Mazda 323F BJ ZL

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Mako » 13 cze 2008, 14:37

zdjecia z przywracania bagaznika do stanu uzywalnosci strona pierwsza
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mundek » 13 cze 2008, 14:41

Wskrzeszanie nieźle się zapowiada :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez jacobs » 13 cze 2008, 15:38

Nie łatwiej było poprostu kupić półkę? :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Mundek » 13 cze 2008, 15:41

Półka to chodliwy towar heh
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez Mako » 13 cze 2008, 16:17

jacobs napisał(a):Nie łatwiej było poprostu kupić półkę? język

hahaha hahaha hahaha hahaha
mozesz wierzyc lub nie ale nie ma tego w ogole na rynku, jak sie pojawiaja to mi nie odpowiadaja bo nie maja jednej czesci albo maja kolor szary a ja mam plastiki czarne wiec wygladalo by to za niczym wiec wolalem sam zrobic, do tego dochodzi satysfakcja ;)

podloga tez juz jest zrobiona ale nie mam zdjecia, jutro zaczne nakladac material na mdf i kolejne fotki pojawia sie na stronie
jeszcze nie uwiecznilem przerobienia polki z jednego kawalka jak mozna to zobaczyc na zdjeciach na dwa na zawiasach, wszystko po pokryciu bedzie ladnie estetycznie wygladalo :D
Ostatnio edytowano 13 cze 2008, 16:23 przez Mako, łącznie edytowano 1 raz
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez jacobs » 13 cze 2008, 16:19

aha, nie wiedziałem :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez NBR » 13 cze 2008, 19:29

jacobs napisał(a):Nie łatwiej było poprostu kupić półkę?

Mundek napisał(a):Półka to chodliwy towar heh

to fakt ale moim zdaniem warto poczekać, z resztą na allegro jest mnóstwo powypadkowych BJ z których można zrobić przeszczep :)

co nie zmienia jednak faktu że samoróbka daje satysfakcję no i jest hand made :D

jeszcze tylko pytania:
a będziesz mógł przesuwać tylną kanapę bądź pochylać jej oparcie? z tego co widzę to jest jedna powierzchnia , a w przypadku oryginalnej pułki istnieje możliwość jej 'złamania'...
ciekawi mnie też czy klapa utrzyma półkę? czy może będziesz robił siłowniki jak kiedyś napisałeś...

Pozdrawiam,
i czekamy na efekt końcowy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 13 cze 2008, 19:59

NBR napisał(a):to fakt ale moim zdaniem warto poczekać, z resztą na allegro jest mnóstwo powypadkowych BJ z których można zrobić przeszczep usmiech


niestety przeszczep nie byl mozliwy i od poczatku nie wchodzil w gre, poprzedni wlasciciel odcial te uszy w ktore wchodzile dwa metalowe bolce wiec na 95% wiedzialem ze bede musial robic swoimi silami (ludzilem sie ze bedzie mozna zalozyc ori polke)

NBR napisał(a):co nie zmienia jednak faktu że samoróbka daje satysfakcję no i jest hand made zeby


nawet nie wiecie jak sie cieszylem ze mi nawet dosyc wyszla ta polka, gorzej troche wyszlo wycinanie podlogi ale wszystko jest do przeszlifowania i wtedy bedzie idealnie pasowac

NBR napisał(a):będziesz mógł przesuwać tylną kanapę bądź pochylać jej oparcie? z tego co widzę to jest jedna powierzchnia , a w przypadku oryginalnej pułki istnieje możliwość jej 'złamania'...
ciekawi mnie też czy klapa utrzyma półkę? czy może będziesz robił siłowniki jak kiedyś napisałeś...


wszystko tak jak jest w oryginale, jedyne co zmienilem w stosunku do seryjnej polki to miejsce lamania dwoch polowek. seria lamala sie mniej wiecej na 20 cm od poczatku plastiku przy kanapie, moja jest przesunieta na 25 cm, nie jest to kolosalna zmiana ale bardziej praktyczna dla mnie bo bardziej pionowo idzie polka przy otwarciu klapy a i spokojnie ja utrzymuje. silownikow nie zastosuje bo te co mialem byly za silne i nie dalo sie opuscic, chcialem zastosowac silowniki ktore stosowane sa w meblach kuchennych ale sa za krotkie i nie ma takiego otworu zaladunkowego jaki mozna faktycznie uzyskac.

material ktorym bede pokrywac jest dosyc gruby co pewnie dodatkowo wplynie na zmniejszenie halasu od strony bagaznika
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 13 cze 2008, 22:07

makoshark napisał(a):niestety przeszczep nie byl mozliwy i od poczatku nie wchodzil w gre, poprzedni wlasciciel odcial te uszy w ktore wchodzile dwa metalowe bolce wiec na 95% wiedzialem ze bede musial robic swoimi silami (ludzilem sie ze bedzie mozna zalozyc ori polke)

podejrzewam że te 'uszy' też można dokupić jako akcesorium np w ASO – one są tam chyba na zatrzaskach/wcisk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 13 cze 2008, 22:18

NBR napisał(a):podejrzewam że te 'uszy' też można dokupić jako akcesorium np w ASO – one są tam chyba na zatrzaskach/wcisk

calkiem mozliwe ale teraz jak juz mam prawie zrobione wiec nie zaprzatam sobie tym glowy, dodatkowo rezygnuje z tej malej lampki po lewej stronie bagaznika na rzecz dwoch modulow led po trzy diody smd w kazdym module, niezle swieci :D
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 13 cze 2008, 22:21

makoshark napisał(a):calkiem mozliwe ale teraz jak juz mam prawie zrobione wiec nie zaprzatam sobie tym glowy

:)
makoshark napisał(a):dodatkowo rezygnuje z tej malej lampki po lewej stronie bagaznika na rzecz dwoch modulow led po trzy diody smd w kazdym module, niezle swieci

dawaj zdjęciaaaaa :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 13 cze 2008, 22:59

NBR napisał(a):dawaj zdjęciaaaaa

wyglada to tak

Obrazek

a swieci w ten sposob (zdjecia z aukcji bo mi gdzies zginal kabel od cyfrowki)

Obrazek
zdjecie dosyc wyrazne bo pewnie na mniej volt sa ustawione jak sa podlaczone pod 12V tak oslepiaja jakby dostalo sie lampa blyskowa, jak tylko wszystko pomontuje w samochodzie to wrzuce foty
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mako » 19 cze 2008, 22:02

na pierwszej stronie dodane zdjecie zrobionej polki :)
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez marcus_87 » 19 cze 2008, 22:29

jeszcze nie ocenialem wiec napisze ze fajna BJka, felgi kozak :) mozesz podac linka do aukcji z tymi modulami smd? czekam na fotki jak juz zamontujesz to w bagazniku.
fajnie ze sam zrobiles polke, napewno taniej wyszlo i jaka satysfakcja ;) szkoda tylko ze wybrales szary material do obicia, moim zdaniem czarny wygladalby lepiej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2007, 11:50
Posty: 385
Skąd: Lublin
Auto: Prelude BB9

Postprzez Mako » 19 cze 2008, 22:39

marcus_87 napisał(a):jeszcze nie ocenialem wiec napisze ze fajna BJka, felgi kozak

dzieki bardzo <spoko>
marcus_87 napisał(a):mozesz podac linka do aukcji z tymi modulami smd?

http://allegro.pl/item384580349_neon_diodowy_po_co_moduly_led_bija_je_na_glowe.html
marcus_87 napisał(a):zkoda tylko ze wybrales szary material do obicia, moim zdaniem czarny wygladalby lepiej

tak wyszlo na zdjeciu, w rzeczywistosci jest bardzo ciemne
marcus_87 napisał(a):fajnie ze sam zrobiles polke, napewno taniej wyszlo i jaka satysfakcja

satysfakcja jest duza, rece do teraz bola ale warto bylo, jest jeszcze kilka poprawek do zrobienia bo nie wzialem pod uwage grubosci samego materialu i polka ledwo weszla na swoje miejsce, cena samych materialow (mdf, wloknina) zamknela sie w niecalych 120 zl dla porownania sama ori polka uzywana kosztowalaby mnie 140 zl plus przesylka nie liczac ori podlogi uzywanej za ok 100 zl plus przesylka
marcus_87 napisał(a):czekam na fotki jak juz zamontujesz to w bagazniku.

jezeli zdobede odpowiednie kable to fotki pojawia sie juz jutro :D
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez wader » 30 cze 2008, 19:38

chciałbym zobaczyć twoją koncepcje na halogeny po zrealizowaniu, masz może jakieś foty?!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 cze 2008, 17:05
Posty: 4
Skąd: Dobra
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 2000r

Postprzez Mako » 30 cze 2008, 19:42

wader napisał(a):chciałbym zobaczyć twoją koncepcje na halogeny po zrealizowaniu, masz może jakieś foty?!

halogenow jeszcze nie mam, mysle nad zalozeniem tez okraglych ale takich zeby wiekszosc otworu byla wypelniona, cos takiego jak maja wersje 2-litrowe sportive
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Pyton162 » 29 lip 2008, 20:49

bardzo ladne autko, oglądałem na zywo i teraz juz jestem pewien ze bede za taka właśnie mazda sie rozgladal juz niedługo ,pozdro
Pyton162
 

Postprzez Mako » 29 lip 2008, 21:32

Pyton162 daleko jej jeszcze do idealu (egzemplarz NBR-a)ale ciesze sie ze sie podobala, mysle ze to bedzie dobry wybor <spoko> dzieki
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez anonimka » 29 lip 2008, 21:38

makoshark napisał(a):Pyton162 daleko jej jeszcze do idealu (egzemplarz NBR-a)ale ciesze sie ze sie podobala, mysle ze to bedzie dobry wybor



mako to ja powiem, że mi też wpadła w oko :D naprawdę super autko <spoko>
In this white wave I am sinking...
In this silence... In this white wave... In this silence... I believe...
I have seen you, in this white wave, you are silent...
You are breathing in this white wave ...I am free...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 15:10
Posty: 2013
Skąd: cebullandia...
Auto: hmmm nie ma wyjścia, musi być znów mx3...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy