Toyota Camry SE 2.5 2019

Postprzez piwo » 5 sty 2021, 20:30

Dziś się przysiadłem do autka i lekko jestem rozczarowany. Myślałem że będzie szersze bo na długość w aucie jest sporo miejsca. Ale na szerokość ramion brakuje z 20cm do wygodnego podróżowania. Bagażnik jest ok. Nie za mały nie za duży. Taki wporzadku. Ale największe rozczarowanie to że głowa z tyłu napiernicza się o rączkę w podsufitce. Kto to projektował? Nie widzieli że głowa zahacza o ten sztywny plastik? Masakra jakaś. Jak to mogło wogole przejść przez okres badań przedprodukcyjnych? Niedługo jazda próbna. Ciekaw jestem czy autem da się normalnie jeździć czy znów wyjdą jakieś kruczki.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Dominator » 5 sty 2021, 23:55

Jeśli samochód nie jest taksówką to z tyłu przypuszczalnie rzadko będą jeździć osoby o wzroście wyższym niż przeciętnie nastolatkowie. Rączkę można odkręcić i dać zaślepki jak Cię to boli :] na szerokość pewnie tyle co średnia w klasie. Sam bym chciał auto segmentu D żeby zmieścić ze 2 foteliki z tyłu i jako tako usiąść ale wiem że takie coś tylko w vanie.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Szyna » 6 sty 2021, 00:01

Ech nic nowego, Piwo jak by nawet sam dla sobie samochód zaprojektował to też był by niezadowolony z efektów <rotfl>
Toyota fajna, ale ja chyba będę szukał Skody Superb w kombi :D
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3348 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Neonixos666 » 6 sty 2021, 00:45

Co do miejsca z tyłu to jak zwykle szybko opadająca linia dachu schodząca się do środka powoduje że osoba nawet o średnim wzroście ni ma za dużo miejsca na głowę. W szoku byłem jak wsiadłem do Vectry C i waliłem głową w słupek C, w kombi czy Signum było o nieba lepiej. Wniosek jest taki że jak chce się mieć miejsce na głowę na tylnej kanapie to tylko w kombi ewentualnie shooting brake
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez piwo » 8 sty 2021, 13:05

no niestety tak jest. z nudow sobie porownuje suche dane:
mazda 3 sedan:
Miejsce Na Głowę Z Tyłu 37,5 calach
Miejsce Na Biodra Z Tyłu 53.8 w calach
Miejsce Na Nogi Z Tyłu 35.8 w calach
Miejsce Na Ramiona Z Tyłu 54.4 w calach

toyota camry :
Miejsce Na Głowę Z Tyłu 38.0 w calach
Miejsce Na Biodra Z Tyłu 54.7 w calach
Miejsce Na Nogi Z Tyłu 38.0 w calach
Miejsce Na Ramiona Z Tyłu 55.7 w calach

cal roznicy na szerokosc czyli 3cm. no korde naczytalem sie testow ze auto takie luksusowe i rozpastne z tylu a jest rzeklbym tak srednio, kompaktowo. na nogi nie mowie sporo miejsca. ale nogi to nie problem nawet w hatchbacku (w mazdzie 3 mam go pod dostatkiem) a miejsce nad glowa i na boki juz tak. a tu camry nie ma do zaoferowanie nic poza to co w kompakcie. troche to zalosne.
https://www.edmunds.com/toyota/camry/20 ... res-specs/
https://www.edmunds.com/mazda/3/2014/features-specs/

Dominator napisał(a):Jeśli samochód nie jest taksówką to z tyłu przypuszczalnie rzadko będą jeździć osoby o wzroście wyższym niż przeciętnie nastolatkowie. Rączkę można odkręcić i dać zaślepki jak Cię to boli :] na szerokość pewnie tyle co średnia w klasie. Sam bym chciał auto segmentu D żeby zmieścić ze 2 foteliki z tyłu i jako tako usiąść ale wiem że takie coś tylko w vanie.

ja z tego co slyszalem ze wzgledu na olbrzymia bezawaryjnosc( miedzy innymi brak skrzyni biegow a wiec juz tu sporo kosztow odchodzi), nbiskie koszty serwisu i dosc tania cene auto wlasnie ma spore wziecie u taksiarzy wiec mysle ze dorosli beda jezdzic z tylu notorycznie.
a my mamy dwojke dzieciakow i jezdzimy w konfiguracji jeden fotelik na prawym z przodu i jeden fotelik na prawym z tylu zeby zawsze ktos z doroslych mogl zajrzec do mlodych czy podac picie czy cokolwiek. wiec tez zawsze jeden dorosly siedzi na kanapie z tylu. i wygoda dla doroslego by sie przydala. nie tylko na nogi.
a tak przy okazji przysiadlem sie do nowej ravki4 bo sprzedajacy zaproponowal ze jak malo miejsca w camry to do ravki. no i taki standardzik w suwach czy vanach czyli oparcie tylnych siedzen wysokosci jak w clio czy pandzie. powiedzialem krotko ze takie siedzenia zabawki z krociutkimi oparciami z tylu to nadaja sie do maluchow a nie aut za 140tys zl. i skonczyla sie gadka :)
Ostatnio edytowano 8 sty 2021, 20:51 przez piwo, łącznie edytowano 1 raz
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Dominator » 8 sty 2021, 15:00

Jestem w tej samej sytuacji. Innego rozwiązania jak van/minivan nie widzę, jeśli mają być 2 foteliki z tyłu i dorosły. Camry to 2+2 właściwie, że jest napompowany jak większość nowoczesnych bezpiecznych samochodów to już inna para kaloszy.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez danrok » 9 sty 2021, 00:27

Chyba zostaje Wam faktycznie VAN lub mini VAN. Sam zastanawiam sie czy przy 2 dzieci nie bede bral jakiegos full size SUV typu Expedition albo Tahoe, ale to sie okaze. Wydaje mi sie ze Camry jest duzym autem, ale przesiadalem sie z Astry 5, moze dlatego?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2015, 17:10
Posty: 379 (2/5)
Skąd: Austin, Texas
Auto: Jest: Mazda CX-5 2019, Toyota Camry 2019

Była: Opel Astra 5 1.4 Turbo 125KM.
Była: Mazda 3 BK Y6 2006r.

Postprzez piwo » 9 sty 2021, 10:43

Dominator napisał(a):Jestem w tej samej sytuacji. Innego rozwiązania jak van/minivan nie widzę, jeśli mają być 2 foteliki z tyłu i dorosły. Camry to 2+2 właściwie, że jest napompowany jak większość nowoczesnych bezpiecznych samochodów to już inna para kaloszy.

ja moze na vana bym sie skusil jakby vany oferowaly kanape jak w segmencie d czyli wysoka a nie mikro siedzonka niewiadomo dla kogo i dalo sie nimi bez szumow i w niskim spalaniu jechac spokojnie 160km/h
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Dominator » 9 sty 2021, 11:49

Smax w bardzo dobrym silnikiem 2.0tdci plus chip i można jeździć więcej niż wystarczająco, ew Peugeot 5008 z takim samym silnikiem tyle że już inaczej oznaczonym bo hdi. Camry jak już odchowasz dzieci ;)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez loockas » 9 sty 2021, 19:08

ja juz się dawno przekonałem, że nie ma kompromisów. Albo rodzinne auto, albo auto które daje trochę radości. Chyba że masz conajmniej pół bańki na jakieś RS6 w kombi :)

piwo napisał(a):ja moze na vana bym sie skusil jakby vany oferowaly kanape jak w segmencie d czyli wysoka a nie mikro siedzonka niewiadomo dla kogo


Ja nie wiem o czym ty piszesz, ale minivany z którymi miałem do czynienia miały niemal pełnowymiarowe fotele, które biją wygodą każdą kanapę. W Sceniku wielokrotnie jeździłem z tyłu i to jest jedno z niewielu aut w których podróż z tyłu nie stanowi dla mnie problemu. Podobnie się czułem w Alhambra, a już wypasem była Sienna. Niestety, to są auta rodzinne. Frajdy z prowadzenia w nich nie znajdziesz. Miejsca za to nie brakuje. Są to też chyba jedyne auta (w sensie segment) w których może usiąść wygodnie dorosły miedzy dwoma fotelikami. Testowane na trasach po ~700km.

A już duże vany, to kompletnie nie ma o czym gadać. W wersji osobowej fotel z tyłu nie różni się niczym od tego z przodu.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 9 sty 2021, 19:15

a co najlepsze to Scenic zajmuje miejsca tyle co auto w kombi czyli z parkowaniem nie ma problemu nawet pod marketem na wąskich miejscach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez piwo » 9 sty 2021, 20:08

loockas napisał(a):ja juz się dawno przekonałem, że nie ma kompromisów. Albo rodzinne auto, albo auto które daje trochę radości. Chyba że masz conajmniej pół bańki na jakieś RS6 w kombi :)

piwo napisał(a):ja moze na vana bym sie skusil jakby vany oferowaly kanape jak w segmencie d czyli wysoka a nie mikro siedzonka niewiadomo dla kogo


Ja nie wiem o czym ty piszesz, ale minivany z którymi miałem do czynienia miały niemal pełnowymiarowe fotele, które biją wygodą każdą kanapę. W Sceniku wielokrotnie jeździłem z tyłu i to jest jedno z niewielu aut w których podróż z tyłu nie stanowi dla mnie problemu. Podobnie się czułem w Alhambra, a już wypasem była Sienna. Niestety, to są auta rodzinne. Frajdy z prowadzenia w nich nie znajdziesz. Miejsca za to nie brakuje. Są to też chyba jedyne auta (w sensie segment) w których może usiąść wygodnie dorosły miedzy dwoma fotelikami. Testowane na trasach po ~700km.

A już duże vany, to kompletnie nie ma o czym gadać. W wersji osobowej fotel z tyłu nie różni się niczym od tego z przodu.


Odnośnie scenica?
Mówię o tym
Obrazek
https://m.olx.pt/anuncio/bancos-renault ... FJWFL.html

I dla przykładu siedzenia z jakiejś pierwszej z brzegu mazdy 6
Obrazek

Oczywiście nie mam dużego przekroju. Tak na prawdę przysiadłem się tylko do s-maxa i teraz Ravki. Oba mają siedzenia z tyłu jak w Cinquecento. Nie mówię że wszędzie tak jest. Nie mam pełnego przekroju. Ale jestem troszkę zrażony bo to co widziałem przez szyby np grand Picasso czy citroen C8 wszędzie wyglądało to źle. Tzn do standardu kanapy klasy c/d było daleko. Podejrzewam że producenci robią tak by można było siedzenia składać w podłogę czy wyjmować.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez loockas » 9 sty 2021, 23:13

Pokazałeś fotele ze Scenica II, auta ~20 letniego. Mniejsza z tym. Zobacz też że siedzisko ma już fragment oparcia (ciemny materiał). Na fotce tylne fotele są znacznie niżej niż przednie :) Naprawdę przy 185cm wzrostu siedzę w Scenicu wygodnie, na dodatek kolanami nie dotykam przedniego fotela. Niespotykane w żadnym aucie z segmentów C/D chyba że przede mną siedzi ktoś wyjątkowo niski i lubi nosem dotykać przedniej szyby :)

Co do fotki Mazdy, perspektywa robi swoje (foto z GJ). Już pomijam wysokość, ale zwróć uwagę na długość siedziska w kanapie, a w fotelach nawet w tym Scenicu II.

image.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 9 sty 2021, 23:21

Tak na prawe jeśli chcemy mieć sporo miejsca z tyłu i siedzieć jak z przodu to tylko w osobowym busie albo czymś pokroju lancia voyager ale to już krążownik w porównaniu do Scenica.
Ostatnio edytowano 9 sty 2021, 23:24 przez Neonixos666, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 9 sty 2021, 23:23

Ale się autor wkurzy za bałagan w jego temacie :)

Scenic to jest przykład i to dość słaby, to wciąż kompakt. Ale sorry, żadna kanapa się z tym nie może równać (fotel kierowcy ustawiony pode mnie). Zwróć uwagę, że fotelik nie wychodzi poza obrys fotela na którym jest zamontowany:

DSC_0242.jpg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 9 sty 2021, 23:31

przy oddzielnych fotelach możesz regulować każdy oddzielnie, a do tego jak potrzebujesz dużego bagażnika to je podsuwasz do przodu i pakujesz co chcesz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 9 sty 2021, 23:38

Wróćmy do Camry :) Uważam że w PL/EU to auto zostało trochę przez Toyote potraktowane na odwal się. Ciśnienie mają większe na sprzedaż Ravki :/
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Dominator » 10 sty 2021, 00:06

Dlatego camry nadal jest niedocenionym samochodem. Nie brakuje mu praktycznie niczego ale jest sedanem który nie jest Europejczykiem i ciężko zadomowić się na naszym kontynencie. Jeszcze nie tak dawno temu oglądałem poprzednia generację w ogłoszeniach i chciałbym tym jeździć. Samochód bez emocji ale taki mega poprawny i wzbudzający solidność. Szkoda że wyrzucili ten stary zegarek cyfrowy z kokpitu, pisze o tym nowym modelu :|
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Krzemol » 10 sty 2021, 00:10

loockas napisał(a):Uważam że w PL/EU to auto zostało trochę przez Toyote potraktowane na odwal się. Ciśnienie mają większe na sprzedaż Ravki :/

Dobrze, że w ogóle jest. No bo ile mamy na rynku japońskich sedanów obecnie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska

Postprzez loockas » 10 sty 2021, 00:21

No jest bieda. A jak juz są to w kompakcie. Honda wywaliła Accorda i zrobiła Civica w sedanie, który wygląda okropnie :/ Toyota do tej pory miała Corolle sedan. Sytuacje ratuje Mazda. Mitsu nie wiem czy jeszcze coś ma? Suzuki? Nic... Nissan? Było genialne imho Q50, ale Inifnity chyba już w EU nie ma?

Niestety Suvy zdominowały EU <zygi>
Ostatnio edytowano 10 sty 2021, 00:22 przez loockas, łącznie edytowano 1 raz
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy