Wiertarka stołowa

Postprzez VariaS » 31 paź 2012, 21:10

Witam
Poszukuję w miarę taniej max do 1200zł wiertarki stołowej. Będzie używana głównie w alu i klasówce, rzadziej w stali czarnej. Nie liczy się precyzja, tylko wytrzymałość. Dobrze jakby miała obrotowy stół. Wiertarkę mam zamiar używać w celach nie tylko hobbystycznych, ale także i zarobkowych po godzinach pracy.
I tu moje pytanie. Czy ktoś ma do czynienia z wiertarką z tego przedziału cenowego, może używa ktoś w pracy i może się wypowiedzieć na temat trwałości tej maszyna?
Pozdrawiam.
VariaS
 

Postprzez Sebaa75 » 6 lis 2012, 00:39

Hello,

ja mam Einhella MBF 550, już nie pamiętam, ale był nawet tańszy niż 1200 PLN. Ma stół krzyżowy, używam go w zasadzie tylko jako hobby, ale trochę się już napracował i jest wszystko OK. Głównie aluminium, miedź, trochę plexi i drewna. W necie widziałem tunning tej maszyny na frezarkę CNC, co może kiedyś zrobię. Ogólnie myślę, że do zastosowań jakie opisałeś powinno się nadać, jeśli nie ten model to inny też powinien być OK.

Pozdrawiam
Kto umiera bogatszy ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2012, 20:23
Posty: 90 (0/5)
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Auto: Mazda 6 GH 2.0 PB '08 Kombi
Mazda 2 DY 1,4 PB '06
Yamaha TDM 900 '07

Postprzez VariaS » 6 lis 2012, 09:32

Sebaa75 w zasadzie już się zdecydowałem na wiertarkę magnetyczną. ;) Dokładnie przemyślałem czego potrzebuję i czego oczekuję od maszyny. Zdecydowała mobilność, szybkość wiercenia i max średnica otworu. I oczywiście miejsce jaką zajmuje w moim "warsztacie". Pozostałe rzeczy jestem wstanie zrobić tradycją wiertarką :) Stół krzyżakowy także, nie jest niezbędny. Wystarczy szablon lub forma:)
Tylko ta cena powala 2700zł plus wiertła trepanacyjne 800zł :]
Pozdrawiam.
VariaS
 

Postprzez Hubix » 13 gru 2012, 22:22

Możesz kupić starą polską wiertarkę na silnik trzyfazowy.

Wymienisz paski, łożyska – masz sprzęt nie do zabicia i mocy, że hoho.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2010, 19:34
Posty: 1221 (0/15)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 CDVI Exclusive

Postprzez VariaS » 14 gru 2012, 09:03

Wiem, oglądałem stare WS-y i cena była ok 2k w przyzwoitym stanie. No ale technika idzie do przodu. 20 lat do tyłu pewnie nikt nie słyszał o wiertarkach magnetycznych, nie ma jak nawet tych wiertarek porównać.

Kupiłem takową za ok 3k, ale trochę żałuje. Mogłem jeszcze poczekać, dołożyć i kupić o większym wysuwie prowadnicy. ajebista sprawa z taką wiertarką. Wystarczy mała przestrzeń na stole metalowym, lub nawet co przypomina stół metalowy, żeby wiercić:). Także została już przetestowana w pionie, na stalowej belce :)

Wracając do awaryjności i wytrzymałości tej wiertarki. Pytałem w serwisie o koszty napraw... Podstawowe naprawy po-gwarancyjne są na poziomie 300zł wiec prawie tak samo, jak doprowadzenie ws-a do stanu użyteczności. Czyli prawie nic.
Ta maszynka już zarobiła na siebie, teraz zarabia na mnie:)
Na wiosnę zamierzam otworzyć działalność gospodarcza i jak zaakceptują mój biznes plan kupić używanego tiga do alu i miga z pulsem w sumie za ok 27k. Resztę przeznaczyć na narzędzia... Oglądałem w pełni profesjonalną wiertarkę kolumnową z roku 2000 za 6k. Można do niej używać wierteł trepanacyjnych, bez obawy, ze dostanie główka luzu i połamie wiertło za 300zł;) wiec może się uda tokową kupić do pełni szczęścia. Na razie magnetyczna musi wytrzymać:)
VariaS
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki