Mazda 323F BJ FP 1998

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Mako » 7 lut 2008, 23:40

NBR napisał(a):zamienić ze sobą miejscami


zamieniac to nie chce, bardziej mi pasuje jak mam teraz. co najlepsze to jak patrze na moj rocznik czy to na otomoto czy na allegro to wszystkie maja zegary takie jak Ty, moze to byc spowodowane data produkcji bo jest to poczatek lipca 2000 roku
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 8 lut 2008, 21:53

makoshark napisał(a):co najlepsze to jak patrze na moj rocznik czy to na otomoto czy na allegro to wszystkie maja zegary takie jak Ty, moze to byc spowodowane data produkcji bo jest to poczatek lipca 2000 roku

NBR napisał(a):Japończyki wcześniej zabrali się za modyfikację wnętrza BJ, a dopiero później zajęli się wyglądem zewnętrznym...


to tak jak napisałem :) post wcześniej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 8 lut 2008, 22:04

hehe, no fakt :) ale straszne dziwaki z tych skosnych, co chwile mnie zaskakuje ta mazda pozytywnie oczywiscie
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Mundek » 9 lut 2008, 11:07

Są też egzemplarze po 2/3 liftu. Nowe wnętrze, nowy przód ale stary tył, takie jak np ten:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4325941
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 9 lut 2008, 13:54

faktycznie, to odmładzali te auta na raty – po kawałku hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 9 lut 2008, 22:29

to ze tak powiem mam "stage one" liftingu czyli samo wnetrze i to tez nie do konca bo nie mam przykrytych cup holderow ta klapka jak bylo to juz w pelnym lifcie. O liftingu BJ mozna by chyba napisac jakas gruba ksiazke ;)
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 15 lut 2008, 00:22

W końcu pojawiło się długo oczekiwane radyjko – trochę to trwało, sama podróż zza oceanu do Polski trwała 5 dni to wg mnie szybko – jednak po trafieniu do Polski za nim do mnie dotarło minęły jeszcze dodatkowe 10 dni :| (Poczta, Urząd Celny)

Radio pochodzi z Mazdy MPV i jest ono nowe nawet posiada folię z nadrukami na wyświetlaczu... Co do kompatybilności z BJ to widziałem jak identyczne było zamontowane w bejotce i nawet joy przy kierownicy go obsługiwał.

Nie jestem do końca pewien jednego czy radio ma RDS (podejrzewam że nie) i czy posiada zmieniarkę czy samodzielne CD ale to okaże się po podłączeniu, a i okaże się czy w ogóle działa :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 15 lut 2008, 00:30

Montuj montuj ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez dziubek » 15 lut 2008, 07:55

Radyjko super jestem ciekaw kto go produkuje dla mazdy ;)

Może z tylu coś pisze?

Napisz jak gra bo ciekawi mnie ;) widzę ze bardzo dopieszczasz maleństwo ;) patrze na twoje aluramki i zastanawiam się czy u siebie ich nie wrzucić ;) przydałoby sie takie rancho do zabaw z autkiem ;)

Pozdrowka

dziubek
Mazda + saperka – prawie jak Jeep ;)
+
była BeAtka i GabrYsia jest Renifer ;)
Moje ostanie mazdowe maleństwo- http://tnij.org/mazda6gy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2006, 02:48
Posty: 631 (0/1)
Skąd: Rybnik
Auto: Sandero Stepway MY'19
Mazda 6 GL Kombi

Postprzez Mako » 15 lut 2008, 08:25

OT: dziubek ale z Ciebie ranny ptaszek :]

radyjko bardzo fajnie wyglada i pewnie tak samo gra, ja juz w swoim mam zamontowane radio wiec juz nie slysze silnika, wydechu i toczacych sie kol.

NBR napisał(a):Radio pochodzi z Mazdy MPV i jest ono nowe nawet posiada folię z nadrukami na wyświetlaczu... Co do kompatybilności z BJ to widziałem jak identyczne było zamontowane w bejotce i nawet joy przy kierownicy go obsługiwał.


ja chyba sobie tez dokupie jakiegos pilota do radia, jednak to jest duza wygoda
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 15 lut 2008, 23:30

Mundek napisał(a):Montuj montuj

nie wiem czy to będzie takie proste – obejrzałem dokładnie te radio i ono delikatnie ma ścięte boki i podejrzewam że będzie drobna luka między dolną częścią radia a obudową radia...
Jeśli moje obawy się sprawdzą to poważnie zastanowię się nad kupnem XCarLink'a

dziubek napisał(a):Radyjko super jestem ciekaw kto go produkuje dla mazdy

dzięki, radio to Matsushita (Panasonic) model LC62 66 9R0C i też mi się podoba, proste i funkcjonalne...

dziubek napisał(a):widzę ze bardzo dopieszczasz maleństwo

to są drobne zmiany, można napisać kosmetyczne :) – a poszaleć nie ma kiedy i tak naprawdę nie ma w Polsce w czym wybierać

dziubek napisał(a):patrze na twoje aluramki i zastanawiam się czy u siebie ich nie wrzucić

myślę że też dobrze by wyglądały u Ciebie – widziałem kilka BA z takimi obrączkami

dziubek napisał(a):przydałoby sie takie rancho do zabaw z autkiem

no pewnie tylko ja muszę dojechać tam 150 km :)

radyjko bardzo fajnie wyglada i pewnie tak samo gra, ja juz w swoim mam zamontowane radio wiec juz nie slysze silnika, wydechu i toczacych sie kol.

to chyba musisz głośno słuchać tego radia :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 15 lut 2008, 23:49

hehe, bez przesady, silnik slysze ale bardziej jako mruczenie niz normalna praca i to mi odpowiada
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 23 lut 2008, 16:15

przymierzyłem nowe radio – wymontowałem stare i półeczkę z termometrem i klops kołnierz się nie mieści :( i radio będzie na sprzedaż :(
ale nie mogłem się powstrzymać by go nie podłączyć i posłuchać jak gra... i tu baaaardzo miłe zaskoczenie w porównaniu do starego radia (papierowe oryginalne głośniki) to jak "dzień i noc" w końcu było ładnie wszystko słychać :) ... łatwo się połapać co, gdzie i jak (obsługa intuicyjna) i joy obsługuje radyjko :)

a i rozwiałem swoje wątpliwości – radio na 1 CD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 23 lut 2008, 18:56

no to klops ze nie wchodzi jak mowisz ze ladnie gra, szkoda ze nie porobiles fotek moze bysmy cos wykombinowali.



edit

teraz tak patrze i jakby wyjac najpierw ta ramke okalajaca radio, przelaczniki i nawiewy, zamontowac radio i ponownie zainstalowac ramke??
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 23 lut 2008, 20:15

makoshark napisał(a):no to klops ze nie wchodzi jak mowisz ze ladnie gra, szkoda ze nie porobiles fotek moze bysmy cos wykombinowali.

nie sądzę z obu stron brakuje po ok 5mm – niestety, a sam odwłok radia pasuje idealnie...

makoshark napisał(a):teraz tak patrze i jakby wyjac najpierw ta ramke okalajaca radio, przelaczniki i nawiewy, zamontowac radio i ponownie zainstalowac ramke??

dzięki za rady – kombinować zawsze można – ale w tym wypadku tak jak proponujesz niestety ramka panelu by się nie zmieściła bo by właśnie kołnierz radia przeszkadzał

ja nie będę kombinował, przeznaczone jest do innego auta – swoją drogą musiałem się pomylić widząc to radio w BJ ale przysiągł bym że miało centralnie zamontowane pokrętło (było to za czasów jak jeszcze szukałem BJ)

teraz poszukam innego w rozsądnej cenie :) lub XCarLink, a te na pewno znajdzie swojego nabywcę :)
w każdym razie, nie ma tego złego... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 26 lut 2008, 22:57

No szkoda, że nie pasuje:(

Jest kilka chyba modeli tych radioodtwarzaczy do mazdów. Trzeba szukać takiego co siedzi w BJ po lifcie, tamte na bank powinno pasować bo obrys deski jest taki sam jak w tej przed liftem chyba
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 6 mar 2008, 20:39

też żałuje, i masz racje nie ma co kombinować i trzeba od BJ szukać ale na razie z radiem sobie odpuszczę...
na pocieszenie czekają na montaż nowe głośniczki Blaupunkt'a na tył i nowe świeczki Osram'a – Night Breaker'y
<jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez przemek323h » 6 mar 2008, 21:03

Ogólnie fajna mazda z fajnym silniczkiem – gratulacje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2007, 21:40
Posty: 215
Skąd: Iława
Auto: mx-3 1.8V6

Postprzez Mundek » 6 mar 2008, 21:55

NBR napisał(a):na pocieszenie czekają na montaż nowe głośniczki Blaupunkt'a na tył i nowe świeczki Osram'a – Night Breaker'y


Też kupiłem te żaróweczki już założyłem, nawet spoko świecą ( pewnie czytałes mój post w dziale eksploatacja :D ), też mam zamiar zrobić coś z głośnikami i dodatkowo wygłuszyć drzwi, ale to już chyba na wiosne gdy będzie cieplej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 27 kwi 2008, 23:14

Mundek napisał(a):Też kupiłem te żaróweczki już założyłem, nawet spoko świecą ( pewnie czytałes mój post w dziale eksploatacja ), też mam zamiar zrobić coś z głośnikami i dodatkowo wygłuszyć drzwi, ale to już chyba na wiosne gdy będzie cieplej.

czytałem :D ... na maty u mnie też przyjdzie kolej :)

NBR napisał(a):czekają na montaż nowe głośniczki Blaupunkt'a na tył i nowe świeczki Osram'a – Night Breaker'y

i wszystko już hula w aucie :)
głośniki to Blaupunkt GTX 663 żadna rewelacja :| na przód zamierzam kupić JBL GTO 8627 :)

za to świeczki ładnie świecą nieporównywalne lepiej do poprzednich Osram Bilux...
Poniżej porównanie: Osram Bilux (mijania) –> Osram NightBreaker (mijania) –> Osram NightBreaker (drogowe) –> Osram NightBreaker (mijania) w nocy

Obrazek

dodatkowo udało mi się skombinować i podłączyć Touring Computer od Mazdy 626 GW ładnie działa tylko przeliczanie dobywa się w milach :( (komp z wersji angielskiej) jeśli nie będzie możliwości zmiany na km to poszukam kolejnego :)
(jak zrobię fotki to wstawię zdjęcia)...

Pozdrawiam,
Norbert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy