Mazda 323 GTX BF B6T '88

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Cukierek » 10 wrz 2008, 08:58

BJFast napisał(a):Jak zwykle malkontenci ze Zduńskiej Woli, co wy jesteście bracia Mrok

hahaha wszystkowiedzący

Lukasz_zdw napisał(a):kupic GTX w budzie BG bo nie sa takie trogie za 7 – 8 tyś sie kupi

Jeśli chodzi o zakup GTX'a to masz bardzo małe pojęcie. Za takie pieniądze można znaleźć, ale wpakujesz w niego drugie tyle na dzień dobry. Poza tym kupno GTX'a BG to wydatek przynajmniej 2,500 euro za egzemplarze które są w stanie w miarę dobrym. A za 1500 znalazłem sam silnik, więc to mnie nie bawi.
Jak nie masz pojęcia to spytaj się osób które mają GTX'y i spytaj się kolegów na www.gtrproject.pl za ile kupili swoje auta i ile w nie włożyli, aby doprowadzić do stanu obecnego.
Dobrym przykładem jest Przemek323h, który kupił auta za podobną sumę co Ty proponujesz i włożył drugie tyle, a są ludzie którzy wkładają więcej.

GTX BF wystawiane są w Niemczech za ceny od 2.000 do nawet ponad 3.000 euro, wiec nawet jak wpakuję w nią dużo kasy to będę miał auto pewne i doinwestowane.
Moim celem był zakup auta z 4x4 i turbo pod maską, wiedziałem że jest to zakup kontrowersyjny. Mazda ma być nie pozorna, ale za to odpowiednio mocna i przytrzeć nosa nowszym autom. Głównym kierunkiem odbudowy i modyfikacji jest aby była to cichociemna Mazda, nic nie zmieniać z zewnątrz, ale pod maską. Silnik jest bardziej rozwojowy od V'ek.
Poza tym autem nie będę jeździł na co dzień bo mam inne auto/a w domu, a GTX będzie służył dojazdy w czasie wolnym.

Z każdym dniem jak przyjeżdżam do wujka gdzie stoi GTX, co raz bardziej mi się podoba. Nawet koledzy z pracy, którzy mówią że trzeba być odważnym aby kupić takie auto.

Jeśli chodzi o mechanikę to wszystkim zajmie sie wujek Janek, który już parę aut przerobił (w tym Przemka GTX'a BG-orurowanie do IC'ka), więc o robotę i jej dokładność się nie boję. Dlatego dzięki niemu mogę duuużo zaoszczędzić na kosztach, bez Niego to bym zostawiał walizki kasy w warsztatach.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Mako » 10 wrz 2008, 09:40

Gratki Cukierek, samochod mimo ze pelnoletni to jest bajerancki. BF zaczely podobac mi sie po tym jak zobaczylem co potrafi BF Kamila, po prostu ogien i to psssssst, chcialbym posiadac taki samochod tyle ze FWD ale brak czasu, miejsca i funduszy na utrzymanie (kupno nie stanowi finansowych problemow). Jeszcze raz gratki z nabycia cichociemnego "malucha" ktory mam nadzieje pokaze niejednemu K8 i KF ze v6 nie rzadza swiatem jak sie tutaj nielicznym wydaje
Cukierek <spoko>
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Olka » 10 wrz 2008, 09:44

Cukierek dzis widziałam dwa takie cudeńka po drodze do pracy <jupi>
"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być – ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu. "
Stephen King, "To"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 22:20
Posty: 2940

Postprzez Pit » 10 wrz 2008, 10:24

Olka napisał(a):Cukierek dzis widziałam dwa takie cudeńka po drodze do pracy <jupi>

Oj raczej nie takie :) A co do auta Cukierka, ocenię, jak ujżę jeżdżące/ścigną się z nim :)
Ostatnio edytowano 10 wrz 2008, 10:27 przez Pit, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Lukasz_zdw » 10 wrz 2008, 10:26

bauer napisał(a):mocniejsze i o wiele lżejsze od Twojego


No napewno z napędem 4x4 jest o wiele lrzejsze od mojego, tu ty własnie pokazałeś jakie masz o tym wszystkim pojęcie

bauer napisał(a):sprowadzić na ziemię takich kozaków jak Ty którzy są przekonani że wystarczyło kupić sobie V-szóstkę żeby zostać Jamesem Bondem


Nie obrażaj ludzi którzy mają V-szóstki, bo pisząc takie brednie ublizasz nie tylo mi. Widać ze nie jeździleś V'ką i predko nie pojeździsz bo ty sobie ładnego auta nie kupisz zeby nie myslano o tobie ze kupujesz je
bauer napisał(a):metodą Blondynki


Ty wolisz rozpadajace sie złomy. Ale dobrze ze są tez tacy jak ty bo wszystko idzie takim sprzedac.


