Honda Civic 1.6 DOHC 89'

Postprzez Niron » 3 lip 2011, 21:40

Czas na mój samochód który jest moim pierwszym samochodem :]

MODEL: Honda Civic, hatchback
SILNIK: 1.6 DOHC
PLANY: wzmocnienie jednostki napędowej;] i jak będą ceny paliw szły dalej w gorę to założenie lpg :(

UKLAD WYDECHOWY: Kolektor 4-2-1 dalej seria
PLANY: może jakiś przelocik 2.25

UKŁAD DOLOTOWY: dolot + stożek
PLANY: zimny dolot powietrza

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: elektryczny szyberdach
PLANY: elektryka szyb i lusterek

UKŁAD NAPĘDOWY: seria
PLANY: poprawić co się da

ZAWIESZENIE: seria
PLANY: obniżenie w granicach -35

UKŁAD HAMULCOWY: seria
PLANY: poprawić co się da

BODY-KIT: seria która wygląda jak wygląda ;p
PLANY: ogarnąć blachę i ewentualny JDM

ŚRODEK: seria
PLANY: zrobienie pół-skóry wsadzenie kubełków plus konsola z crx w odleglejszej przyszłości chciałbym wsadzić panel nawiewów z modelu SiR z klimą ale zobaczymy co z tego wyjdzie ;P

zaraz po kupnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

aktualnie wiele się nie zmieniło wleciała maska z garbem jaka powinna tu by cały czas jednak po stłuczce :P założona normalna :|
Obrazek
słabo widać ale uwierzcie że jest :P

aktualnie przygotowuję samochód do ogarnięcia blacharki i zaczynam zbierac potrzebne elementy pierwszy dziś sobie przywiozłem z pod Włodawy i jest nim
Obrazek
poliftowy zderzak który na pierwszy rzut oka nie rożni się praktycznie niczym od przedlifta ale łatwiej będzie założyć do niego tylną dokładkę :]

na razie tyle w temacie <oczko>
Ostatnio edytowano 8 paź 2011, 10:32 przez Niron, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Bart0n » 3 lip 2011, 22:49

Fajny klocek :) Co tam siedzi, D16A9? Masz jakieś części do niego?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez Pyton162 » 4 lip 2011, 10:03

z tym silnikiem przy tej wadze to daje ladnie rady
Pyton162
 

Postprzez Niron » 4 lip 2011, 17:20

tak D16A9 fajny silniczek nawet no i dość fajnie się odpycha w tej budzie <oczko> zależy co Cię interesuje jeśli chodzi o części do silnika to niestety nic co było by mi zbędne ale jakieś inne to może by się co znalazło <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez check. » 5 lip 2011, 10:46

Dobre żelazko :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 14:11
Posty: 173
Auto: Civic 1.4

Postprzez Bart0n » 5 lip 2011, 12:12

Przydałby się wałek z D16Z2. Masz jakieś wideo jak się to odpycha? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez check. » 5 lip 2011, 16:49

To jest DOHC więc wałek nie podejdzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 14:11
Posty: 173
Auto: Civic 1.4

Postprzez Niron » 5 lip 2011, 17:28

w tej chwili filmiku nie mam co do osiągów auta, jedyny jaki mam to jak brzmi
http://www.youtube.com/watch?v=82WPeJGMyfw
wydech jest seryjny z tego co mówił poprzedni właściciel, a wracając do osiągów to na razie nie specjalnie takowe reprezentuje gdyż zmieniając z tatuśkiem uszczelniacze przy wałkach trzeba było zdjąć kołka od rozrządu i chyba coś źle poskładaliśmy <glupek2> bo po tej operacji osiągi auta się pogorszyły :| ale może któregoś dnia jak będzie sucho to nakręcę coś to wrzucę, a jak ogarnę już budę to wiem że w lbn jest jakiś gość co ogarnia dobrze hondy i ich silniki żeby mi przywrócił dawną świetność silnika
check. napisał(a):To jest DOHC więc wałek nie podejdzie.

zgadza się tu dużo operacji nie ma głownie to porządny dolot powietrza wydech przelotowy i praktycznie już tylko turbo zostaje :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Niron » 28 lip 2011, 17:26

i tak o to stało się zostałem posiadaczem wszystkich potrzebnych mi części by móc ogarnąć wygląd tego syfika :P
zderzak przód nowy :]
Obrazek

kierunki
Obrazek

i dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy dotyczącej mojej handzi od mojego nowego ubezpieczyciela
Obrazek
<faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Niron » 8 paź 2011, 10:33

dawno nic nie pisałem ale to nie znaczy że temat umarł porostu jakoś brak czasu i chęci :P na dzierganie w temacie czegoś ale dziś trochę czasu wolnego to się zebrałem w końcu ;)
Plan A miał być coś w stylu planu hitlera miało by to zrobione błyskawicznie jak na taką operacje i chciałem się pochwalić gotowym egzemplarzem ;) ale jak to u mnie bywa plan A zawsze musi przejść w plan B :kwasny:
a teraz od początku w czerwcu podajże została zakupiona 2 buda od szanownego kolegi Stacha z forum 4g :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zdjęcia były robione jak potrzebowaliśmy pomyśleć co dalej z tym fantem zrobić ale jak widać się udało ;) próbowałem namówić tatuśka na lawetę ale stwierdził że na tą przyczepkę się zmieści w końcu to mały samochód :| niestety aktualna buda jest dość mocno przekoszona więc decyzja zapadła o kupieniu drugiej zwłaszcza że była nie daleko, buda trochę chudła przez czas pobytu na podwórku Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
bak nie chciał odejść po dobroci więc postanowiliśmy być nie dobrzy <diabełek> teraz buda jest całkowicie golutka z wyjątkiem tylnej klapy ale to się odkręci jak pojedzie na 1 część prac blacharskich a mianowicie na zrobienie podwozia i konserwacje :) 2 część prac blacharski odbędzie się kiedy zostanie podłączone do tego co jest zawieszenie i się ja zaciągnie do blacharza.
teraz może trochę jaśniej jak ma wyglądać plan B
-buda jedzie na odbudowę podwozia i konserwacje
-założenie zawieszenia na nowych gratach i zaciągnięcie budy na odmalowanie całej reszty brakujące elementy blacharskie będą pochodziły z aktualnej budy a te kolory się trochę różnią więc będzie jeszcze raz malowany cały samochód
-złożenie środka samochodu tu przewiduję zmiany stylistyczne i nie tylko, ale o tym później powiem że mam już 80% tego co chcę żeby zagościło we wnętrzu edka;)
-przełożenie silnika z wcześniejszą wymianą wszystkiego co będzie tego wymagało :)
termin zakończenia prac mam nadzieję że do wakacji przyszłego roku się wyrobię ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez KoKo » 9 paź 2011, 12:44

Nie no Tatko ma dobre pomysły z transportem auta. Myślałem ze takie rzeczy to tylko na Youtube <rotfl> Druga sprawa to widok tego dziecka przy ( chyba niczym nie podpartym samochodzie ?). Coś pójdzie nie tak i nieszczęście gotowe...

Poza tym fajnie że robisz autko kompleksowo. Potem tylko H22 i jazda :)
Była Mazda 323F BA GT, jest Volvo S40...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 14:10
Posty: 219
Skąd: Łódzkie
Auto: Volvo S40

Postprzez Niron » 9 paź 2011, 14:17

no ale żeby były na youtube to najpierw musiały się gdzieś pojawić <rotfl> nie był podparty bo nie było takiej potrzeby na fotach tego nie widać ale samochód byś nie przewrócił w żadną stronę opierając się o niego trzeba było się że tak powiem zamachnąć żeby się ruszył ;) chciałbym go zrobić dobrze żeby nie było niedociągnięć jakiś większych ;) więc taki się zrodził pomysł, co do silnika to raczej H22 nie wleci pod mache wycisnę z tego co mam ile się da czyli powinno być około 150 kucy i zobaczę czy to mi wystarczy, jak nie to gdzieś jeszcze jakieś 50 koników wykukam żeby było ok 200 i wtedy już będzie wystarczająco H22 jest jak dla mnie za duży i ciężki do takiego małego samochodu bardziej bym się skłaniał do b18 jak już ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Postprzez Michał88 » 9 paź 2011, 19:02

szukaj b18c6 :D chociaż c4 robi już ładną robotę ;)
zops.na.allegro.pl <– 5% rabatu przy zakupach przez forum
like a shadow
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 16:22
Posty: 2161 (14/6)
Skąd: Krk / Ostr
Auto: 323f BA Z5 '96
323 GTX BG BPT 4WD '89

Postprzez KoKo » 9 paź 2011, 23:12

Co racja to racja. Ale ceny B18C6 przewracają na plecy, jak zrobisz 150 koni w tej budzie to będzie bajka. A jak braknie to Pssssst, :D no chyba ze wolisz N/A to wtedy tylko C4. . Ja osobiście choruje od niedawna na Integre Type R i tak nieśmiało czytam sobie o różnych hondach troszke, no i do Ciebie zajrzałem :) Będę śledził temat i trzymam kciuki
Była Mazda 323F BA GT, jest Volvo S40...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 14:10
Posty: 219
Skąd: Łódzkie
Auto: Volvo S40

Postprzez Niron » 10 paź 2011, 12:49

tak integra to bardzo fajny samochód :D no nie powiem że jak będzie mało to psssst się nie pojawi <diabełek> co do b18 bardzo podoba mi się ten silnik ale ja podłubie już trochę przy tym silniku możliwe że jakiś remoncik w celu odświeżenia jednostki jak zajdzie potrzeba się pojawi to wtedy już nie będę się pchał w b18 ale zobaczymy co macher powie jak będziemy się już za silnik brać nie ma co się tym na razie zajmować to na sam koniec będzie robione i myślne ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 19:33
Posty: 854 (1/7)
Skąd: Siemień
Auto: Ford Mondeo MK3 2.5 V6
był Xedos 9 TA KL 01r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy