Mazda CX-30 DM Skyactiv-x '20, 100th Anniversary

CX-3 (DK) / CX-5 (KE) / CX-7 (ER) / CX-9 (TB) / Tribute (CZ/CU) / BT-50 / B

Postprzez sevecc » 13 lis 2020, 11:56

Cześć!

Po 4 świetnych latach spędzonych z moją wspaniałą 3 BN (wkrótce będzie ogłoszenie w odpowiednim dziale) – przyszedł czas na zmianę.

Myśleliśmy o nowej 3 ale z uwagi na to, że wkrótce czeka nas wyprowadzka na peryferia – crossover będzie lepszym rozwiązaniem. Od zawsze chciałem CX-5 jednak na nasze potrzeby (głównie jazda po mieście o wokół komina) byłaby nieco za duża. Tu Mazda trafiła idealnie z modelem CX-30.

Na podstawie filmów i recenzji – byłem zdecydowany na wersję Hikari G150 km plus ewentualnie skóry.
Jednak będąc w salonie wpadliśmy na wersję 100th Anniversary i od razu się w niej zakochałem <serduszka>
Także od razu poszło zamówienie i po 2 tygodniach wczoraj odebraliśmy.

Wersja 100th Anniversary to limitowana edycja na stulecie Mazdy. W skrócie – jest to wersja Enso z pakietem sport i dodatkami.
Na pamiątkę pierwszego samochodu osobowego, R360 Coupé, znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja koloru nadwozia i wnętrza oraz charakterystyczne, urodzinowe emblematy.

Układ napędowy w tej wersji to w standardzie Skyactiv X z manualem.

Zrobiłem od wczoraj nieco ponad 100km więc trudno coś więcej w szczegółach powiedzieć, ale na razie wrażenia z wnętrza, z jazdy i z obcowania z tym autem są PIORUNUJĄCE.
Jest bardzo cicho, komfortowo, jedwabiście <serduszka>
Samo wnętrze to jest mistrzostwo świata!

Po obejrzeniu testów m.in. Pertyna – trochę obawiałem się X-a ale póki co jestem naprawdę zadowolony. Demon przyspieszenia to to na pewno nie jest ale też auto uważam nie do tego stworzone. Na razie daje radę :)
Wydaje mi się, że jest wolniejszy niż moja odblokowana 3 BN ale też poznaję auto jeszcze i nie cisnę tak od pierwszych kilometrów. Zobaczymy :)

Z czasem na pewno będę uzupełniał wątek o nowe doświadczenia i spostrzeżenia więc stay tuned :)

Wrzucam kilka zdjęć na razie robionych na szybko.
Na weekend postaram się o jakąś sesję.
Załączniki
IMG_3111.JPG
IMG_3112.JPG
IMG_3116.JPG
IMG_3114.JPG
oryginalnie dywaniki były czerwone welurowe z emblematem 100th anniversary, zmieniłem na zimę na gumowe :)
IMG_2775.JPG
IMG_2777.JPG
IMG_3103.JPG
IMG_3087.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 09:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez stachan » 20 lis 2020, 17:41

Śliczna <serduszka>

Gratulacje i niech się dobrze prowadzi ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez andrep » 24 lis 2020, 23:30

Śliczne autko ! Gratuluję zakupu i życzę zadowolenia :)
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 16:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Tasman20Wroc » 24 lis 2020, 23:33

Graty zakupu niech się spisuje tak jak wygląda <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 20:45
Posty: 485 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez gutek_wrb » 25 lis 2020, 08:17

Też gratuluje i niech się wozi sprytnie <spoko> ale podłokietnik radzę zaimpregnować ochronnie aby się ci czarny nie robił.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez sevecc » 25 lis 2020, 08:28

Dzięki wszystkim!

Na razie jestem mega zadowolony! Oby tak dalej <serduszka>

@gutek_wrb – polecisz coś konkretnego? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 09:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Postprzez gutek_wrb » 25 lis 2020, 13:52

Ja stosuje bo mam i sprzedaje takie coś ale środek nie jest dostępny dla każdego "Kowalskiego"

Silikonowy środek ZEP antyadhezyjny i odnawiający.
ERDISIL jest nietoksycznym, nieszkodliwym, bazującym na silikonie smarem o polerskich i antyadhezyjnych właściwościach.
Stworzony jest z ekstremalnie stabilnego nawet w wysokich temperaturach oleju silikonowego.
Jest doskonałym środkiem antyadhezyjnym.
Posiada certyfikat NSF nr 148887.
Likwidacja tarcia Właściwości ochronne Estetyczny wygląd Skuteczny Doskonały do elektryki
Znakomite własności czyszczące
ERDISIL redukuje przyklejanie i ścieranie na powierzchniach. Silikon czyści i smaruje zapobiegając tarciu.
ERDISIL tworzy na powierzchniach powłokę ochronną mającą właściwości izolujące od wody i zanieczyszczeń, a chronione powierzchnie nie sklejają się ze sobą podczas magazynowania.
ERDISIL pozostawia wyroby nie na-tłuszczone co powoduje, że zachowują one swój estetyczny wygląd np. w gospodarce magazynowej.
ERDISIL działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur od -50°C do 200°C.
ERDISIL nie przewodzi prądu do 16000Volt.
ERDISIL znakomicie nadaje się do czyszczenia plastiku, laminatu i skórzanych powierzchni
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez sevecc » 27 lis 2020, 09:27

gutek_wrb napisał(a):Ja stosuje bo mam i sprzedaje takie coś ale środek nie jest dostępny dla każdego "Kowalskiego"

Silikonowy środek ZEP antyadhezyjny i odnawiający.
ERDISIL jest nietoksycznym, nieszkodliwym, bazującym na silikonie smarem o polerskich i antyadhezyjnych właściwościach.
Stworzony jest z ekstremalnie stabilnego nawet w wysokich temperaturach oleju silikonowego.
Jest doskonałym środkiem antyadhezyjnym.
Posiada certyfikat NSF nr 148887.
Likwidacja tarcia Właściwości ochronne Estetyczny wygląd Skuteczny Doskonały do elektryki
Znakomite własności czyszczące
ERDISIL redukuje przyklejanie i ścieranie na powierzchniach. Silikon czyści i smaruje zapobiegając tarciu.
ERDISIL tworzy na powierzchniach powłokę ochronną mającą właściwości izolujące od wody i zanieczyszczeń, a chronione powierzchnie nie sklejają się ze sobą podczas magazynowania.
ERDISIL pozostawia wyroby nie na-tłuszczone co powoduje, że zachowują one swój estetyczny wygląd np. w gospodarce magazynowej.
ERDISIL działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur od -50°C do 200°C.
ERDISIL nie przewodzi prądu do 16000Volt.
ERDISIL znakomicie nadaje się do czyszczenia plastiku, laminatu i skórzanych powierzchni


Dzięki Panie, coś ogarnę <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 09:08
Posty: 397 (64/15)
Auto: Była:
Mazda 3 2.0 HB '17
Skypassion + safety
180KM by DiSi
Jest:
Mazda CX-30 100th Anniversary edition

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy