Opony zimowe

Postprzez KrzyzakMitsu » 21 wrz 2019, 19:02

Jeffren napisał(a):te z Rosji są według wielu gorsze jakościowo
pisałem wcześniej, że w jednym aucie mam nokian W+ ale właśnie nie wspomniałem, że były z Rosji i 2 sztuki musiałem reklamować bo w żaden sposób nie dały się wyważyć – pół obręczy ciężarków wychodziło co by się nie robiło
na szczęście kupiłem we wrześniu, odesłałem i po miesiącu uznano reklamację, wysłano mi 2 inne sztuki i te z kolei były już bez wady
dodam, że same felgi były idealne i niemal wszystkie te koła udało się wyważyć z użyciem max. 15 gr (w sensie tu 5, tam 10 itp.) – ale to 15" także zdaję sobie sprawę, że jest łatwiej
z drugiej strony kolega kupił opony good year, całoroczne i buja się z nimi bo ma okropne drgania... i nie jest on odosobnionym przypadkiem, inny ma to samo, ta sama firma, ten sam rozmiar (17")
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 18:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Postprzez lelo28 » 9 paź 2019, 08:51

Wczoraj założyłem Bridgestone Blizzak LM005 215/45/18 i pierwsze odczucia to w zasadzie brak różnicy między letnimi Bringstone Turanza 001 w tym samym rozmiarze. Temperatura na zewnątrz +10 stopni i mokra nawierzchnia. Może delikatnie były trochę bardziej miękkie, jednak odczucia mogły być bardziej subiektywne ze względu na świadomość jakieś zmiany.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 08:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez zadra » 9 paź 2019, 17:08

Bridgestone Blizzak LM005

Do mnie dojechały wczoraj te same o innym rozmiarze.
Założę w ciągu tygodnia/dwóch a później coś skrobnę o odczuciach.

Jak w takim razie czujesz się na letnich turanzach?
Weź może trochę odpisz w dziale opon letnich, bo jak zauważyłem to o bridgestonach nie ma nigdzie zbyt wiele postów..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez lelo28 » 10 paź 2019, 09:20

Nie za bardzo mogę coś o Turanzach napisać, ponieważ odebrałem Mazdę na tych oponach więc nie mam do czego ich porównać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 08:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez zadra » 10 paź 2019, 09:25

Dopytuję o szczegóły, bo wpadły mi w oko..
Napisz chociaż jak Ci się na nich jeździło, jak czujesz się w zakrętach i hamowaniu na mokrym albo suchym, głośne-ciche..?
Wszystkie opisy tu na forum to są nasze subiektywne odczucia i nikt nie będzie cię pytał, czy masz prywatne laboratorium kontroli zachowania się opon..
Ale o Turanzach to w "oponach letnich" bo nas tu ktoś powycina..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez lelo28 » 11 paź 2019, 15:28

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 08:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez zadra » 11 paź 2019, 19:57

Testy,testy...
Zobaczymy jak będą się zachowywać w rzeczywistości.
W poniedziałek rozpoczynam testy drogowe..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Forfiter » 13 paź 2019, 08:40

Cześć Chłopaki , jako że posmakowałem juz wielu producentów opon w wiekszosci klasy Premium np Conti,Nokian,Bridgestone po Vredestein,Hankook itp i nie do konca spelniały moje oczekiwania ( na śniegu) . Wiec po latach wydawania sporej kasy na marki premium postanowiłem zaryzykować ;) taniej! heh
Kupiłem Dębice Frigo hp2 w rozmiarze dedykowanym oczywiscie a wiec 225 45 18. Opony na aucie od tygodnia i musze powiedziec ze jak narazie sa super no ale wiadomo że poczekamy na prawdziwą zimę.
Czy macie jakieś zdanie ,opinie o tych oponach jakieś niemiłe lub milłe doświadczenia??? Opony maja niby 71db i klasa B na mokrym i 8,9 mm mięska <spoko>
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 11:01
Posty: 21 (0/1)
Skąd: Fort Lauderdale
Auto: Mazda 3 2015 2.0 165 hp

Postprzez KrzyzakMitsu » 13 paź 2019, 12:55

miałem frigo 2 i jako nowe były w miarę ok, na śniegu średnie na lodzie totalny szit (jak niemal każda opona)
ale po paru latach porobiły się na nich dziwne wybrzuszenia, okiem niewidoczne, ale podczas jazdy skutkowało to denerwującym biciem, którego nijak nie dało się wyeliminować
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 18:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Postprzez Forfiter » 13 paź 2019, 18:53

KrzyzakMitsu napisał(a):miałem frigo 2


Tak wiem ze Frigo 2 miały problemy juz po drugim sezonie.Natomiast zastanawia mnie jak Frigo HP2 beda sie spisywały
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 11:01
Posty: 21 (0/1)
Skąd: Fort Lauderdale
Auto: Mazda 3 2015 2.0 165 hp

PostTen post został usunięty przez Szyna 21 paź 2019, 21:29.

Postprzez KrzyzakMitsu » 21 paź 2019, 12:36

A119 to wciąż jedna z najlepszych kamer na rynku, na pewno w cenie do 500zł (teraz pewnie już dużo taniej, ale kiedyś tyle kosztowała).
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 18:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Postprzez zadra » 21 paź 2019, 18:49

kolego karolgdula, czy może zareklamowałbyś również jakieś inne gadżety? ja z chęcią bym coś kupił, ale reklam tu na forum tak mało,że każdą następną chętnie przyjmuję... hahaha

Dopisano 22 paź 2019 15:34:

jeżdżę już od tygodnia na bridgestonach LM005 i pomijając fakt,że pogoda teraz iście wiosenno-letnia to zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.
Przede wszystkim – jest dużo ciszej, pomimo iż temperatury są zdecydowanie zbyt wysokie na jazdę na zimówkach i opony powinny trochę szumieć.
Porównując do Kleberów Dynaxer (4-o letnie opony) na których kupiłem auto, to Klebery są zdecydowanie bardziej słyszalne w kabinie niż bridgestony, dodatkowo komfort również inny – za sprawą bardziej miękkiej mieszanki jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza, choć u mnie komfortu w porównaniu z heczbekiem podobno jest więcej..
Nic nie mogę zarzucić oponom w kwestii jazdy w zakrętach. Szybkie, czy wolne – na razie wszystkie zakręty bierzemy bez strachu i nie udało mi się również "przełamać" opony na wirażu ale specjalnie "dupką" nie zarzucam.
Spalanie nie wzrosło, a nawet przeciwnie – nie chce mi się spekulować, czy pali więcej, czy mniej bo nie tak łatwo to obliczyć ale na pewno spalanie nie wzrosło lecz delikatnie widzę – zmniejszyło, tyle,że mniej klimy, może jazda inna albo powietrze chłodniejsze, więc więcej tlenu albo co..

Resztę opiszę jak zacznie słocić, padać, śnierzyć i mrozić o ile zima nas odwiedzi w tm roku.
Na deszczu strachu nie mam, opony powinny dać radę a na mrozie to się okaże..

Na razie jestem zdecydowanie zadowolony z zakupu i oby się to nie zmieniło.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez iwanowicz » 26 paź 2019, 09:26

Test z AutoBild z września 2019 opony zimowe 225/55R17
Załączniki
Screenshot_20191026-102239.png
Hej może komuś pomoże przy wybieraniu test z wrzśnia 2019
Początkujący
 
Od: 26 paź 2019, 09:00
Posty: 2
Auto: Mazda 5, 1560 cm3 diesel 2011

Postprzez Celtics » 29 paź 2019, 09:55

zadra napisał(a):jeżdżę już od tygodnia na bridgestonach LM005 i pomijając fakt,że pogoda teraz iście wiosenno-letnia to zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.
Przede wszystkim – jest dużo ciszej, pomimo iż temperatury są zdecydowanie zbyt wysokie na jazdę na zimówkach i opony powinny trochę szumieć.
Porównując do Kleberów Dynaxer (4-o letnie opony) na których kupiłem auto, to Klebery są zdecydowanie bardziej słyszalne w kabinie niż bridgestony, dodatkowo komfort również inny – za sprawą bardziej miękkiej mieszanki jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza, choć u mnie komfortu w porównaniu z heczbekiem podobno jest więcej..
Nic nie mogę zarzucić oponom w kwestii jazdy w zakrętach. Szybkie, czy wolne – na razie wszystkie zakręty bierzemy bez strachu i nie udało mi się również "przełamać" opony na wirażu ale specjalnie "dupką" nie zarzucam.
Spalanie nie wzrosło, a nawet przeciwnie – nie chce mi się spekulować, czy pali więcej, czy mniej bo nie tak łatwo to obliczyć ale na pewno spalanie nie wzrosło lecz delikatnie widzę – zmniejszyło, tyle,że mniej klimy, może jazda inna albo powietrze chłodniejsze, więc więcej tlenu albo co..

Resztę opiszę jak zacznie słocić, padać, śnierzyć i mrozić o ile zima nas odwiedzi w tm roku.
Na deszczu strachu nie mam, opony powinny dać radę a na mrozie to się okaże..

Na razie jestem zdecydowanie zadowolony z zakupu i oby się to nie zmieniło.


Hej, mógłbyś dodać coś jeszcze po kolejnym tygodniu użytkowania opon? Właśnie się nad nimi zastanawiam, ale przed dokonaniem zakupu zniechęca mnie brak opinii, czyli tak naprawdę "buty" te są na razie wielką niewiadomą ze względu na to, że to nowość. Waham się między LM005 a Kleberami Krisalp HP3. Lubię jak w aucie jest cisza. Niby HP3 są pod tym względem bardzo dobre. Jeżeli opony Bridgestona byłyby w temacie hałasu porównywalne, to w ogóle bym się nie zastanawiał i brał LM005. A tak cały czas jestem w rozkroku, a zima coraz bliżej.
Początkujący
 
Od: 29 paź 2019, 09:46
Posty: 1

Postprzez zadra » 30 paź 2019, 00:04

Jak dotąd nic się nie zmieniło.
Nadal uważam, że jest ciszej niż na letnich 4-o letnich kleberach.
Wczoraj przed robotą zrobiłem koło 200km od rana a że się spieszyłem, to prędkości czasami przekraczały 140km/h (nie jechałem autostradą) spodziewałem się ze przy predkościach ponad 120/h coś się zmieni i znowu pozytywnie mnie zaskoczyły. Było względnie cicho.
Dziś po pracy skrobałem szyby,pierwszy przymrozek jesieni.
Opony również ciche i komfortowe. Przejechałem dopiero 1100km -to za mało,żeby wyrazić opinię, ale pierwsze wrażenie wg mnie bardzo pozytywne.
Nie sprawdziłem jeszcze ostrego hamowania, bo najzwyczajniej nie musiałem a na przestrzeni tych kilometrów tylko raz zerwałem przyczepność przodem podczas szybszego ruszania.

W zasadzie kupiłem je właśnie dlatego,że nie było opinii w necie – również tych negatywnych, bo jak tylko napaliłem się na jakieś opony, to zawsze w opiniach znalazłem jakiś negatywny opis.
Bridgestone uważam za stabilny koncern ( 5 lat kręciłem się po liniach produkcyjnych w Poznaniu)więc nie spodziewałem się jakiegoś totalnego chłamu i nadal mam nadzieję, że się nie zawiodę na produkcie.

Jeżeli chodzi o suche fakty :
1. W moim rozmiarze nie były znacząco drogie – Z przesyłką nieco ponad 1000 zł
2. Byłem pewien, że będą fabrycznie nowe, bo dopiero w tym roku rozpoczęto produkcję (inne marki można kupić jako nowe, ale po np 2-uch latach od produkcji bo przeleżały ten czas w magazynie)
3. Bezproblemu dały się wyważyć na stalowych felgach – maxymalny użyty ciężarek 40g na jednym z kół.
4. Pomimo iż z indeksu wynika, że głośność na podobnym poziomie co letnie, to wg mnie są znacząco bardziej ciche od opon letnich (może różnica wynikająca z wieku opon, ale opony 4-o letnie nie są przecież stare!! )

Nie wiem jeszcze jak na nich będę hamował zimą, jak pokonują zimowe łuki, jaki dystans na nich pokonam zanim się zajadą, jak będą zachowywały się w deszczu w koleinach lub głębokich kałużach no i czy po jakimś dystansie ich parametry znacząco się nie pogorszą.
To wszystko przyjdzie z czasem a mam tylko nadzieję, że wciąż będę zadowolony z zakupu.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez PiotrekZ95 » 30 paź 2019, 19:45

Co do Nokianow z Rosji początki mieli faktycznie trudne , ale mam na 3 autach , po komplecie Nokian WR D3 i WR D4 + na busie letnie nokiany i z żadnym kompletem nie mam problemów... Takze możliwe że Finowie wzięli się za Ruskich i już wszystko gra, ja osobiście przestałem zwracać uwagę na made in Finland/Russia grunt żeby był Nokian na zimę <spoko>
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2019, 19:33
Posty: 155 (1/0)
Skąd: Śląsk
Auto: M3 BK 2.0 LF 2008r.

Postprzez przemek24p584 » 2 lis 2019, 11:14

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie opon zimowych. Obecnie na M3 2018r mam założone 18 tki z czujnikiem ciśnienia. Czy mogę założyć opony bez tego czujnika? Chodzi mi o 16 na zimę. To jest jakiś pośredni czujnik który nie pokazuje ciśnienia w oponach, tylko piszczy jak jest za mało powietrza.
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2019, 21:21
Posty: 106 (13/0)
Auto: Mazda 3. 2018 2.0 165KM

Postprzez Mr_Bartek » 4 lis 2019, 18:23

Szukam zimówek i znalazłem dwie różne oferty 205/55R16 91T oraz 205/55R16 91H. Właściwości na etykiecie mają takie same. Wiem, że ostatni znak to indeks prędkości ale czy jest sens dopłacać do indeksu H jeśli i tak nie mam zamiaru przekraczać 140km/h?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Beny » 4 lis 2019, 18:58

Nie ma sensu
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki