Mazda 323 GTX BF B6T '88

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez BratCukierka » 9 wrz 2008, 12:39

pawlak32 napisał(a): to jeszcze trzaskane, o czym świadczy stan wizualny.


I tu się na szczęście gruuuuubo mylisz auto nie było trzaskane :) Przód czego nie widać na zdjęciach był leciutko dotknięty (pęknięty zderzak – będzie spawany, grill leciutko dotknięty i troszkę go cofnęło i maską na wyskości grilla na kancie też dotknięta jest leciutko). Maska albo będzie naprawiana bo dużo zabawy z tym nie ma albo założymy nową. Jak wiadomo zdjęcia często oszukują :)
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez pawlak32 » 9 wrz 2008, 12:48

No auta na żywo nie widzialem, mam nadzieje ze kiedyś na jakimś zlocie sie spotkamy. Fakt faktem że przód za ładnie nie wygląda. Maske i tak musicie robić bo jest ten nieszczęsny wlot na niej.. A jeśli pod nią wszystko jest proste to ok. Naklejki jeśli oryginalne to też dobrze świadczą o przeszłości auta. No cóż.. życzę powodzenia bo macie mase pracy. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Postprzez BJFast » 9 wrz 2008, 12:56

A ja powiem szczerze, że sam się zastanawiam nad taką. Na allegro jest jeszcze jedna tyle, że sprzed liftu i to mi się trochę nie podoba. Silnik 1.6 turbo chyba ten sam co w Twojej ??
PS. Rozglądałeś się za skrzynia ?? Będzie problem ze znalezieniem i jaki koszt ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2007, 14:27
Posty: 57
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 (BG) 1.3 16V '92 LPG

Postprzez BratCukierka » 9 wrz 2008, 12:59

BJFast napisał(a):PS. Rozglądałeś się za skrzynia pytajnik Będzie problem ze znalezieniem i jaki koszt pytajnik


Jedna już kupiona a druga już zarezerwowana :)
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Blade » 9 wrz 2008, 15:02

BratCukierka napisał(a):Jedna już kupiona a druga już zarezerwowana


Pełna monopolizacja rynku :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez Radek89 » 9 wrz 2008, 16:09

Słuchaj a oznaczenie silnika B6T różni się od mojego tylko literką T – wiec czy silnik jest ten sam tyle że z turbo ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Cukierek » 9 wrz 2008, 16:16

Blade napisał(a):Pełna monopolizacja rynku

Jak szaleć to szaleć. Skrzyni i części nigdy za mało. Poprzednimi autami często ruszałem z piskiem, ale mnie to nie bawi. Po paru jazdach mazdami z turbo-benzynami i napędem 4x4 doszedłem do wniosku że jak mam jeździć tym autem w czasie wolnym to czemu nie spróbować.

Wlot będzie usunięty bo jakiś <jelen> przykręcił go na śruby o gwincie ok.15mm. <glupek2>

Co do zmiany F BG na BF to moja decyzja i wiedziałem że wielu osobom będzie on sie nie podobał, ale to mój wybór. Dla mnie najważniejsze było serce auta a że do tego karoseria jest w dobrym stanie to tylko świadczy na plus. Poza tym każdy robi to co lubi i na co go stać. Wiem że aby przywrócić wszystko do jak najlepszego stanu włożę parę tysięcy, ale w tej chwili stać mnie na to. Najważniejsze że czas mnie nie goni aby zarobić auto w ciągu tygodnia, mam na to dużo czasu.

Twój jest B6 sohc, a mój jest B6 turbo dohc.
Jak bym poszukał to chyba mam głowicę od B6T z kolektorem ssącym i wtryskami, no i kolektor wydechowy z turbiną i sondą. Brakuje mi tylko dołu silnika, aby złożyć drugi B6T.
Ostatnio edytowano 9 wrz 2008, 16:22 przez Cukierek, łącznie edytowano 2 razy
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez pawlak32 » 9 wrz 2008, 16:16

Twój B6 i Cukierka B6 mają z sobą tyle wspólnego że oba mają pojemność 1.6 i podobną nazwe. Zwróć uwagę ze silnik w BF to nieco starsza konstrukcja niż Twoj. Poza tym B6T to DOHC czyli dwa wałki rozrządu, no i oczywiście turbo. To zupełnie inne motory. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Postprzez piwo » 9 wrz 2008, 16:24

jak dla mnie bf w wersji 3 drzwiowej jest ladniejszy od bg trzydrzwiowej.wogole gtr i gtx bg sa do kitu ( z wygladu) hahaha
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4734 (220/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez BJFast » 9 wrz 2008, 16:37

piwo napisał(a):jak dla mnie bf w wersji 3 drzwiowej jest ladniejszy od bg trzydrzwiowej

chyba od BG 5 dzwiowej hahaha mi osobiście nie podoba się przedni zderzak w GTR BG. Kiedyś w GT widziałem 323 BF GTX i muszę przyznać, że silnik na prawde ma potencjał. Tamta miała 225 KM przy doładowaniu 1 bar.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2007, 14:27
Posty: 57
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 (BG) 1.3 16V '92 LPG

Postprzez Cukierek » 9 wrz 2008, 16:56

BJFast napisał(a):Kiedyś w GT widziałem 323 BF GTX


No była, bo dziś do śniadania czytałem sobie ten artykuł na lepszy apetyt.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez Radek89 » 9 wrz 2008, 17:29

No była, bo dziś do śniadania czytałem sobie ten artykuł na lepszy apetyt.


Przy takich artykułach nawet obiad Taty czasem smakuje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2007, 21:36
Posty: 526
Skąd: WROCŁAW
Auto: Była efka 323F BG B6 J4 , Jest 323F BA Z5 , i FOCUS DWA ZERRRO ;]

Postprzez Pajek » 9 wrz 2008, 22:44

piwo napisał(a):jak dla mnie bf w wersji 3 drzwiowej jest ladniejszy od bg trzydrzwiowej.wogole gtr i gtx bg sa do kitu ( z wygladu) hahaha

Ja sie wogole nie zgadzam!

A bf'ka fajna zabawka! bardzo fajna :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2006, 09:00
Posty: 43
Skąd: Szczecin
Auto: Nysa dizel

Postprzez Lukasz_zdw » 9 wrz 2008, 23:05

Nie wiem w jakim celu kupiliscie ten samochód, ale jeśli z myślą o udziale w wyscigach na 1/4 mili to zanim sobie tym ruszycie delikatnie (oszczedzajac skrzynie) i potem but to zrobicie moze czas na cwiartke jak B3 hahaha . Co do auta to mnie osobiscie się nie podoba. Nie dosc ze kanciate to jeszcze białe :| Są gusta i gusciki kazdemu sie podoba cos innego mi akurat nie. Auto stare widac ze model przedpotopowy. Nie zdziwilbym sie gdyby kupil je sobie dziadekCukierka, ale zeby Cukierki sie cofały w rozwoju to az dziw bierze. Bo tą kase co włozycie w ten sory za określenie złom to moglibyscie dolozyc i kupic GTX w budzie BG bo nie sa takie trogie za 7 – 8 tyś sie kupi i takie cos rozumiem. Ale nie BF <glupek2> Kazdy użytkownik zmieniajac auto stara sie zrobic krok w przód a wy zrobiliscie trzy w tyl :|
Lukasz_zdw
 

Postprzez promyczek001 » 10 wrz 2008, 00:20

a dupa :P Auto starsze ale bedzie miec pojare. Z wygladu nie musi sie podobac i takie pewnie bylo zalozenie. Wazene ze niejednemu lalusiowi z audi czy bmw pokaze co japonskie cuda techniki potrafia.
Czeakam na rozwoj auta i start na 1/4. Nawet jak dostaen sromotny lomot to bede zadowolony ze objechal mnie prawie juz klasyk. Auto do sciagania ma miec dusze a nie lanserski wyglad. Cukierki jeszcze moga zamieszac na 1/4 w tym klubie. Czas pokaze <jupi>
Mercedes SLK kompressor
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2006, 11:02
Posty: 349
Skąd: Warszaweczka
Auto: Mercedes SLK

Postprzez bauer » 10 wrz 2008, 01:59

Lukasz_zdw napisał(a):Nie wiem w jakim celu kupiliscie ten samochód, ale jeśli z myślą o udziale w wyscigach na 1/4 mili to zanim sobie tym ruszycie delikatnie (oszczedzajac skrzynie) i potem but to zrobicie moze czas na cwiartke jak B3 hahaha . Co do auta to mnie osobiscie się nie podoba. Nie dosc ze kanciate to jeszcze białe :| Są gusta i gusciki kazdemu sie podoba cos innego mi akurat nie. Auto stare widac ze model przedpotopowy. Nie zdziwilbym sie gdyby kupil je sobie dziadekCukierka, ale zeby Cukierki sie cofały w rozwoju to az dziw bierze. Bo tą kase co włozycie w ten sory za określenie złom to moglibyscie dolozyc i kupic GTX w budzie BG bo nie sa takie trogie za 7 – 8 tyś sie kupi i takie cos rozumiem. Ale nie BF <glupek2> Kazdy użytkownik zmieniajac auto stara sie zrobic krok w przód a wy zrobiliscie trzy w tyl :|


Mi osobiście również to auto się nie podoba... no cóż nie będę ściemniał, że oglądałem się kiedykolwiek za podobnymi na ulicy. Nie znaczy to jednak, że będę robił teraz z siebie pseudo znawcę i jak Ty cieszył puchę z czegoś, czego najprawdopodobniej nie miałeś okazji poznać i pewnie prędko nie poznasz. Piszesz o wyścigach na 1/4 mili wiedząc, że te niepozorne auto jest mocniejsze i o wiele lżejsze od Twojego. Kto wie, może mieli inny powód żeby kupić taki samochód? Może taki żeby od czasu do czasu sprowadzić na ziemię takich kozaków jak Ty którzy są przekonani że wystarczyło kupić sobie V-szóstkę żeby zostać Jamesem Bondem. Wg Ciebie jeśli kupiliby zajeżdżoną i roz***aną w trzy d*py BG zrobiliby krok w przód zamiast trzy w tył? Z tego co piszesz wynika, że raczej wybierasz auta metodą Blondynki i krokiem w przód w Twoim wypadku byłby zakup czegoś co spodoba się znajomym i w jakimś trendy kolorze. I jeśli kupisz sobie nieco młodszego i bardziej opływowego kilka razy cofanego składaka od taksówkarza będą to dla Ciebie 4 kroki różnicy od czegoś starszego i mniej ładnego. Jeśli się zastanawiasz, czemu znajdują się ludzie którzy jednak nie popierają Twoich genialnych myśli, powinieneś wiedzieć, że potrafią oni docenić tych którzy kupują auto tylko i wyłącznie dla siebie i swojej przyjemności, a nie dlatego, żeby podkręcać dzięki niemu do podpitych nastolatek albo żeby sąsiadów i znajomych zabolało nieco serce z zazdrości.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lis 2007, 19:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BG 1.6 16V

Postprzez Mirek » 10 wrz 2008, 02:19

bauer ciekawy wywód ;)
jak już wcześniej napisałem, dopinguję Cukierkowi w doprowdzeniu BF-ki do odpowiedniego stanu. Prawda taka że na pewno nie będzie to łatwe zadanie, i szczerze mówiąc nie sądzę żeby zamknęło się w tych kilku tysiącach no ale przecież nie o to chodzi ;) Ja go doskonale rozumiem bo sam wrzuciłem w swoje auto tyle, że za te pienądze mógłbym mieć kilkuletnią 6-kę, nie pod kątem jakiegoś tuningowania czy cuś tylko doprowadzania auta do stanu tzw. igiełki. Nie każdy jest w stanie to zrozumieć, nie każda osoba jeżdżąca Mazdą od razu musi być fanem starych samochodów. Zakładam że zdecydowana większość woli dołożyć powiedzmy 10 tyś. i kupić kilka lat nowsze auto niż wrzucić tą kasę w starą skorupę.
No ale o gustach się nie dyskutuje.
Choć może jednak ;) widać, Cukierek popełniłeś dość kontrowersyjny zakup, ale życzę Ci żebyś jeszcze pokazał ( i wierzę że to zrobisz ) niedowiarkom że nastoletni GTX może nieźle namieszać przy próbach sprawnościowych wśród nowych, lśniących mazdeczek ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez BJFast » 10 wrz 2008, 06:27

Jak zwykle malkontenci ze Zduńskiej Woli, co wy jesteście bracia Mrok <lol> I faktycznie po waszych K8 i KF pewnie Cukierek by się spokojnie przejechał :P Tak więc Panowie trochę szacunku dla klasyka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2007, 14:27
Posty: 57
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 (BG) 1.3 16V '92 LPG

Postprzez piwo » 10 wrz 2008, 07:00

jak dla mnie autko niebrzydkie.nie wiem czemu sie czepiacie.ja bym tylko dach obniozyl.ucial troche slupki i wspawal nizej dach a szyby z pleksi dal. :D
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4734 (220/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Lukano » 10 wrz 2008, 08:45

Dla mnie rozwodzenie się nad wyglądem, który ma małe znaczenie moim zdaniem w tym momencie jest nie na miejscu, ale jak chcecie :P Tu się liczy silnik i 4 łapy.
I tak jak pisali poprzednicy, bezcenna mina kierowników calybr, bmw jak dostana baty.
To nie jest samochód do codziennej jazdy tylko do zabawy. Ja bym nic nie zmieniał, tylko pozbył się naklejek.
A tak poza tematem to ile kosztował ??
tez bym sobie takiego sprawił, ale aż tak na mechanice się nie znam, nie mam gdzie robić.
A odstawiać go do mechanika to już nie to samo :)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy