Mazda 323F BJ ZL

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Tom » 11 lut 2008, 13:56

no te baby z nimi zle a bez nich jeszcze gorzej :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 07:51
Posty: 1826

Postprzez Mako » 13 lut 2008, 10:47

W dniu 11-02-2008 zamontowalem radio Alpine CDE 9870R, jestem bardzo zadowolony z tego radyjka, stacje radiowe sciaga bardzo dobrze (mam porownanie do Kenwooda KDC-307 w drugim autku, w tych samych miejscach lekko uciekaja stacje) odtwarzanie mp3 jak dla mnie dobre (moze po zmianie glosnikow bedzie lepiej, ale nie moge narzekac) cd jako tako nie sprawdzilem bo jedyna plyta ktora mialem nie bylo slychac odtwarzanego dzwieku, sprawdze na innej plycie to sie przekonam jak to gra. Na luty przewiduje jeszcze zamontowanie mglowych spryskiwaczy a nastepna praca jaka bede wykonywac to jak juz bedzie dosyc cieplo to wykonczenie bagaznika bo jest tragiczne po poprzednim wlascicielu

Obrazek

Bedzie robiona podloga z cienkiej sklejki i obita jakas ciemna wykladzina do obudow subwoofera, nie wiem jeszcze co zrobic z polka bagaznika, jak narazie niegdzie nie moge jej dostac wiec zostanie mi chyba zrobienie jej w taki sam sposob jak podlogi bagaznika plus zamontowanie teleskopow od podtrzymywania klapy bagaznika z jakiegos malego autka- cinquecento lub seicento
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Tom » 13 lut 2008, 11:43

makoshark napisał(a): Na luty przewiduje jeszcze zamontowanie mglowych spryskiwaczy ... nie wiem jeszcze co zrobic z polka bagaznika ...


co to sa te "mglowe spryskiwacze"

a co do półki to ja sobie w Peugeocie 106 ktory ma teraz zona zrobilem na wymiar ze sklejki 10 na to przyszla gabka i material plus oczywiscie glosniczki Xploda wyglada fajnie a i gra niezle :) kiedys robilem z kolega podobna polke ale w VW Polo on mial glosniczki JBL tez niezle mu gralo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 07:51
Posty: 1826

Postprzez Mako » 13 lut 2008, 12:09

tom79 napisał(a):co to sa te "mglowe spryskiwacze"


takie jakie masz np. w citroenach czy peugeotach czyli zamiast powiedzmy 4 strug plynu, wylatuje Tobie na szybe taka mgielka i jak sa dobrze ustawione to pokrywaja od razu cala szybe i ladnie wycieraczka to zgarnia razem z brudem

a wyglada to mniej wiecej tak

Obrazek


tom79 napisał(a):a co do półki to ja sobie w Peugeocie 106 ktory ma teraz zona zrobilem na wymiar ze sklejki 10 na to przyszla gabka i material plus oczywiscie glosniczki Xploda wyglada fajnie a i gra niezle usmiech kiedys robilem z kolega podobna polke ale w VW Polo on mial glosniczki JBL tez niezle mu gralo


wlasnie tak chce zrobic tylko bez glosnikow, tylko musze zrobic ja w dwoch czesciach bo mniej wiecej w 3/4 dlugosci od klapy bagaznika powinna sie zginac (tak jest w oryginale i chcialbym zeby tak bylo, wydaje mi sie ze bedzie wtedy sie wyzej otwierac niz jakby cala taka wielka polka miala wedrowac w gore.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Tom » 13 lut 2008, 12:20

no niezle sa te mglowe spryskiwacze :) my daddy ma takie w seacie

ile kosztuje taka przyjemnosc?? mi leci chyba 6 strug a taka mgielka bylaby lepsza to pasuje w oryginalne otwory??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 07:51
Posty: 1826

Postprzez Mako » 13 lut 2008, 12:29

jeszcze nie wiem tego do konca ale mysle ze bez lekkiego dlubania sie nie da, ja kupilem na allegro za niecale 50 zl jakby Ci sie chcialo to mozesz podjechac do aso citroena i tam podobno komplet mozna dostac do 25 zl czy cos takiego, a ze ja bylem leniwy a do tego stracilbym tyle samo na paliwo zeby dojechac po te spryskiwacze wyszlo mi na to samo :) jak bede zakladac to bede robic foty moze u Ciebie bedzie podobnie
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez topik » 13 lut 2008, 17:39

Witam!Za półką i podłogą zobacz tu: http://www.japancar.pl/
i tu: http://www.maag.home.pl/
Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 14:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez Mako » 16 lut 2008, 13:31

topik napisał(a):Witam!Za półką i podłogą zobacz tu: http://www.japancar.pl/
i tu: http://www.maag.home.pl/
Pozdrawiam


dzieki dzieki, w japan car juz widzialem ze jest kilka bj wiec musze do nich zadzwonic i sie dogadac ale narazie koszty mi wzrosna bo jakis koles pod szkola wiechal mi w dupsko ;( mam pekniety zderzak i lekko wgnieciona klape a do tego nie wiem kto bo nie bylo mnie przy tym. no nic trzeba bedzie kupic zderzak a klape lekko wyciagnac
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 19 lut 2008, 20:43

makoshark napisał(a):koszty mi wzrosna bo jakis koles pod szkola wiechal mi w dupsko

no to musi trochę boleć – szkoda

a tu link do półki w BJ
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 20:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 19 lut 2008, 23:28

jutro jade do kolesia od spawania plastiku moze sie uda jeszcze uratowac, a klape bagaznika mam nadzieje wyciagnac, jest wduszona przy listwie od rejestracji z lewej strony i na krawedzi co bardzo przeszkadza w poprawnym zamknieciu klapy

mam nadzieje w najblizszym czasie zmienic prace na lepiej oplacana i zajac sie porzadnie tym co jest do zrobienia w tym samochodzie zeby madzia byla prawie idealna
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mako » 21 lut 2008, 08:11

wczoraj pojechalem do goscia od spawania plastiku za spawanie zderzaka chce 60 zl co wydaje mi sie niewygorowana suma a za zrobienie calosci czyli zderzak, wyciagniecie klapy i wyprostowanie belki pod zderzakiem 300 zl
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mako » 22 lut 2008, 12:06

Plany zmian mojej mazdy na pierwszej stronie pod zdjeciami
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Tom » 22 lut 2008, 13:07

makoshark napisał(a):-zarowki Osram Night Breaker

ja tez bede instalowal te zarowki moze nawet na niedziele :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 07:51
Posty: 1826

Postprzez Mako » 22 lut 2008, 13:17

ja jeszcze nie wiem kiedy, ale na pewno bo ze tak powiem mam swieczki zamiast swiatel
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mako » 22 lut 2008, 20:02

zalozylem dzisiaj spryskiwacze mglowe, niezle daja ale musze zrobic jeszcz troche poprawek bo nie do konca jest tak jak bym chcial
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Piciu » 22 lut 2008, 20:10

Samochodzik jest naprawde...ladniutki szczegolnego uroku daja felgi...
[b]Swapy soft turbo...nie typowe przerobki samochodow... pisz...! specjalizacja OPEL MAZDA 323
http://hurtownicy.npx.pl/forum/index.php
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 17:00
Posty: 205
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323 BF B6T '88r.
Skoda Rapid 1.2 TFSI '16r.
126p '98r

Postprzez mzdz » 13 mar 2008, 00:34

NBR napisał(a):jak z dynamiką auta na 17'' kołach?


Hej,

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale konfiguracja 205/40/R17 jest (prawie) równoważna stockowej 185/65/R14 pod względem średnicy i obwodu koła – 0.1% różnicy we wzkazaniu licznika – zatem dynamika auta powinna chyba pozostać bez zmian. Czy nie?
Początkujący
 
Od: 14 paź 2007, 10:15
Posty: 8
Skąd: Toruń
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '00

Postprzez Mako » 13 mar 2008, 07:18

jezeli chodzi o srednice to tak. widze ze korzystales z tire size calculator i tam jest tez taka opcja pokazania czola opony i widac dokladnie ze 205 jest minimalnie szersza niz seryjna opona a jak wiadomo ze nawet lekkie zwiekszenie oporow toczenia moze wplynac na dynamike auta. jezeli ja sie mysle to prosze o poprawienie :]
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez mzdz » 13 mar 2008, 15:21

makoshark napisał(a):nawet lekkie zwiekszenie oporow toczenia moze wplynac na dynamike auta


Zgadzam się. Swoją drogą ciekawe jakiego rzędu jest to zmiana. Wydaje mi się, że dużo tu zależy też od samej opony, ale specem nie jestem.. :)
Początkujący
 
Od: 14 paź 2007, 10:15
Posty: 8
Skąd: Toruń
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '00

Postprzez Mako » 13 mar 2008, 16:35

wedlug mnie niezle idzie nawet na tym komplecie kol tylko musze ja wysoko krecic cos kolo 3500 tys i wyzej wtedy czuc ze jedzie do przodu. zreszta mam taka dziwna przypadlosc, ktora czuje jakby mala "turbo dziure" do wspomnianych obrotow przyspiesza spokojnie a pozniej robi sie z niej diabel (o ile mozna powiedziec tak o samochodzie ktory ma 90 koni :) )
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy