos plynu ale co to jest nie mam pojecia,bo szwabskich jezykow dobrze nie znam :P
waldii
 

Postprzez Luvin » 9 mar 2008, 16:12

Witam wszystkich na forum. :)

Nie chciałem zakładać nowego tematu, skoro w sumie pytam o to samo co założyciel tego tematu, tylko chodzi mi o inną maszynę. ;)

Otóż noszę się z zamiarem zakupu urządzenia Karcher. Zastanawiałem się nad typem 2.98 M Plus (ponieważ odpowiada mi cenowo – około 450 PLN). Jednak pan w sklepie odradził mi to urządzenie mówiąc, iż jest to "gadżet, a nie porządna myjka". Agrumentował to tym, że ma ono kompozytową pompę i dłuższej (ponad poł godziny nieprzerwanie) pracy nie wytrzyma i musi odpocząć. I w ogóle nie jest to specjalnie trwały sprzęt. Wspominał też coś o tym, że ma stosunkowo niewielką przepustowość wodną i że mimo, iż ma te 110 bar ciśnienia to woda będzie lecieć wolniej, niż w sprzęcie droższym. Czyli 110 bar 110 barom w różnych myjkach nierówne, czy jak? ;)

Zwrócił moją uwagę natomiast na model 5.20. Ma duraluminiową pompę, która podobno jest dużo trwalsza, dłużej mi posłuży i ma większą przepustowość wodną. Problem w tym, że jest to sprzęt droższy o jakieś 300 zł. Nie zakładałem takiego poziomu wydatku na takie urządzenie. Mam też inne wydatki i niekoniecznie chce mi się wydawać 750 PLN na myjkę.

Nie bardzo więc rozumiem, w czym ten drugi model jest aż o tyle lepszy jak dla mnie? Przecież ja zamierzam nim myć praktycznie tylko jeden samochód, mniej więcej raz na tydzień i używać myjki tylko do spłukiwania, a nie do nakładania środka czyszczącego (nie ma to jednak jak dobra gąbka ;). A to przecież wychodzi tak, że jakieś 5 minut na namoczenie auta i 5-7 na porządne jego spłukanie z piany. Myjka nie będzie długo pracować nieprzerwanie.

Proszę zatem Was o doradzenie, czy przy takim zakładanym użytkowaniu jest sens wydawać 750 PLN na myjkę, czy do mojego użytku spokojnie wystarczy model 2.98M Plus i czy posłuży mi długo? A może jest to tak nie warty polecenia sprzęt, że szkoda tych 450 PLN?
Luvin
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki