Mazda Xedos 6 KF , 2.0 V6 1999r

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez musiek » 3 sie 2011, 23:10

Witam ponownie...

Zacznę takim małym wstępem historycznym :D. Moja przygoda z Xedosem zaczęła się 3 lata temu gdy szukałem kolejnego autka do kupienia. Po wizycie na giełdzie samochodowej i ujrzeniu Xedosa już wiedziałem czego mam szukać. No i oczywiście znalazłem: Mazda Xedos 6 1.6 1995rok. Brak klimy niestety i mały silnik ale jakoś się jeździło te 3 lata ;]. Niestety autko zaczęło sie sypac powierzchownie. Mimo ze sinik pięknie pracuje to stwierdziłem ze naprawa mi się nie opłaca tym bardziej ze chciałem mieć zawsze swoje V6. I tak się stało!!
Po miesiącu poszukiwań odnalazłem na stronie z ogłoszeniami interesujący mnie egzemplarz, poruszyłem parę kontaktów i zacząłem załatwiać finanse na zakup nowego auta :)
Auto zostało sprowadzone bezpośrednio z Niemiec przeze mnie. Przyjechało z miasteczka Merzig położonego 1100km od mojego miasta Kalisz. Właściciel w Niemczech tylko 1 wiec jestem 2 właścicielem. Mazda po przyjeździe do polski miała przejechane 206 158 km, książka serwisowa prowadzona była do 2004 roku w serwisie w Niemczech więc nie było aż takiej tragedii :) W komplecie z kluczykami mam nawet oryginalny pilot od zamka centralnego Mazda Corporation :P

Wyposażenie i dane techniczne auta:
– Rok prod 10.1999
– Pierwsza rejestracja w kraju 13.07.2011r
– Silnik: 2.0 V6 KF
– 4x elektryczne szyby;
– 2x elektryczne lusterka i podgrzewane;
– 2x poduszki powietrzne;
– Tempomat;
– Centralny zamek na pilota;
– Klimatronic
– Halogeny
– niby Alcantara :)

Moje wyposażenie ze starego autka:
– 16 calowe felgi Dezent + opony continental 205/55/16
– Radio JVC KD-R511
– Subwoofer Blaupunkt GTB 1200 + wzmacniacz Blaupunkt GTA 460
-CB Midland ( nie pamiętam co tam było) + antenka presidenta

Autko ogólnie przyjechało w stanie bardzo dobrym poza tym Niemiec wsadził zbyt wysoki akumulator i troszkę się zdeformowała maska, lecz dało się to naprawić trochę prysnąć farba i przepolerowac. Od razu wymieniłem mu tarczki z tyłu bo mi się z lekka nie podobały ( dzięki Xedosik za tarcze) i nowe klocki. Xedos z Niemiec wracał na kołach ( niestety nie ja jechałem :/ ) ale kierowca cisnął nim 200km/h na autobanh wiec nie jest z nim tak źle :D. No ale nie ma co gadać, trza by trochę zdjęć pokazać.
Na początku moje obie perełki na parkingu zaraz po sprowadzeniu nowej madzi:
Obrazek

No i oczywiście zdjęcia nowego nabytku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

.. i jeszcze jedno zdjątko które w sumie jest moim ulubionym jak na te chwile <serduszka>
Obrazek

Od razu sorki za taką ilość zdjęć ( nawet swojej narzeczonej nie zrobiłem tylu gdy się poznaliśmy, ale jakby nie patrzeć juz jedną swoją miłość wymieniłem na lepszy model ... kto wie co sie jeszcze wydarzy <diabełek> )

W przyszłości mysle pare modyfikacji dołożyc które niestety zostały okrojone w tych modelach typu podswietlane przyciski szyb, stacyjka czy swiatełko w schowku ( co mnie dziwi ze nie wsadzili tej zarówki tam ) na wszystko przyjdzie czas i pora :)

pozdrawiam wszystkich mazdowiczów i do zobaczyska na jakimś zlocie !! <jupi>

pozdro !
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2008, 16:09
Posty: 65
Skąd: Kalisz
Auto: Xedos 6 2.0 '99

Postprzez cichy_86 » 3 sie 2011, 23:57

lakier wybłyskany świetnie :D ładne autko :)
Bezawaryjności życzę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 15:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez DymeK » 4 sie 2011, 03:12

Jak bym patrzył na swojego ładny
Be Quiet And Drive (far away) Sprzedam uszczelki kolektora
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2005, 21:12
Posty: 896 (0/5)
Skąd: Kaczory
Auto: Xedos 6 2.5 V6 KLZE

Postprzez Piotr_ » 4 sie 2011, 22:18

Perełka sądząc po zdjęciach :D
XED
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 28 paź 2010, 20:14
Posty: 5118 (218/231)
Skąd: Poznań
Auto: Było dużo mazd... jest łaciate turbo :D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy