Alfa Romeo 147 2.0 TS '02

Postprzez jelson » 11 lip 2014, 00:47

Dawno mnie tutaj nie było, a w aucie sporo było zrobione w międzyczasie
Alfa w końcu dostała nowy rozrząd.
Miałem też problem z alternatorem, mianowicie z regulatorem napięcia. Po odpaleniu przygasały wszystkie światła i kilka razy aku padło do zera... A miałem alternator ze starego silnika to został wymieniony razem z paskiem wielorowkowym i rolką prowadzącą. Klimatyzacja została napełniona i działa jak szalona.

W sobotę czeka mnie podróż do Belgii i przed tym wymieniłem filtr powietrza, kabinowy i oleju(przy okazji wymiany oleju). Wcześniej silnik jeździł na Castrolu Magnatec'u 10W40, zmieniłem go na Valvoline MaxLife 10W40 syntetyk. Po paru km przejechanych na tym oleju stwierdzam ze silnik ciszej pracuje.
Po powrocie z wakacji trzeba będzie się zająć wyciekiem (na razie niewielkim) z miski olejowej i skrzyni.... Cuś cieknie ale teraz czasu zabrakło na to Na przeglądzie na ścieżce zdrowia amorki z przodu wykazały równo po 68%sprawności, a z tyłu 74 i 75% czyli całkiem nieźle :)

Przed wyjazdem czeka mnie jeszcze mycie i woskowanko zobaczymy czy Bella da radę trasie.

Pozdrawiam
Nigdy nie jedź szybciej niż lata twój anioł stróż :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2010, 11:53
Posty: 253
Skąd: Zielona Góra/ Górzyn (Lubuskie)
Auto: Alfa Romeo 147 2.0 TS '02r
była: Mazda 323 C BH Z5 '96r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy