Mazda 626 GF 2.0 115km 2000r. – umcykowóz :)

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez Radex » 19 kwi 2011, 16:23

umcyk napisał(a):druga sprawa to stan nawierzchni w lodzi

"w mieście Łodzi nawet psom chodzenie szkodzi" :P <lol>


a Ty Bandit sio z OT do tematu z Mudżahedińskim Bandytowozem :P ;) a tak w ogóle to gadałeś coś o 16 a nie o 18 :> <rotfl> ale jak to mówią... kobieta zmienną jest :P :D

18tki to faktycznie szpan lans i bauns ale rozsądek mówi NIE...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez umcyk » 19 kwi 2011, 22:32

nawet zonie podobaja sie "Bandyckie" felcie, ale rozsadek i brak $$$ zmusza do obejscia sie smakiem.
Poczekamy zobaczymy, moze pozniej tez trafi cos extra
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez Ania_TM » 19 kwi 2011, 22:33

nie offtopicować na temat asfaltu w Łodzi <cisza>
Ania_TM
 

Postprzez umcyk » 26 kwi 2011, 21:26

Chcialem sie pochwalic, ze pozbylem sie wreszcie tego wstretnego uchwytu od zestawu glosnomowiacego <jupi>
ale mam problem, bo ciezko wchodzi mi 1 bieg (tylko on !! ), dopatrzylem, ze chyba z poducha od strony rorzadu jest cos nie teges ! :( (chyba)
Obrazek
moze nie jest to super gut fota,ale moze ktos sie dopatrzy o co kaman? poducha wyglada jakby od gory byla oberwana
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez lasic100 » 26 kwi 2011, 22:36

Hmm mi też czasami albo częściej niż czasami haczy jedynka (nie tyle na zimnym co jak już się pojeździ trochę) :( Może jak obeznani w temacie by się czegoś dopatrzyli na fotce to to samo będę miał ;d
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2010, 22:17
Posty: 341 (1/0)
Auto: Mazda 626GW 2001r. 2.0 FS + LPG red. Alaska, Hana2000 czerwona, LPGTech

Postprzez umcyk » 24 lip 2011, 21:42

No i wreszcie przyszedl czas na wykonanie planowanych wczesniej modyfikacji :)
Nie udalo sie niestety wszystkiego zrealizowac :( (brak $$$ i troche czasu za malo), no ale przejdzmy do faktow :)
Wpierw wpadla pod maske instalacja LPG !! W sklad ktorej wchodzi: STAG 4 z nowym softem, wtryski HANNA 2000 (czerwone) reduktor ZAWOLI N, zbiornik w kolo 44L (uzytkowe ok 35-38L )
Troche czasu zajalo mi znalezienie firmy ktora zajmie sie moim autkiem, gdyz posiada ono zubozenie mazda, ktore malo kto ogarnia !!
Ale dzieki pomocy naszego klubowego gazownika bananmin znalazlem firme, ktora sie tym zajela. DZIEKI KOLEGO bananmin
Na drugi ogien poszly Radexowe cleary :] ( zarowki pomaranczowe, zeby z niebieskimi sie nie uzerac ;) )
Obrazek
potem zdemontowalem wstretny zestaw glosnomowiacy, przy okazji poprawiajac instalacje, ktora elektryk niemiecki strasznie poharatal . Niestety nie obylo sie bez problemow! Wiec zeby sobie polepszyc zrobilem tak
Obrazek

jak juz pewnie sie zorientowaliscie oprocz radia i klimatronika nie ma tez ramek z drewnopodobnym tematem. Jak juz pisalem wczesniej chcialem miec ramki w kolorze czarnym, a ze na lakiernika mnie nie bylo stac i hydrografika tez swoje kosztuje postanowilem pomalowac je sam ( w pozniejszym czasie napisze jakas fotorelacje na ten temat, moze sie przyda)
Obrazek
Rownolegle do malowania plastykow wzialem sie za (poki co) nienaruszone tylne nadkola; do czego przydaly sie m.in. <rotfl>
Obrazek
i BITEX (ale fote gdzies mi wsysnelo :]
Po skonczonej operacji nadkole wygladalo tak: ( mam nadzieje ze 2 warstwy zalatwia sprawe)
Obrazek
Postanowilem dodatkowo wygluszyc cale auto. Uzylem pianki zamknietokomorowej i maty dekarskiej. Wygluszylem drzwi, bagaznik i tylne nadkola.
Fota drzwi:Obrazek
Rozbierajac samochod niemal na czynniki pierwsze upewnilem sie ze auto nie mialo dzwona <jupi> <jupi> <jupi>
Potem przyszedl czas na skladanie wszystkiego do kupy, sprzatanie wnetrza, glinkowanie i woskowanie karoserii :) Pracy co nie miara mnie to kosztowalo, tymbardziej ze w miedzy czasie musialem pomoc zonie w opiece nad jej chrzesnica <faja> <faja>

A oto kilka fotek po skonczonych pracach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo prosze o opinie, oczywiscie te pozytywne, jak i te "kreatywne: <faja>
pozdrawiam umcyk
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez ogr85 » 24 lip 2011, 22:05

kierunki zacnie się prezentują <faja> dobrze, że pozbyłeś się drewno podobnego badziewia i pomalowałeś to na czarny kolorek <spoko>
jeśli chodzi o gaz to w obecnych czasach to chyba najlepsze rozwiązanie <oczko>
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2010, 23:43
Posty: 245 (2/1)

Postprzez oblivion » 24 lip 2011, 22:23

Bardzo dobrze, dostateczny ;)
Jakiej pianki używałeś? Ja robiłem laminatem Apama z klejem, świetnie się sprawdziła :)
Resztą wytłumiłem klapę przednią, jeszcze tylko zmiana poduchy silnika i nie wiem, że jadę <lol>

Świetny mieszek na ostatniej fotce ;) +2 do lansu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez umcyk » 24 lip 2011, 23:13

oblivion napisał(a):Bardzo dobrze, dostateczny ;)
Jakiej pianki używałeś? Ja robiłem laminatem Apama z klejem, świetnie się sprawdziła :)
Resztą wytłumiłem klapę przednią, jeszcze tylko zmiana poduchy silnika i nie wiem, że jadę <lol>

Świetny mieszek na ostatniej fotce ;) +2 do lansu :D

pianke stosuje sie do tlumienia i izolowania kanalow wentylacyjnych <lol>
o masce nie myslalem, jakos dzwiek silnika mi nie przeszkadza, ani mnie nie meczy, a moj "lansowy mieszek" to tasma aluminiowa, ktora to zdjalem dopiero wczoraj jak przyjechalem do domu. Calkowicie o niej zapomnialem
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez Radex » 25 lip 2011, 11:48

gut dżob <spoko>
czekam na wiecej lepszych fot. ramki udalo Ci sie pomalowac bez zaciekow? :)
felgi nawet ładne choć nie pasują trochę do auta
przydaloby sie jeszcze obszyc kierownice i galke do pelni szczescia w srodku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez umcyk » 25 lip 2011, 14:52

Radex napisał(a):gut dżob <spoko>
czekam na wiecej lepszych fot. ramki udalo Ci sie pomalowac bez zaciekow? :)
felgi nawet ładne choć nie pasują trochę do auta
przydaloby sie jeszcze obszyc kierownice i galke do pelni szczescia w srodku :)

fotki jeszcze wrzuce jak zrobie, bo fakt nie zrobilem zbyt dobrze srodka. Plastyki udalo mi sie pomalowac bez zaciekow, ale na zdjeciach prezentuja sie duzo lepiej. To byl moj pierwszy raz z zabawa w sprejowanie <lol>
Co do kiery i galki to musza jeszcze zaczekac. Podczas wygluszania drzwi okazalo sie ze klekl prawy glosnik <płacze>
a tu w planach musowo geometria i w sierpniu OC i przeglad, wiec malo siopy i pare tematow musze odlozyc na pozniej
Wreszcie znalazlem chwile zeby zrobic i wrzucic fotko mojego "malowania"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez umcyk » 4 sie 2011, 21:48

Dzisiaj wieczorem Mazdziocha dostala nowe swieczki NGK BKR6E i kable WN NGK RC ZX49, a w przyszlym tygodniu regulacja instalacji. Dzisiaj moja Ewelina najezdzila sie jak szalona, bo diagnosta sie zamotal wbil mi przeglad w dowod a pozniej zalapal ze jest gaz w aucie i musi to skreslic i wypisac odpowiedni glejt, potem gazem do wydzialu komunikacji, wklepanie instalki w dowod i jutro powtorka z diagnosta
Ostatnio edytowano 5 sie 2011, 21:14 przez umcyk, łącznie edytowano 1 raz
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez diapazon » 5 sie 2011, 00:47

Niezły pomysł z tą przeróbką na czarny kolor :) Ładna jest ta Madziunia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2011, 04:16
Posty: 81
Skąd: Poznań/Ziemia Lubuska
Auto: Mazda GF FS & Stag300+ , H 2000, ACR01, Tomasetto AT02

Postprzez oblivion » 5 sie 2011, 10:08

Ten czarny to połysk czy mat? Bo na fotkach średnio widać. Przeleć go pastą polerską jeżeli połysk ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez umcyk » 5 sie 2011, 15:06

oblivion napisał(a):Ten czarny to połysk czy mat? Bo na fotkach średnio widać. Przeleć go pastą polerską jeżeli połysk ;)

puszke z farba kupilem POLYSK, ale srednio ten polysk sie prezentuje. Musze dowiedziec sie czy jak przetre te plastyki papierem 2000-3000 i prysne bezbarwnym to czy efekt bedzie lepszy.
Z drugiej strony jak by nie bylo to i tak bardziej mi sie podoba niz drewnopodobny :)
diapazon napisał(a):Niezły pomysł z tą przeróbką na czarny kolor :) Ładna jest ta Madziunia...

dzieki za dobre slowa, Ty tez sie pochwal swoja ( ps. napisz mi na PW jaka masz instalacje LPG i jak sie sprawuje)
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez oblivion » 5 sie 2011, 15:16

umcyk napisał(a):Musze dowiedziec sie czy jak przetre te plastyki papierem 2000-3000 i prysne bezbarwnym to czy efekt bedzie lepszy.

Na pewno lepszy ;)
Tez muszę w końcu swoje psiknąć... Mam spray z kolorem auta :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez umcyk » 5 sie 2011, 16:54

oblivion napisał(a):
umcyk napisał(a):Musze dowiedziec sie czy jak przetre te plastyki papierem 2000-3000 i prysne bezbarwnym to czy efekt bedzie lepszy.

Na pewno lepszy ;)
Tez muszę w końcu swoje psiknąć... Mam spray z kolorem auta :)

masz "drugi" (zaraz po srebrnym) :P) sluszny kolor wiec bedzie pieknie wspolgralo z caloscia. Jak znajde jeszcze troche czasu to sie tym zajme. Mam od dluzszego czasu emblemat MAZDASPEED i nie mam czasu zmajstrowac konstrukcji pod niego, zeby wreszcie zalozyc na autko
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Postprzez oblivion » 5 sie 2011, 21:56

umcyk napisał(a):masz "drugi" (zaraz po srebrnym) :P słuszny kolor

Kolejność jest odwrotna :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez Radex » 5 sie 2011, 22:48

oblivion napisał(a):
umcyk napisał(a):masz "drugi" (zaraz po srebrnym) :P słuszny kolor

Kolejność jest odwrotna :P
<spoko>
jedyne słuszne kolory to czarna i biała perła <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez umcyk » 21 gru 2011, 22:17

Dlugo mnie nie bylo na mojej stronce, ale nie bylo ku temu powodow. Madzia sprawowala sie bardzo dobrze, az do zeszlego poniedzialku. Dziwne, ale to moja zona wykryla niepokojace dzwieki ;) (ja jeestem ostatnio niedzielnym kierowca hahaha ). Dlugo nie moglem dojsc do tego, co to. W kocu wybralem sie do zaprzyjaznionego mechanika i po szybkich ogledzinach okazalo sie, ze to klocki. Zaciski wszystkich kol zostaly oczyszczone i zabezpieczone ( nie decydowalem sie na regeneracje zaciskow, bo narazie chodza, wiec nie ruszam). Na tarczach zjade jeszcze te klocki <lol> na przod poszedl TRW na tyl ATE

Obrazek

Zeby poprawic prace hamulca recznego wymienilem jego linke. Teraz musze poczekac jak klocki sie uloza i wtedy bedzie mozna sprawdzic ich reputacje.
Do reszty mojego pedzidla nie moge miec zastrzezen. Gaz nie sprawia problemow i w ogole jest super. Planowanych modow nie udalo sie jeszcze zorganizowac, ale pojawilo sie kilka wydatkow
( NIEBAWEM BEDE TATA !!!!!!!!!! <jupi> <jupi> <jupi> )
i trzeba sie bedzie jakos inaczej ogarnac <lol>
SZUKAM DODATKOWEJ PRACY – KAT "B" I "C" KURS NA PRZEWOZ RZECZY. POMOC W REMONTACH !! MEBLE NA WYMIAR !!
Moja wola jest by w wypadku nagłej śmierci, moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym. Informuję także, że o swej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych, którzy w krytycznym momencie winni ją uszanować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2007, 21:44
Posty: 659 (0/10)
Skąd:
Auto: umcykowoz:)
626 GF 2.0 115KM rok 2000
Pb + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy