Mazda RX-7 FC 13B Turbo '91

FE / FD / FC / FB / SA

Postprzez ravo » 27 cze 2005, 19:47

Ravo, zabieraj sie za organizacje spota w Skarbimierzu, bedziemy ujezdzac furke Janusza

co to za ot :P janusz bedzie spot w skarbimierzu jzu myslimymy nad tym z marco81 ale dasz mi sie przejechac :P ??
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Janusz » 28 cze 2005, 19:09

ravo napisał(a):janusz bedzie spot w skarbimierzu jzu myslimymy nad tym z marco81 ale dasz mi sie przejechac język


<faja> Ravo to zależy od tego jak zdałeś ten środowy egzamin ;)
A tak na poważnie to w lipcu urlopuję i ruszam w Polskę, więc nie bedzie mi pasowało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez Boris86 » 18 lip 2005, 21:26

Janusz napisał(a):czerwoną rakietę z wielkim wlotem


Dokładnie...pyszne autko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2004, 00:03
Posty: 1154 (0/5)
Skąd: Łódź
Auto: 323 BG KL V6
RX-8 Pandem v12
RX-8 RB25DET Neo
RX-8 R3
300ZX Strosek
Viper GTS
Cuda TT
Crossfire SRT6
Corvette C5
E30 325cabrio, E39 523

Postprzez SiCk_b0y » 20 lip 2005, 11:53

Fajna furka :)

Pozytywna informacja dla mnie, że Wankle mogą poszczycić się taką żywotnością – jak ja się napaliłem na tego typu jednostkę słyszałem komentarze typu "tego silnika się nie naprawia, tylko od razu wymienia na inny" – na dowód pokazano mi oferty sprzedaży RX-7 z silnikami od forda, etc. Na szczęście się uparłem, z czego aktualnie jestem niezmiernie zadowolony ;)

A i jeszcze mała prośba – masz może jakieś zdjęcie zbliżone na zegary?

Pozdr.
SiCk_b0y
 

Postprzez Janusz » 26 lip 2005, 17:01

SiCk_b0y napisał(a):z czego aktualnie jestem niezmiernie zadowolony oczko



No nie wątpię :] Na trasie Poznań-Wrocław mijałem czarną Rx-8 więc coś się ruszyło w dobrym kierunku, ale nadal starsze Rx-7 to rzadkość., a i Rx-8 ma inny charakter. Najważniejsze, że jest w czym wybierać. Co do fotki z kokpitem nie ma problemu. Podesłałem ją do Ravo więc ją tu pewnie wkrótce wklei jeżeli nie urlopuje akurat.
Kilka wniosków urlopowych. Pierwszy urlop w kraju Mazda zaliczyła bardzo dobrze. Pojechała sobie nad morze powdychać jodku ;–) i muszę przyznać, iż spalanie w polskich warunkach pozytywnie mnie zaskoczyło, gdyż na trasie (miasta, poza nimi częste wyprzedzanie) wyszło 11,5 l i to z włączaniem klimy w aglomeracjach i pełnym bagażnikiem! Oczywiście połowa rzeczy niepotrzebnie wożona, ale kobicie nie wytłumaczysz.... ;)
Spalanie drastycznie rośnie przy jeździe w granicach 200 km/h, ale na chwilkę nie odmówiłem sobie przyjemności zobaczenia na zegarze 220 na A4. Niestety takich dróg jak ta autostrada to my jeszcze długo nie zobaczymy, ale powyobrażać sobie autostradę nad morze i czas podróży ze 4 godzinki* można mmmmmm
Pozdrawiam

*ode mnie licząc oczywiście
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez Mx_3_CK » 26 lip 2005, 20:46

U N I K A T !!! Gratki !! :] Pieknosci :]
(M)ała (A)zjatycka (Z)apierdalaczka (D)la (A)bstynentów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2005, 18:36
Posty: 53
Auto: Mx-3 1.8 V6 93 r.Precidia

Postprzez Dormio » 26 lip 2005, 22:51

Akurat FC to chyba najładniejsza z RX7... przynajmniej moim skromnym zdaniem.
Jak już się "odkuję" po 6-tce... to sprawię sobie "hobbistycznie" RX7 (FC) ... więc będzie więcej wankli <jupi>
Swoją drogą ciekawe czy się Renesis do niej zmieści :D
...emeryt style
Początkujący
 
Od: 13 lip 2005, 11:53
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2.0CR (121KM, 2005)

Postprzez kocie_ruchy » 26 lip 2005, 23:40

czytając sobie również hobbystycznie różne fora rx'owe wiem,że specjaliści mówią iż łatwiej włożyć silnik z cosmo-czyli z 3 "rotorami". Ale znalazłem małe japońskie info o przeszczepie renesisa do RX7 1wszej generacji. Sweet.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 lip 2005, 18:30
Posty: 22
Skąd: Łódź
Auto: 323P '98 BA B3

Postprzez farciarz » 27 lip 2005, 18:27

Janusz napisał(a):Na koniec z innej beczki powiem jeszcze z żalem, ze jadąc w majowy weekend to Trójmiasta zrobiliśmy sobie postój na stacji w Toruniu, a tam w rządku stało 5 pięknie odszykowanych Fiacików Coupe (bardzo sympatyczne autko). Po krótkiej rozmowie okazało się, że chłopaki jadą na zlot do Katowic, a będzie ich tam od h.... Ehhh kiedyś i wanklowców będzie więcej............


Więc wypada przyjechać na ogólnopolski zlot do Torunia by to właśnie zapoczątkować !!!! :)
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Janusz » 29 lip 2005, 14:01

Narazie niestety oficjalnie się nie zapisuję bo w sierpniu wracam po urlopie do pracy. Jeżeli bym miał przyjechać to na własną rękę będę załatwiał nocleg itd., ale to nic pewnego. Jeśli nie dam rady przyjechać do Torunia to chociaż pod koniec sierpnia może uda mi się wyrwać na spocik Górno-Dolnośląski w Skarbimierzu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez SiCk_b0y » 22 sie 2005, 19:17

Zegary robią wrażenie – centralniue umieszczony obrotomierz, wyskalowanie licznika i (my favourite) ciśnienie doładowania :) :) :)
SiCk_b0y
 

Postprzez yari » 4 lis 2005, 12:13

domagam sie zdradzenia osiagow tego autka :)
ma wskaznik doladowania seryjny :) jestem pod wrazeniem :)
/jeszcze zdalby sie termometr oliwy :)/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2005, 14:21
Posty: 400
Skąd: nowa praga
Auto: kosmetyczka

Postprzez Janusz » 9 lis 2005, 17:27

yari napisał(a):domagam sie zdradzenia osiagow tego autka


Cóż na taką prośbę nie mogę pozostać obojętny :D
Tu znajdziesz (prawie) wszystko http://www.sith.olsztyn.pl/~woz/modele.html
W kwestii przyspieszeń w zależności od źródła dane rożnią się ok +/– 0,5 s i nie dociekam dlaczego...
Moja to 200-konna wersja z 1991r.
Co do pozostałych pytań: wskaźnik doładowania seryjny jak najbardziej, a co do wskaźnika temp. oleju .................... chyba wystarczy tych wskaźników co? Jakby człowiek zobaczył tą temperaturę to by się niepotrzebnie stresował <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez marioch » 10 lis 2005, 10:33

maniana !!! SUPER!!!
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 15:51
Posty: 145
Skąd: okolice W-wy
Auto: mazda 626 GD RF7 2D 5d '91

Postprzez Janusz » 24 paź 2007, 22:06

Czas na kilka nowych fotek. Aby nie męczyć ravo prośbami o wklejanie zdjęć, bo to on zakładał mi ten temat i nie tworzyć nowego nowe fotki będę wklejał tu. Trochę się opuściłem w aktualizacji, ale nadrobię to.
Nieco nowych informacji i fotek z 2007r. Latem została wyciągnięta turbina celem jej wyczyszczenia. Wiadomo, że mój silnik spala wtryskiwany do cylindrów olej tak więc koniecznym było jej wyczyszczenie. Mój mechanik Pan Waldek, którego serdecznie pozdrawiam określił ją jako „większą niż w Jelczu” ;) Nie wiem czy to nie przypadek (?) ale wcześniej dodawałem kilkukrotnie do paliwa różne witaminki w postaci preparatów do czyszczenia układu paliwowego – tak więc nie polecam! Może i dobrze się stało, bo różnica po zamontowaniu wyczyszczonej turbiny jest odczuwalna ... najbardziej na plecach ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Muszę przyznać iż ilość przewodów, przewodzików i ich rozmieszczenie robią wrażenie, ale też przy okazji poznaje się lepiej własny samochód.
Przed tymi zabiegami zrobiłem sobie dobrze :P gdy mi Mazda powolutku stoczyła się do zamkniętego garażu i lekko oparła się na samym rogu błotnika (za słabo zaciągnąłem ręczny). Całe szczęście, że tak wolno zjechała i tylko róg na łączeniu z plastikowym zderzakiem wymagał korekty. Pan Waldek zrobił to jednak z zapasem tak więc oprócz turbiny miał i dodatkowe zajęcie. Zlikwidowane zostały też drobne wycieki w mojej staruszce, czyli wymieniona uszczelka miski olejowej, czujnik oleju, niektóre stare przewody...

Obrazek
Obrazek
Po zabiegach i dokupieniu dodatków Mazda wyglądła jak dojrzała 16-tka ;) /2007/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2010

U mnie też zrobiło się przelotowo, stare tłumiki i końcówki poszły do kosza, ale pozostałem przy dwóch kwasiaczkach bo wizualnie mi się podoba no i ten dźwięk ;–) Kto był w Kamieniu w lipcu słyszał :-P http://www.youtube.com/watch?v=ZY2aSQPzNL4
Teraz jak jadę ludzie patrzą i pytają zapewne... "Co on tak się cieszy za kółkiem?" :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo w miejsce fabrycznego filtra papierowego założony jest sportowy firmy K&N.

Obrazek

w szafie czeka na założenie short shifterek :D i nowy ECU from Japan ze zmienionymi nastawami i zdjętymi ogranicznikami.

Obrazek
Ostatnio edytowano 14 paź 2012, 16:46 przez Janusz, łącznie edytowano 7 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 08:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez Siw-y » 24 paź 2007, 22:15

fajne autko w jedynym słusznym kolorze no i oczywiście piękne felgi :D

też mam takie <diabełek>
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Mev » 24 paź 2007, 22:19

Piękne auto <list>
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez ravo » 24 paź 2007, 22:25

piekne :) a jazda czyms takim to istna przyjemnosc :) a mialem okazje kabrioletem :P
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez MiHaŁ » 25 paź 2007, 01:10

Pamiętam to auto z jednego ze zlotów! Bardzo ładny egzemplarz! Gratki gratki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2004, 00:16
Posty: 457 (0/1)
Skąd: Poznań
Auto: 3 BK MPS rakietowóz
MX-3 taczkowóz

Postprzez Marco7 » 25 paź 2007, 12:30

Rotary :D

Slicznie utrzymany RX-7. Gratki !!
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy