Mazda MX-5 NBFL BP-Z3 2001 "Shinobu"

ND / NC / NB / NA

Postprzez Nierlow » 29 lip 2019, 10:18

Hej,
Mx5 zawsze mi się podobały ale jakoś nie było funduszy ani potrzeby na zakup auta ale wraz z nową pracą przyszły lepsze zarobki i można było sobie pozwolić na ładny egzemplarz NBFL z 2001 roku z 76kkm. MXa nazwałem Shinobu bo w przyszłości zamierzam zrobić z niego jakąś itashę właśnie z udziałem Shinobu z serii anime "Bakemonogatari". Kupiłem go 22 listopada 2018 I w zasadzie oprócz zrobienia detailingu auto stoi w ogrzewanym garażu i czeka na generalny przegląd i wymianę wszystkich części eksploatacyjnych oraz naprawę/zabezpieczenie podwozia.

Parę fotek z lutego
0cwpstg.jpg

DISiCfM.jpg

JCFOgpT.jpg

n6QccLk.jpg


W aucie zrobiłem ogólny detailing + ceramiczna powłoka na lakier. Jak go kupiłem to na drzwiach pasażera i bagażniku były malutkie wgniecenia które udało się wyciągnąć bez uszkadzania lakieru. Przednie lampy wypolerowane, przedni zderzak z prawej strony przy lampie poprawiony delikatnie bo klar zaczął schodzić. W środku odświeżone plastiki, wypastowane siedzenia, podklejona mała dziurka.

Co jest zrobione:
– Wyciągnąć wgniecenia z drzwi pasażera i bagażnika – Zrobione grudzień 2018
– Dokupić wycieraczki gumowe – Zrobione grudzień 2018
– Detailing wnętrza, polerka lamp, ceramika lakieru, poprawka klaru, impregnacja soft topa – Zrobione styczeń 2019
– Nowe opony zimowe, Nokian WR D4 205/50R16 – jak kupowałem to były założone prawie łyse i bardzo stare opony letnie. Nie wyrzucałem ich, zamierzam kupić jeszcze jedne felgi + opony na lato i wtedy na obecne zimowe felgi założę te stare letnie żeby polatać bokiem bez obawy o zużycie opon.

Co trzeba zrobić:
– O̶c̶e̶n̶i̶ć̶ ̶s̶t̶a̶n̶ ̶p̶o̶d̶w̶o̶z̶i̶a̶:̶ ̶w̶a̶h̶a̶c̶z̶y̶,̶ ̶a̶m̶o̶r̶t̶y̶z̶a̶t̶o̶r̶ó̶w̶,̶ ̶s̶p̶r̶ę̶ż̶y̶n̶,̶ ̶h̶a̶m̶u̶l̶c̶ó̶w̶ ̶i̶ ̶t̶a̶r̶c̶z̶ ̶i̶ ̶w̶y̶m̶i̶e̶n̶i̶ć̶ ̶c̶o̶ ̶p̶o̶p̶s̶u̶t̶e̶ ̶i̶ ̶z̶r̶e̶a̶n̶i̶m̶o̶w̶a̶ć̶ ̶t̶o̶ ̶c̶o̶ ̶w̶a̶r̶t̶o̶ ̶r̶e̶a̶n̶i̶m̶o̶w̶a̶ć̶.̶ ̶P̶r̶z̶y̶ ̶o̶k̶a̶z̶j̶i̶ ̶p̶r̶o̶s̶z̶k̶o̶w̶o̶ ̶p̶o̶l̶a̶k̶i̶e̶r̶o̶w̶a̶ć̶ ̶a̶l̶b̶o̶ ̶o̶c̶y̶n̶k̶o̶w̶a̶ć̶ ̶p̶o̶ ̶u̶p̶r̶z̶e̶d̶n̶i̶m̶ ̶u̶s̶u̶n̶i̶ę̶c̶i̶u̶ ̶r̶u̶d̶e̶j̶ ̶s̶z̶m̶a̶t̶y̶.̶ – powiedzmy że ocenione 3/16/19
– Generalny przegląd (rozrząd, uszczelki, oleje, płyny, filtry, świece itd. itp.)
– Wstawić rollbar by cybul, już kupiony. Czeka na montaż od grudnia. Jak na dworze zimno to nic mi się robić nie chce :)
– Znaleźć przyczynę błędu P0420, wyskakuje nieregularnie podczas jazdy, raz przejadę 5km i wskoczy a raz 100 i nie wskoczy.
– Naprawić niedomykające się zaczepy hardtopa i softtopa.
– Usunąć świst powietrza w drzwiach kierowcy – wydaje mi się że wystarczy że dokleję kawałek uszczelki w jedno miejsce i przestanie świszczeć bo jak podczas jazdy wkładam palec w szparę drzwi to przestaje świstać.
– Naoliwić prowadnice szyb bo bardzo źle się je otwiera i zamyka
– Znaleźć przyczynę dlaczego zamek centralny nie zamyka drzwi kierowcy, jedynie otwiera.
– Kupić nowe felgi, letnie opony i wypiaskować i polakierować obecne felgi.
– Naprawić ogrzewanie fotela kierowcy. Pasażera działa, kierowcy niestety nie :(

Mam na sprzedaż :
– rollbar dekoracyjny z windshotem – cena do ustalenia bo nie mam pojęcia ile to może kosztować, f̶o̶t̶k̶i̶ ̶p̶o̶s̶t̶a̶r̶a̶m̶ ̶s̶i̶ę̶ ̶z̶r̶o̶b̶i̶ć̶ ̶i̶ ̶w̶r̶z̶u̶c̶i̶ć̶ ̶t̶u̶t̶a̶j̶. Fotki zrobione https://imgur.com/a/BF8NGez , proszę o pw jeśli bylibyście zainteresowani.
– popielniczka – nie palę także jakby ktoś byłby zainteresowany :lol:



No to chyba koniec moich wypocin na pierwszym poście, jak mi się coś przypomni to dopiszę. W sobotę jadę na przegląd podwozia to porobię fotki jak wygląda od spodu.


#Update 3/16/19: byłem na stacji diagnostycznej i się dowiedziałem że z oryginalnymi amorami Bilsteina wszystko ok także pozostaje jedynie usunąć zalążki rdzy i zabezpieczyć wszystko od spodu. Album fotek od spodu https://imgur.com/a/NuSh5FG dużo tego nie ma ale pokazuje chyba dobrze stan dobrze uchowanej mazdy.
Początkujący
 
Od: 10 lis 2018, 08:04
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda MX-5 NBFL 1.8 146km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy