Audi A6 C7 2.0TFSI '12 S-Line Phantom Black @ 270KM // Weelkoo

Postprzez Weelkoo » 9 maja 2020, 20:58

Kolejny ciepły weekend więc wiadomo co było grane ;) Tym razem mycie z aplikacją Prostaff CC Water Gold, do tego odkurzanie wnętrza, pielęgnacja skóry i aplikacja wosku Dodo Juice Purple Haze na elementy w wykończeniu piano oraz szybkę zegarów <serduszka> <spoko> Na liczniku aktualnie 114 500 i powoli kręcimy dalej – niestety majowe plany na objazdówkę po Alpach i Dolomitach z wiadomych względów legły w gruzach więc będzie trzeba rozważyć jakiś wypad krajowy, żeby pojeździć trochę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Weelkoo » 14 cze 2020, 15:27

W związku z coraz większą ilością białych odprysków na masce podszedłem do tematu, wyposażyłem się w lakier zaprawkowy oraz "fluid pen" i wczoraj przystąpiłem do działania. Na początek porządne mycie z dekontaminacją, glinkowanie, osuszanie i odtłuszczanie powierzchni – po tych zabiegach przyszedł czas na maskowanie odprysków. I tu pochwalić muszę fluid pen czy też painting pen – spisuje się świetnie, IMO niezastąpiony wręcz przy małych odpryskach, świetnie spisywał się praktycznie przy każdym rozmiarze ubytku. Sam fluid pen w akcji:




Po zamalowaniu większości odprysków przyszedł czas na polerkę – maska przeszła przez cięcie pasta Koch Heavy Cut 8.02 na padzie z mikrofibry a następnie na niebieskim padzie, potem polerkę Sonaxem EX 04/06 na padzie Royal Pads pod One-Step, pozostałe elementy przeleciałem tylko Sonaxem.

Efekt – na poniższych zdjęciach wyciągnąłem w obróbce detale na masce, przez co odpryski są widoczne wyraźnie mocniej (ale tak też je odbieram ja <lol> ), przed maska wyglądała tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak po zabiegach – jest bez porównania lepiej <ok> <spoko>:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

+ kilka różnych ujęć :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Weelkoo » 26 lip 2020, 18:23

W ramach przygotowań do wakacyjnego wyjazdu dziś wymieniłem żarniki – w aucie nadal były fabryczne Osram Xenarc Original, zastąpiły je Osram Xenarc Nightbraker Laser <spoko> Żałuję, że nie zrobiłem żadnych zdjęć przed wymianą, bo choć wymieniłem je dziś to już bardzo wyraźna różnica jest widoczna nawet w ciągu dnia w garażu – nieco więcej będę wiedział po trasie ale już widać, że widoczność na pewno się poprawi :) Co do samej wymiany to w przeciwieństwie do GH inżynierowe pomyśleli nad okienkiem rewizyjnym w nadkolu, które umożliwia dostęp do lamp od tyłu bez zdejmowania nadkola i wszystko było by pięknie, gdyby nie fakt, że za okienkiem rewizyjnym jest dekiel zabezpieczający lampy, który jest szerszy niż same okienko w nadkolu a do tego jest zabezpieczony dwoma śrubkami umieszczonymi, a jakże, na krawędziach przeciwległych boków przez co do jednej śrubki dostęp jest nieco utrudniony, do drugiej śrubki dostęp jest mocno utrudniony – a wystarczyło dać nieco szerszy otwór w nadkolu. Przewaga dzięki technice jego mać ;P

Obrazek

A6 zostało przy okazji solidnie wymyte, na lakier wpadła świeża warstwa CC Water Gold, wnętrze zostało odkurzone – w czwartek przepłukam auto, wysprzątam wnętrze, wymyję szyby, zaaplikuję niewidzialną wycieraczkę i w piątek ruszamy w drogę <ok>

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Weelkoo » 21 sie 2020, 20:59

No i po wczasach, droga pokonana bezproblemowo a i co ważne, z uśmiechem – jednak C7 nadal cieszy, zarówno komfortem (co było szczególnie istotne w drodze na miejsce, która zajęła "ledwie" 18h) jak i zapasem pod prawym pedałem ;) Spalanie standardowo – z całej trasy nieco ponad 8,2l średnio (w drodze powrotnej standardowo trochę mocniej go przegoniłem :P ), najniższe z baku 7,8l.

To co jednak mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, to różnica w oświetleniu po wymianie żarników – po części zapewne wynika z wieku poprzednich żarników ale na pewno nie bez wpływu jest ich dobór, w skrócie Nightbraker Laser spisują się świetnie! Różnica względem tego co było jest kolosalna a wcześniej wcale nie było źle (oceniłbym mniej więcej na poziomie GH po wymianie żarników, może ciut słabiej). To jak mocne są krótkie światła, jak dobrze oświetlają pobocze trudno IMO porównać do tego co było <wow> – żałuję teraz, że tak późno się na taki krok zdecydowałem.

Sam pobyt jak zwykle za krótki, Chorwacja tylko trochę mniej zatłoczona niż zwykle, pogoda i wrażenia za to bez zmian ;)

Oczywiście co by nie było pusto kilka kadrów z A6 na wczasach (choć okazji do zdjęć wiele nie było):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka widokówek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

<spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Weelkoo » 19 wrz 2020, 22:08

Dziś wpadł mały modzik – nowy dyfuzor tylnego zderzaka <faja> Spasowanie jeszcze do poprawek ale jest fajnie, jak uda się go dopasować tak jak bym chciał to do kompletu chyba jeszcze jakąś lotkę dorzucę na klapę <spoko>

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Dymian » 20 wrz 2020, 17:06

Jak dla mnie- na nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 20:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Postprzez Neonixos666 » 20 wrz 2020, 18:00

Samo dołożenie czegoś do zderzaka złem nie jest ale wydaje mi się ona za bardzo agresywna do tej gładkiej formy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Mr_Bartek » 20 wrz 2020, 18:05

Jeśli wpadnie cos jeszcze agresywnego to ok, a jeśli nie to wolałbym oryginalny dyfuzor w czarny połysk dać. :)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Weelkoo » 4 paź 2020, 20:33

Mr_Bartek napisał(a):eśli wpadnie cos jeszcze agresywnego to ok


Wpadnie albo lotka albo nowe auto <lol> <oczko>

Tymczasem ciepło było, były więc prażonki a w oczekiwaniu na nie mycie – Prostaff CC Water Gold robi robotę <spoko>

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez mark.87 » 7 paź 2020, 12:30

Kolego a używałeś kiedyś takiego preparatu jak
Autobrite cherry glaze? Podobno super produkt a aplikacja to czysta przyjemność bo nie wymaga wysiłku
Dyfuzor na plus <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2011, 19:21
Posty: 814 (0/2)
Skąd: Wieluń
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dCi 2008r
VW Passat b5 fl 2.0 20v ALT 2004r
była Mazda 626 GE 94r.2.0 16v +LPG

Postprzez Weelkoo » 9 lis 2020, 19:56

mark.87 napisał(a):Kolego a używałeś kiedyś takiego preparatu jak
Autobrite cherry glaze?


Niestety nie miałem jeszcze okazji ;) Tymczasem 6'tka brata bo fotki obiecałem kiedyś – brudna bo na trasie (dziś miałem okazję przejechać nią łącznie prawie 700 km).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Tasman20Wroc » 9 lis 2020, 20:10

Oba auta piękne ciężko zdecydować, które ma ładniejsza linie. Robisz rewelacyjne zdjęcia <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 21:45
Posty: 486 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez Weelkoo » 26 lis 2020, 12:39

Nowa zabawka dotarła ;)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Weelkoo » 13 mar 2021, 22:21

Audi opuściło dziś garaż z nowym właścicielem na pokładzie, wątek więc do zamknięcia :) Następne na etapie poszukiwania ;) <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Postprzez Beny » 13 mar 2021, 23:05

O kurde już zmiana. Co w planach?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Weelkoo » 14 mar 2021, 16:31

Już? ;) Wytrzymało u mnie najdłużej z dotychczasowych – ponad 3 lata :) Także czas najwyższy, tym bardziej że cała gotówka pójdzie zaraz w remont i wyposażenie mieszkania więc jak nie teraz to dopiero za 2~3 lata byśmy wymieniali. Wybór nowy będzie raczej zdroworozsądkowy – coś młodszego z małym przebiegiem bez bardzo dużej dopłaty. Co to zaś będzie zweryfikuje rynek – mamy na teraz swój typ, segment niżej niż C7 ale w kluczowych aspektach jak dla nas lepiej niż w C7 ale jest tego mało na rynku. Także nie wykluczam, że może równie dobrze skończyć się na segmencie D albo nawet kompakcie :P ;) Plan przewiduje przede wszystkim dobrze wyciszone, komfortowe i w miarę żwawe auto, które będzie się nam podobać. Ale któraś z cech może ustąpić np. przestronności, ekonomice albo po prostu temu, że się trafi dobry egzemplarz całkiem innego modelu <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2011, 21:48
Posty: 1148 (0/16)
Skąd: Bieruń
Auto: Lexus IS 200t

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy