Mazda Xedos 9 TA KL '93 2.5 V6

TA / HD / HC / HB

Postprzez radar88 » 17 lut 2014, 23:41

Nooo brawo, czas się będzie w końcu spotkać, tak blisko a tak daleko ;)
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Payorez » 2 kwi 2014, 00:44

jakiej pasty użyłeś do polerki?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2013, 19:30
Posty: 530 (4/2)
Skąd: Wrocław
Auto: – Mazda 626 Coupe 1987 2.2Turbo
– BMW E39 3.0d

Postprzez jedrzej07 » 2 kwi 2014, 09:29

Ja do polerki polecam pasty MENZERNA, fajnie się z nimi pracuje i przede wszystkim bez wody – podejrzyj w moimi temacie na 5 stronie
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez m200 » 4 kwi 2014, 01:39

Nie jestem pewien, ale była to chyba K2 Turbo. Polerowałem mechanicznie (nakładka na wiertarkę)

Myślę czy następnym razem nie użyć g3. Ale to jak będą pieniądze.
Na razie jeszcze nawet piasty nie mam ;/ musiałem gitarę kupić bo się sezon zaczyna.
([tiiit] jest, ibz 540r z '87, pickupy dimarzio, piękne brzmienie.. wrzuciłbym fotkę ale to nie to forum ;P)
Jak tak dalej z kasa będzie to chyba będę musiał Madzie sprzedać <glupek2> bo jeszcze nie małe zakupy mnie czekają. Ale jestem dobrej myśli :)

offtop: A z ciekawostek to będziecie mnie mogli zobaczyć w ta niedziele o 20 na polsacie ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 lip 2013, 20:38
Posty: 20
Skąd: Silesia
Auto: Mazda Xedos 2.5 V6 1993

Postprzez Tomaszek1995 » 19 kwi 2014, 14:42

Widzę, że nie masz orginalnego wydechu, jak chcesz to mam praktycznie nowy w idealnym stanie:) tanio oddam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2013, 17:30
Posty: 66 (4/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda TA KL MT A7 94'

Postprzez m200 » 27 wrz 2014, 02:29

Witajcie po długiej przerwie!
Sezon przegrałem, trochę zarobiłem więc postanowiłem się wziąć za Xedosa, który bez koła cały czas stał i się kurzył. Z offtopowych spraw to się pochwalę iż od ostatniej aktywności tutaj było mi dane brać udział w polsatowym talent show i dojść w nim do finału. :D

Od grudnia zeszłego roku Magdalena stała sobie aż do niedawna kiedy to odwiedziłem użytkownika radar88 w celu zakupu tylnej piasty i kilku głupot. W miedzy czasie usunąłem groźnie wyglądającą usterkę, czyli praca tylko na 5 garów. na szczęście okazało się że była to sprawka... zaśniedziałego przewodu.. ,ten wymieniłem i teraz silnik pracuje jak Bóg V-szóstce przykazał. Po założeniu piasty przyszła pora na zamontowanie zderzaka, z którego relacja z regeneracji znajduje się dwa posty wcześniej.
I powiem Wam że efekt jest wręcz oszałamiający w stosunku do kosztów operacji, ponieważ nie widać żeby kiedykolwiek było coś przy zderzaku robione. Nic nie odstaje, siedzi jak z fabryki!

(teraz trochę zdjęć żeby nie było tak sucho)


To zdjęcię przedstawia madzię, jeszcze bez zderzaka z zabezpieczonymi przed korozją metalowymi elementami:
CAM00043[1].jpg


a to to już z założonym zderzakiem ze zregenerowanymi zaczepami:
CAM00051[1].jpg




A w ostatnich dniach..
Nie mogę jeszcze Madzią jeździć ponieważ będzie wymieniana chłodnica z której przez ten prawie rok stania z lekko dziurawej chłodnicy zrobiła się bardzo dziurawa chłodnica. Czekając na założenie nowej stwierdziłem że pora na zderzak przedni i regeneracje jej zaczepów, bo też zderzak przy światłach mocno odstaje;) Mimo sukcesów związanych ze spawaniem polipropylenu polipropylenem zwykłą lutownicą, na mocowanie przednich zaczepów mam lekko inny plan :> a mianowicie mój, możne przyszły, teść produkuje zbiorniki na szambo i dysponuje niezliczona ilością żywicy, maty i utwardzacza ;) Więc w planach mam przytwierdzenie zaczepów właśnie tą żywicą. Jak wyjdzie zdam relacje.

Aktualnie w skutek nadmiaru wolnego czasu (status: student) Moja magdalena straciła zderzak, światła, atrapę, chłodnicę i wygląda tak:
CAM00055[1].jpg

Nieład w przewodach jest jeszcze pozostałością po ich sprawdzaniu. Ale porządki na końcu ;)
Wszystkie stare pół kilo śrubek zostanie zastąpione nowymi pół kilami (kiloma? ;)) śrubek.
Przed składaniem zabezpieczę przed korozja elementy do których bez zdjęcia zderzaka się nie dostanę i wyczyszczę od środka halogeny.


Jak komuś się przyda to mała instrukcja wymiany chlodnicy:

1. zdejmujemy plastiki z przedniego pasa, odkręcamy zbiorniczek i odczepiamy wszystkie węże od niego i od chłodnicy jak mamy już do jakiegoś dostęp.
chlodnica 11.JPG


Teraz już nic więcej nie powinno utrudniać demontażu.

2. Odłączamy kable od wentylatorów
3. odkręcamy śrubki od wentylatorów, które są rozłożone mniej wiecej tak:
chlodnica.jpg


Kiedy już wyjmiemy wentylatory, odłączamy resztę węży..
4. ..odkręcamy uchwyty i wyciągamy je do góry.
chodnica xedos.jpg


Teraz tylko ją pochylamy w stronę silnika i wyciągamy. I tu pojawił się mój problem ponieważ po prostu do góry się jej wyjąć nie da, chyba że zdemontujemy filtr powietrza i wykrzywimy od niego uchwyt.
Ale zeby tego nie robic..

5. podnosimy ja lekko do gory, przesuwamy w lewo i prawą strone podnosimy do góry:
chlodnica xedos11.jpg

I mamy chłodnicę zdemontowaną

Z chłodnicy można zrobić zraszacz do trawnika, bądź założyć teściowej homonto i orać nią pole.



Jeszcze mała ciekawostka na koniec, a mianowicie mam kolejną zabawkę na placu:
126p.jpg

Oczywiście chodzi o Fiata 126p ! :D
i jakby ktoś się pytał to t4 jeździmy na koncerty, polo jest basisty a zdjęcie powstało ponieważ samochody są w kolorach reggae ;)


jak na tak długą nieobecność trochę się rozpisałem, więc miłej lektury <nauka>
i pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 lip 2013, 20:38
Posty: 20
Skąd: Silesia
Auto: Mazda Xedos 2.5 V6 1993

Postprzez Majk500 » 28 wrz 2014, 08:15

No ładnie, fajnie się ogląda jak dzieje się kilka rzeczy na raz, aż chciałoby się swojego podłubać :P ja też na razie zbieram piniondze żeby na wiosnę ruszyć po całości ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2011, 23:18
Posty: 950 (1/11)
Skąd: Poznań
Auto: LS400 –>1UZ-FE
MX-6 GD-> F2T

Postprzez m200 » 7 gru 2015, 19:37

Witam wszystkich, być może ostatni raz.
Coby pociągnąć dalej temat to od ostatniego posta zmieniło się wiele rzeczy, jak na przykład wymienione piasty z tyłu, oleje, płyny no i nowa stara maska od @radar88 która wymagała polerki do dostatecznego wyglądu, dostała nawet klubowe ramki na rejestracje :) Były usterki mniejsze i większe, a najbardziej prymitywną i uniemożliwiającą jazdę usterką był.. przerwany kabel od wtryskiwaczy, przez co nie chodził na dwa gary... Że na złomie w moim mieście pojawiła się x9 bez kombinowania kupiłem za 5 zł nową kostkę (i przy okazji nową, ładniejszą atrapę) i sprawa była załatwiona:) Zawsze z pomocą służyło mi forum mazdaspeed.pl <spoko> Ogólnie wpakowałem w nią kupę pieniędzy i czasu, założyłem jej też zimowe racie na stalowych felgach. Przez to stała się brzydkim kaczątkiem. Za czas nieobecności na forum magdalena dzielnie zrobiła ze mną około 20 tys km, była obecna na regionalnych zlotach, służyła komfortem i frajdą z jazdy do kiedy nie zaczęła marudzić, grac przy skręcaniu przegubami i wyrzucać piąty bieg. Potrzebuję teraz samochodu Kombi na instrumenty i towar, stąd przyszedł czas pożegnania z magdaleną <płacze> Niestety nie stać mnie na utrzymanie dwóch samochodów. Ale mam nadzieję że kiedyś jeszcze do niej wrócę.

Ogłoszenie widnieje w dziale sprzedam samochód wraz z linkiem do Olx

Kilka zdjęć z okresu nieobecności na forum:
Bo zdjęcia zawsze się fajnie ogląda ;)


Zdjęcie z okresu reaktywacji zaczepów zderzaka, przy okazji zabezpieczyłem przed korozją
CAM00039.jpg


Wizyta we Wrocłaiu
CAM00264.jpg


Zwykła kąpiel
CAM00353.jpg



Co w zawieszeniu stuka?
CAM00489.jpg



Kraków z zespołem
CAM00510.jpg



Jeden ze zlotów MS
CAM00567.jpg



Kolejny zlot MS
CAM00630.jpg



Chyba zielona góra (ale zdjęcie ładne ;) )
CAM00645.jpg



Wymiana piast tył
CAM00649.jpg



Maska od radar88 przed i po pierwszej polerce
WP_20150724_003.jpg
WP_20150724_004.jpg



Wymiana atrapy
CAM00765.jpg



Spacer z psem ;)
Snapchat--6926569636326827803.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 lip 2013, 20:38
Posty: 20
Skąd: Silesia
Auto: Mazda Xedos 2.5 V6 1993

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy