Ceramizery

Postprzez qbass » 8 sty 2008, 23:19

brii napisał(a): jak ktoś chce to niech i gips wsypuje do oleju

Padłem na cyce hahaha hahaha
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Xionc » 13 sty 2008, 23:56

brii, wiesz ze ja to daleki jestem od herezji, ale w starej 323 jak zalałem ceramizer to przestała brać olej. Przetestowane na własnej skórze. (Brała mało, ok 0,5l na 10 000, ale potem nie brała nic).
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez brii » 14 sty 2008, 00:03

Xionc napisał(a):brii, wiesz ze ja to daleki jestem od herezji

Wiem :)
Ogólnie nie rozumiem zasady działania tego specyfiku a producent nic nie wyjaśnia. Słyszałem o kilku przypadkach pozytywnego zadziałania ceramizera, ale zazwyczaj próby były niemiarodajne...
Xionc a powiedz – ile zmian oleju w międzyczasie było?
Druga sprawa to to, że zużycie rzędu 0,5l na 10 000 to nic (nawet dolewki nie trzeba robić). W sumie brak ubytku w takiej ilości można tłumaczyć też przedostawaniem się benzyny (skroplonej wody) do oleju...
Gdyby ubytek wynosił 3 litry na 10 000km i zmienił się na 0 to można by powiedzieć, że to napewno działa, ale taka zmiana jest naprawdę za mała, żeby wykluczyć przypadek.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Sokool » 14 sty 2008, 01:06

Mnie zastanawia czy i w jaki sposób ceramizer wpływa na parametry oleju.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez brii » 14 sty 2008, 01:10

Sokool napisał(a):Mnie zastanawia czy i w jaki sposób ceramizer wpływa na parametry oleju.

Stawiam na to, że ewentualna zasada działania tego specyfiku bazuje właśnie na modyfikacji właściwości oleju, ale jeszcze raz podkreślam – to moje przypuszczenia.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Luki 323F » 14 sty 2008, 13:28

ja osobiście nigdy nie wierzyłem w takie cudowne środki jak "ceramizery" itp.toe wyrzucanie pieniedzy w błoto moim zdaniem
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2007, 20:44
Posty: 69
Auto: 323F BA 1,5 16v

Postprzez Xionc » 14 sty 2008, 17:26

brii 3l oleju to Ci nie zredukuje, bo to jeśli działa, to tam gdzie występuje tarcie metal-metal, czyli pierścienie tłoki, a nie gdzieś na uszczelniaczach czy simmeringach. Poza tym 15 letnia 323 pali na dotyk, nawet jak było -30. Producent podaje, ze nie zmienia to cos lepkości oleju.

A co do samej ceramizacji, to są firmy, które się tym zajmują i jest to usługa "tuningowa" , tylko ze oni rozbierają silnik na części i czymś pokrywają jego elementy.

Także panowie, ja tam zawsze staram się sam zbadać, zanim ocenię. W 323 pomogło, jestem pewien. Może do tej też tego doleję – na pewno nie zaszkodzi.

Jeszcze taki link, jak starego civika bez oleju męczyli: http://www.ceramizer.pl/content/view/33/44/
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez brii » 14 sty 2008, 17:47

Xionc napisał(a):Jeszcze taki link, jak starego civika bez oleju męczyli:

Nie wykazałeś się – nie czytałeś info z link Fiva zapodanego kilka (może kilkanaście) stron temu nt. tego testu...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Kenichi » 14 sty 2008, 23:39

Xionc napisał(a):A co do samej ceramizacji, to są firmy, które się tym zajmują i jest to usługa "tuningowa" , tylko ze oni rozbierają silnik na części i czymś pokrywają jego elementy.

to jest ceramizacja robiona inna metodą i zupełnie w innym celu, niema to żadnego związku z tą ceramizacją o której mówimy. Najprostrzą metodą na sprawdzenie czy to faktycznie działa pozostaje tylko użyc tego na maluchu, poprostu przeprowadzić ceramizacje z podanymi wskazówkami następnie rozebrać silnik i wyciągnąć wał, następnie szukamy innego malucha -wystarczy nam już tylko sam silnik rozbieramy go tak samo i wyciagamy też wał. Wały odpowednio znaczymy i zanosimy do zakładu gdzie zajmuja się obróbką takich wałów najlepiej takiego gdzie sam własciciel taka obróbkę wykonuje i przyjmuje zlecenia i mówimy że chcieliśmy je przeszlifować do podwymiaru naprawczego. Gdy przyjdziemy po odboiór i powie nam że z jednym miał duże kłopoty z obróbką i faktycznie okaże się że był to ten z ceramizacji to można będzie to uznać że faktycznie ta ceramizacja działa :) – proste a zarazem genialne :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 17:16
Posty: 59

Postprzez sołtys » 15 sty 2008, 08:38

Kenichi

aleś poleciał po bandzie <lol>

a nie prościej zmierzyć średnicę wału np. w zdartym polonezie i jego twardość, po czym zastosować ceramizer znów rozebrać silnik i zmierzyć wał po raz drugi, wynik będzie miarodajny bo na tym samym elemencie.


Kenichi napisał(a):Gdy przyjdziemy po odbiór i powie nam że z jednym miał duże kłopoty z obróbką i faktycznie okaże się że był to ten z ceramizacji to można będzie to uznać że faktycznie ta ceramizacja działa –


W bajki wierzysz?? Maszyny do obróbki są przystosowane do obróbki materiałów różnych twardości, nawet nie poczują różnicy.
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez MadziaForever » 15 sty 2008, 21:04

przed:
slav napisał(a):nie ma takich cudow panowie , takich szczelin zaden ceramizer nie wypelni, a liczenie na dynamiczne wypelnienie to podcieranie pupy szklem . :)
pzdr.

slav napisał(a):
... oby wiecej takich artykulow a mniej ludzie potraca pieniedzy na krotkotrwale i urojone marzenia :D

:]

po:
slav napisał(a):po uzyciu i odpowiednim przebiegu(wedlug instrukcji,osobiscie to zrobilem) ,w clio :
1)niezaprzeczalne jest ze auto odpala szybciej,jest lepiej :) , czyli ten jeden efekt dziala.
2) auto niekopcilo przed uzyciem ,ani nie bralo oleju, wiec tu zmian nie wide .
3) najdziwniejszy efekt,pojemnosc 1.2 , a auto wiecej pali niz moja KL?? chociaz fakt ze teraz ma same krotkie przebiegi i pewnie wiekszosc jezdzi na ssaniu,bo kobita jezdzi tylko po miescie. ale troche tego nie rozumiem . mialo byc lepiej a nie jest .

podsumowujac , auto lepiej odpala

witamy w klubie wariatów slav <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 17:55
Posty: 574
Skąd: Pisz
Auto: 626 GEA 2,0 DOHC

Postprzez brii » 15 sty 2008, 21:22

Nie wiem dlaczego producent/sprzedawca ceramizera nie zrobi testu o jakim pisał Kenichi:
http://www.tribologia.org/ptt/inst/rad/T-02.pdf
Wszystko byłoby jasne i nie byłoby niedomówień :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Kenichi » 15 sty 2008, 22:42

sołtys napisał(a):aleś poleciał po bandzie
No ja jakoś często tak mam <lol>

sołtys napisał(a):a nie prościej zmierzyć średnicę wału np. w zdartym polonezie i jego twardość, po czym zastosować ceramizer znów rozebrać silnik i zmierzyć wał po raz drugi, wynik będzie miarodajny bo na tym samym elemencie.

Ta pwnie że prościej ale jak ta grubość to zdeje się że to tylko kilka mikronów także niewiem czy znajdzie sie taka maszyna co to zmierzy a taka grubość to rownie dobrze może być błąd pomiarowy także chyba to też takie proste nie jest

sołtys napisał(a):W bajki wierzysz?? Maszyny do obróbki są przystosowane do obróbki materiałów różnych twardości, nawet nie poczują różnicy.

No ale jesli to niebędzie jakaś zawansowana technologicznie maszyna a ta ceramizacja to prawda to może da popalić tym narzędziom obrabiajacym, niewiem tak mi się umyslało , w koncu muszą być jakieś metody by to sprawdzić a w szczególnośći dlatego że tam na tej stronie tego specyfiku w dziale opinie panuje podejrzana zbytnia euforia :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 17:16
Posty: 59

Postprzez slav » 15 sty 2008, 23:05

MadziaForever napisał(a):witamy w klubie wariatów slav

to mnie zlapales :D ale moja opinia i tak jest jednoznaczna ,w aucie w ktorym silnik jest w dobrym stanie i tak bym tego nie uzyl, a w silniku ktory swoje juz przezyl , bez obawy mozna lac ,nic gorszego sie nie stanie,a moze nawet sie polepszy :P
tylko nie dawaj tego na strone producenta ;) <lol>
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez waldek2000 » 16 sty 2008, 21:57

slav napisał(a):w aucie w ktorym silnik jest w dobrym stanie i tak bym tego nie uzyl

A nie przyszło ci do głowy, że ten silnik będzie w dobrym stanie znacznie dłużej po użyciu ceramizera. Skoro działa na zużyte (są widoczne efekty), to zapewne zabezpieczy sprawny silnik. Efektów spektakularnych nie będzie, ale statystycznie jeśli nie będziesz sypał piasku do oleju to przechodzi bez remontu znacznie dłużej.
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2007, 13:27
Posty: 192
Skąd: Przeworsk
Auto: 323F BJ DITD, KIA CEED 2.0 CRDI SW

Postprzez waldek2000 » 16 sty 2008, 21:58

slav napisał(a):w aucie w ktorym silnik jest w dobrym stanie i tak bym tego nie uzyl

A nie przyszło ci do głowy, że ten silnik będzie w dobrym stanie znacznie dłużej po użyciu ceramizera. Skoro działa na zużyte (są widoczne efekty), to zapewne zabezpieczy sprawny silnik. Efektów spektakularnych nie będzie, ale statystycznie jeśli nie będziesz sypał piasku do oleju to przechodzi bez remontu znacznie dłużej.
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2007, 13:27
Posty: 192
Skąd: Przeworsk
Auto: 323F BJ DITD, KIA CEED 2.0 CRDI SW

Postprzez slav » 16 sty 2008, 23:36

waldek2000 napisał(a):A nie przyszło ci do głowy,

a nie przyszlo Ci do glowy ze to tylko i wylacznie moje zdanie i kazdy moze miec swoje <lol>

waldek2000 napisał(a):że ten silnik będzie w dobrym stanie znacznie dłużej po użyciu ceramizera

moze tak a moze nie ,
uzylem w clio ,ktore nie jest zbyt zuzyte, zadnych cudownych efektow nie zauwazylem ,poza chwilowym efektem szybszego odpalania , teraz odpala tak samo jak przed uzyciem. wiec moze to tylko chwilowy efekt. wiec jak widzisz chociaz sprobowalem .
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Postprzez promyczek001 » 17 sty 2008, 00:07

Pan z filmiku powiedzial wyraznie... ceramizery mozna dolewac profilkatycznie :) i tego nalezy sie trzymac
Mercedes SLK kompressor
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2006, 11:02
Posty: 349
Skąd: Warszaweczka
Auto: Mercedes SLK

Postprzez brii » 17 sty 2008, 16:30

slav napisał(a):zadnych cudownych efektow nie zauwazylem ,poza chwilowym efektem szybszego odpalania , teraz odpala tak samo jak przed uzyciem. wiec moze to tylko chwilowy efekt.

Może to jednak było złudzenie/może Ci się wydawało, że szybciej odpala, z resztą zależy to od wielu warunków zewnętrznych :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez slav » 17 sty 2008, 16:38

brii napisał(a):Może to jednak było złudzenie/może Ci się wydawało, że szybciej odpala,

tak moglo byc , szczerze mowiac sam juz nie wiem co to bylo <lol>
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2005, 23:38
Posty: 1137
Skąd: WLKP
Auto: rozne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki