Jak prawidłowo zainstalować dodatkowy bezpiecznik „MINI – niski profil” w gnieździe skrzynki?

Postprzez Kit » 8 sty 2024, 17:36

Takie bezpieczniki mam w mojej Mazdzie, w lewym przednim słupku. A podłączyć chciałem widorejestrator, tak jak to pokazywał pewien muzyk afrykański na YT.
https://youtu.be/U90B5zOeuko?t=353
Wszystko wydawało się tu więc jasne i proste (pomimo, że ze złej strony przejściówki dał zasilanie). Jednak tylko do czasu, aż spróbowałem sam to zrobić. :)
Przejściówka po prostu nie była zamocowana stabilnie i wypinała się. Później zacząłem się przyglądać temu co zrobił artysta (dał przejściówkę z innego typu bezpieczników), budowie gniazda (ma wystające dwa haczyki mocujące bezpiecznik i „płotek”) oraz przejściówce (ma zbyt krótką „nóżkę”).
U innej artystki, która zastosowała dedykowaną przejściówkę, widać nawet jak luźno się rusza przejściówka w kolumnie bezpieczników po prawej stronie.
https://youtu.be/hZpix4rfVz0?t=476
Nie znalazłem nigdzie lepszej przejściówki, dlatego pytam czy może Wam udało się znaleźć sposób na stabilne zamocowanie przejściówki do podłączenia dodatkowych odbiorników?
Teraz na zdjęciu jeszcze zobaczyłem, że zespół bezpieczników ze stałym zasilaniem (dolny rząd na zdjęciu) ma niższe brzegi, ale te z zasilaniem po włączeniu zapłonu (górny rząd na zdjęciu) mają wystające haczyki i płotki. Tam też muszę się jednak podpiąć, choć wydawało mi się, że wszędzie były trudności ze stabilnym wpięciem. Pora nie sprzyja jednak eksperymentom, dlatego liczę na Was. :)
Załączniki
Bezpiecznik Mini niski profil i przejścówka.jpg
Skrzynka bezpiecznikiów Mazda  CX-5.jpg
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2022, 19:51
Posty: 34 (7/4)
Skąd: Zawadzkie
Auto: Mazda CX-5 KF 2.5 SKYACTYIV-G 194 KM 6 AT 4x4 SkyPASSION Machine Gray AD 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki