Opony letnie i wielosezonowe

Postprzez Paweł » 7 kwi 2016, 15:34

Prezydentu strzelił Michelin, więc nie zwalałbym na pochodzenie opony. Prawda jest taka, że Chińczycy w przemyśle od nieudolnego odtwarzania kształtów przeszli w ostatnim czasie do sprawnego kopiowania procesów technologicznych. Ostatnio zaprojektowane u nich produkty bardzo mało dzieli od tych "markowych". Dotyczy to także opon.

Swoją drogą, jako Europa będziemy mieli z tym spory problem w najbliższym czasie, bo najwyraźniej Chińczycy z taniej siły roboczej ewoluowali do pełnoprawnej konkurencji.

Dopisano 07 kwi 2016 15:41:

rafał88 napisał(a):nie wiem czy 2 zesony oblatasz i bedzie łysa

Większość współczesnych opon więcej nie wytrzyma. Przyczepna opona, to miękka opona. Nie da się uzyskać trwałości i osiągów jednocześnie. Nie ma w tym żadnej zmowy producentów, czy obniżenia jakości. Wszystko jest spowodowane wyścigiem za liczbami w tabelkach, w których trwałość jest na końcu listy.

P.S. Jeśli dobrze kojarzę, to Pirelli też jest chińskie.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez DamianoV6 » 7 kwi 2016, 17:26

Dlatego mówię nie ma co wymagać za dużo od chinczykow. Dużo właśnie słyszałem bądź widziałem wybula opony, lubią strzelić. A jak widzę gości którzy ładują do BMW,, wanli" twierdząc że nie potrzeba im lepszych opon Bo i tak często wymienia i później strzela przy 140/170 kilka przypadków znam osobiście.

Tak jak mówisz Paweł opony robione są na max 3 sezony a po tym czasie po mimo wyglądu nie ma połowy swoich właściwości.
Damian
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 27 wrz 2014, 18:22
Posty: 1234 (13/16)

Postprzez Michu_M6 » 7 kwi 2016, 19:42

Wiele z tych azjatyckich produktów, ze wspaniale skopiowanymi procesami technologicznymi nie przechodzi testów, lądują w dolnej części tabeli a często nawet nie mają znaku towarowego E4 czyli nie mogą być sprzedawane w Europie... jakimś cudem jednak są sprzedawane, a potem ktoś ma takie COŚ założonego do swojej maszyny, która generuje 150 i więcej kucyków i pomimo tego, że większość czasu jeździ po mieście to czasem wybiera się na wakacje i napędza się wtedy do 130 – 150 – a może i więcej, bo ułańską fantazję mamy we krwi :) .... a potem w raportach policyjnych się pisze.... "nie dostosował prędkości do warunków jazdy", a w rzeczywistości można tam było polecieć nawet szybciej ale brakło przyczepności albo opona poszła w inną stronę niż auto bo strzeliła....
Bezpieczniej jest chyba jednak kupić jakąś budżetową oponę renomowanej firmy niż takiego ulepa.....
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2014, 20:17
Posty: 575 (8/32)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 GY, LF, 2007

Postprzez sebekle » 7 kwi 2016, 20:57

miałem Goodride z chińskich. na wodzie jak po lodzie w skodzie felicii i po roku zaczęły bić że 90km/h to był rekord. kumpel dwa sezony w omedze 3.2 upalał nexeny. miałem okazję się przejechać nawet parę razy i nic złego nie mogę o nich powiedzieć. nawet na deszczu zachowywały się dobrze. rozmiar bodajże 225/40R17. wytrzymały nawet kilka kółek po torze jak i prędkości grubo ponad 200. :P drugi miał nankangi. golf 1, koło 16 cali, naciąg, gleba także prędkości patrolowe. nie popękały, nie biją. czy trzymają to nie w tym pojeździe sprawdzać. :D swoją mazdę kupiłem na oponach kumho. opona jak opona. zużyła się i śmietnik. nic specjalnego. teraz hankook. na pewno lepsze od kormorana pod względem przyczepności czy hałasu. na mokrym moim dychawicznym pojazdem ciężko zerwać przyczepność przy ruszaniu. jak z wadami konstrukcyjnymi to nie powiem bo za krótko je mam.
za to kormoran runpro b, który miał być ratunkiem przed chinolami okazał się bublem. na mokrym słabo, wyząbkowały i strasznie dudnią. jeszcze się męczę bo na tyle mam dwie z zeszłego roku ale się chyba ich pozbędę bo w słuchawkach ochronnych nie mam zamiaru jeździć.
także nie wszystko to kicha ale wanli, laufen, goodride czy inne wynalazki ostatniego sortu z najniższej półki jakoś do mnie nie przemawiają. oszczędzać też trzeba z głową
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2014, 02:28
Posty: 1047 (27/32)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 626 GF FS +automat+lpg 1998r.

Postprzez tadziomaru1 » 7 kwi 2016, 21:23

Tak, oczywiście nie należy wrzucać wszystkich azjatyckich produktów do jednego wora. Dla mnie, po wieloletnich praktykach:
– chińskie: na pewno nie
– koreańskie: Hankook tak, Nexen nie za bardzo, Kumho nie
– japońskie: Bridgestone mogą być, Firestone ( firma amerykańska ale w sumie od bardzo wielu lat należy do Japończyków) mogą być, Falkeny od biedy mogą być, Toyo od biedy mogą być.
Do swoich aut ostatnimi czasy zakładałem opony różnych producentów:
Fireston Firehowk – dobry stosunek jakości do ceny,
Fireston TZ 300 Alpha – bardzo przyzwoite opony i dobra cena,
– Continentale 5-tki – dobra opona,
– Coopery – firma u nas mało znana, ale nie były gorsze niż Conti, (zestaw Coopery na przodzie i Conti na tyle jeździł na Passacie, na autostradzie za granicą przy prędkości ponad 200km/h spisywał się bardzo dobrze),
– Semperity – jodełka, wyząbkowały i wyły jak potępieńcy,
– Dunlop BlueResponse i SP Sport 01 – zestaw, który specjalnie skompletowałem do Civica żeby były przyczepne i przede wszystkim ciche, mają 67 decybeli, zdecydowanie najlepsze opony jakie w życiu miałem.
Używałem jeszcze na zimę Conti i z azjatyckich Hankook (dwa lata temu nowy komplet zakupiony na Civica) – jedne i drugie równie przyzwoite, ale Hankooki lepsze w kopnym śniegu, oraz Vredestein – te na zimę zdecydowanie najlepsze.
Zanim zaczniesz się kłócić, komuś dokuczać, wiedz, że nie warto. Przeczytaj:
"Przeminiesz.
Nie było Cię, na chwilę jesteś
I znowu Cię nie będzie.
Przeminiesz."
tadziomaru1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2009, 12:17
Posty: 1831 (36/30)
Skąd: okolice Radomia
Auto: była 626 GF, będzie 6 GH zastępczaki:
Honda Accord 2,0
Honda Civic 1,4
HONDA CBR 1000RR FIREBLADE 171KM

Postprzez Domelek » 8 kwi 2016, 09:34

Co do Vredesteinow zimowych to potwierdzam po 2 latach miejsko-górsko-turystycznych – Najlepsza opona zimowa jak narazie. Porównanie do Michelinów nie pamiętam których, goodyearów ultragripów bodajże 6 w tym roku Contynentów winterów 5. Co do letnich chińskich to nie mam bladego pojęcia bo nigdy nie używałem i rzadko widuję takowe. Natomiast Hankooki fakt coraz bardziej popularne i pakowane jako pierwszy montażo do kilku marek europejskich do modeli średniego segmentui aut ciężarowych jak Mercedes. Zbierają dobre opinie. Mam kilku chłopaków w firmie ( zaw. kierowcy ) i zawsze jak schodzi temat na opony to nikt nie jest chętny na zakup nowych chinoli ewentualnie używane lekko klasy premium lub średniej ale nowe -fulda, semperit, uniroyal kleber itd. Z kolei kolega który handluje oponami w dużej firmie w regionie bardzo chwali Uniroyal ale to grupa Conti więc jakościowo muszą dawać radę, już kiedyś pisałem że wspomniał on właśnie o procesie skracania żywota nowym modelom opon poprzez zubażanie mieszanek i "wychudzanie konstrukcji". Jedyne co to szukać sprawdzonych modeli firm dających 5 lat gwarancji to chociaż wymienią na nową ale szkód w aucie nie pokryją w razie lądowania w rowie hahahah. Dlaczego lepiej jest kupować europejskie opony – morski transport i przechowywanie opon azjatyckich ( chyba że mają fabrykę w europie jak hankook i nexen ) czyli warunki – sól, temperatury skrajne w kontenerach itd no i czas ekspozycji. <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Grzyby » 8 kwi 2016, 14:22

Domelek napisał(a):Jedyne co to szukać sprawdzonych modeli firm dających 5 lat gwarancji to chociaż wymienią na nową

Próbowałeś kiedyś skorzystać? Możesz się zdziwić jak szybko dostaniesz odmowę....
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Domelek » 8 kwi 2016, 19:06

Całe szczęście nie miałem tej okazji. Wiadomo jak jest z wszelkiego rodzaju gwarancjami – w skrócie myślowym zbyt optymistycznie to ująłem bo tak naprawdę zgodnie z gwarancją to tylko w pierwszym roku użytkowania przewiduję się ewentualną wymianę na nowy egzemplarz ( vredestein rzeczony a grupa conti 2 lata ) potem są inne opcje zwrot proporcjonalny itd. itp. w przeciągu tych 3 lat, a cała masa wykluczeń powoduje spadek powodzenia reklamcji do prawie 0 chyba że ktoś ma kasę i czas czyli jak zwykle wszystko dla bogatych hyhyhy. A kupując opony z 5 letnią gwarancją możemy się łudzić że producent teoretycznie zrobił dobrą oponę i powinna dać radę te 5 lat ( sukces jak na współczesny produkt i jego trwałość).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez rafał88 » 9 kwi 2016, 08:52

Z tymi gwarancjami to szkoda tylko sobie gitare zawracać, ja mialem 3 letnią CPC i bąbla wywaliło , nawet nie reklamowalem tylko szukałem nowej a stara na złom..

Jedne z lepszych tez jakie mialem to Dunlop SP i Michelin jakies cos sport albo gt, suki juz prawie łyse ale tak kleiły do asflatu ,ze az szkoda było wyrzucac <rotfl> Bridgestone szybko sie zuzyły i jakies takie cienkie mi sie wydają te opony. Yokohamy A.drive tez mialem nowki ,ale 14" tez bardzo dobre opony szkoda było sprzedac za ułamek kwoty , ktora za nie dałem ale chcąc isc w wieksze niestety trzeba było. Pewnie jakies tam sie przewineły jeszcze ale te opony uwazam ,ze są godne polecenia jesli chce jezdzic bezpiecznie i naawet jakie nieco ponagina przepisy to na zakretach nie wyleci sie w drzewo :)
No i zadne z wyzszych nie były z bieznikiem typu " chonika" i wszystkie ciche , hankook v12 niestety sa nieco głosne, szczegolnie i to dziwne przy jezdzie do 50km/h :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez wwd » 9 kwi 2016, 18:08

Mechanik zmienił łożyska więc mogę podzielić się uwagami na temat Conti Premium Contact 5.
Opony są ciche ale nie to jest najważniejsze :)
Przez wcześniejsze lata zawsze kupowałem opony twarde, mimo tego iż bywają głośniejsze i bardziej podatne na ząbkowanie, niż te zrobione z miękkiej mieszanki.
Lubiłem taki styl jazdy, jak auto prowadziło się po szynach itp., itd. oczywiście kosztem komfortu.
Zawsze wiosną nie mogłem się doczekać, jak założę letnie żeby już nie czuć tego mydła na kierownicy.
No wszystko fajnie, tyle że połączenie: golf (z fabrycznie twardym zawieszeniem) + twarde opony + dziecko w foteliku nie wygląda zbyć ciekawie – przynajmniej dla dziecka.
Ta sama trasa, ten sam samochód a inne opony zmienia komfort jazdy. Fakt conti jest miękka i ma miękkie boki co zwiększa komfort, nie wiem jak przedłoży się to na trwałość i zużycie bieżnika, ale na pewno muszę trochę zmienić styl jazdy:)
Teraz żałuję że nie kupiłem tych lub podobnych opon wcześniej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2008, 10:49
Posty: 53
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Golf Plus

Postprzez emagal » 15 kwi 2016, 14:45

No i się zdecydowałem.

Nexen N Blue HD +
http://www.inopony.pl/opony,0,96265/nexen-n-blue-hd---195-55-r15-85-v-.html\

Znalazłem na aukcji nowe (49 tydzień 2015 r.) za 776 zł z przesyłką.
Już na kołach wczoraj przejechałem 170 km w trasie.
Pierwsze odczucia:
Opona miękka, ładnie wygłusza nierówności, komfort jazdy bardzo dobry i przede wszystkim są naprawdę ciche. Na zakrętach trzyma się drogi rewelacyjnie.
Jestem bardzo miło zaskoczony i polecam. <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2013, 19:45
Posty: 67 (1/5)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 323 V S 1.5 16V 1997 r. do 02.2015 a teraz Premancy 2003r. 1.8B

Postprzez kuman1987r » 16 kwi 2016, 08:37

witam
szukam opon na lato 215 45 18
Mozna kupic NEXEN N'FERA SU1 lub NEXEN N'FERA SU4 nowe za 1500zł co o nich sadzicie warte uwagi czy moze jest cos ciekawszego w tej cenie .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2008, 13:20
Posty: 482 (4/3)
Skąd: Chełmek
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF
+
Mazda 3 BM 2.0 SkyEnergy Blue Reflex

Postprzez rafał88 » 16 kwi 2016, 09:02

Nie są złe jak za te pieniadze, osobiscie nie wziałbym :P Wolalbym cos chociaz 1-2 rocznego lepszej klasy ;)
Chyba ,ze chesz miec nowe opony i "gwarancje" to bierz bo nawet spoko sie na nich jezdzi ;) Cos lepszego w tej cenie i ten rozmiar i nowe nie ma raczej szans kupic. Chyba ,ze na oponeo trafisz na jakies ostatnie sztuki to mozna wyrwac cos bardziej markowego i w dobrej cenie:)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-k ... #109897466

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroya ... #106744221

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroya ... #106744221
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez tadziomaru1 » 16 kwi 2016, 18:59

Ta, przeważnie Kumho są bardziej markowe... Przecież to gorsze niż Nexen.
Zanim zaczniesz się kłócić, komuś dokuczać, wiedz, że nie warto. Przeczytaj:
"Przeminiesz.
Nie było Cię, na chwilę jesteś
I znowu Cię nie będzie.
Przeminiesz."
tadziomaru1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2009, 12:17
Posty: 1831 (36/30)
Skąd: okolice Radomia
Auto: była 626 GF, będzie 6 GH zastępczaki:
Honda Accord 2,0
Honda Civic 1,4
HONDA CBR 1000RR FIREBLADE 171KM

Postprzez Ścibi85 » 16 kwi 2016, 19:54

Ja dziś założyłem nowe Dębice Presto UHP 205/50/17 93W. Jedno co mogę powiedzieć po paru km to to, że są na pewno bardziej komfortowe niż Bridgestone. Czy cichsze? Może odrobinę. Zobaczymy jak się sprawują na mokrym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2012, 22:53
Posty: 1288 (14/10)
Skąd: Piaski
Auto: 1. Mazda 3 BP HB SkyActivX AT Hikari + Luxury Black
2. Mazda3 2.0 MZR DISI i-stop 2o1o

Postprzez rafał88 » 16 kwi 2016, 22:38

tadziomaru1 napisał(a):Ta, przeważnie Kumho są bardziej markowe... Przecież to gorsze niż Nexen.


COoo ty gadasz?? Jezdzilem jeszcze majac auto na litere "F" i byly doskonałe :) Chyba ,ze teraz cos sie pokaszaniło ale nie slyszalem złego słowa na temat tych opon :)
Ostatnio edytowano 17 kwi 2016, 13:34 przez rafał88, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez tadziomaru1 » 17 kwi 2016, 09:28

Może dobrze trafiłeś, ogólnie z koreańskich Hankook jest polecany i trochę Nexen a Kumho nie.
Zanim zaczniesz się kłócić, komuś dokuczać, wiedz, że nie warto. Przeczytaj:
"Przeminiesz.
Nie było Cię, na chwilę jesteś
I znowu Cię nie będzie.
Przeminiesz."
tadziomaru1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2009, 12:17
Posty: 1831 (36/30)
Skąd: okolice Radomia
Auto: była 626 GF, będzie 6 GH zastępczaki:
Honda Accord 2,0
Honda Civic 1,4
HONDA CBR 1000RR FIREBLADE 171KM

Postprzez Grzyby » 19 kwi 2016, 16:47

tadziomaru1 napisał(a):ogólnie z koreańskich Hankook jest polecany i trochę Nexen a Kumho nie

Przez kogo?
Ja spotkałem się z pozytywnymi ocenami Kumho.
Domelek napisał(a):Dlaczego lepiej jest kupować europejskie opony – morski transport

To już wiemy dlaczego nie należy kupować Mazd.
Domelek napisał(a):sól, temperatury skrajne w kontenerach itd

:P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Xenocyd » 19 kwi 2016, 18:27

Mam zimowki hankook, dają radę. Miałem letnie kumho i też sobie radziły. Jedynie lekko tył na mokrych pasach uciekał, ale taki urok rwd...
Teraz kupiłem rainsporty 3 i czekam, oby na mokrym kleily tak jak pierwsze rainsporty :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2007, 12:01
Posty: 2276 (102/157)
Skąd: czymiasto
Auto: Mietek

Postprzez Danmazda » 19 kwi 2016, 18:37

Też mam zimówki Hankooka, i są bardzo słabe. Bardzo głośne, słabą mają przyczepność, przy starcie jaki hamowaniu. Letnie podobno są o wiele lepsze od zimówek.
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 20:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki