Mazda CX-30 DM Skyactiv-X '19 SnowFlake White Pearl

CX-3 (DK) / CX-5 (KE) / CX-7 (ER) / CX-9 (TB) / Tribute (CZ/CU) / BT-50 / B

Postprzez ManiekMarcin » 4 mar 2022, 15:57

Hej,

Czy na forum jest ktoś niezadowolony, tak jak ja, z zakupu CX-30? Czy na prawdę konkurencyjne auta (Octavia, Passat, xceed) są gorsze od Mazdy cx-30? Ja zmieniłem swoją Mazde 3 na cx-30. Niesamowicie jestem rozczarowany. Niestety wziąłem 150km AT zamiast manuala. Co dodatkowo mnie dobiło Testowe auta zauroczyły ale po 6 miesiącach refleksja nadeszła. Zastanawiam się czy ktoś także ma podobne odczucia czy to tylko subiektywne moje odczucia.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2022, 15:35
Posty: 5

Postprzez gutek_wrb » 7 mar 2022, 08:03

A co się zmieniło że tak się zawiodłeś skoro miałeś okazje przed zakupem poznać CX-30 ?
Ja po 2 latach jestem zadowolony, zwłaszcza co do spalania przy aktualnych cenach benzyny <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez ManiekMarcin » 7 mar 2022, 09:46

Ja mam wersje 150km Kanjo plus dodatek sport. Mieszkam w Krakowie, większość (90%) moich tras to 5-10km. Spalanie przy jeździe jak "dziadek" 10 – 13l. Jak się rozpędza to jest bardzo głośna ale 2litrowy silnik daje fajny dźwięk. Niestety przy jeździe powyżej 50km/h szum wiatru i kół (albo alternator jak twierdzi serwis). Skrzynia biegów (AT) to w zasadzie jakiś inny świat bo często działa nie spójnie z tym czego oczekuje (wiesza sie czy co?). Serwis twierdzi, ze muszę sie porozumieć z ta skrzynią, mogłem wziać jednak manual. W podobny sposób testowałem Octavie i DSG działa super. Nawigacja jest dramatyczna i nie uwzględnia natężenia ruchu, w zasadzie z niej nie mogę korzystać.
Wersja testowa była cichsza, fakt, ze nie testowałem porządnie nawigacji, Spalanie bylo wysokie ale tez jezdziłem testowym autem ostro, Dodatkowo po paru miesiącach zrozumiałem, ze cała ta elektronika to zwykły marketing i jest niepotrzebnym dodatkiem. Na zakretach moja stara (2005) Mazda 3 zachowywała sie o niego lepiej a elektroniki tam nie bylo wcale.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2022, 15:35
Posty: 5

Postprzez gutek_wrb » 8 mar 2022, 08:36

Co do nawigacji mało jest modeli salonowych że maja aktywną z trafikiem , no zwłaszcza w Polsce gdzie trafi ten radiowy nawet nie działa jak zauważyłeś :> Moja jest co rok na serwisie aktualizowana ale też nie pokazuje natężenia.
Spalanie jak wejdziesz w spoty moje to średnio 6 litrów miasto nawet tj. Warszawa <czarodziej>
Fak automatem trudno jest odzyskiwać energię i tym samym zmniejszać spalanie (na trasie min. to 3,8 L/100)
Mam Bose nagłośnienie i powiem ci ze na letnich oponach spokojnie słyszę muzykę na małym poziomie nagłośnienia już od 10 poziomu w radiu
YT to [tiiit] brzmi z telefonu po kablu Usb :D
A to ze ja mam 122 kM a ty o 30 więcej to nie powinno tak sie odbijać na tym co piszesz <co?>
Poza elastyką wyprzedzania
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez ManiekMarcin » 8 mar 2022, 09:39

Ja myślę, że manualna skrzynia jest zdecydowanie bardziej oszczędna. Myślę też, że jest to bardziej takie zimowe spalanie, krótki dystans i absolutnie zimny silnik. Co do hałasu i spalania to rozczarowałem się bardziej dopiero po tym jak pojechałem Octavia (salonową). Tam jest po prostu cisza, niesamowite wrażenie. No a spalanie to przez malutki silnik i turbo benzynę w Ocatvi. Auto jest bardzo ładne i "dojeżdżę" do końca leasingu ale już wiem, że następny samochód najpierw wynajmę na tydzień a potem dopiero sie zdecyduje na zakup. Współczesna motoryzacja jednak rozczarowała mnie bardzo. Elektronika, bajery a za mało solidności takiej jak dawniej.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2022, 15:35
Posty: 5

Postprzez gutek_wrb » 9 mar 2022, 07:38

Prawdą jest że jazda tzw. salonowa nic nie wnosi a po drugie tam auta sa większości wypasione cenowo aby klient chwycił haczyk :P
A po 2005 roku samochody jak widzisz straciły duszę a dostały czipy <dupa>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Paolo » 10 mar 2022, 22:03

ManiekMarcin napisał(a):Spalanie przy jeździe jak "dziadek" 10 – 13l. J

Obstawiam, że jeździsz zero jedynkowo. Musisz wyczuć gaz i ta skrzynię. Żona jeździ (miesiąc) po KRK (Bieżanów- Czyżyny) i ma 7,7 co prawda mamy eX, ale i tak wydaje mi się, że 10 to maks. Zaznaczę, że żona nie jeździła wcześniej automatem.
Przepraszam za zaśmiecaniem tematu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez ManiekMarcin » 18 mar 2022, 09:24

Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Przyczyna to krótkie przejazdy po centrum. Mieszkam na Olszy i zazwyczaj jezdze 5-7km stricte po centrum. Z Bieżanowa na Czyżyny to jazda jest raczej nie przez centrum tylko obwodnicą. Spalanie wtedy spada. Niestety skrzynia i silnik nie sprzyja miejskim przejazdom (ekonomika). Następnym razem wezmę inne auto i tyle. Z tym się jeszcze pomęczę 4,5 roku. Mój błąd bo kupiłem oczami a nie rozumem <glupek2> .
A żonie nie przeszkadza skądinąd beznadziejna skrzynia automatyczna?
Początkujący
 
Od: 4 mar 2022, 15:35
Posty: 5

Postprzez dark_luke » 18 mar 2022, 10:05

ManiekMarcin napisał(a):Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Przyczyna to krótkie przejazdy po centrum. Mieszkam na Olszy i zazwyczaj jezdze 5-7km stricte po centrum. Z Bieżanowa na Czyżyny to jazda jest raczej nie przez centrum tylko obwodnicą. Spalanie wtedy spada. Niestety skrzynia i silnik nie sprzyja miejskim przejazdom (ekonomika). Następnym razem wezmę inne auto i tyle. Z tym się jeszcze pomęczę 4,5 roku. Mój błąd bo kupiłem oczami a nie rozumem <glupek2> .
A żonie nie przeszkadza skądinąd beznadziejna skrzynia automatyczna?


Jazda po mieście to spalanie mam max 8l.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 145 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Postprzez Paolo » 18 mar 2022, 13:13

ManiekMarcin napisał(a): Z Bieżanowa na Czyżyny to jazda jest raczej nie przez centrum tylko obwodnicą.

eeee przez półłanki do klasztornej i huta – korki.
ManiekMarcin napisał(a):A żonie nie przeszkadza skądinąd beznadziejna skrzynia automatyczna?

Dlaczego beznadziejna? Skrzynia jak skrzynia ma swoje wady i zalety. Pisałem, że to nie jest jazda zero jedynkowa tylko umiejętne operowanie gazem.
dark_luke zgadzam się, trzeba ostro piłować żeby wskoczyć powyżej 8l.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez ManiekMarcin » 18 mar 2022, 14:57

No nie zgodzę się z tymi 8 litrami. Staram się jeździć z użyciem tempomatu żeby ekonomizer sam sobie regulował to optymalnie. Zimny 2l silnik tyle bierze nawet jak pedał gazu jest używany bardzo delikatnie. Trybu sport praktycznie nie używam. Z Olszy na Plac Matejki mam jakieś 5km. Nie ma takiej możliwości żeby spalił Pan mniej niż 10l z zimnym silnikiem na takiej trasie. Serwis powiedział, że wszystko jest OK. Jazda po obrzeżach Krakowa to nie jest dobre porównanie w tej sytuacji. Wiem kiedy jadę ostrzej a kiedy płynnie i delikatnie. Jak na "ciepłym" silniku robię 15-20km to wtedy 8 – 8,5l jestem w stanie osiągnąć.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2022, 15:35
Posty: 5

Postprzez Palmer » 6 kwi 2022, 15:40

A to średnie spalanie, o którym piszesz, to jest wyliczane przez komputer pokładowy czy rzeczywiste od tankowania do tankowania do pełna?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 431 (104/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy