Mazda 626 GF FS 1997r.

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez zemoj » 14 lis 2011, 01:13

Bardzo ładny egzemplarz, super się prezentuje na felach od M6, bardzo podobaja mi się modyfikacje kierunków przód i bocznych. Co do polakierowanych listw to z boku i z tyłu wygląda to bardzo fajnie, jednak przód moim zdaniem jakiś mdły się zrobił przez to, może halogeny albo gril all black, by to przełamały troche. I przydałaby się końcówka wydechu. Ale ogólnie furka super. Mam głęboki sentyment do GF-ki sprzed fl w liftbacku ;)
Zadowolenia i bezawaryjności życzę!
z kropką nad z
Klubowicz
 
Od: 4 sty 2010, 22:12
Posty: 3195 (146/240)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest: MX-5 NC 2.5 + M5 CR

Było: MX-3 B6-D, 626 GF FS, 6 GY L3, Lancer CX_3A, 323F BA Z5, Maxima A32 VQ30, Logo, Ave T22 2.0

Postprzez Radex » 14 lis 2011, 10:04

zemoj napisał(a):gril all black

<ok> <spoko>

zemoj napisał(a):przydałaby się końcówka wydechu

<ok> <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Dominator » 21 lis 2011, 23:35

zemoj napisał(a):Co do polakierowanych listw to z boku i z tyłu wygląda to bardzo fajnie, jednak przód moim zdaniem jakiś mdły się zrobił przez to, może halogeny albo gril all black, by to przełamały troche.


Dzięki za pochlebne opinie :) pozostało mi jeszcze pomalować tą listwę progową w kolor, ale to pewnie na wiosnę jak będą fundusze, ten czarny grill (listwa) nurtuje mnie chyba tak samo jak Radexa w jego egzemplarzu :) na mysl przyszło mi nawet to, żeby okleic go jakąś folią w czarnym kolorze lub coś karbono podobne <co?> cos napewno wymyslę i przeniosę w rzeczywistośc :D Co do halogenów też chciałem, ale odstraszają mnie ich ceny jako cały komplet do montażu.. (wolę już odłożyc na spręzyny -40mm :D ) ewentualnie myslałem o wkomponowaniu w te miejsca i odpowiedniej obróbce- świateł do jazdy dziennej, tych okrągłych. nie mniej jednak musi to poczekac do wiosny, jak wystarczy funduszy.. pozostały mi do zakupienia jeszcze dwie opony 205/50/16 na lato (dwie już załozone na alu-które prezentuja się korzystniej niż na 205/55/16). Tymczasem auto obute w zimowe buty.
Ostatnio zakupiłem zaciski przód od M6 i tarcze. pozostało jeszcze klocki zakupic i bedzie swap, ale to też pewnie po nowym roku..o ile bedzie mi się chciało czekać tyle ;)

Radex napisał(a):
zemoj napisał(a):przydałaby się końcówka wydechu

<ok> <spoko>


Wiem doskonale panowie i chciałbym, ale to zależy od mikołaja, czy przyniesie :P A pomysłow jest wiele i żałuję ze nie pomalowałem auta w czarny mat albo biały :>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Radex » 21 lis 2011, 23:37

Dominator napisał(a):czarny mat albo biały

jak na biało to tylko biała perła! <serduszka> + czarne fele i czarne elementy <faja> <faja> <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Dominator » 21 lis 2011, 23:42

Radex napisał(a):
Dominator napisał(a):czarny mat albo biały

jak na biało to tylko biała perła! <serduszka> + czarne fele i czarne elementy <faja> <faja> <faja>

To już musiał bym wygrać na loterii, a najgorsze ze nie gram :P
Widziałem ładne czarne 17stki alu :) Choc wyobrażałem sobie Gf-a w białym kolorze i jakimiś fajnymi felgami w seledynowym kolorze i inne gadzety do tego <glupek2>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez zemoj » 23 lis 2011, 15:35

No to życzę bogatego Mikołaja i powodzenia w realizacji pomysłów! :)
z kropką nad z
Klubowicz
 
Od: 4 sty 2010, 22:12
Posty: 3195 (146/240)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Jest: MX-5 NC 2.5 + M5 CR

Było: MX-3 B6-D, 626 GF FS, 6 GY L3, Lancer CX_3A, 323F BA Z5, Maxima A32 VQ30, Logo, Ave T22 2.0

Postprzez Dominator » 22 sty 2012, 01:18

Dzisiaj po 16,5kkm i niecałym roku jak mnie pamiec nie myli (choc miało być troszkę wczesniej) wymieniony został olej-tradycyjnie Castrol gtx Magnatec 10W40 i filtr filtrona op 575. na dystansie wspomnianych 16,5kkm zrobiłem tylko jedną dolewkę jakis 1kkm temu, wlałem niespełna 100ml :) Silnik daje radę:) Po zimie czas na filtr powietrza i mody juz planowane od jakiegos czasu. W tym miesiącu jeszcze coroczny przeglądzik sie szykuje, ale nie przewiduje sensacji :) W toku trwa rozbudowa "podstawowego" CA. Kabelki Dietza 20mm juz podłaczone od jakiegos czasu do wzmaka, a głośnik czeka na mój powrót do domu :)
Tak ju z przyszłościowo: jakie maty zastosować do wygłuszenia i co konkretnie w drzwiach wygłuszyć, które ich części, jaki koszt wygłuszenia <co?> Pewnie w CA jest opisane, ale nie chce mi się szukać :P
Fotki kiedys tam wrzucę :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Radex » 22 sty 2012, 11:36

castrol jest drogi i beznadziejny, kupuj Elfa :P

jaki masz głośnik? skrzynkę robisz sam?
a i co będzie grało w drzwiach?

2 takie maty Ci starczą na drzwi z przodu
http://allegro.pl/maty-stp-standartplas ... 59634.html
kleisz w środku blachę, tyle ile zdołasz.
do boczka od środka można kupić np przyklejany filc żeby tapicerka nie wpadała w drgania.

no i wypadałoby jeszcze wygłuszyć podłogę bagażnika i nadkola. ja akurat wtedy kupiłem mate dekarską soudala aluminiową.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez mariusz323wgr » 22 sty 2012, 12:56

Radex napisał(a):castrol jest drogi i beznadziejny, kupuj Elfa :P

a ja leję Dexelię [nie powiem, że jest tania] ale świadomość ory oleju jakoś mnie cieszy, do tego jak żadnych dolewek nie robię, a na blacie już prawie 180k km :D

@Dominator – audio to podstawa, super że w to idziesz, ja może kiedyś, jak środki pozwolą coś pomotam ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 19:13
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: 626 [GF] FS [85 kW] '00

Postprzez Dominator » 23 sty 2012, 00:07

mariusz323wgr napisał(a):
Radex napisał(a):castrol jest drogi i beznadziejny, kupuj Elfa :P

a ja leję Dexelię [nie powiem, że jest tania] ale świadomość ory oleju jakoś mnie cieszy, do tego jak żadnych dolewek nie robię, a na blacie już prawie 180k km :D

Wymiana oleju z filtrem kosztowała mnie niecałe 90zł :) Olej z beczki,kupiłem dla sprawdzenia,( w tym punkcie w którym mi wymieniali) bo zawsze bańkę 4L biorę. Tam gdzie wymieniałem to nie prowadzą jako takich usług mechanicznych, a jedynie przy zakupie u nich filtra i oleju, dokonują wymiany za symboliczne 10zł :)
tu link do nich http://www.motofirma.pl/kontakt/FILTROL ... 926d76e34/
Odkąd mam samochód to leję castrola i wszystko wygląda dobrze, nie narzekam :) i nie wiem skąd tyle niepochlebnych opini.. A auto ma obecnie ponad 210kkm licznikowe. Zastanawiałem się nad dexelią żeby sprawdzić ale z braku czasu i możliwości zaczekam z tym do następnej wymiany, pewnie pod koniec roku..
Radex napisał(a): jaki masz głośnik? skrzynkę robisz sam?
a i co będzie grało w drzwiach?

Głośnik mam już ze skrzynką, na poczatek dla sprawdzenia używany 150W 4ohm Rockford fosgate RFZ3412. Obrazek nie wiem jak będzie grał, ale jak coś nie halo z nim to poszukam czegoś mocniejszego bo wzmacniacz ma w 4ohm 150W RMS a w 2ohm 300W RMS i takiego czegoś będę szukał.
Myslałem o wkomponowaniu w boczek bagażnika, suba, ale nie mam czasu obecnie na to, i pogoda temu nie sprzyja.
Radku narazie nie bede niczego montował, tylko chcę kompletować potrzebne rzeczy więc dzięki za rady odnośnie mat itd. Głośniki na drzwi to jeszcze nie wiem, chciałbym posluchac dla porównania kilka zestawów w sklepie, choc jeśli chodzi o zachcianki to widział bym coś z Rockforda, ew Kicker. jakoś na USA mnie wzięlo ;)
mariusz323wgr napisał(a):@Dominator – audio to podstawa, super że w to idziesz, ja może kiedyś, jak środki pozwolą coś pomotam ;)

To będziemy się wymieniać spostrzeżeniami :) tak jak wspomniałem wyżej, wszystko zamierzam systamatycznie robić i za odłożone "zaskórniaki" cos zakupić. Trochę jeszcze musze włożyc pieniędzy, przegląd do końca miesiąca, pasuje opony zakupić na przód i w marcu ubezpieczenie.. a gdzie tu zaplanowane mody to nie wiem, ale damy radę <faja>
Dzisiaj 500km zrobione (różne drogi, przejazd przez miasta), czas jazdy 6,5h więc w miarę dobrze :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Dominator » 25 lut 2012, 20:07

Malutka aktualizacja:
Uzupełniam temat o jakieś foto i parę danych ;)
Obrazek
Audio działa dobrze :) jednak Monoblock JBL P300.1 wydaje się byc za mocny do subwoofera, czułość skręcona dość mocno, w przeciwnym wypadku głośnik sprawia wrażenie jakby chciał wystrzelić.. Nagłosnienie jednak potrafi wypełnic niskimi tonami braki standardowego audio w 100 proc. Nie ma sensu przesadzać, chyba że ktoś lubi jak przy okazji brzęczy wyposażenie wnętrza,ja <nie> a potem wizyta u Goździkowej po tabsy ;)
Obrazek
Zdjęcie które miałem już zamieścic hohoho bo pół roku temu :P Ale nie straciło praktycznie nic na aktualności, poza innymi (z wygladu niebieskimi) kablami zapłonowymi. No i przybył kabel prądowy od audio. Pokrywa zaworów w tym czasie lekko się zakurzyła ale lakier trzyma się dobrze.
Wybaczcie za sfatygowaną osłonę kolektora-rdza..
Obrazek
Tak wyglądała biedna maździa w okresie srogiej zimy..brr.. ObrazekObrazek A tak po myciu :) :D I staram się ten stan utrzymać :) Mazdą przebyła w lutym 3 weekendowe trasy po 1200km, spisuje się bez zarzutu, ale będę musiał zerknąć w zawieszenie bo czasem dobijało w naszych polskich dziurach, byc może to normalne tym bardziej że auto było załadowane 4os+pełen bagażnik. Miesiąc temu przegląd przeszła bez zarzutu :) Ale w Polsce to nawet czołg może urwać koło..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Radex » 26 lut 2012, 00:59

spoko ze pomalowales silnik, ja musze swoje malowanie poprawic bo schodzi i przy okazji pomalowac kilka innych rzeczy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Gregory » 20 mar 2012, 23:46

Im więcej widzę pomalowanych listew na forum, tym bardziej się napalam. :D
Kto to zapoczątkował ?
Jaki masz kolor lakieru według kodu lub nazwy producenta? Bo widzę że dużo jest niby srebrnych, ale różnią się delikatnie odcieniami.
W uszach świst, w oczach mgła, a na liczniku 22
A to moja MAZDA 626 GF 1997 2.0 FS HP 136KM + LPG "Szampański"
Forumowicz
 
Od: 29 lut 2012, 12:11
Posty: 356 (0/2)
Skąd: Krzeszów nad Sanem/Rzeszów/Paris
Auto: 626 GF 1997 2.0 FS HP 136KM+LPG
Mondeo MK3 2004 2.0 145KM+LPG
było: 323F 1990r. BG 1.6+LPG 88KM
Scudo 1999r. 1.9TD 92KM
Laguna 1995r. 1.8+LPG 90KM

Postprzez Dominator » 30 mar 2012, 21:19

Gregory napisał(a):Im więcej widzę pomalowanych listew na forum, tym bardziej się napalam. :D
Kto to zapoczątkował ?

Gf-y powinny fabrycznie tak wyglądać, te nie w kolorze podstarzają auto.. Pierwszym u którego to zobaczyłem był użytkownik Thy. Ja byłem drugi lub trzeci z tych którzy się pochwalili tutaj :)
Gregory napisał(a):Jaki masz kolor lakieru według kodu lub nazwy producenta? Bo widzę że dużo jest niby srebrnych, ale różnią się delikatnie odcieniami.

18G Highlight silver metallic

Dzisiaj zawitałem do bananmina. wykonał przeglad instalacji gazowej mojej madzi :) Do tej pory auto na gazie przejechalo ponad 37kkm, zregenerowane zostały wtryski valtek (wystarczyło rozwiercić wtryski w celu lepszej przepustowości, potem ich przeczyszczenie i kalibracja). Nie była konieczna wymiana tłoczków i spręzynek :) Między czasie zaktualizował oprogramowanie mojej centralki gazu, potem przejazdzka w celu wyregulowania map etc i jestem z tej wizyty bardzo zadowolony :) Polecam bananmina <spoko>
Jutro jak warunki pozwolą dokonam długo oczekiwanego swapu przednich hamulców :)
Aha..subwoofer wyzionął ducha bo charczy ;) DJ Zany&Pitcher go wykończyli <lol>
Jak dokupie dwie opony to na samochodzie wylądują letnie kółka, bo obecnie musiał bym jezdzić na kołach o róznych profilach na przodzie i tyle ;)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Mieczyslaw » 17 kwi 2012, 19:04

Autko fajne, widzialem osobiscie :D te listwy i mi chodza po glowie i nie wiem czy czasem nie zrobie tego w wakacje tak samo jak Ty przy reperaturkach, od razu z ta listwa cos zrobie bo mnie denerwuje juz :P nad kierunkami sie zastanawiam ale nie wiem jak to u mnie bedzie wygladalo przy tym kolorze.
Generalnie ladna, zadbana <spoko>
Banan wie jak dac w gaz :P ja u niego zakladalem i zadowolony jestem caly czas pomimo ze na pb teraz jezdze :P

Pozdro i do zobaczenia w Zegrzu :D
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez Dominator » 18 kwi 2012, 20:25

Dzięki za dobre słowo Mieciu, choć marzy mi się porobić przy niej tak aby być naprawdę zadowolonym :)
Wszystko tylko fundusze ograniczają.. A Ty jedź z listwami w kolor i dawaj te alu :D
Mam nadzieje że zobaczę to niedługo :)
A tu parę fotek w miarę świeżych z tego miesiąca, auto nie myte ;)
Z długo oczekiwanego swapu hamulców (ale nie samej operacji).
Generalnie jestem bardzo zadowolony gdyby nie perypetie po swapie, i muszę zerknąc w prawy zacisk bo popiskuje.. Ale hamulce teraz przynajmniej sa :) Autko obute w opony 205/50/16 Bridgestone turanza ER300, z przodu model ecopia z wyglądu i rzeźby bieżnika taki sam :) Komfort delikatnie gorszy niz na profilu 55,ale jeździ się pewniej, choć jeszcze możliwości opon sprawdzę dokładniej :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za jakiś czas będzie pic :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Mieczyslaw » 18 kwi 2012, 21:32

ale siedzi z tylu, masakra. Nie wiem czamu kazda GFka ma tak pupę w dol jak owczarek niemiecki podpalany. Skad opony ogarnales? Ja szukam wlasnie i nie moge nigdzie znalezc :P bedzie trzeba podjechac jak juz bede w PL do jakiejs wulkanizacji.
Czemu kazdy robi przeszczep hebli z M6?? Mi tam dobrze hamuja, nawet z bebnami :D
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez Dominator » 18 kwi 2012, 21:47

Mieczyslaw napisał(a):ale siedzi z tylu, masakra. Nie wiem czamu kazda GFka ma tak [tiiit] w dol jak owczarek niemiecki podpalany.

Dobre porównanie :D Nie każda tak ma.. ale u mnie amory juz odmawiaja posługi, w dodatku instalacja gazowa a dokladniej butla waży, do tego sub ze wzmacniaczem..
Skad opony ogarnales? Ja szukam wlasnie i nie moge nigdzie znalezc :P bedzie trzeba podjechac jak juz bede w PL do jakiejs wulkanizacji.

Allegro.pl Na przodzie prawie nówki,jeszcze włoski były i bardzo młode opony, z tyłu w stanie bardzo dobrym magazynowe też nie stare. A cena kompletu tyle co niecale 1,5 nowej opony :)
Czemu kazdy robi przeszczep hebli z M6?? Mi tam dobrze hamuja, nawet z bebnami :D

Bo stare to nie hamowały, niby brembo miałem a rozpacz była. Bęben jest dobry na ręczny :D
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Mieczyslaw » 18 kwi 2012, 22:03

Dominator napisał(a):
Mieczyslaw napisał(a): Skad opony ogarnales? Ja szukam wlasnie i nie moge nigdzie znalezc :P bedzie trzeba podjechac jak juz bede w PL do jakiejs wulkanizacji.

Allegro.pl Na przodzie prawie nówki,jeszcze włoski były i bardzo młode opony, z tyłu w stanie bardzo dobrym magazynowe też nie stare. A cena kompletu tyle co niecale 1,5 nowej opony :)

To dobra oferte trafiles widze, tez tak chce :P Musze sie rozgladnac dobrze za tym w takim razie.

Dominator napisał(a):
Mieczyslaw napisał(a):Czemu kazdy robi przeszczep hebli z M6?? Mi tam dobrze hamuja, nawet z bebnami :D

Bo stare to nie hamowały, niby brembo miałem a rozpacz była. Bęben jest dobry na ręczny :D

Ja slyszalem ze brembo z nizszej polki nie nadaja sie do niczego, tylko te za kilka tysi sa kozak. Ja mam nie pamietam co i jest gites majonez, a co do recznego to dobrze jest :D
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez VeryCoolMan » 18 kwi 2012, 22:32

Kurcze, tak patrze na te tarcze i się zastanawiam bo wyglądają od m6 większe ale powierzchnia po której trze klocek wydaję się taka sama jak w przypadku ori tarcz gf-a a może mnie myli to że tarcza m6 jest wymalowana zbyt wysoko i jeszcze klocek nie wytarł nadmiaru farby :P ?? ciekawe czy dużo szerszą powierzchnie cierną ma klocek od m6 w porównaniu do ori gf ??
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy