Mazda Premacy CP FS 01' Sportive by zabas&bomerzyca

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez zabas85 » 1 lip 2015, 09:28

Premacy1.JPG


Witam !

Chcielibyśmy z żoną zaprezentować Wam naszą nową Mazde – Premacy Sportive.
Jest to nasza absolutnie pierwsza w życiu Mazda. Do tej pory oboje z żoną byliśmy Hondziarzami <lol>
Jednak nadszedł czas nie tylko na zmiane marki by poznać coś innego, koniecznie japońskiego ale również zmiana ta była podyktowana dwójką dzieci.

I tutaj Mazda Premacy myslę że spisze się doskonale :D Jest pojemna, pakowna, dwa wózki wchodzą i jeszcze jest miejsce a to plus sportowy "look" i nie słabszy jak 130KM, benzynowy silnik przeważyły o wyborze Mazdy.

Oczywiście Mazda ma być przede wszystkim autkiem rodzinnym ale nie obejdzie się bez modyfikacji.
Seria nie pozostanie to jest pewne aczkolwiek projektem też nie bo projektem zostanie jedna z naszych Hond :) Mazda będzie zrobiona na pewno ze smakiem i godnie reprezentowała swoja marke.

Premacy2.JPG


A teraz troszkę o bohaterce tematu :

MODEL : – Premacy Sportive
ROCZNIK – 2001
SILNIK – 2.0 DOHC 16V FS 130KM/171Nm
PRZEBIEG – 122 256 km w dniu zakupu ( tja.....)
KOLOR – 24A Starry Blue Mica
KOLOR WNĘTRZA – CB3 Black type 1


Wyposażenie :

– pakiet Sportive ( dokładki przedniego, tylniego zderzaka, progów i spojler klapy bagażnika )
– 4 poduszki powietrzne
– 4 x elektryczne szyby
– elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka
– centralny zamek
– imobilizer
– białe tarcze zegarów
– klimatyzacja automatyczna
– radio fabryczne z odtwarzaczem CD i kaset
– starowanie radiem przy kierownicy
– 3 niezależne fotele w drugim rzędzie
– komputer pokładowy
– ABS
– TCS
– seryjnie przyciemnione tylne szyby
– halogeny
– skórzana kierownica

Premacy8.JPG


Jakie mankamenty w chwili zakupu ?

– spalony lewy halogen – zluszczony, przepalony odbłyśnik bo sam halogen świeci aby być precyzyjnym
– brak oryginalnych dla tej wersji 16x6 felg aluminiowych – w zamian są jakieś 15x7 plus opony 205/50
– wypłowiałe relingi dachowe
– wypłowiałe spryskiwacze szyb

Ogólnie rzecz biorąc auto do Polski przyjechało w październiku 2014 do 68 letniego Pana na emeryturze który pojeździł do lekarza, kościoła i itp przez pół roku i stwierdził że jednak za dużo pali :D


Premacy5.JPG


PLANY i REALIZACJE

09.01.2016 – wymieniony rozrząd na OEM Mazda.
07.02.2016 – montaż dolotu powietrza CAI custom i żółtych halogenów przód
10.03.2016 – montaż instalacji LPG STAG



modyfikacji będzie troszkę, szału nie będzie ale myślę że będzie to przyjemny i przydatny wątek dla innych użytkowników Premacy :)

Pozdro i have fun reading ;P
Załączniki
Premacy3.JPG
Premacy4.JPG
Premacy6.JPG
Premacy7.JPG
Premacy9.JPG
Ostatnio edytowano 12 mar 2016, 11:39 przez zabas85, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez DARO MAZDA 323 » 2 lip 2015, 09:08

ŁAdna prawie tak ładna jak moja Sportiva. Gaz BRC polecam ja miałem i byłem bardzo zadowolony .
Alu 16 bedzie dużo ładniej wyglądać . Gwizdji na podszybie 30 minut montażu . Radio fabryczne jest fatalnie i nie ma wogóle dzwięku jak lubisz dobra muzę to wsadz jakiegoś JVC, SONY czy co kolwiek ale nie to co jest :) Z tego radia dzwięk jest jak kołek nawet lepsze głośniki nic nie dadzą – przerabiałem temat.

pzdr
Załączniki
mazda 22.jpg
A to moja w dniu zakupu
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 10:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez Jey » 3 lip 2015, 23:01

Inspirowany zakup... hehehe <oczko>

Pierwsze co się rzuca na oczy to na pewno ładny błękitny lakier <boje się>

Z fotek widać że trafiłeś na zadbany egzemplarz, a dodatki pakietu sportive dopełniają całości.

Zapomniałeś dodać o czujnikach cofania w tylnym zderzaku, pewnie poprzedni właściciel sobie je zafundował :D

O ori felgach 16" nawet bym nie myślał, są wg. mnie zbyt proste jeśli chodzi o wzór i nie rzucają się w oczy, tak jak piszesz w planach – daj 17" i będzie <spoko>

Co do seryjnego radia podzielam zdanie kolego DARO MAZDA 323 montaż głośniczków wysokich tonów trochę poprawi dźwięk, ale to nadal za mało, po prostu dla bardziej wymagających to radio nie gra dobrze, rzekłbym, że dźwięk jest płaski i bez wyrazu.

Wiadomo na początku zrób co najważniejsze (rozrząd, filtry, olej itp.) a potem działaj... <diabełek>

Powodzenia i szerokości papa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez zabas85 » 4 lip 2015, 09:01

DARO MAZDA 323 napisał(a):Gwizdji na podszybie 30 minut montażu . Radio fabryczne jest fatalnie i nie ma wogóle dzwięku jak lubisz dobra muzę to wsadz jakiegoś JVC, SONY czy co kolwiek ale nie to co jest :) Z tego radia dzwięk jest jak kołek nawet lepsze głośniki nic nie dadzą – przerabiałem temat.


tak tak gwizdki na pewno wylądują na podszybiu :) co do radia – aż takim maniakiem nie jestem car audio ale pewnie coś tam pogrzebie bo i tak brakuje mi odtwarzania mp3 :)

Jey napisał(a):Zapomniałeś dodać o czujnikach cofania w tylnym zderzaku, pewnie poprzedni właściciel sobie je zafundował :D


a nie zapomniałem :D bo ich nie mam :P to sa tylko zaślepki co każe mi myśleć czy zderzak nie był wymieniany no bo raczej niemiec sobie samych czujników nie zostawił.... ale spoko – dokupie czujniki i zamontuje :) bo sie przydadzą :)

Jey napisał(a):O ori felgach 16" nawet bym nie myślał, są wg. mnie zbyt proste jeśli chodzi o wzór i nie rzucają się w oczy, tak jak piszesz w planach – daj 17" i będzie <spoko>

Co do seryjnego radia podzielam zdanie kolego DARO MAZDA 323 montaż głośniczków wysokich tonów trochę poprawi dźwięk, ale to nadal za mało, po prostu dla bardziej wymagających to radio nie gra dobrze, rzekłbym, że dźwięk jest płaski i bez wyrazu.

Wiadomo na początku zrób co najważniejsze (rozrząd, filtry, olej itp.) a potem działaj... <diabełek>


felgi wpadną ale dopiero za jakiś czas :) z radiem tak jak pisałem cos pomyslę ale puki co ważniejsze sprawy :

– rozrząd, flitry, oleje także ten w skrzyni :) ( zastanawiam się czy używać płukanki do silnika ? )
– wymiana bądz naprawa w jakiś sposób prawego halogenu
– da się wymienić żarówki w 3 stopie w spojlerze bo chyba jedna skrajna mi nie świeci a chyba nie są to diody :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez aneta0708 » 4 lip 2015, 21:24

Fajna sztuka całkiem całkiem felgi wiadomo 15 małe ja ma 16 i tez małe szukaj 17 nastek powodzenia w modach . A co do radia to moge przedstawic swoje jak sie prezetuje
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2013, 20:09
Posty: 64 (0/1)
Auto: Mazda 5 CR
Frota z błota
Jeep WJ itd

Postprzez Domelek » 5 lip 2015, 08:16

Mi ten kolor się widział ale jak szukałem to w pobliżu nie było fajnych sportivóv więc poszło w stan techniczny <czarodziej>
Praktyczne rzeczy to:
– owiewki szyb – więcej szumu i troszkę uciekło z widoczności słupka przedniego ale w deszczu świetna sprawa okna otwarte hyhyh
– manetka wycieraczek z przerywaczem z 626
– rączka kotary ładowni
– gwizdki wystarczająco poprawią odbiór audio bez dużego wkłądu pracy i kasy, Hertze wstawiłem i naprawdę jest dużo lepiej – a tak to wygłuszenie i wszędzie nowe głośniki bo inaczej się nie da
– oświetlenie w spoilerze to są wtykane w5w jak postojówki
– w kwestii kół ja dałbym 16 ( 15-ki na zimę ) wystarczy bez kombinowania i fabryczny rozmiar no i kwestia ogumienia jak planujesz kupować dwa komplety, koszty itd no nie mówię o polskich drogach i niskich profilach hyhyhy
– eksploatacje nie żałuj dawaj porządne płyny ale bez przesady, popatrz na komplet Ravenola – olej, chłodnica i skrzynia porządne niemiecki wytwory
– stuki puki – drążki i łącznki będziesz słyszał w aucie bo się ładnie rozchodzi w kabinie
– mp3 w radiu to trochę roboty ale efekt zacny jest polecam
– obowiązkowo dobre wycieruchy nieszkieletowe bo to ładna duża szyba
– spryski mgłowe mnie nie przekonują bo mało płynu dają ale może sprawdzę
Dbaj bo to świetne proste auta i szerokości <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez zabas85 » 5 lip 2015, 17:03

aneta0708 napisał(a):Fajna sztuka całkiem całkiem felgi wiadomo 15 małe ja ma 16 i tez małe szukaj 17 nastek powodzenia w modach . A co do radia to moge przedstawic swoje jak sie prezetuje
Obrazek


tak tak juz widziałem temat o car audio z Twoim pomysłem :) chetnie bym zmienił ale no są priorytety :)

Domelek napisał(a):– owiewki szyb – więcej szumu i troszkę uciekło z widoczności słupka przedniego ale w deszczu świetna sprawa okna otwarte hyhyh


będe koniecznie chciał ale poszukam alternatywy do HEKO :)

co do reszty modów powoli a skutecznie bede coś wrzucał :)
mam do tego troche smykałki :)

dzięki za liste :)

dodałbym do niej wymiane oświetlenia na diodowe, przeróbka lamp na wersje black może i .... pełno innych ale to z czasem bo pomysłów pełna głowa :) a i troche obeznania mam :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez Domelek » 12 lip 2015, 09:14

no heko nie są złe poza tym niczego innego w kraju nie znalazłem – żarówki diodowe tylko oświetlenie wnętrza i rejestracji tył ale pamiętaj że mogą być troszkę większe ledy i pogniesz blaszki <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez zabas85 » 12 lip 2015, 10:48

Domelek napisał(a):poza tym niczego innego w kraju nie znalazłem


no niestety... ja też. ale te są obłędne :

Obrazek

grube i zachodzą na cała tylnią szybe ale tylko w Malezji z tego co widze :) napisze do firmy jaki byłby koszt bo goscie z malezyjskiego klubu premacy sie nie odzywaja ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez talk_about85 » 19 lip 2015, 21:48

Od pewnego czasu zastanawiam sie czy ja i autor tego tematu sie nie znamy! :D Fajne rodzinne autko na dodatek w opcji Sportive to jest to <spoko>.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez zabas85 » 20 lip 2015, 09:39

talk_about85 napisał(a):Od pewnego czasu zastanawiam sie czy ja i autor tego tematu sie nie znamy! :D


mówisz ? :D a po czym wnioskujesz ? :D coś więcej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez talk_about85 » 20 lip 2015, 11:44

Pare szczegolow sie poskladalo ze Cie pokojarzylem chociaz wiadomo pewien nie jestem ale szczegolnie ze przesiadles sie z Hondy potem nick i inne rzeczy jeszcze. Trzeba bylo uczeszczac kiedys do KSW zeby byc teraz takim forumowym detektywem <czarodziej>.
Nie chce Ci tu postowac z rzeczami nie zwiazanymi z tematem wiec jak cos to PW.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 22:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez zabas85 » 10 wrz 2015, 07:17

a ja sie tak zastanawiam odnośnie tej manetki biegów wycieraczek.

Zmiana tej z Premacy na taka z 626 jest robiona w jakim celu ? żeby dodać opcje przerywacza oznaczoną INT ?

to znaczy że seryjnie Premacy ma 3 biegi ? wyłączony, właczony stały i szybszy stały ?

pytam bo mam tak że jest jeszcze opcja INT raz za czas ze machnie wycieraczka :) o to chodzi ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez Domelek » 10 wrz 2015, 07:50

No dokładnie jak piszesz – czyli w sportivach było już INT ? 1.8 przed i poliftowe nie posiadają tej jakże praktycznej opcji <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez zabas85 » 10 wrz 2015, 10:41

no własnie nie wiem :D ja mam i zastanawiam sie czy tak było czy ktoś jeszcze w DE wymieniał sobie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez Jey » 10 wrz 2015, 13:06

Czy manetka o której piszesz posiada pierścień do płynnej regulacji częstotliwości załączania się wycieraczek (czyli pełna funkcja INT)? Tak jak na tej fotce (zdj. z mojej premki po wymianie manetki). Bo o takiej manetce mowa:
manetka Jey.jpg

Jeśli tak, to faktycznie możliwe, że ktoś ją dołożył później (to kwestia paru minut).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez zabas85 » 12 wrz 2015, 13:53

nie nie mam tego pierścienia :)

po prostu sie zastanawiałem o co chodzi bo zrozumiałem że Premacy w ogole nia ma opcji INTertwału tylko od razu 1 albo 2 bieg i off :D

czyli dodanie tej manetki po prostu daje regulacje czestotliwości machań wycieraczki w trybie INT czy częsciej czy rzadziej tak ?

dobra :D już wiem wszystko :D czyli to jest regulacja częstotliwości, prędkości machnięc w trybie INT :D

takie coś własnie jest w dziale sprzedam do Premacy dostepne :D ale osobiście wydaje mi się to dość ...zbędne :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Postprzez Domelek » 14 wrz 2015, 17:02

No powiem Ci że to akurat bardzo praktyczne i potrzebne w naszym deszczowym klimacie <diabełek>
Czasem nie masz jak machnąć wycieraczka manewrując w strugach deszczu: redukcja, wyprzedzanie, kierunek a tu TIR wjeżdza w kałuże i nic nie widzisz a na liczniku 130 a z tyłu niebieskie szklanki <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Jey » 15 wrz 2015, 11:09

Nie wiem o jakie dokładnie "szklanki" chodzi Domelkowi :D , ale na pewno popieram jego powyższą wypowiedź:
Domelek napisał(a):No powiem Ci że to akurat bardzo praktyczne i potrzebne w naszym deszczowym klimacie

dotyczącą przydatności montażu manetki z płynną możliwością regulacji załączania się wycieraczek. Już w pierwszym dniu zaraz po zamontowaniu tegoż "cuda" przy niby deszczu (czyt. mżawka) bez problemu mogłem ustawić pierścieniem taki czas załączania wycieraczek jak mi pasowało (wycieraczki nie tarły po suchej szybie, jak i nie załączały się zbyt często) – a cieszyłem się z tego jak dziecko <spoko>
Taką manetkę jak sam pewnie zauważyłeś można tanio wyhaczyć, łatwo się ją montuje, i wg. mnie (i jak widać nie tylko) to nie jest zbędny gadżet (nie bez potrzeby montuje się go w standardzie w innych modelach).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez zabas85 » 16 wrz 2015, 11:37

hej no luzik :D

Może taki bajer wpadnie kiedyś do mnie do autka ale zależy mi obecnie na innych bardziej serwisowych sprawach :D

Ciesze się że w końcu dorwałem w przyzwoitych pięniądzach ( czytaj 60zł z przesyłką kurierem ) halogen którym to moge zastąpić spalony :D do tego od razu obkleję obydwa żółtą lampfolią ;P i wpadną dla podkreślenia efektu żółte żarówki H3 do tychże halogenów :D

efekty mam zamiar nie długo pokazać :D

No i wczoraj w końcu zabrałem się za zamawianie rozrządu do Premacki i jakieś moje miłe zaskoczenie było gdy ba carspeed.pl akurat na to była cena dnia :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2015, 18:31
Posty: 153 (2/3)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda Premacy CP 2.0 FS 2001

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy