Mazda 323 GTX BF B6T '88

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Lukano » 8 wrz 2008, 09:35

Cukierek napisał(a):GTX czy to BF czy BG to już unikaty

Oj BF to chyba jeszcze większy unikat :)
Kilka GTX BG widziałem, jednego GTR, ale przyznam się BF GTX widzę pierwszy raz :)
gratulacje, nie ma jak turbinka :D
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Green » 8 wrz 2008, 10:08

gratulujeee :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lip 2007, 10:26
Posty: 1053
Skąd: Radom
Auto: Mazda 323 BG GT

Postprzez Don Corleone » 8 wrz 2008, 10:29

No Cukierek gratulacje :)
Wreszcie masz wymarzone 4x4 Turbo <spoko>
Padre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2007, 11:14
Posty: 1442
Skąd: Pruszków
Auto: BA KF->NB BP->FE 13B

Postprzez pestek » 8 wrz 2008, 10:29

gratki <spoko> <spoko> <spoko> <spoko> teraz to cukier będze na zlotach nosa zadzierał ;) <lol> pozdrawiam
"Kabura-ya Signal arrow"
Nowy projekt DOHC TURBO już ukończony :) Frajda niesamowita :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2005, 14:10
Posty: 510
Skąd: MALBORK
Auto: MAZDA mx3 BP-T

Postprzez PLaster » 8 wrz 2008, 10:52

tylko pozazdrościć, gratulacje !!
kiedyś myślałem o taki, ale zbyt nerwowe te auto ;)
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez Jacek176 » 8 wrz 2008, 18:55

Cukierek napisał(a):TomK A swap do eFki BP to nie tylko silnik, ale w sumie cały przód.

A niby dlaczego?
Sorry za OT ale to zdanie mnie zaintrygowało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 18:42
Posty: 2015
Skąd: Sochaczew
Auto: MG ZS 180 2002r. (kiedyś była Mazda 323F BG 1.8 dohc 168KM)

Postprzez Cukierek » 8 wrz 2008, 19:24

pestek napisał(a):teraz to cukier będze na zlotach nosa zadzierał

Pestuś nic się nie zmieni, ale przynajmniej będziemy mogli się pościgać.

Don Corleone napisał(a):Wreszcie masz wymarzone 4x4 Turbo

Długo to trwało, ale myślę że warto było.
Dziś były pierwsze oględziny auta przez Przemka323h i parę cennych wskazówek.

Dzięki wszystkim, ale mam nadzieję że po odbudowie będzie piękny egzemplarz!

Gdy chciałem swapować BP do eFki, to przy okazji musiałbym trochę części z oryginalnego BG GT przełożyć(hamulce, itp) o to mi chodziło w tym zdaniu.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez damian » 8 wrz 2008, 19:38

Cukierek gratuluje zakupu fajnego autka :D mi tez od jakiegos czasu chodzi cos takiego po glowie, nawet mialem ochote na ta co kupiles, cena byla naprawde atrakcyjna, ale jednak odstraszyla mnie ta skrzynia no i to ze to nie bg. fura kozak, az strach pomyslec co z niej bedzie po odbudowie :D powodzenia <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2006, 17:02
Posty: 1223
Skąd: Lublin k. Wilczopola
Auto: 323F BG

Postprzez piwo » 8 wrz 2008, 21:32

łał.nie mogę.dopiąłeś swego.nieźle.piekne autko cos czuje ze bedzie.szykuje sie malowanko pewnie juz.na jaki kolorek?bude do zera czyscisz i regenerujesz ?oj bedzie sie dzialo.piekny woz.bf tez byl w ocynku?
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (215/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez Cukierek » 8 wrz 2008, 22:37

Co do malowania to zostawiam tak jak jest, jest wszystko w oryginale i nic nie zmienię. Spróbuję usunąć te duże naklejki "Mazda", no i znaczki "GTX".

Po dzisiejszej rozmowie doszliśmy do wniosku że wyjmujemy silnik i go rozbieramy, po czym nowe oryginalne uszczelki i złożenia z nową turbiną i nową skrzynią. Do tego nowy wydech, większy IC'ek, BOV, MBC....

BF też były w ocynku, dlatego mój jest w bardzo dobrym stanie blacharskim.
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez KANAL » 8 wrz 2008, 23:11

A ja powiem tylko jedno... nigdy w zyciu nie zamienilbym zdrowej efki BG na tego brzydala. Sory ale wygladu to nie ma wogole.

po czym nowe oryginalne uszczelki i złożenia z nową turbiną i nową skrzynią. Do tego nowy wydech, większy IC'ek, BOV, MBC....


Za te pieniadze zrobilbys swapa na DOHC to BG i autko by jechalo i do tego wygladalo. Nio ale co... zamienil stryjek siekierke na kijek.
Ostatnio edytowano 8 wrz 2008, 23:13 przez KANAL, łącznie edytowano 1 raz
'Błoto z wozu, koniom lzej' – Polska Kronika Filmowa
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=57848
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2006, 13:36
Posty: 115
Skąd: woj Łodzkie
Auto: Audi A6 C5 1.8T AEB
Audi A4 B5 2.6V6

Postprzez pawlak32 » 8 wrz 2008, 23:12

Cukierek napisał(a):ale przynajmniej będziemy mogli się pościgać.

A potem tłumaczenie że dostałem baty od KL-a bo gdzie ja kupie do tego skrzynie <lol>
Niestety te mazdy na tak mają że trzeba je mocno oszczędzać bo jeśli pod kołami jest asfalt to możemy zrobić góra dwa strzały.. Jeden ze sprzęgła a drugi juz tylko w łeb.. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Postprzez bauer » 8 wrz 2008, 23:22

Cukierek napisał(a):F BG po takim czasie znudziła mi się i szukałem czegoś innego bardziej unikalnego.



Niektórym takie auto nigdy się nie nudzi <zeby>

O wyglądzie BF'ki nie ma co tu dużo gadać. W moim odczuciu nie pochodzi z tej epoki z której większość aut uznawane jest dziś za klasyczne piękno, ani jeszcze z tej która rozpoczęła nowy rozdział w motoryzacji. Utkwiła gdzieś pomiędzy nimi w tzw epoce kanciastej. No ale wszyscy wiemy, że nie kupiłeś jej oczarowany jej pięknem zewnętrznym, ma w sobie bardziej wartościowe serce :D Już się nie mogę doczekać aż ją uruchomicie ;) A co do wyglądu, wiem że się postaracie żeby i on nie odstawał od konkurencji ;)

Czeka Was dużo pracy, ale wkońcu będziecie w swoim żywiole :D Rozumiem, że mogę liczyć w przyszłości na podobną przejażdżkę do tej jaką miałeś u Kamila w Iławie? :D

Co do lakieru, to absolutnie go nie zmieniaj. Biały jak na moje jest idealny i malując ją na jakiś wymyślny kolor osiągnąłbyś efekt buszmeńskiej prowincji i zwróciłbyś na siebie uwagę posiadaczy Kadetów twin turbo GT
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lis 2007, 19:18
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BG 1.6 16V

Postprzez lukaszek323f » 8 wrz 2008, 23:32

KANAL napisał(a):A ja powiem tylko jedno... nigdy w zyciu nie zamienilbym zdrowej efki BG na tego brzydala. Sory ale wygladu to nie ma wogole.


wlasnie :P

Ale i tak gratki dla ciebie, masz to co chciałes, nie podoba mi sie wogule nie obraz się :(

BG twoja to było to a te felgi 16" były z wielkim smakiem <list> i fotele od gt <list>

Ale to twoja decyzja... Czekam na zmiany ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 14:01
Posty: 595
Skąd: LUBLIN
Auto: Była 323f BG,323f Sportive
Obecnie BMW E60 530D

Postprzez BJFast » 9 wrz 2008, 01:31

Gratuluje zakupu. Czy 323F BG czy GTX BF ładniejszy to kwestia gustu. Mi się podoba BF i chyba silnik B6T stwarza większe możliwości niż SWAP BP do 323F. Napewno auto w Twoich rękach przeżyje drugą młodość ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2007, 14:27
Posty: 57
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 (BG) 1.3 16V '92 LPG

Postprzez max » 9 wrz 2008, 09:52

Cukierek gratulacje ;) I mam jedno male pytanko czy masz moze pompowane zawieszenie w tym autku , moj koleszka z pracy tez ma taki model tylko z pompowanym zawieszeniem i nigdzie niemoglismy znajsc takiego modelu :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 21:56
Posty: 470
Skąd: wlodawa
Auto: 626 coupe 2.2
mazda 3 2.0 TOPSPORT
audi A4 1.6
Transalp 600

Postprzez BratCukierka » 9 wrz 2008, 11:13

max napisał(a):czy masz moze pompowane zawieszenie w tym autku


Niestety nie ma...a może to i lepiej :P :)

A czy twój kolega ma czerwonego BF GTX z wlotem na masce i jest na GTRproject pod nickiem lejo gtx czy coś takiego?? Bo wiem że mieszka w Lubelskiem.

KANAL napisał(a):Cytat:

po czym nowe oryginalne uszczelki i złożenia z nową turbiną i nową skrzynią. Do tego nowy wydech, większy IC'ek, BOV, MBC....

Za te pieniadze zrobilbys swapa na DOHC to BG i autko by jechalo i do tego wygladalo. Nio ale co... zamienil stryjek siekierke na kijek.


Nie wiesz co mówisz... poza tym B6T jest bardziej rozwojowe... oby ktoś Cię kiedyś taką przewiózł :)

pawlak32 napisał(a):Niestety te mazdy na tak mają że trzeba je mocno oszczędzać bo jeśli pod kołami jest asfalt to możemy zrobić góra dwa strzały.. Jeden ze sprzęgła a drugi juz tylko w łeb.. zeby


Bez obrazy ale tutaj to się nie popisałeś, poza tym kto na asfalcie strzela czterołapem ze sprzęgła...Widziałeś na zlotach Mazdaspeed żeby ktoś GTX/GTR na asfalcie ruszał strzelając ze sprzęgła? Zakładam że nie miałeś okazji. Nawet Smejdzioch na rajdach nie strzela... Zwyczajnie ruszyć i potem gaz do dechy ot cała filozofia. Skrzynie padają przez idiotów którzy dorwali takie auta i nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Takie są realia. Niektórzy przez setki tysięcy w GTX'ach jeżdżą na ori skrzyni i nie narzekają.

Poza tym naprawdę jeśli miałbym tylko okazję zamiany bg na bf gtx nie zastanawiałbym się długo... Jeśli ktoś od długiego czasu nie marzył o gtxie bf albo bg i takimi nie jeździł nie może zrozumieć o co chodzi... :D
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 20:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez max » 9 wrz 2008, 11:21

BratCukierka napisał(a):A czy twój kolega ma czerwonego BF GTX z wlotem na masce i jest na GTRproject pod nickiem lejo gtx czy coś takiego?? Bo wiem że mieszka w Lubelskiem.


tak zgadza sie to on :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 21:56
Posty: 470
Skąd: wlodawa
Auto: 626 coupe 2.2
mazda 3 2.0 TOPSPORT
audi A4 1.6
Transalp 600

Postprzez Gib » 9 wrz 2008, 11:39

pytanie czy żeby objechać KL trzeba strzelić ze sprzęgła? Pewnie że to auto nie jest dla ludzi lubiących piszczeć kołami na starcie co nie znaczy że nie da się tym szybko ruszyć. A co do BG-F GT to skrzynie biegów też lubią padać.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8938 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez pawlak32 » 9 wrz 2008, 12:23

Tak sie składa ze rok czasu jeździlem 323 BG 4x4 i o mazdowskim napędzie na 4 łapy i jego użytkowaniu na asfaltach coś nie coś już wiem. Na zlocie nie widzialem zeby ktoś strzelał sprzęgłem, bo na takowym jeszcze nie miałem okazji być, ale czytalem na tym forum rozne komantarze ze nie jechał na 100% bo dba o skrzynie i dlatego go zjadł np KL.. Ja bym tego nie kupił w życiu. No chyba że miałbym już w garażu X9 Millera i worek kasy żeby sie pobawić w remonty to może ale to może bym nad tym pomyślał. Wiem że doprowadzicie ją do perfekcji ale jak teraz na nią patrze to porażka.. Nie dość ze było katowane o czym świadczy stan techniczny to jeszcze trzaskane, o czym świadczy stan wizualny. No ale Jako że mam już czwartą mazde i jestem ich wilekim fanem ciesze sie ze daćie temu autku drugą szanse. I nie porównójcie BF GTX do BG GT-R bo to dzień do nocy.. Pozdrawiam. Nie odbierzcie mojego posta źle. Ciesze sie ze spelniliście swoje marzenia. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy