Żarówki – typy, opinie, testy

Postprzez soshu » 4 gru 2008, 18:43

BlueVision Phillipsa rok czasu 20 tys zrobione, dzisiaj jedna wymiękła...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2007, 13:02
Posty: 40
Auto: Mazda 323C BA

Postprzez japoniec » 4 gru 2008, 20:45

chyba w motorze wzieli jeszcze jeden czynnik pod uwage – swiecenie swiatla po x godzinach pracy zarowki – okazalo sie ze wiekszosc zarowek "premium" szybciej tracila moc swiecenia...
po prostu warto czesciej te zarowki wymieniac :)

wszelkie blue niestety obnizaja jasnosc swiecenia bo maja zabarwienie niebieskie szkla....
natomiast wyglad – wypas na maxa ;)

najlepiej jak szklo jest bezbarwne
wiekszosc tych zarowek premium ma skrocony zarnik vs. zwykle
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 10:18
Posty: 113
Auto: M6 2.3 AUT US 07' LPG

Postprzez quzio » 5 gru 2008, 09:37

Sebastian_S napisał(a):Jak ktoś się interesuje akwarystyką roślinną – tzw akwaria holenderskie, to wie że można kupić specjalistyczne świetlówki barwowe hagena i zapłacić sporą kasę, a mozna też zwykłe philipsa w jakimś centrum budowlanym i będą dawały taki sam efekt, tylko dużo taniej.

To czysta herezja co piszesz.Pośiadam 3 baniaki z roślinami....i długo moje rośliny nie pociągnełyby na "zwykłych " świetlówkach, ale to temat na długą dyskusję i na zupełnie innym forum.
http://www.roslinyakwariowe.pl/
http://www.holenderskie.pl/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 13:42
Posty: 82
Skąd: Warszawa
Auto: Jest Mazda 3 BL 2.0 MZR DISI i-Stop HB '11 Gunmetal Blue Mica
Była Mazda 6 GG CiDT 2.0 '05 Black Mica

Postprzez Hvil » 5 gru 2008, 21:45

Mam takie pytanie, chce sobie zamontować do mx'a Night Breaker bo szkoda mi kasy na filipsy:-D ale czy je wystarczy włożyć zamiast tych cudownych żółciutkich żarówek ,z reala co mam teraz? nic nie trzeba przerabiać?
"Towarzysze pomożecie?"
"Pomożemy!! <jupi>"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 13:25
Posty: 298
Skąd: Lublin
Auto: Mazda MX-3 93r 1.6 16v

Postprzez MariuS » 5 gru 2008, 21:53

dokładnie, wystarczy przełożyć, barwa trochę się zmieni, ale na jakiś grubszy efekt ala xenon czy coś nie ma co liczyć, ale fakt- lepiej oświetla drogę ten Osram
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 09:31
Posty: 3498 (5/27)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2.2D '11
Subaru Impreza GT@STI++ '00
Peugeot 206SW 1.4 HDI '06


Była
Mazda 323F BA KL-ZE `95
Mazda 6 GY L3-VE `06

Postprzez Hvil » 5 gru 2008, 22:06

ja to sie szykuje do zmany przednich na reflektory z civica, ale ogolnie strachliwy czlowiek co do mej madzi jestem i jeszcze czekam z tak odwaznym krokiem:-D narazie to musi starczyc:-D
"Towarzysze pomożecie?"
"Pomożemy!! <jupi>"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 13:25
Posty: 298
Skąd: Lublin
Auto: Mazda MX-3 93r 1.6 16v

Postprzez zorro77 » 7 gru 2008, 21:38

Właśnie upgrade'owałem światełka MIJANIA – i założyłem Philips BlueVision. Po prostu miałem je jako H4 w poprzednim samochodzie – i wiem, że dają dobre 'zbliżone do dzinnego' światełko.Zdecydowanie się polepszył zasięg.

Więc jeżeli ktoś lubi 'dzienny efekt' = biały wpadający w niebieskie (bardzo delikatnie) to polecam!

Koszt za 2 szt = ok 70 zeta (ale widziałem na allegro za 50 + wysyłka) – ale deko się transportu obawiałem – więc wolałem dołożyć i wziąć z półki...

Ale teraz po przeczytaniu informacji i prezentacji na stronie Philips – poważnie zastanawiam się nad tym aby te dać na długie a kupic na mijania NightGuide DoubleLife :)

Zostało mi ustawienie bo widzę, że lekko krzyżują się strumienie ... i długie walą za bardzo do góry ... /TIRki mi dają znać z daleka:)/

Co do Osram Night – poprzedni właściciel ostrzegł mnie że jemu służyły, aż 4 tygodnie! (o zgroza) /dodam że pytałem czy nie dotknął – i po uśmiechu dałem spokój – świadomy gostek był/

PS. Swoją drogą przy montażu prawego –[wymagane cienkie ręce] -jest tak mało miejsca, że ten czubek szklany często dotykał do tych blach obudowy- już nie wspomnę, że mi 2 x żarówka spadła nie to tego otworku :D – ale od czego jest magnes. ..może poświeci...
----
*******Sprzedam szybko i tanio:******
1. Manetka świateł i kierunkowskazu (bez przednich halogenów) Mazda 6
2. Zawór EGR (mechaniczny bez elektroniki) Mazda6

>>>choruję na Mazdę6 w nowej budzie :D To był dobry wybór ! ...aha odpaliłem http://www.slubowisko.pl – zapraszam!
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2008, 14:58
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Auto: Ford Mondeo była Mazda6 2.0

Postprzez Hvil » 7 gru 2008, 22:35

ja zalozylem night breaker dzisiaj i powiem ze wcale biale to to niejest jak mi sie marzyło. Chciałem takie normalne białe ale widze ze w starych lampach to nieda rady:–( chyba biorąc wzór z Mx-man pobawie sie w lampki od cvica.:–)
"Towarzysze pomożecie?"
"Pomożemy!! <jupi>"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 13:25
Posty: 298
Skąd: Lublin
Auto: Mazda MX-3 93r 1.6 16v

Postprzez markmas » 10 gru 2008, 02:04

quzio napisał(a):Potwierdzam krótką żywotność Osramów Night Breaker świecily u mnie raptem 4 miesiące.Jestem rozczarowany, ale nazwa firmy powinna mi dać do myślenia....Kupilem je dwa razy- pierwszy i ostatni.


Używam osramów NB od ok 8 miesięcy. Do tej pory niezauważyłem pogorszenia w jakości świecenia, nie mówiąc już o przepaleniu. Może tu chodzi o kupowanie z niepewnego żródła bądź o jakości (traktowanie) przesyłki? Ja swoje kupowałem w normalnym "stacjonarnym" sklepie – trudno – wydałem na nie trochę więcej kasy, ale jestem naprawdę zadowolony. Widzę różnicę pomiedzy NB, a standardowymi żarówkami... Szczególnie wyśmienicie sprawują się w trasie. Teraz widzę gdzie chce jechać :)
Dla pewności mam zapas w bagażniku – pomijam mandaty "za niemanie świateł" – jednak tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo podróży.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Postprzez Winetou » 10 gru 2008, 11:20

ja tydzień temu założyłem nightguide po marketowych żarówkach i jestem bardzo zadowolony. Świecą znacznie lepiej, tylko wydaje mi się, że ten żółty snop z lewej strony jest trochę za żółty i aż brzydki :P poza tym prawa żarówka świeci tym żółtym na środek, czyli po zmieszaniu się jednej i drugiej lampy to z tego białego i niebieskiego niewiele zostaje, ale różnica jest widoczna. Ogólnie duży plus – polecam wszystkim co mają H4 :)
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez Sebastian_S » 14 gru 2008, 01:54

quzio napisał(a):
Sebastian_S napisał(a):Jak ktoś się interesuje akwarystyką roślinną – tzw akwaria holenderskie, to wie że można kupić specjalistyczne świetlówki barwowe hagena i zapłacić sporą kasę, a mozna też zwykłe philipsa w jakimś centrum budowlanym i będą dawały taki sam efekt, tylko dużo taniej.

To czysta herezja co piszesz.Pośiadam 3 baniaki z roślinami....i długo moje rośliny nie pociągnełyby na "zwykłych " świetlówkach, ale to temat na długą dyskusję i na zupełnie innym forum.
http://www.roslinyakwariowe.pl/
http://www.holenderskie.pl/

No nie wiem kolego czy herezje – poczytaj dokładnie fora na stronach, które przytoczyłeś. Zresztą wystarczy na jednej z nich (www.roslinyakwariowe.pl, wcześniej nazywała się www.holenderskie.pl), bo druga to jest odłam po kłótniach administratora z właścicielem konta na serwerze ;) . No i też zależy co rozumiesz przez zwykłe świetlówki. Ja napisałem zwykłe – w sensie nie reklamowane do celów specjalistycznych tu czytaj: akwarystycznych...
Idealnie nadają się np:
T5 świetlówki philips'a typ 840 | 865

u mnie są takie:
a.) 4 x 39W T5 świetlówki philips'a od tyłu:
840 | 865 | 840 | 865
Master 'TL'5 HO/840:
– duży strumień świetlny ~3500 lumenów w temp 35`C
– wydajność świetlna ~89,7 lm/W
– oddawanie barw CRI = 85
Master 'TL'5 HO/865:
– duży strumień świetlny ~3350 lumenów w temp 35`C
– wydajność świetlna ~85,9 lm/W
– oddawanie barw CRI = 85

Obrazek

Tu zapraszam na moją stronę:
http://www.fishtank.republika.pl/

Przepraszam, że nie w temacie – ale musiałem się obronić, jak ktoś uważa że uprawiam herezje... :D
Początkujący
 
Od: 9 lip 2005, 20:12
Posty: 16

Postprzez Radek89 » 16 gru 2008, 20:17

Słuchajcie czytam, czytam i odpowiedzi nie znajduje . Chce kupić żarówki które możliwie jaknajbardziej ładnie przypomninają ksenona i świecą z niebieska poswiatą jak najmocniej z 55/60W teraz tak :


Ktore wybrać :

– Philips B.V ?
– Osram N.B?
– Lucas Blue lighting ?
– Tungsram sports light blue + 50 % ?

A może jakies inne ?? Boje się tanich żarówek, ale moze akurat ktoś opatentowal jakieś dobre ??


Ktore zarówki kupić ???


pomocy bo swieta idą :D:D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez zorro77 » 16 gru 2008, 23:11

Jezeli zalezy Ci na na dobrym swietle to zdecydowanie te Philipy BV się sprawdzają (ale sa nie tanie) opcjonalnie ponoc te tungi tez dobrze wypadają...

Ja mam od niedawna philipy i jest i exclusiv i jasno :D
----
*******Sprzedam szybko i tanio:******
1. Manetka świateł i kierunkowskazu (bez przednich halogenów) Mazda 6
2. Zawór EGR (mechaniczny bez elektroniki) Mazda6

>>>choruję na Mazdę6 w nowej budzie :D To był dobry wybór ! ...aha odpaliłem http://www.slubowisko.pl – zapraszam!
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2008, 14:58
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Auto: Ford Mondeo była Mazda6 2.0

Postprzez Radek89 » 17 gru 2008, 17:22

a jak z niebieską poswiatą ? Drogie mogą być , cena w sumie nie gra roli ... zależy mi na efekcie niebieskiej poswaity... a BV chyba tego nie maja wbrew nazy;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Assamite » 17 gru 2008, 19:00

Ja niedawno założyłem BV i faktycznie niebieskiej poświaty tam niewiele, ale fajne białe światło (zdecydowanie lepsza widoczność niż na Philipsach +30%).
[i]Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam.
Serce choć popękane, chce bić.
Nie ma Cię i nie było, jest noc.
Nie ma mnie i nie było, jest dzień[/i].
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 maja 2008, 13:04
Posty: 28
Skąd: Łódź / Bełchatów

Postprzez pcefun » 17 gru 2008, 20:48

Czy ktoś stosował coś takiego jak pod tym adresem:
http://cgi.ebay.de/H4-New-Philips-Cryst ... .m63.l1177 ?? Lub coś takiego:
http://cgi.ebay.de/H7-New-Philips-Diamo ... 240%3A1318

Ciekawy jestem czy warto wydać te 200 zł na żarówki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2007, 19:21
Posty: 40
Skąd: Gryfino
Auto: Mazda 6 2.3 `04

Postprzez Czacha » 17 gru 2008, 23:09

Te DiamondVision chyba na pewno są "Off Road Only", czyli bez homologacji.
Nie przesadzajcie znów z tymi kolorami... Jak widzę auto świecące na niebiesko to zastanawiam się, czy właściciel po zamontowaniu nowych świateł aby na pewno sprawdził jak to wygląda z zewnątrz. Bo gdyby to zrobił, chyba by wstyd mu było po ulicy tak jeździć i czym prędzej by to wymontował. Wiem, że są gusta i guściki, ale takie robienie z auta choinki wygląda okropnie :| Sam mam Philips BV, świecą na ładny biały kolor z bardzo delikatnym niebieskim akcentem – jak prawdziwe ksenony a nie chińskie wynalazki z Allegro dostępne we wszystkich kolorach tęczy, no i przede wszystkim bardzo dobrze oświetlają drogę, a to mimo wszystko najważniejsze :)
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez michal_38 » 18 gru 2008, 01:41

Nie moglem jakos sie na forum doczytac wiec pytam tu:)

zmieniam teraz żarówki w swojej Magdalence 323f BA maja dwie nazwe to komory na żarówki w 1 reflektorze mijania i drogowe osobno... teraz tak mijania sa ponoc na H1 drogowe mnie mniej interesuja ale chyba tez H1 (nie pytac czemu sam nie sprawdze napsize szczerze brak czasu na takie sprawy niestety bo pracuje a po pracy jestem padniety) doczytal;em sie takich inf na forum

Głownie chodzi o to ze podobaja mi sie te żarówki:
http://moto.allegro.pl/item502118268_h4 ... ezent.html
kłopot w tym że najprawdopodobniej nie ma ich w H1:( przynajmiej nie znalazłem

Nie chodzi mi o jakieś niebieskie poświaty mają ładnie i daleko świecic na biało jak najwiecej "K"
Przeczytałem sporo o tym na forum ale i tak dokońca nie jestem przekonany na jakieś szczegolne niby chwalone sa Osramy silvery ale slyszalem ze czesto padaja (nie na forum) wolalbym marke Philipsa ( najlepiej te z linka wyżej;) jest coś zbliżonego?? w przystępnej cenie ??
Nightguide raczej odzucam bo jakos mi nie pasuja...
Naprawa komputerów w prawie każdym zakresie szczegóły na PW :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2008, 10:22
Posty: 575
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 323F Ba 98r. LE
Mazda 121 DB GLX

Postprzez Radek89 » 18 gru 2008, 08:38

Nie przesadzajcie znów z tymi kolorami... Jak widzę auto świecące na niebiesko to zastanawiam się, czy właściciel po zamontowaniu nowych świateł aby na pewno sprawdził jak to wygląda z zewnątrz. Bo gdyby to zrobił, chyba by wstyd mu było po ulicy tak jeździć i czym prędzej by to wymontował. Wiem, że są gusta i guściki, ale takie robienie z auta choinki wygląda okropnie ysz


zgadzam się i popieram w 100%. Nie chodzi mi o niebieskie światło , tylko białe, baaardzo białe, ale z niebieską poświatą którą widać z zewnątrz na kloszu reflektora tak jak w prawdziwym ksenonie
;)

moze teraz ktoś mi podpowie co kupic ??:D

Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez sq2jul » 22 gru 2008, 17:43

ja w piatek (3 dni temu) zamontowalem philipsy nightguide i jest poprostu super! Przez weekend zrobilem okolo 500km w nocy + deszcz i moge powiedziec, ze tak jak wczesniej na poprzednich zarowkach (nie wiem jakich podejzewam noname) jazda noca byla mordega tak teraz stala sie przyjemnoscia! :)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki