Strona 1 z 9

Dyskusja panelowa na temat organizacji zlotów Klubu MazdaSpeed

PostNapisane: 7 maja 2019, 07:38
przez Piotr_
Panie i panowie jest szansa na kolejny tor Poznań :)
Termin to 02.11.2019. Niebawem powstanie wątek badający zainteresowanie zlotem w tym terminie ;)

PostNapisane: 6 sie 2019, 14:56
przez Agniess
Piotr_ napisał(a):Panie i panowie jest szansa na kolejny tor Poznań :)
Termin to 02.11.2019. Niebawem powstanie wątek badający zainteresowanie zlotem w tym terminie ;)


To jak z tym Torem Poznań, kiedy jakieś informacje? Bo już trochę minęło... <faja>

PostNapisane: 7 sie 2019, 17:49
przez Piotr_
Termin mamy zarezerwowany, wątek z zapisami już wkrótce :)

Re: MegaZlot Tor Poznań 2019 – Wasze wrażenia, opinie i spostrzeżenia.

PostNapisane: 7 sie 2019, 19:19
przez Agniess
No to czekam! <spoko> <serduszka>

Re: MegaZlot Tor Poznań 2019 – Wasze wrażenia, opinie i spostrzeżenia.

PostNapisane: 7 sie 2019, 20:39
przez ArteK
Im wcześniej info tym lepiej, trzeba wolne w robocie ogarnąć :)

MegaZlot

PostNapisane: 8 sie 2019, 11:37
przez Piotr_
Termin jest znany, sobota 2 listopad.

PostNapisane: 8 sie 2019, 18:28
przez loockas
Żadnych Ryk w tym roku? :(

PostNapisane: 9 sie 2019, 09:02
przez sylwia323F
loockas napisał(a):Żadnych Ryk w tym roku? :(
No mi też tęskno za Rykami <płacze>

PostNapisane: 9 sie 2019, 21:11
przez PLaster
Piotr_ napisał(a):Termin jest znany, sobota 2 listopad

Mało trafiony termin, także na zlocie będą tylko lokalni.

PostNapisane: 12 sie 2019, 11:06
przez brii
PLaster napisał(a):Mało trafiony termin

Mistrz dyplomacji ;)

PostNapisane: 14 sie 2019, 06:47
przez Piotr_
PLaster napisał(a):
Piotr_ napisał(a):Termin jest znany, sobota 2 listopad

Mało trafiony termin, także na zlocie będą tylko lokalni.


Tego nie wiem bo się jeszcze nikt nie zapisał, ale chodzą słuchy, że mają też przyjechać Mazdy spoza wielkopolski ;)

PostNapisane: 15 sie 2019, 09:01
przez loockas
No ale przyznasz, ze termin mocno nietrafiony? Nie dość ze okres odwiedzania grobów, wiec większość z tego powodu odpadnie, to jeszcze sam środek weekendu z akcja znicz na drogach, co innym utrudni dojazd.

No szkoda, może w 2020 się zobaczymy.

PostNapisane: 26 sie 2019, 21:55
przez LAJCIK29
Ale bida <lol> . Nie będę ukrywał ,ale liczyłem na Ryki. Natomiast również uważam, że 2 listopada to nie jest dobry termin, ale to jest tylko moje skromne zdanie.
A jeśli można wiedzieć to dlaczego nie będzie zlotu w Rykach? Przecież tam była dobra frekwencja .

PostNapisane: 27 sie 2019, 07:19
przez stachan
Zbyszku, niestety Ryki były mocno deficytowe tzn. liczba uczestników była zbyt niska w stosunku do wymaganego budżetu. Oszacowanie ilości uczestników jest niezwykle trudne ze względu na sinusoidalną popularność takich imprez. Dodatkowo baza noclegowa to również spore wyzwanie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. W tym roku samoistnie nastąpił post zlotowy, skądinąd również przydatny, bo ekipa KZ trochę dychnie, a i sami zlotowicze zatęsknią za sezonem 2020 ;)

Odnośnie terminu Toru Poznań – tu możemy jedynie przyjąć lub odrzucić proponowane terminy, ze względu na szereg innych imprez, które tam się odbywają. Nie mamy pozycji uprzywilejowanej :(

Re: MegaZlot Tor Poznań 2019 – Wasze wrażenia, opinie i spostrzeżenia.

PostNapisane: 28 sie 2019, 13:56
przez Mateo_RX
A tor Krzywa?

PostNapisane: 28 sie 2019, 16:33
przez LAJCIK29
Tylko na Rykach mogli poszaleć trochę osoby ,które nie mają za bardzo kasy na tor w Poznaniu . Na torze w Poznaniu jest pełne obłożenie ,ale czy jest tam większość społeczności klubu Mazda speed ? Odnoszę wrażenie ,że zlot jest organizowany dla ,że tak powiem ,,obcych".
Poza tym wyścigi na 1/4 mili? To też była świetna zabawa ,a na torze w Poznaniu nie ma możliwości zorganizować tej konkurencji.

PostNapisane: 28 sie 2019, 22:58
przez Bo_Lo
Częściowo masz rację, jednak frekwencję na ostatnich Rykach i Czaplinku pokazały zgoła inna rzeczywistość.
Niby wszyscy tęsknią za tymi zlotami, niby każdy wspomina z tęsknota, a jak dochodzi co do czego to jest festyn wymowek. A to za blisko wakacji, a to w okresie wakacyjnym, a to długi weekend, a to za zimno, a to za ciepło, a to praca, a to ślub, a to za drogo...
Niestety, ale raz że jest ogromny problem z bazą noclegową, gdzie ostatnimi czasy dochodzi problem przewidzenia ilości osób (no bo przy zamawianiu noclegu muszę podać szacowana liczbę osób a to już loteria), w dodatku osrodki/bazy noclegowe nie chcą nas, zwłaszcza w okresie wiosenno letnim gdzie dominują kolonie i turnusy . Poza tym wszystko drożeje, a każde podniesienie ceny zlotowej wywołuje torsje na forum. W tej chwili żeby ze spokojna głowa zrobić zlot "lotniskowy" musielibyśmy podnieść kwotę o 100%.Kto się wtedy zapisze?

Re: MegaZlot Tor Poznań 2019 – Wasze wrażenia, opinie i spostrzeżenia.

PostNapisane: 28 sie 2019, 23:53
przez Danmazda
Ja się nie zgadzam z stwierdzeniem że na Rykach była mała frekwencja. Byłem na dwóch ostatnich i było sporo ludzi, moim zdaniem i nie tylko moim zloty były super. Czaplinek 2015, też był udany, ludzie bardzo pozytywnie wspominali go z poprzednich lat. Fakt, ostatni Czaplinek był słaby, no ale i miejscówka była taka sobie, sporo ludzi jednak patrzy na wygody. Ostatni Poznań, też był udany ? Moim zdaniem frekwencja była słaba 50-60 aut od nas klubu było ? Ludzie marudzą co do terminów itp. i będą marudzić, tego nie da się uniknąć. Rozumiem że nie jest łatwo o termin w sezonie wakacyjnym, ale w Rykach jest sporo ośrodków. Na ostatnim zlocie w Rykach, zarząd ośrodka zapraszał nas na kolejny rok.

PostNapisane: 29 sie 2019, 08:59
przez TheMonster
Co do frekwencji... w Rykach było dużo ludzi,natomiast jeśli chodzi o Czaplinek, to pewnie też by było więcej, gdyby nie fakt, że zlot organizowany na ostatni moment. Nie każdy ma komfort zaplanowania takiego wyjazdu na ostatni moment. Aczkolwiek nawet pomimo tego, frekwencja zła nie była :)

PostNapisane: 29 sie 2019, 11:06
przez Bo_Lo
Co do Ryk to może wydawać się że ludzi było dużo, jednak nie na tyle by zlot wyszedł choćby na 0.
Co do Czaplinku to o jego terminie decydowała kwestia noclegów,tam jest sytuacja o tyle skomplikowana że nawet pół roku wyprzedzenia z zamawianie noclegów nie działa bo tam się odbywają złoty militarne, turnusy, kolonie, gdzie są stali bywalcy i co roku przed wyjazdem już bukują miejsca na kolejny rok...
Cały czas nad tym wszystkim Rozkminiamy, jak to dobrze ugryźć itp. Coraz bardziej skłaniam się do ograniczenia ilości imprez i wprowadzeniu stałego terminu jednej z nich, typowo lotniskowej, tak aby noclegi też były zamawiane w taki sposób jak wyżej. Tylko pozostaje kwestia ceny za zlot bo w obecnej formie to się już nie uda, oraz frekwencji. Te wszystkie złoty ogolnomarkowe też nie pomagaja,za dużo się tego zrobiło, część ludzi tam odplynela bo np był bardziej dogodny termin. Za dużo czynników zmiennych, za dużo niewiadomych. Jest nad czym myśleć. Po części dlatego w tym roku daliśmy na wstrzymanie że zlotem lotniskowym. Jedno jest pewne, jakieś zmiany muszą nastąpić. Niestety jest tak że sporo ludzi ma problem aby zapłacić więcej za nasz zlot gdzie mogą jeździć na 1/4,OeS,ostatnio zabawy w drift, test sewarta itd, a nie mają problemu by zapłacić dwa razy więcej za zlot "ogolnojaponski" za sam wjazd, stanie i patrzenie, nocleg w namiocie itp. Gdzie u nas są potem żale o warunki w domkach/hotelu itd.