BJFast napisał(a):I faktycznie po waszych K8 i KF pewnie Cukierek by się spokojnie przejechał


Narazie go pcha wiec nie mow o jeźdzeniu bo do tego jeszcze lata świetlne. Kupili z rozwaloną sprzynią auto nie sprawdzone nie jeźdzone kto wie moze jeszcze potem okaze sie ze tylny most tez jest szczatkowy <killer> Ten kto sprzedał im to cacko jeszcze dzisiaj pewnie pije ze szczescia. A co do pojechania naszych V-szóstek to mozesz zapomniec chyba ze sobie podkreci suszarke bo w innym przypadku ten samochod nigdy nie zblizy sie do serii. Ale luz powodzenia chlopaki z doprowadzenia tego auta do dobrego stanu i powodzenia przy projekcie.

PS Takze pamietajcie użytkownicy V-szóstek, kupiliscie je
bauer napisał(a):metodą Blondynki
Lukasz_zdw
 

Postprzez Olka » 10 wrz 2008, 10:28

Piotruś napisał(a):Oj raczej nie takie


Piotruś nieczynne u sąsiada na podwórku – jak będą po południu to pstryknę fotę
"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być – ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu. "
Stephen King, "To"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 22:20
Posty: 2940

Postprzez lukaaass » 10 wrz 2008, 10:33

Samochod z dusza gratuluje:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2008, 23:53
Posty: 41
Skąd: Suwałki
Auto: mx3 1.6 16v

Postprzez BratCukierka » 10 wrz 2008, 10:59

Lukasz_zdw napisał(a):Ten kto sprzedał im to cacko jeszcze dzisiaj pewnie pije ze szczescia.


Wątpię...

Lukasz_zdw napisał(a):bauer napisał:
sprowadzić na ziemię takich kozaków jak Ty którzy są przekonani że wystarczyło kupić sobie V-szóstkę żeby zostać Jamesem Bondem

Nie obrażaj ludzi którzy mają V-szóstki, bo pisząc takie brednie ublizasz nie tylo mi. Widać ze nie jeździleś V'ką i predko nie pojeździsz bo ty sobie ładnego auta nie kupisz zeby nie myslano o tobie ze kupujesz je


On nie obraża innych. Wypowiedź jest skierowana tylko i wyłącznie do Ciebie bo pod niebiosa chwalisz swoje V6 i wypowiadasz się o aucie mimo nieznajomości tematu, opisując twoje "zachwyty" nad kształtami BF'ki. Kształty nie jeżdżą!

Lukasz_zdw napisał(a):Ty wolisz rozpadajace sie złomy. Ale dobrze ze są tez tacy jak ty bo wszystko idzie takim sprzedac.


Taaaaaak. Efka BG z ori ospojlerowaniem w posiadaniu od kilkunastu lat z przebiegiem ok. 130.000km. Naprawdę bauer masz wrak nie auto <lol>

promyczek001 napisał(a):Czeakam na rozwoj auta i start na 1/4.


Auto raczej nie będzie przeznaczone na 1/4 mili (ewentualnie czasami na zlotach), może w przyszłym roku start w Rajdzie Brodnickim :P , na pewno czasami polatamy po okolicznych szutrach :)

BJFast napisał(a):Jak zwykle malkontenci ze Zduńskiej Woli, co wy jesteście bracia Mrok


hahaha

Mirek napisał(a):bauer ciekawy wywód


Ano, Ciekawy <diabełek>

promyczek001 napisał(a):Z wygladu nie musi sie podobac i takie pewnie bylo zalozenie. Wazene ze niejednemu lalusiowi z audi czy bmw pokaze co japonskie cuda techniki potrafia.


Dokładnie, ma wyglądać jak zwykłe stare auto. Chociaż nie aż tak drastycznie jak Wujka Kamila :P

Lukano napisał(a):A tak poza tematem to ile kosztował pytajnik


Nie wiem czy dostałeś odp. więc PW poszło
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Pit » 10 wrz 2008, 11:01

Olka napisał(a):
Piotruś napisał(a):Oj raczej nie takie


Piotruś nieczynne u sąsiada na podwórku – jak będą po południu to pstryknę fotę

GTX'a? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Olka » 10 wrz 2008, 11:07

"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być – ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu. "
Stephen King, "To"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 22:20
Posty: 2940

Postprzez Mako » 10 wrz 2008, 11:51

BratCukierka napisał(a):nie aż tak drastycznie jak Wujka Kamila

wlasnie fajnie wyglada, taka prawdziwa penera, poznanski mad max hahaha
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez check » 10 wrz 2008, 13:46

Lukasz_zdw napisał(a):A co do pojechania naszych V-szóstek to mozesz zapomniec

a żebyś się nie zdziwił. Cukierek gratki zakupu. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 14:29
Posty: 753

Postprzez bauer » 10 wrz 2008, 15:00

<lol> Pozwól, że zacytuję wszystko to co niedawno napisałeś...

Lukasz_zdw napisał(a):
bauer napisał(a):mocniejsze i o wiele lżejsze od Twojego


No napewno z napędem 4x4 jest o wiele lrzejsze od mojego, tu ty własnie pokazałeś jakie masz o tym wszystkim pojęcie

bauer napisał(a):sprowadzić na ziemię takich kozaków jak Ty którzy są przekonani że wystarczyło kupić sobie V-szóstkę żeby zostać Jamesem Bondem


Nie obrażaj ludzi którzy mają V-szóstki, bo pisząc takie brednie ublizasz nie tylo mi. Widać ze nie jeździleś V'ką i predko nie pojeździsz bo ty sobie ładnego auta nie kupisz zeby nie myslano o tobie ze kupujesz je
bauer napisał(a):metodą Blondynki


Ty wolisz rozpadajace sie złomy. Ale dobrze ze są tez tacy jak ty bo wszystko idzie takim sprzedac.


BJFast napisał(a):I faktycznie po waszych K8 i KF pewnie Cukierek by się spokojnie przejechał


Narazie go pcha wiec nie mow o jeźdzeniu bo do tego jeszcze lata świetlne. Kupili z rozwaloną sprzynią auto nie sprawdzone nie jeźdzone kto wie moze jeszcze potem okaze sie ze tylny most tez jest szczatkowy <killer> Ten kto sprzedał im to cacko jeszcze dzisiaj pewnie pije ze szczescia. A co do pojechania naszych V-szóstek to mozesz zapomniec chyba ze sobie podkreci suszarke bo w innym przypadku ten samochod nigdy nie zblizy sie do serii. Ale luz powodzenia chlopaki z doprowadzenia tego auta do dobrego stanu i powodzenia przy projekcie.

PS Takze pamietajcie użytkownicy V-szóstek, kupiliscie je
bauer napisał(a):metodą Blondynki


Odczekam minutę w ciszy...

...jeszcze trochę się pośmieję...

i powiem Ci że albo nie umiesz czytać, może się przy tym skupić, albo jeszcze co innego, ale po co mam o tym pisać? ;) Tłumaczę Ci poprostu, że czytając to co piszesz dochodzę do wniosku, że jesteś na tyle tępy, że prawdopodobnie szukałeś ładnego auta którym mógłbyś zwrócić na siebie uwagę przechodniów, a że był w nim taki silnik, no ba, kolejna okazja dla Ciebie do zatruwania ludziom dup, oczywiście przechwalając się. Nie ubliżam wszystkim posiadaczom V6 tylko takim którzy myślą, że kupując go złapali Boga za nogi, zwłaszcza że (co mógłbyś zauważyć jakbyś dobrze przeczytał to o czym piszę) sam jestem podjarany od jakiegoś czasu takim jak Twój MX , czego nigdy zresztą nie ukrywałem. Poza tym przeczytaj sobie jeszcze raz to co Cię tak bardzo rozpaliło. Jak Ci nie wyjdzie możesz przeczytać to jeszcze z raz. Jak jeszcze wtedy nie zauważysz różnicy, to już Ci nie pomogę.

bauer napisał(a):sprowadzić na ziemię takich kozaków jak Ty którzy są przekonani że wystarczyło kupić sobie V-szóstkę żeby zostać Jamesem Bondem


Czy według Ciebie ubliżam wszystkim tym którzy mają V-ki? A no chyba, że myślisz, że wszyscy je kupują po to żeby stać się dzięki temu gwiazdą? <lol>

A i walić już to czy duża jest różnica w wadze ale mogę Ci obiecać że napewno nie jest:
Lukasz_zdw napisał(a): o wiele lRZ(!)ejsze
od Twojego

Ciężko jest tolerować takich jak Ty którzy pieprzą od rzeczy żeby za wszelką cenę obrzydzać komuś życie, bo to jest zwykłe hamstwo, zwłaszcza jeśli ktoś decyduje się na ciężką pracę nad czymś, co już dawno tacy wygodni jak Ty uznaliby za stracone. Dzięki temu, że niektórzy myślą inaczej od czasu do czasu możesz zobaczyć na ulicy prawdziwe klasyki, których nigdy byś nie kupił, bo zadowoliłoby Cię coś młodszego i mniej kanciastego.
Ostatnio edytowano 10 wrz 2008, 15:45 przez bauer, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lis 2007, 19:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BG 1.6 16V

Postprzez Olka » 10 wrz 2008, 15:02

urzekły mnie Wasze wypowiedzi... dajcie na luz :)
Ostatnio edytowano 10 wrz 2008, 15:17 przez Olka, łącznie edytowano 1 raz
"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być – ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu. "
Stephen King, "To"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2008, 22:20
Posty: 2940

Postprzez bauer » 10 wrz 2008, 15:14

BratCukierka napisał(a):Taaaaaak. Efka BG z ori ospojlerowaniem w posiadaniu od kilkunastu lat z przebiegiem ok. 130.000km. Naprawdę bauer masz wrak nie auto <lol>


właściwie dziś przekroczyłem nią 118.000 ;)

A no i miałem Wam już powiedzieć, że co do "pssst" to od czasu do czasu słyszę u siebie jak brat się ze mną gdzieś zabierze i otwiera sobie piwko hahaha Tylko mam z tego tak jakby... mniejszą satysfakcję ;P

Dziś spróbuję się z Wami zgadać i podjadę do tego Waszego Monster Garage ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lis 2007, 19:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BG 1.6 16V

Postprzez Blade » 10 wrz 2008, 15:18

Mirek napisał(a):żebyś jeszcze pokazał ( i wierzę że to zrobisz ) niedowiarkom że nastoletni GTX może nieźle namieszać przy próbach sprawnościowych wśród nowych, lśniących mazdeczek


w to nie wątpię :)

Lukano napisał(a):Tu się liczy silnik i 4 łapy.
I tak jak pisali poprzednicy, bezcenna mina kierowników calybr, bmw jak dostana baty.

dokładnie młody człowieku :]

Mako napisał(a):prawdziwa penera, poznanski mad max

hahaha

Powiem tak... Rozmawiałem z Cukierkiem młodszym i jeżeli plany się zrealizują to auto niejednego zaskoczy zarówno pod względem mechanicznym jak i wizualnym :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez piwo » 10 wrz 2008, 15:36

:D i na to czekamy.oby do zlotu letniego mazdka gwiazdka jezdzila juz.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (216/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Pyton162 » 10 wrz 2008, 15:53

dobra baza jest , wiec kroi sie cos szybkiego , lubie takie auta , niby z wygladu padaka a jak dkreci to koles w nowym wypucowanym bmw sie zdziwi :D
Pyton162
 

Postprzez Badyl » 10 wrz 2008, 15:54

Pyton162 napisał(a):niby z wygladu padaka

no ja liczę, że to nie będzie tak wyglądało, w przeciwnym wypadku silnik sam wyjedzie z budy :) trzymam kciuki za solidny projekt od A do Z
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez pawlak32 » 10 wrz 2008, 16:05

Ten temat jest tutaj po to aby go komentować. Jak komuś sie nie podoba np moje zdanie to niech go nie wystawia lub zmieni temat na np: "Mazda 323) – Proszę lizać mi pupę i wypsywać tylko pozytywne opinie". No przepraszam bardzo ktoś wstawił trupa ( bo to nawet nie jeździ o własnych siłach) to są potem takie a nie inne komentarze. I Błagam was nie opowiadajcie mi tutaj o minach kierowców z BMW bo zmęczone auto które (kiedydyś tam miało 140 koni) i do tego napęd na 4 łapy ósmym cudem świata niestety nie jest i dobrze o tym wiecie. Na ćwiartke i tak trafi do klasy KL-ZE gdzie go zechlają żywcem. A podniecacie sie jakby to było niewiadomo co. I nie piję tutaj do Cukierka ani to jego brata bo widze ze oni są wporządku, spodziewali sie słów krytyki i są w stanie ją przyjąć, a przy tym nie zniechęcają sie ( i bardzo dobrze tak trzymajcie chłopaki) ale jest tutaj masa rzeczników prasowych którzy za przeproszeniem badziewie mają pojęcie i wierzą w przebiegi rzędu 120 tys km w 15 letnim aucie. <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy