Opony letnie i wielosezonowe

Postprzez Tomexo » 17 cze 2020, 10:01

Ja w tym roku zakupiłem także opony wielosezonowe z Continental AllSeasonContact i szczerze mogę powiedzieć, że jeżeli w Waszym rejonie nie ma opadów śniegów zimą itp. to sprawdzą się :)
Początkujący

Od: 16 cze 2020, 09:47
Auto: Mazda 3 II 1.6 105KM

Postprzez cenart » 18 cze 2021, 20:31

Witajcie.
Pomyślałem, że i ja się wypowiem w temacie opon całorocznych.
Ja drugi sezon jeżdżę na całorocznych Kleber Quadraxer 2 w rozmiarze 205/55, R16, 91H (poprzedni właściciel przeleciał na nich 1 sezon).
Powiem tak: bardzo dobre wrażenia. Przy przebiegach rocznych rzędu 12 tyś km i w obecnym europejskim klimacie naprawdę nie widzę sensu mieć 2 kpl.. Opona cicha (68 dB), dobre odprowadzenie wody i błota pośniegowego czy śniegu, latem stabilna i nie klei się, nie za miękka, a zimą nie jest jak skała. Wystarczająco bardzo dobra do normalnej jazdy. Producentowi udały się kompromisy jakie muszą być przy oponie wielosezonowej. Cena przeważnie ok. 240 zł/szt.
Sam podchodziłem do takich opon gorzej jak do jeża. Jednak kupiłem auto już z tymi oponami i nawet miałem plan je wywalić, ale dałem im szansę. Dziś nie żałuję.
Jednakże trzeba pamiętać, że (jak piszą w internetach) taka opona to max ok. 45-50 tyś przebiegu, a bieżnik nie powinien mieć mniej niż 5 mm –> jak mniej to do wymiany. Trzeba też raz do roku zamieniać tył na przód, przód na tył i skontrolować wyważenie –> będą się prawidłowo zużywać.
Następne zapewne kupię takie same.
Pozdrawiam.
Początkujący

Od: 25 sie 2014, 20:19
Auto: Mazda 3 BK, rok prod. 2008
1.6 MZR 105KM (77KW)

Postprzez JohnnyB » 25 cze 2021, 12:21

Ja po raz pierwszy zakupiłem wielosezon.
225/45/18 od Bridgstone Weather Control A005 Evo. Opony śmigają na 200 konnym aucie tylnonapedowym.
Jest OK, jeździęłm na dość sporym śniegu i jakoś mocno kontrola trakcji mnie nie wyciągałą. Teraz w porzadnym deszczu też dały radę. Mogę zarzucić um na chwile obecną przede wszystkim głośność. W porónaniu z dotychczas używanymi zima/lato, wielosezon jest głośniejszy. Co do zużycia paliwa, nie wypoiwem się nie mam doswiadczenia w swoim aucie z innymi oponami.
Czy kupiłbym je ponownie, jeszcze nie weim, zależy jak bedą wygladały i działa za 2 sezony.
Cena za komplet około 2700 PLN.
..::Born To Rise Hell::..
Forumowicz

Od: 1 lip 2009, 20:27
Auto: Kocur 20t MY'18

Postprzez CFAD » 11 paź 2021, 16:54

Miesiąc temu minął rok odkąd zakupiłem opony Continental AllSeasonContact. Wg. mnie sprawują się w mieście bardzo dobrze, nawet lepiej niż poprzednie moje zimówki, jednak miałbym obawy co do zimowej wycieczki w góry. W lecie sprawują się też dobrze, a poziom hałasu przy prędkościach autostradowych jest w pełni akceptowalny.
Początkujący

Od: 8 paź 2021, 21:03
Auto: マツダ CX-30 2021 光
Skyactiv-G 150KM AT