Saab 9-3 SS 1.8t '06 Hirsch Performance

Postprzez Palele » 15 mar 2020, 14:29

Zaciski pomalowane, szału nie ma ale jest dużo lepiej niż było. Nowe cylinderki i gumy zmontowane, trochę trzeba było nagimnastykować się by założyc gumę tłoczka...
Auto po dwóch tygodniach odebrane z warsztatu :D Wielkie brawa dla Pana Bartka z Saabart Auto za cierpliwość do mojego auta i problemów ze sprzęgłem.
Zostało wymienione sprzęgło na nowe zrobione przez Radzikowskiego, tarcza w kevlarze, docisk z V6, nowe sprężynki i szlif docisku i jednomasy. Przy okazji wyszło że skrzynia jest pęknięta to wpadła druga. Dodatkowo został za jednym zamachem zmieniony olej z filtrem i wpadł swap zregenerowanych hamulców wraz ze świeżym płynem i nowymi przewodami bo stare ciekły.
Nic nie haczy, biegi wchodzą dobrze. Auto wreszcie jedzie tak jak powinno :)

Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez Gib » 29 kwi 2020, 20:09

Linki były ok? Skrzynię masz krótszą czy znowu długą?
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 17:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez Palele » 3 maja 2020, 11:49

Gib napisał(a):Linki były ok? Skrzynię masz krótszą czy znowu długą?

Taką samą wrzucił Pan Bartek z długą trójką, już nie kombinowałem bo auto i tak ponad pół miesiąca przestało w warsztacie. A szczerze czy linki były w porządku to nie wiem. Wszystko jak na razie jest w porządku :) Biegi wchodzą płynnie i nie haczą, sprzęgło klei tak jak trzeba :D

Trochę się pozmieniało w aucie, wpadł sportowy filtr powietrza SIMOTA. Auto zaczęło robić "tsssssss" przy odpuszczaniu gazu co mi się podoba. Oczywiście stożek został odseparowany ;)

Wpadł letni setup, mycie i polerka po zimie.
Obrazek
Obrazek

Zostały przepolerowane lampy, wróciłem do oryginalnego grilla, polakierowałem listwy w czarny mat. I ogólnie całe auto dostało na wielkanoc odświeżenie lakieru pastami
Poorboys SSR2
Poorboys SSR1
Poorboys Black Hole jako politura
Tenzi Ceramic Wax jako wosk

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przed majówką polakierowałem progi i dokładkę, także prawie cały pakiet mam już na aucie, brakuje tylko tylnej lotki klapy bagażnika.
W międzyczasie została też wymieniona osłona przegubu wewnętrznego. Stara się uszkodziła i smarem uwaliło wszystko dookoła.
Obrazek

Zabawy ciąg dalszy. Przyszedł mi interfejs. Korzystając z tego że sprzęgło klei jak trzeba zmodyfikowałem trochę soft. Dołożyłem paliwa, wiatru i zapłonu w środkowym zakresie. Zdjąłem paliwa i wiatru pod odcinką bo i tak turbo nie ładowało tego co zadane było w mapie a auto było przelane, jechało na AFRze-10.5. Obecnie pod odciną jest AFR 11.5, auto daje mocnego kopa od ok 3tys, przyjemniej się teraz jeździ i czuć wreszcie że jedzie <serduszka>
Obrazek

Tak to mniej więcej się prezentuje w programie T8suite.
Granatowa i czerwona kreska to obecna mapka.
Błękitna i żółto-pomarańczowa kreska to stara mapka.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez MrShaleck » 6 maja 2020, 15:22

Ładnie to wygląda :)
Jaki dokładnie filterek kupowałeś? Podlinkujesz?
Myśle o stożku do siebie jak już wycisze wydech... :)
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Palele » 7 maja 2020, 11:55

MrShaleck napisał(a):Ładnie to wygląda :)
Jaki dokładnie filterek kupowałeś? Podlinkujesz?
Myśle o stożku do siebie jak już wycisze wydech... :)

To będzie ten, całkiem spoko jest. :) Ja kupowałem na stronie estd.pl razem z sylikonami ale widzę nie jest dostępny teraz.
https://simota.com.pl/product-pol-47219-Filtr-stozkowy-SIMOTA-JAUWS-018A-60-77mm-Blue.html
Osłonę termiczną zrobiłem z oryginalnej puszki filtra powietrza na wzór tego, z otwartym dołem
Obrazek

Jako że przesiadłem się z Mazdy i dręczyło mnie to beznadziejne odcięcie w Saabie, metodą prób i błędów wymodziłem coś takiego.
Przy ustawieniu tego powiedzmy na 3.5k RPM i wyłączeniu powyżej 25km/h otrzymujemy prowizoryczny "launch control"
A teraz czekam na hejty że "zwieśniaczyłem" auto i że "brzmi jak civic czy e36".


A tak wygląda obecna mapka i mapka z której wychodziłem
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez MrShaleck » 10 maja 2020, 17:45

Palele napisał(a):A teraz czekam na hejty że "zwieśniaczyłem" auto i że "brzmi jak civic czy e36".


Staaaary... musial byś mojego Signuma uslyszeć...
Mi jest wstyd tym jeździć, ale nie mam jeszcze dobrego planu na ogarnięcie wydechu.

Swoją drogą całkiem niezły pomysł z tą puszką oryginalną.
Dostrajałeś po wsadzeniu stożka?
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Palele » 12 maja 2020, 08:13

MrShaleck napisał(a):
Palele napisał(a):A teraz czekam na hejty że "zwieśniaczyłem" auto i że "brzmi jak civic czy e36".


Staaaary... musial byś mojego Signuma uslyszeć...
Mi jest wstyd tym jeździć, ale nie mam jeszcze dobrego planu na ogarnięcie wydechu.

Swoją drogą całkiem niezły pomysł z tą puszką oryginalną.
Dostrajałeś po wsadzeniu stożka?

Jakiś środkowy wyciszający i ew końcowe jakieś duże. :)
Mi bardziej chodziło że do auta, które fabrycznie ma odcinkę nie zauważalną a raczej jej nie ma, po prostu wyje, domodziłem coś co udaje japońską odcinkę :D
Ogólnie miałem i tak przelane auto bo po zmianie na stożek sonda szerokopasmowa wskazywała na AFR rzędu 10.5 więc zdejmowałem paliwa jeszcze. Może delikatnie mocowo odczuwalna zmiana, nie hamowałem auta przed i po. Na pewno odczuwalne są efekty dźwiękowe, słychać zasysane powietrze i odpuszaczne powietrze, taki ubogi BOV <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez MrShaleck » 12 maja 2020, 11:17

Palele napisał(a):taki ubogi BOV

A to mam ten efekt na wkladce KNa :P
Uwierz, ze lepszy taki BOV z filtra niz zwykły. Oszalec można ze zwykłym :D
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Palele » 15 maja 2020, 08:19

MrShaleck napisał(a):
Palele napisał(a):taki ubogi BOV

A to mam ten efekt na wkladce KNa :P
Uwierz, ze lepszy taki BOV z filtra niz zwykły. Oszalec można ze zwykłym :D


Ja ma się auto do zabawy to pewnie taki prawdziwy BOV jest fajniejszy, jak ma się auto daily to efekt stożka mi wystarcza w zupełności :) ważne że silnikowi lżej oddychać :D
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez Palele » 23 cze 2020, 09:24

Ostatnio nic się nie dzieje w aucie, jeździ, nabija kilometry i cieszy morde. :D
Wreszcie się zebrałem i po wielu kilometrach, wielu poprawkach i bakach benzyny dostroiłem auto pod siebie. Zostało również wystrojone na LPG tam gdzie była montowana instalacja i można teraz cisnąć w pełnym zakresie a nie do 3k rpm jak to poprzednik zrobił.... Z tego miejsca moje podziękowania dla Pana Arka z Auto-Dakar za wyczerpującą pogawędkę i dobre wystrojenie instalacji.
Intercooler całkiem dobrze sobie radzi. W upały przy temp zewnętrznej 34stopni i ciśnięciu na autostradzie niemieckiej z gazem w podłogę, temperatura w dolocie nie przekroczyła 40 stopni. Niby malutki jest w porównaniu do FMICów, które ludzie montują ale wyrabia całkiem dobrze 8-)

Zostałem namówiony na zmianę foteli. Wpadły w dobrej cenie poszycia foteli z Aero. A że kolor mi się nie podobał tego szarego to skompletowałem i zamówiłem zestaw Colourlock'a do zmiany koloru. Wybrałem farbę z palety BMW a dokładnie BMW Schwarz. A to co wyszło przedstawiają zdjęcia. Wbrew wielu opiniom że to będzie farbować to bez nałożenia Top Coat'u, trąc białą koszulkę o wyschniety fotel, nie zabrudziła się wcale. Wstrzymują mnie trochę opóźnienia w dostawie z dalszą pracą, siedziska będą wypychane gąbką na nowo. Celem jest zrobienie takich półkubełków :)
Siedziska materiałowe zostały wyczyszczone pianką i APC. Części "skórzane" zostały wyczyszczone Colourlock Strong, potem woda i rozpuszczalnikiem GLD. Po odparowaniu poszły 3-4 warstwy farby do skór i po odparowaniu po dwóch dniach na to Leder versiegelung. Farba i top coat był suszony suszarką od razu po nałożeniu, tak zaleca producent. Fotele są matowe, miękkie i przyjemne w dotyku :)
Mi się okropnie podobają teraz te fotele. Wyglądają na takie solidniejsze niż wyglądały wcześniej. Zobaczymy jak z trwałością. Producent zaleca co 3-6msc nakładać warstwę ochronną tego polimeru. Raczej powinno zdać to egzamin tym bardziej że wykorzystywane jest to do regeneracji kierownic gdzie kontakt i ścieralność jest cały czas. Czekam teraz na hejty. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez MrShaleck » 23 cze 2020, 15:26

Woooooow.... to powinno tak w serii wychodzić. Widzę, że nawet w mairę udalo Ci sie nie wymazać materiału :D
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Palele » 24 cze 2020, 12:03

MrShaleck napisał(a):Woooooow.... to powinno tak w serii wychodzić. Widzę, że nawet w mairę udalo Ci sie nie wymazać materiału :D

W miarę <glupek2> miejscami wymazałem, będę prać jeszcze raz ten jasny materiał <dupa>
Zgodzę się z tym, taka seria powinna być <serduszka>

Czekam nadal na paczkę z płynną skórą by załatać ubytki ale doszła paczka z gąbką.
Oryginalne fotele, które miałem są Über płaskie, Aerowe w sumie lepsze trzymanie miały, moje są dokoksowane <faja> Skóra naciągnie się po założeniu na stelaże, teraz trochę pomarszczona jest.
Jak to znajomy stwierdził, siedzisko po roku siłki i brania sterydów :D Efekty poniżej 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez Palele » 25 cze 2020, 15:22

Wreszcie dotarła paczka z płynną skórą, fotel kierowcy poszpachlowany. Może jutro albo po weekendzie będzie dalej ogarniany a tymczasem wrzuciłem prawie całe wnętrze. Moim skromnym zdaniem wygląda to [tiiit], takie wnętrze powinno wychodzić seryjnie a nie jakieś tandetne beżowe ceraty. :D 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez nemi » 26 cze 2020, 09:33

Naprawdę fajnie to wygląda <spoko>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Gib » 23 lip 2020, 20:30

wstyd mi za mojego saaba jak na to patrzę :)
ale ja swoim prawie nie jeżdżę zatankowałem w połowie kwietnia, mam jeszcze 1/4 baku. LPG odłączyłem na chwilę żeby coś sprawdzić i tak już zostało :)
Skóry wyszły miodzio, tam na tylnej kanapie jest cupholder na środku?
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 17:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez zadra » 23 lip 2020, 23:07

Miałem strzelić focha za :
czekam na hejty że "zwieśniaczyłem" auto i że "brzmi jak civic
:|

Ale co tam, nadal zaglądam do tematu i podziwiam robotę. <spoko>
Że też chce Ci się to wszystko demontować i targać do chaty na czyszczenie i naprawy...

Wnętrze nabiera zupełnie innego wyrazu, a porównanie fotela kierowcy (beżowa zmęczone skóra) i fotela pasażera definitywnie przekreśla oryginalnie zastosowane materiały i kolorystykę.. <nie>

Jedź dalej z tematem, robi się ładnie, szybko i luksusowo.. <ok>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Gib » 23 lip 2020, 23:11

Ty masz UFO, te konotacje z głośnymi nie za bardzo jadącymi hondami to raczej 5/6 gen. ostatnio na ulicy usłyszałem za sobą głośne auto, myślę pewnie A45 albo Focus RS, a to ledwie del sol...jechał jak 1/3 a45
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 17:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez zadra » 23 lip 2020, 23:20

NIe zupełnie z tym ufo'kiem, bo sedan to w zasadzie inaczej konstruowane auto, zwłaszcza wizerunkowo i zawieszeniowo. Do prawdziwego "ufo" nawet nie przyszło mi do głowy się przymierzać – totalnie mi nie pasuje a czytałem, że podwoziowo twardy i szarpliwy.. Ja za stary kręgosłup mam, żeby ubijać go sobie na jakimś bardziej sztywnym zawiasie..
A i zawsze o wydech dbałem w każdy aucie, bo uczulony jestem na zbędne dźwięki.. <lol>
Tutaj również wydech jest w oryginale i super cichutko pracuje, nie będę " podgłaśniał " :P
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Palele » 24 lip 2020, 10:12

zadra napisał(a):Miałem strzelić focha za :
czekam na hejty że "zwieśniaczyłem" auto i że "brzmi jak civic
:|

Chodziło mi o Vgen i najpopularniejszy motor 1.4, które de facto chciałem mieć zamiast mazdy. No najbardziej krzywdzone auto <glupek2>
Na ufo czy nawet 7gen nie stać sebixow dlatego nie mają takiej latki jak E36 czy Civic 5g lub 6g.
Gib napisał(a):wstyd mi za mojego saaba jak na to patrzę :)
ale ja swoim prawie nie jeżdżę zatankowałem w połowie kwietnia, mam jeszcze 1/4 baku. LPG odłączyłem na chwilę żeby coś sprawdzić i tak już zostało :)
Skóry wyszły miodzio, tam na tylnej kanapie jest cupholder na środku?

Nom, jest i nawet działa :)

Tapicerka i nawet kiera została odnowiona miesiąc temu. Jak do tej pory żadnych śladów zużycia. Nie brudzi rąk, nie brudzi ubrań. Warto było dopłacić do porządnego środka. A tak fotel kierowcy wygląda, jeździ się mega dobrze. Po dopchaniu gąbka zrobiły się pół kubełki.
Obrazek

Ogólnie ostatnio auto więcej też stoi jak jeździ. Niedługo trzeba będzie zmienić olej bo już 7tys km przejechane. Miałem problem z komunikatem Limited Performance. Nie było żadnych błędów. Winowajcą okazała się przepustnica a dokładnie kostka. Koszt naprawy ok 20zl na środek Kontakt :D. Spryskane i działa :D
Auto po wakacjach pewnie pójdzie pod młotek. Chce wrócić do mazdy :) brakuje mi tego sztywnego, pewnego układu kierowniczego :)
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez Palele » 7 sie 2020, 07:18

Po miesiącu czasu, użytkowania farbowanych foteli i kierownicy mogę stwierdzić że było warto. Nic nie schodzi, nic nie brudzi, jest git. Kilka godzin w trasie na wakacje bez najmniejszych problemów. Fotele są wygodne i fajnie trzymają. Za bezproblemowy wyjazd auto dostało pakiet detailingowy. Zostało odgruzowane z zewnątrz. Polerka kilku elementów, na to politura Black hole poorboysa i wosk. Wszystkie listwy zostały zdjęte i odmalowane czarna struktura. Auto o wiele lepiej się prezentuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 20:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy