Hyundai Ioniq Hybrid '18

Postprzez loockas » 12 wrz 2020, 22:12

Dokładnie :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez motomike6 » 7 lis 2020, 11:10

Przez pomyłkę wrzuciłem post z czaterii na twój wiec nie wiem jak to usunąć to muszę zrobić edit i coś napisać :P

W LUX ostatnio są dobre oferty na elektryki i z dodatkowym grantem 8K€ ze strony rządu oraz promocjami w Hyundaiu można uzyskać do 16K€ upustu na zakup elektryka.
Musze przemyśleć wszystkie za i przeciw :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 14:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez zadra » 7 lis 2020, 18:03

gdyby mi dołożyli 60tys zł przy zakupie nowego auta, to nawet bym się nie oglądał.
U nas jest odwrotnie, dostaniesz wyższą stawkę ubezpieczenia, 3x zapłacisz podatek z to samo a gdy ktoś skopie Ci lusterko, to umorzenie śledztwa przez brak chęci ze strony policji..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez piwo » 12 sty 2021, 20:38

Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez loockas » 12 sty 2021, 21:49

Nie mam EV, poczekam na premierę Ioniqa 5 :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 12 sty 2021, 21:56

loockas napisał(a):Nie mam EV


ale na pewno masz elementy z elektryka :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 12 sty 2021, 22:23

Ty pewnie też, np akumulator :P

Dobra, skoro ktoś odkopał wątek to dopiszę, że Ioniq po ponad 2 latach zaliczył pierwszą "poważną" usterkę, którą musiałem zgłosić do ASO. Nie pasował mi dźwięk dochodzący z kierownicy :) Słychać było ocieranie czegoś przy skręcie. Został wymieniony ślimak/zwijak pod kierownicą. Zrobiło się cicho :) Trochę to niestety trwało bo na część czekałem chyba z 1,5 miesiąca. Szła z Korei :)

Tak wiec zaczęło się, teraz to się będzie na pewno sypać jak Renault (nemiego) :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Neonixos666 » 12 sty 2021, 22:53

loockas napisał(a):Tak wiec zaczęło się, teraz to się będzie na pewno sypać jak Renault (nemiego)


Jego Renault się nie sypie to po prostu Renault i tak ma być :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Szyna » 13 sty 2021, 22:56

Czyli teoretycznie jak bym wziął w leasing na 3 lata to muszę szykować się na koszty czy to na gwarancji ? :P
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez loockas » 13 sty 2021, 22:58

Gwarancja ofc :) Ale jakiś dziwny temat jest z tym zwijaczem, bo nie wpisali mi tego w książkę. Muszę dopytać przy kolejnym przeglądzie o co w tym chodzi :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez loockas » 2 lip 2021, 14:42

Update po kolejnym roku (to już trzeci...). Przegląd okresowy i dzisiaj pierwszy przegląd na SKP. Z autem wszystko ok, na liczniku 40kkm. Nie zepsuło się nic nowego po tym co wyżej pisałem. Dalej lubię nim jeździć i przekonuje się coraz bardziej że następne auto to znowu będzie HEV, a może nawet EV. Za rok koniec leasingu, ale chyba go zostawimy jeżeli eksploatacja nadal będzie tak bezproblemowa.

Spalanie dalej potrafi zaskoczyć. Trasa do Częstochowy (S1,DK1,A2), ale hybrydy się nie nadają na trasę więc to musi być jakiś fejk :)

IMG_4046.jpeg


A czasami nic nie pali, to też chyba fejk :)

IMG_4043.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez piwo » 2 lip 2021, 15:21

Pewnie jechałeś 70km/h by mandatu na odcinkowym pomiarze przez 40km nie zapłacić.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 12:05
Posty: 4731 (212/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez loockas » 2 lip 2021, 15:24

Nie mam tam odcinkowego pomiaru :) Nie każdy jeździ do Częstochowy od strony Warszawy :) jechałem z tempomatem na tyle na ile piątkowy ruch pozwalał o tej godzinie :) nie muliłem :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 2 lip 2021, 17:29

Robi wrażenie :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 23 sie 2021, 13:24

Dobra, skoro robię to co roku to i w tym opisze wakacyjną podróż. Kolejny raz Ioniq zabrał nas do Chorwacji. Bardzo długo szukałem miejsca do którego pojedziemy. Kierowałem się przede wszystkim chęcią posiadania jak najbliżej plaży oraz małą ilością ludzi. To w tym roku nie było łatwe w Chorwacji, oferty znikały zanim zdążyłem je dodać do zakładek. Rok temu byliśmy na półwyspie Peljesac i naprawdę nie planowałem w tych okolicach być ponownie w tym roku, ale Booking zdecydował za mnie :)

Przeglądając oferty od Istrii po Dubrownik natknąłem się na apartament zgodny z naszymi wymaganiami na wyspie Korcula. W tamtym roku zwiedziliśmy tylko stare miasto, więc w sumie dlaczego nie zwiedzić teraz całej wyspy? Żona trochę kręciła nosem ze względu na odległość więc postanowiłem ulżyć jej i dzieciom, wybierając najkrótszą możliwą trasę przez Split, a następnie 3 godzinny prom na wyspę. W ten sposób ominęliśmy Peljesac i wiele godzin jazdy, która zwłaszcza na końcówce (z 200km) jest dość ciężka.

Jeżeli chodzi o tegoroczna trasę do Chorwacji, to zdecydowałem się jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię. Miałem szczęście bo mimo weekendu nie stałem dłużej jak 20 minut na granicy Chorwackiej. Powrót podobnie. W obu przypadkach granicę przekraczałem w nocy. Trasa spokojna i niezbyt męcząca. Na pewno ostatni odcinek na promie pozwalał odpocząć. Natomiast w drodze powrotnej prom trochę wydłużył drogę do domu, bo dopiero o 17:00 byliśmy w Splicie gdzie tak naprawdę zaczynaliśmy podróż do domu, a o 10:00 rano opuściłem apartament... No ale i tak uważam, że ta opcja była najsensowniejsza.

Sama wyspa zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Na pewno trzeba mieć tam samochód żeby zobaczyć ją w całej okazałości. Ja zrobiłem chyba pod 700km tylko po wyspie. Żałuje tylko że nie miałem tam swojego roweru i MX-5... :) Trasa południowym brzegiem przez Prizbe do Blato była rewelacyjna, a Ioniq aż się wyginał na zakrętach :)

Przynudziłem, a teraz trochę fotek. Na kilku załapał się Ioniq, żeby nie było że nie ma wątku moto :)

Aaa. Najważniejsze przecież w wątku o hybrydzie. Spalanie z całej trasy ~4,5l :P

DJI_0611.jpeg


DJI_0636.jpeg


DJI_0649.jpeg


DJI_0656.jpeg


DJI_0680.jpeg


DJI_0697.jpeg


DJI_0703.jpeg


DJI_0712.jpeg


DJI_0717.jpeg


DJI_0718.jpeg


DJI_0724.jpeg


DJI_0732.jpeg


IMG_4286.jpeg


DJI_0741.jpeg


IMG_4288.jpeg


Nasza prywatna plaża :)
IMG_4482.jpeg


I widok z sypialni..
IMG_4599.jpeg


IMG_4606.jpeg


IMG_4487.jpeg


IMG_4631.jpeg


IMG_4642.jpeg


Człowiek przez którego zaraziłem się tym regionem :)
IMG_4484.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Weelkoo » 23 sie 2021, 15:40

Korcula jest świetna, w szczególności jeśli chodzi o ciszę i spokój oraz apartamenty w pierwszym rzędzie od morza a przez odległość jest też taniej niż na wybrzeżu <ok> No i jak wspomniałeś drogi są momentami świetne, byłem trzykrotnie (zresztą za każdym razem w Prizbie tylko w zachodniej części) i na pewno jeszcze się tam zjawię (jak tylko otworzą most na Peljesac ;) ) <spoko> Aż miło na zdjęcia popatrzeć i powspominać <ok>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 20:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez loockas » 23 sie 2021, 15:57

Weelkoo napisał(a):Korcula jest świetna, w szczególności jeśli chodzi o ciszę i spokój oraz apartamenty w pierwszym rzędzie od morza a przez odległość jest też taniej niż na wybrzeżu


My ogólnie nie lubimy tłoku. W zasadzie nie ma co ukrywać – nie lubimy ludzi :P Korcula to był strzał w dziesiątkę. Poza starym miastem Korcula i Vela Luka, wszędzie luźno, czasami wręcz pusto. Jak na środek sezonu to byłem w szoku. Mimo wszystko promy pełne, ale gdzieś się to na całej wyspie rozjeżdża. No i Korcula jest na tyle duża, że jest tam gdzie się podziać, a jak już się znudzi to szybko można sie dostać na Peljesac.

Weelkoo napisał(a):jak tylko otworzą most na Peljesac


Gdyby nie krajowa przerwa budowlana (od połowy czerwca) to skończyliby na ten sezon. Wtedy też bym rozważył trasę przez Peljesac, może chociaż powrotną. Podobno zabrakło im miesiąca do skończenia. Będzie gotowy jesienią :)

Weelkoo napisał(a):zresztą za każdym razem w Prizbie tylko w zachodniej części


Teraz bym też w tamte rejony pojechał. Widokowo cudowne miejsce. Ewentualnie Lumbarda, tam też mi się bardzo podobało.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szyna » 28 sie 2021, 22:32

Fajnie :D
W tym roku też zawitałem w końcu do Chorwacji od 2014r ale ze względu na dziecko polecieliśmy samolotem z Wrocławia do Zadaru. Ogólnie bardzo ładnie tam jest, coś podobnego do Splitu pogoda super. Spanie dobre, w dobrej cenie.
Ale..., samolotem chyba już więcej nie ma sensu bo wyjeżdżaliśmy z apartamentu o 6 rano na lotnisko, a w domu byliśmy o 14 ;) Droga do Chorwacji podobnie, tak że niby szybciej ale umęczony tak samo jak samochodem, jeszcze przygody z młodą były po drodze...
Porównując koszty to też praktycznie na to samo wychodzi a jesteś uwiązany w miejscu, co prawda wypożyczyłem samochód na 3 dni ale z paliwem zrobiła się ładna suma :|
Za rok chyba wrócimy z większa ekipą bo jak pokazałem zdjęcia to brat i szwagier też chcą jechać :P
Dobra teraz z innej beczki :)
Powiedz mi jak szukałeś Hyundai to patrzyłeś np na Corolle, teraz widziałem że Suzuki ma jakiegoś Swace, no i jest jeszcze jakaś Kia Niro. Co byś powiedział o nich.
Niby Suzuki kopia Corolli, ale w porównaniu do Hyundai to gorzej wyciszone większe spalanie i gorsza aerodynamika.
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez loockas » 28 sie 2021, 23:13

Dzisiaj bardzo możliwe że wziąłbym Corolle w kombi z 2.0 HEV gdybym miał wybrać kompaktową hybrydę. Wtedy Ioniq konkurował co najwyżej z nieco tańszym Aurisem, który odstraszał od siebie wszystkim :) Dzisiaj w Toyocie ciągnie mnie do ich napędu, zwłaszcza tego użytego w RAV4, Camry (2,5) czy ewentualnie 2.0 w Corolli. Natomiast odstrasza infotainment (jako całość, z zegarami włącznie), który mimo liftu np w RAV4 czy Camry dalej wygląda imho źle. Znowu Hyundai już w ioniqu miał dobry infotainment, a to co jest w obecnych modelach jest jeszcze lepsze. Najchętniej bym połączył napęd Toyoty z bajerami Hyundaia :) To są niby pierdoły, ale jak człowiek się do tego przyzwyczai, to nie chce przesiadać się do czegoś gorszego. Na szczęście nie będę szukał zastępcy Ioniqa, tylko co najwyżej jego uzupełnienie. Zostawiamy go na dłużej, bo jest rewelacyjnym dla nas samochodem.

Niro też spoko. To ten sam napęd co Ioniq. Niro ma więcej nieco miejsca moim zdaniem. Dzisiaj Niro rozważałbym ale w wersji EV :)

Szyna napisał(a):Jaka jest różnica miedzy Hybrid a Plag in ?


Plugin czyli PHEV może do kilkudziesięciu km poruszać się na samym silniku elektrycznym i ma możliwość ładowania z gniazdka. Klasyczna hybryda (HEV) nie ma takiej możliwości i akumulator ładuje się dzięki rekuperacji i silnikowi spalinowemu. PHEV po rozładowaniu akumulatora zachowuje się jak HEV. Z tym, że jeden PHEV drugiemu nie równy. To rozwiązanie ma kilka wad. Ostatnio oglądałem test RAV4 PHEV i wygląda na to, ze Toyota zrobiła ten napęd najlepiej. Samochód póki ma prąd w akumulatorach to zachowuje się jak prawdziwy elektryk. Np nie uruchamia silnika spalinowego przy gwałtownym przyśpieszeniu, co ma miejsce w wielu innych PHEV. Cena jednak robi swoje i w przypadku Toyoty wybrałbym raczej tradycyjną hybrydę.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez loockas » 14 wrz 2021, 22:09

Zakupiłem mały gadżet od chińskich przyjaciół. Moduł carlinkit który pozwala z przewodowego Apple Car Play zrobić bezprzewodowy jak w BMW :P

Pierwsze wrażenia – chyba działa. Łączy się dość szybko (kilkanaście sekund od uruchomienia). Parowanie najpierw po BT, potem już transmisja po wifi. Jest lekki lag przy przełączaniu piosenek na spotify (ok 1/2s). Jakość dźwięku na moje ucho taka sama jak z kabla. Zobaczymy jak się to będzie spisywało na dłuższą metę. W końcu fabryczna ładowarka indukcyjna nabierze sensu :)

IMG_4814.jpeg


IMG_4815.jpeg


IMG_4816.jpeg


IMG_4817.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy