Alfa Romeo 156 2.0TS Sportwagon Selespeed 2000 vel. Bella

Postprzez Cukierek » 30 cze 2013, 23:51

Witam
Po długim czasie czas pokazać auto które nawet nie myślałem że znajdzie się w moich rękach bo od lat zawsze japończyki z nastawieniem na Mazdy a tu nagle włoszka...
Od czasu jak wujek ją kupił parę lat temu zawsze bardzo Nam się podobała, bo mimo że kombi...pfff sportwagon jest fajnie wystylizowana i o wiele ładniejsza od sedana. Bella przywieziona z Kolonii (DE) od brata naszego taty. Alfę posiadał od przebiegu ok.40 tkm do ok.144tkm. Jeszcze przed sprzedażą wymienił wahacze górne, lampy przód, hamulce, rozrząd, świece i ważne że nie oszczędzał na kosztach bo zawsze ma auta pewne. Auto w 100% bezwypadkowe(przednia szyba w 2007 wymieniona z AC-odprysk) z oryginalnym przebiegiem, mam na wszystko faktury od nowości i potwierdzenia przeglądów więc mogę spać spokojnie. Po kraju zrobione już ponad 3tkm i wszystko ok. Spalanie na trasie 8,2-8,4 z klimą przy spokojnej jeździe co jak na automat i szerokie opony 225 jest bardzo dobre. Dziś wróciłem z lubelszczyzny(3 trasa po 700km) i tak się przyzwyczaiłem że jak wsiadam do manuala to jak za karę(brat chyba też bo jak odebraliśmy C220 dla taty to narzekał że manual). Po mieście dopiero sprawdzę ile spala.. jak będzie dużo jeżdżone to może lpg, ale to wątpliwe.

Rok produkcji 2000, i rej 02.01.2001. Przebieg 147tkm.
Skrzynia Selespeed 5 biegów, skrzynia mechaniczna ze sterowaniem hydraulicznym, można zmieniać biegi na 3 sposoby: automat, zmiana biegów drążkiem(do przodu +/tył –), zmiana biegów guzikami na kierownicy.
Zawieszenie obniżone, chyba Eibach Pro-Kit.
W środku siedzenia MOMO, jasna skóra. Dołożone fabrycznie progi.
Felgi 17 cali Postert, chromowane, warunkowo dopuszczone przez TUV do eksploatacji(na wszystko certyfikaty Tuv), opony 225/45/17. Zimówki to seryjne stalówki.
Wyposażenie: el. lusterka, el. szyby, klimatyzacja, 8 poduszek, radio CD, podgrzewane przednie fotele, ABS, Subwoofer w bagażniku.
Plany:
-kompletny detaling wnętrza-szorowanie skóry(z tyłu zostawiłem nawet poduszki po wujku) i impregnacja oraz kompleksowe mycie karoserii w tym glinkowanie, politura, wosk, itp aby kolor Blu Cosmo nabrał efektu już chyba w ten weekend :–)
-odnowa felg-do piaskowania i polerka lub malowanie-chromowane ładniej wyglądają- dopiero na jesień bo nie będę teraz jeździł na blaszakach
-może zmiana na ori 17 3'ramienne
-wymiana znaczka z grilla
-podkładki Alfaholicy.org
-jasne dywaniki welurowe
-wymiana subwoofera Bose z bagażnika
-przyciemnienie szyb z przodu
-kusi mnie aby jeszcze obniżyć, ale żona jeździ na codzień i mam dylemat :–)
Mój pierwszy samochód który nie będzie miał głośnego wydechu i będzie w pełni funkcjonalnym autem "rodzinnym".
parę fotek Belli
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
więcej będzie jak wyczyszczę :–)

prawdę mówiąc nie kupiłbym Alfy ale że znam historię auta prawie od nowości to warto było zaryzykować.
Ostatnio edytowano 4 wrz 2013, 21:10 przez Cukierek, łącznie edytowano 3 razy
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Rafał_ » 30 cze 2013, 23:54

Zacna Alfa <spoko> Cukierek, jak możesz to dodaj w tytule rok producji :)
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez cichy_86 » 1 lip 2013, 16:14

no fajnie że ją w końcu pokazałeś :) niezła sztuka,bezawaryjności i przyczepności :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 15:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez Lukano » 10 lip 2013, 13:24

Cukierek napisał(a):auto które nawet nie myślałem że znajdzie się w moich rękach bo od lat zawsze japończyki z nastawieniem na Mazdy a tu nagle włoszka...

Coś jak ja ;) Też kiedyś bym nawet nie pomyślał o AR ;) Szukałem poliftowej 156, ale trafiła się fajna 147.
Fajnie wygląda, ja mam podobną kolorystykę tapicerki, ale niestety nie jest to skóra ;)
W silniku uważaj na wariator, a tym bardziej o ten mechaniczny automat ;)
Najczęściej jak padnie sterownik nie opłaca się naprawiać, tylko zmiana na manual.
Cukierek napisał(a):-podkładki Alfaholicy.org
-jasne dywaniki welurowe
-wymiana subwoofera Bose z bagażnika

Podkładki to obowiązkowa sprawa ;) U mnie od dawna są :D
A czemu wywalasz BOSE? ja dopiero co założyłem do swojej. Rewelacja nie jest, ale od seryjnych gra o wiele lepiej.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Cukierek » 10 lip 2013, 19:02

Podkładki założone w poniedziałek, żona już marudziła po co to... ach kobiety.
Autem jeżdżę jedynie po pracy jak nie chce się jechać firmową Pandą albo w weekendy gdy mam dość manuala po całym tygodniu jazdy, a tak do pracy sporadycznie jeździ żona a że jest ładna pogoda to chodzi na pieszo. Strasznie uczulam żonę i marudzę aby uważała na zawieszenie, felgi i skrzynię :| Gdybym tylko sam jeździł to jeszcze bym obniżył no i obowiązkowo szyby przód przyciemnić ale teraz są inne wydatki i nawet czyszczenie skóry i detailing karoserii idzie w odstawkę.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Cukierek » 1 kwi 2014, 22:39

Z okazji wiosny Bella dostała odnowę felg połączoną z prostowaniem 2 felg, szkiełkowaniem i malowaniem proszkowym na kolor śnieżniobiały. Alfa po odnowie felg jeszcze ładniej wygląda, ale chyba będę wystawiał na sprzedaż bo obecnie ma przejechane ponad 148 tyś. Gdzie w lato w tym samym czasie miała równe 148 tkm z moją Pandą firmową a teraz firmówka ma 176tkm, a Bella cały czas to samo. Przez sezon zimowy była parę razy przepalana i zrobione było parę km. Nawet w najgorsze mrozy odpalała bez problemu czego nie mogę powiedzieć o żony Passacie B6 1.9tdi który parę razy zawiódł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez cichy_86 » 17 kwi 2014, 14:49

to passka sprzedaj a włoszkę zostaw :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 15:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez Pawel_767 » 23 maja 2014, 16:53

ładna 156-tka <soczek> no i jak tam, idzie na sprzedaż czy jednak zostaje?
Pawel_767
 

Postprzez Cukierek » 24 maja 2014, 23:28

Cały czas biję się z myślami, wiem co mam i ogólnie jestem zadowolony. Jak każde auto ma swoje plusy i minusy...chyba ją bardzo lubię bo każdego dnia jak wychodzę do pracy to patrzę na nią i się uśmiecham. Chciałbym parę rzeczy w niej zrobić, detaling lakieru oraz sprawdzenie blacharki i konserwacja, czyszczenie skóry, przyciemnić szyby z przodu, obniżyć bardziej, może z większymi przebiegami sgi. Dużo planów ale wszystko weryfikuje $$ i obecna sytuacja osobista.
Nawet jakbym sprzedał to nie wiem co bym kupił bo i tak trzeba mieć na dokładkę a tego brak...może Subaru Forester, Impreza GC8 bo chodzą za mną boxery i 4wd(koszta utrzymania :–/ )...626 KL GT jak miał brat ciężko znaleźć w bieli i automacie a taka była idealna, a może MX-3 BPT brata bo daje zaj...stą frajdę z jazdy, zastrzyk adrenaliny i ten dźwięk wkręcającego się turbo i sapanie BOV'a i jest na sprzedaż...pozostaje jeszcze szybko skończyć moją 323 która czeka na przygotowanie końcowe budy do malowania i składanie..trzeba będzie założyć temat w NM.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Cukierek » 25 lip 2015, 20:49

Temat do zamknięcia, teraz czas na powrót do Mazdy :D !
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tasman20Wroc i 30 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy