Honda Civic VIII 1.8 '07 sedan – z nadzieją ku słońcu – sterowanie "z kierownicy" . 2023r

Postprzez zadra » 6 wrz 2022, 12:32

gt10r5 napisał(a):w istocie plus fakt palności tej pianki

pod maską jest znacznie więcej palnych elementów, choćby gumowe wężyki z elpegie albo plastiki z Pb pod ciśnieniem.
Szara pianka najpierw degraduje się temperaturowo i wpłynie wcześniej niż zapłonie..

Metalowe kolanka wpadną wraz z nowym reduktorem za jakieś 80tys km, jeśli nie wcześniej..

Dopisano 07 wrz 2022 7:58:

Po kilku odpaleniach stwierdzam, że jest dobrze.
Przy porannym starcie (plus 9stC) przełączenie na lpg następuje zanim przejadę 1000m – sprawdzone już kolejny raz.
Chwilę wcześniej z kratek nawiewu zaczyna dmuchać letnim/ciepłym powietrzem.
Po pracy- po 14-ej z parkingu, gdy jest ok 20stC przełączenie następuje szybciej, gdzieś w połowie pierwszego kilometra..
Temperatura przełączania LPG ustawiona na 30stC, muszę tylko zwłokę czasową zmienić.
Nie pamiętam, żeby w taki sposób od początku działało a przecież montowałem pod koniec lata.
Szkoda, że nie dusiłem od razu na wymianę czujnika w reduktorze póki było na gwarancji, ale przecież : " jest dobrze, jest zimno, to musi dłużej; wszystkie tak mają, że trzeba przejechać większy kawałek.. ".
U gazowników reduktor nie zostałby wpięty szeregowo a myślę, że tu również zyskałem na temperaturze reduktora..
Jeszcze tylko sprawdzam systematycznie czy odpowietrzył mi się układ, ale raczej już jest ok.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Raptor77 » 10 wrz 2022, 19:32

masz ori reflektory czy zamienniki ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 18:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez zadra » 12 wrz 2022, 00:07

Raptor77 napisał(a):masz ori reflektory czy zamienniki ?

Z przodu reflektory są oryginalne.
Tylko ledowe DRL są dołożone poniżej i lewa tylna lampa jest w zamienniku,
Dlaczego pytasz?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Raptor77 » 12 wrz 2022, 05:31

Muszę u siebie wymienić i nie wiem jak z jakością zamienników :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 18:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez zadra » 12 wrz 2022, 07:22

Raptor77 napisał(a):Muszę u siebie wymienić i nie wiem jak z jakością zamienników :)

Nie mam pojęcia.
Tylna lewa siadła bardzo ładnie, ale przednich na szczęście nie musiałem wymieniać.
Używana raczej nie wchodzi w grę ? – byłaby ori..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez zadra » 30 wrz 2022, 11:02

W wolnym czasie w pracy przy kawie zrobiłem sobie szybkie przeliczenia.

Wynika z nich, że na moich letnich oponach zrobiłem około 41 000km
na zimówkach, włączając w to opony na których kupiłem auto ~30 000 km

Przez ostatnie 70 000km zatankowałem 284,68 l Pb oraz 5328l LPG.
średnie spalanie Pb wyniosło ok 0,4l/100 km
średnie spalanie LPG to ok 7,6l/100 km
minimalne spalanie LPG to 7,26l/100km
maksymalna wartość spalania lpg to 10,27l/100km

Realne spalanie Pb (na rozruch i rozgrzanie) jest oczywiście nieco niższe, ale niepoliczalne gdyż bywały sytuacje, gdy świadomie jechałem na tym paliwie z różnych powodów (kontrola korekt paliwowych, albo ze względu na niespodziewany brak LPG ).
Aktualnie widać dużo nizszy pobór Pb, zazwyczaj tankowałem co ok 10tys km a teraz już po takim przebiegu paliwa mam ok połowę zbiornika- szacuję, że jeszcze na 5..7tys mi wystarczy przy aktualnym sposobie korzystania.

Jesień przyszła – trzeba pomyśleć o zmianie kół na zimowe – jak zwykle na przełomie października i listopada pewnie to nastąpi.

Większych inwestycji na razie już nie planuję, może w końcu kamerkę cofania wstawię albo jakiś monitoring jazdy dla ochrony własnych interesów na postoju i w czasie jazdy ale tak dużo jest możliwości, że nie wiem na co się zdecydować..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez faflak » 1 paź 2022, 10:17

Jak powiedział mój kolega "masz nieprzystosowane auto do jazdy skoro nie masz rejestratora" nnie też czeka taka inwestycja :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 11:14
Posty: 267 (56/2)
Skąd: Milicz/Krotoszyn/Odolanów
Auto: Mx-3EC B6D 96"
Xedos 6 CA 2.0KF 92"

Postprzez Neonixos666 » 1 paź 2022, 19:58

Ja już 5 lat kupuje i nie mogę się zebrać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez MrShaleck » 1 paź 2022, 22:44

Ja mam i nie żałuję.
W razie wątpliwej sytuacji zawsze jakaś pomoc na Twoją korzyść.
Nawet pięknego idiotę wczoraj złapałem, na 30stce i nie tylko.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Neonixos666 » 1 paź 2022, 23:12

ale by dostał kombo ,pasy, skrzyżowanie i ograniczenie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 2 paź 2022, 20:25

da się z tego tablice odczytać ?
Załączniki
Screenshot_20221002-212602_Samsung Internet.jpg
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Mr_Bartek » 2 paź 2022, 20:30

GKS GX30
Załączniki
2022-10-02 21_32_00.png
2022-10-02 21_32_59.png
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez zadra » 2 paź 2022, 22:17

Tak teraz dużo tych kamer natrzaskali, że nie wiadomo która lepsza.
Chodzi mi po głowie coś bardzo małego z przodu, bez wyświetlacza i nic większego na tylną szybę..
Nawet myślałem o wstawieniu dedykowanej kamerki w grilu, w znaczku firmowym ale byłaby cały czas uświniona od błota z asfaltu..
Będę jeszcze montował kamerkę cofania, ale ta od cofania raczej nie zastąpi rejestratora z tyłu, trochę kokpitu będzie do zerwania, bo nie lubię gdy kabelkownia wisi na wierzchu, więc gdzieś pod tapicerkę i plastiki kokpitu kabelki muszę wcisnąć.
Może w listopadzie się tym zajmę bo chyba jakiś urlop da się zorganizować..
Tylko najpierw trzeba się na coś zdecydować..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Mr_Bartek » 3 paź 2022, 07:12

Jestem zdania, że ekran jest przydatny bo przy uruchomieniu widać czy wszystko działa poprawnie, a i tak po 30 sekundach czy tam minucie się wyłącza. Od siebie polecam kamerki 70mai lub Viofo (te drugie droższe). Jeśli miałbym wybierać to wolałbym kupić dwie średnie od 70mai niż jedną, lepszą od Viofo.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez MrShaleck » 3 paź 2022, 08:00

zadra napisał(a):da się z tego tablice odczytać ?


Na jutubie spokojnie :P
Ekran jest przydatny, wiesz co robisz, mozna jakas tam podstawowa obsługe zrobic bez telefonu w ręku.
Generalnie ja sobie w technologii cenię urządzenia, które nie wymagają do wszystkiego łączenia z telefonem.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez zadra » 24 paź 2022, 18:15

Ja powoli przygotkwuje sie do zimy.
2 tyg temu było kompleksowe mycie z wiadra, suszenie i nakładanie wosku.
Teraz woda spływa jak z gęsi..
Czeka mnie jeszcze wyczyszczenie szyb i nałożenie jakiejś nano-wycieraczki (sprawdza się na bocznych a testowo miałem też na przedniej ) i muszę wymienić już pióra wycieraczek.
Z prawej strony muszę dobrać dłuższe pióro niż oryginał, bo duża część szyby niestety jest pomijana.

Ze zdjęć z ostatniego czasu mam tylko takie :)
Załączniki
20221022_144836.jpg
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez zadra » 7 lis 2022, 08:37

Auto jeździ, nie denerwuje, dlatego w ostatnim czasie dostało w nagrodę nowe gadżety.
Zainstalowany został moduł składania lusterek; u mnie lusterka składane były elektrycznie dopiero po wciśnięciu przycisku na "konsoli otwierania szyb". Każdorazowo należało wcisnąć przycisk aby lusterka złożyć, a to samo uczynić po odpaleniu aby się otworzyły. Dość upierdliwe gdy weźmie się pod uwagę iż należy to zrobić na załączonym zapłonie.
teraz lusterka automatycznie zamykają się po zamknięciu auta przyciskiem od centralnego zamka a otwierają również automatycznie po uruchomieniu zapłonu.
Najprawdopodobniej straciłem przy tym możliwość zamknięcia lusterek w przypadku nagłej potrzeby, gdybym się musiał gdzieś przeciskać, ale to niewielka strata za wygodę którą teraz uzyskałem.
Chyba i tak będę musiał dodatkowo "rwać" boczek drzwi, bo słyszę stukanie modułu o blachę; najprawdopodobniej kolega który mi to montował nie zabezpieczył prawidłowo tego elementu (wszystkiego trzeba dopilnować samemu..)
Dodatkowo została zamontowana kamerka cofania – gadżet w zasadzie, moze nawet zbędny lecz w sytuacji gdy na pokładzie jest już 2" wyświetlacz to aż żal nie wykorzystać takiej możliwości..
Tu sytuacja była trudna, bo z 3 dostępnych kamer, które miałem pod ręką tylko jedna okazała się zdatna do zabudowy i oczywiście (łyżka dziegciu) najbrzydsza z dostępnych..
Dedykowana nie dała się zapiąć w miejscu oświetlenia tablicy a kolejna okazała się wadliwa – najpewniej jakaś po zwrocie mi się trafiła (miała ukręcony jeden z wkrętów obudowy, więc chyba ją ktoś próbował rozbierać) ciekawe, czy nie będzie jakichś jaj ze zwrotem na alleg....o ..
Dodatkowo auto pozostawione na noc u "majstra" z uruchomioną lampką wnętrza, więc kolejny dzień na akumulatorze 4V napięcia :|
Wczoraj akuś wymontowany, (uzupełniłem w celach destylowanej) i podłączony do prostownika na 8h, dziś o 7:30 (po 9h od odłączenia prostownika) miernik pokazał ponad 13V na słupkach, więc jest szansa, że przez jakiś czas będzie mógł pracować, lecz skoro ma już 6lat, to należy rozglądnąć się za kolejnym nowym akumulatorem.
Muszę w końcu kupić przyrząd do kontroli gęstości płynów, bo to przyda się i do elektrolitu jak równiez do płynu chłodniczego, czy nawet spryskiwaczy.
Aktualnie auto odpala na akumulatorze z 2005 roku (jakaś Varta) – tymczasowo wstawionego na czas ładowania akusia pokładowego ;) chociaż robi to strasznie dychawicznie i "ledwo-ledwo" kręci.
Aż dziwne, że ten akumulator jednak daje radę odpalić silnik.
Neonixoss podrzucił już test ze strony MrAkumulator zawsze warto się wpsomóc cudzą wiedzą; coś się wzbierze, zwłaszcza, że jednym z lepszych (na szybko przejrzałem YT) był wyrób centry co jest w zgodzie z moimi wcześniejszymi przemyśleniami..

Wczoraj korzystając z ładnej pogody zmieniłem koła na zimowe.
Nokiany z 2017r jeszcze się jakoś trzymają – nie widzę pęknięć gumy, więc jest szansa, że najbliższy sezon przejeżdżę bezpiecznie..

Został jeszcze do zamontowania zestaw rejestratora jazdy z kamerką przód/tył – już czeka na montaż viofo 129 duo G, jak znajdę chwilę, to jakoś ogarnę ale przednia szyba nie jest stworzona do montażu bo wycieraczki zostawiają duży obszar "niezamieciony" więc muszę to dobrze przemyśleć.
Chyba warto mieć rejestrator na tyle blisko pod ręką, żeby w razie "W" wcisnąć na nim przycisk zabezpieczenia nagrania, ale chyba nie musi być widoczny ekran podczas normalnej pracy rejestratora..
Najpewniej i tak trafi za lusterko wsteczne...

Z nowości tyle..
Czytającym szerokości i bezpiecznej jazdy życzę..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez faflak » 7 lis 2022, 16:54

Składane lustra z pilota fajna sprawa, ale sprawdz umiejscowienie modułu bo jak jest za folia w drzwiach to pozegnasz sie z nim po pierwszym lepszym deszczu lub myciu. druga strona to ze masz moduł bez wyłacznika na zimę choc ja u siebie w zeszła zime nie uzywałem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 11:14
Posty: 267 (56/2)
Skąd: Milicz/Krotoszyn/Odolanów
Auto: Mx-3EC B6D 96"
Xedos 6 CA 2.0KF 92"

Postprzez Neonixos666 » 7 lis 2022, 18:21

zadra napisał(a):Neonixoss podrzucił już test ze strony MrAkumulator zawsze warto się wpsomóc cudzą wiedzą; coś się wzbierze, zwłaszcza, że jednym z lepszych (na szybko przejrzałem YT) był wyrób centry co jest w zgodzie z moimi wcześniejszymi przemyśleniami..


Zawsze to lepiej być świadomym kupującym :)

Co do składania lusterek to mam automatyczne zaraz po tym jak drzwi się zamkną ale zimą wyłączam automat i zawsze są rozłożone, raz jak mi zamarzły to ręcznie musiałem rozkładać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 7 lis 2022, 23:04

faflak napisał(a):Składane lustra z pilota fajna sprawa, ale sprawdz umiejscowienie modułu bo jak jest za folia w drzwiach to pozegnasz sie z nim po pierwszym lepszym deszczu lub myciu. druga strona to ze masz moduł bez wyłacznika na zimę choc ja u siebie w zeszła zime nie uzywałem


właśnie zapomniałem sprawdzić czy wyłącznik którym kiedyś składałem lusterka nadal uczestniczy w tym wydarzeniu – jeśli tak, to będzie można rozłączyć składanie.
Wydaje mi się, że opis dołączony do modułu o tym wspominał ale czytałem go raz ,na szybko, 1,5 miesiąca temu.
Do modułu i tak się muszę dobrać, bo tak jak pisałem po zamontowaniu coś stuka w okolicy drzwi kierowcy (Sławek telefonu nie odbiera – chyba ma coś na sumieniu <oczy> ) Przy okazji sprawdzę czy moduł jest przed czy za folią i ewentualnie poprawię.
Po montażu kamerki cofania natomiast nie świeci podświetlenie tablicy rejestracyjnej..
Potwierdza się moja teza, że jak samemu czegoś nie zrobisz, to zawsze jest coś do poprawki po fachowcach..

Udało mi się dziś rozprowadzić przewody od kamer rejestratora.
Na szybko puściłem zasilanie po prostu z gniazda zapalniczki z ładowarki fabrycznej viofo przepuszczając przewód pod schowkiem , dalej wzdłuż prawej części kokpitu przy trójkątnych okienkach a dalej od samego dolnego prawego narożnika słupka A po słupku (po wewnętrznej stronie ukryty pod plastikiem)aż do podsufitki i dalej w kierunku lusterka wstecznego.
Analogicznie przewód łączący obie kamerki po słupku A oraz wzdłuż lewej krawędzi podsufitki aż do tylnej szyby.

Tak mnie tylko czarne myśli naszły, że jeśliby doszło do odstrzelenia poduszek powietrznych, to przewody które rozprowadziłem oberżną mi głowę przy samych cohones..

Kamerek jeszcze nie montowałem, bo są klejone do szyby – muszę najpierw ustawić auto na jakimś parkingu tak aby stały przed moim i za nim inne auta, żeby mieć pewność prawidłowego ustawienia i dobrego widoku.

Akumulator po ładowaniu przez 8h przy napięciu 15,5V po kolejnych 8h na słupkach wykazał 13,2V – podłączyłem go jeszcze na kolejne 5h i wleciał na powrót pod klemy samochodowe.
Jeszcze trochę powinien pociągnąć a jeśli kiedyś rano nie odpalę do pracy, to wtedy zacznę myśleć "co dalej" <lol>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy