KAMOKA – czeska firma produkująca/sprzedająca części samochodowe

Postprzez zadra » 20 paź 2021, 22:16

KrzyzakMitsu napisał(a):Teraz wróciłem do japońskich KYB, ale tylko seria ultra SR bo wciąż są produkowane w Japonii


Gdy wpisujesz w wyszukiwanie (np po vinie auta) na stronach sklepów, to masz do wyboru te "SR" oraz nie "sr"?
W jaki inny sposób mozna dowiedzieć się kto wyprodukował amortyzator?
Ja teraz kupiłem również KYB ale to był jedyny model, który podpowiadały strony po wyszukiwaniu nr nadwozia..
Generalnie, to jak inaczej dobrać amortyzator, bo zauważyłem, że nie podpowiada mi żadnych innych markowych produktów, czy wystarczy znać masę auta (na jedną oś) znać skok amortyzatora i rodzaj mocowania i z jakiejś tabeli sobie wybrać?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez tomkomar » 26 paź 2021, 09:00

wiesz co jak patrzyłem na szybko na all... to w sumie w porównywalnej cenie, dlatego się zastanawiam czy w ogóle warto ryzykować i sprawdzać na sobie ich jakoś. Opinie o innych ich częściach nie są za przychylne ...Myślałem,że może ktoś z forum miał okazję przekonać się o ich działaniu
Początkujący
 
Od: 26 mar 2021, 10:51
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3

Postprzez zadra » 26 paź 2021, 15:11

tomkomar napisał(a):dlatego się zastanawiam czy w ogóle warto ryzykować i sprawdzać na sobie ich jakoś

W niektórych przypadkach absolutnie to niedopuszczalne.
Wyobraź sobie, że upala Ci się elektroda masowa i spada do komory silnika...
Czytałem o takich przypadkach na niemarkowych (podrabianych) świecach...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3143 (32/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez tomkomar » 27 paź 2021, 08:29

Nie chce nawet o tym myśleć...Utwierdzam się w przekonaniu że nie ma co używać części jakiś dziwnych firm pokroju Kamoka <glupek2> <cisza>
Początkujący
 
Od: 26 mar 2021, 10:51
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3

Postprzez Neonixos666 » 27 paź 2021, 19:01

Do dziś pamiętam jak holowałem kumpla 60km bo jedna z nowo złożonych świec wystrzeliła bo rozleciała się, dobrze że nie rozwaliła gwintu w głowicy i skończyło się tylko na kupnie nowej świecy.
Ja bym brał tylko sprawdzone świece zapłonowe których będziemy pewni.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez tomkomar » 28 paź 2021, 08:18

Po prostu szok co się może stać w przypadku założenia części niskiej jakości <płacze>
Początkujący
 
Od: 26 mar 2021, 10:51
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3

Postprzez Neonixos666 » 28 paź 2021, 10:32

tomkomar napisał(a):Po prostu szok co się może stać w przypadku założenia części niskiej jakości <płacze>


I teraz wyobraźcie sobie, zimę, wieczór i 500km od domu a my z całą rodziną i zapakowanym autem w dzień wigilii. W życiu zakładałem sporo części różnych producentów od najtańszych po najdroższych. Nie twierdze że najdroższe = najlepsze ale warto czasem poczytać opinie i wybrać taki produkt który będzie reprezentował najlepsze proporcje ceny do jakości. Najgorsze jest ,,januszowanie" wtedy myślimy że wydajemy mniej a tak na prawdę tracimy sporo więcej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki