Mazda 323F BJ FP 1998

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez NBR » 1 maja 2008, 02:04

NBR napisał(a):na przód zamierzam kupić JBL GTO 8627

głośniki już zamówione :)

a poniżej jak BJ jedzie... test na oponach zimowych, wtedy jeszcze dodatkowo brała lewe powietrze :|
http://www.wrzuta.pl/wrzuta.swf?file_key=nsqQt9W90I
jak na prawie 10 letnie auto to od serii nie odbiega ;)
Ostatnio edytowano 13 mar 2011, 18:22 przez NBR, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 1 maja 2008, 11:12

Zamulona jakaś :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 1 maja 2008, 15:22

Mundek napisał(a):Zamulona jakaś :D

tiaaaa hahaha

niedługo sprawdzę jak sobie radzi na letnich oponkach, z nowymi świeczkami i kablami WN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez NBR » 22 maja 2008, 21:06

wreszcie trochę wolnego czasu udało się wygospodarować i na szczęście nie padało :)
Zbierałem się z montażem wspomnianych wcześniej głośników JBL oraz mat bitumicznych APP miękkich... i teraz już całkiem fajnie gra muzyka :)

Sam demontaż tapicerki drzwi jest prosty więcej gimnastyki wymagało dopasowanie mat i wyklejanie drzwi...
Za radą Mundka ze starych głośników przeszczepiłem daszki chroniące głośniki przed spływającą wodą z szyb... w dolnej części drzwi dało się zauważyć wilgoć, na szczęście woda w drzwiach nie stała...

Poniżej kilka fotek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 22 maja 2008, 21:12

NBR wyklejałeś matą tylko wewnętrzną stronę drzwi? Miałeś kawał styropianiu w rogu ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 22 maja 2008, 21:33

tak – na razie tylko wewnętrzną, a bloczek styropianu był i jest tylko nie na zdjęciu :P
zamocowany jest 2 pinami, które lekko wypycha się od wewnątrz i lekko wychodzą...

zaciekawiły mnie 2 złącza/kostki do których nic nie jest podłączone, to te na ostatnim zdjęciu po lewej na górze – ciekawe do czego mogą służyć?

a i sprawdziłem jeszcze 2 rzeczy:
– nie mam podświetlanej klamki od drzwi kierowcy
– przycisk auto od podnoszenia szyby też nie jest podświetlany :| a szkoda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 22 maja 2008, 21:39

U mnie też znajdują się te puste kostki i nie mam pojęcia od czego mogą one być. Zamek w klamce i przycisk sterowania szybą też u mnie nie jest podświetlony ... może nie było w tej opcji na wyposażeniu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez adidom » 22 maja 2008, 21:40

bardzo ladna mazda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 22:02
Posty: 1275 (1/5)
Skąd: Bełchatów
Auto: Infiniti Q50S '16

Postprzez NBR » 22 maja 2008, 21:53

adidom napisał(a):bardzo ladna mazda.

a dziękuję :)

Mundek napisał(a):przycisk sterowania szybą też u mnie nie jest podświetlony

A ten panel sterowania szybami można przeszczepić z 626 w niektórych jest podświetlanie :) – się zastanawiam :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mundek » 22 maja 2008, 21:59

NBR napisał(a):A ten panel sterowania szybami można przeszczepić z 626 w niektórych jest podświetlanie – się zastanawiam


Uspokój się :P

Zamontuj lepiej ori chlapacze. Ja właśnie poluję na takie i ewentualnie mierzę w rozpórkę na przednie kielichy. Przy okazji wykładania matami drzwi chcę przeczyścić tą uszczelkę która zbiera wodę z szyby bo strasznie dużo syfu tam się znajduje ale problemem chyba będzie wyjęcie szyby z drzwi...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 23:06
Posty: 251 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GH, 2.5 PB '08

Postprzez NBR » 22 maja 2008, 22:15

Mundek napisał(a):Uspokój się

hahaha jak przy okazji znajdę to się skuszę...

Mundek napisał(a):Zamontuj lepiej ori chlapacze.

to towar deficytowy podobnie jak srebrne klamki z młodszych modeli :|

Mundek napisał(a):Przy okazji wykładania matami drzwi chcę przeczyścić tą uszczelkę która zbiera wodę z szyby bo strasznie dużo syfu tam się znajduje ale problemem chyba będzie wyjęcie szyby z drzwi...

u mnie wyglądała na w miarę czysto, co do wyjmowania szyb to się nie wypowiem trzeba by było do manuala zajrzeć... tylko nie wiem czy jest po co...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 23 maja 2008, 08:23

Mundek NBR dziwne bo ja mam podswietlany AUTO w szybach ;) co do tej kostki to moze byc to sterowanie z przycisku centralnym zamkiem od wew.
NBR napisał(a):srebrne klamki


to tez mam, ale moge sie zamienic za silnik :D
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 23 maja 2008, 10:54

widzisz makoshark Ty masz auto po pierwszym liftingu – może właśnie to jest spowodowane tym że niektóre M323F BJ mają tę dogodność...

makoshark napisał(a):co do tej kostki to moze byc to sterowanie z przycisku centralnym zamkiem od wew.

nie wiem jak jest u innych ale u mnie sterowanie centralnym jest w drzwiach kierowcy, wystarczy że je zamknę od wewnątrz (tym "kołeczkiem") to z automatu zamyka się reszta drzwi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 23 maja 2008, 11:23

NBR napisał(a):nie wiem jak jest u innych ale u mnie sterowanie centralnym jest w drzwiach kierowcy, wystarczy że je zamknę od wewnątrz (tym "kołeczkiem") to z automatu zamyka się reszta drzwi


tak tak, ale jeszcze sa takie przyciski dodatkowo, gdyby nie zamkneli protege323.com to bym wstawil zdjecie tego dyngsa, na tej stronce byl opis jak zamontowac taki przycisk w drzwiach pasazera

NBR napisał(a):widzisz makoshark Ty masz auto po pierwszym liftingu – może właśnie to jest spowodowane tym że niektóre M323F BJ mają tę dogodność...


troszke dziwne ze oszczedzali na takich malych bajerach, ja niedlugo chce sobie zmienic ten przelacznik na ten 4x i z tylu zakladam tez elektryki
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Dr_Astic » 4 cze 2008, 10:29

Heh, mam od zeszłorocznej jesieni takie same !JBL'e w drzwiach :D
(+Blaupunkt Kingston MP47) i muza dopiero teraz brzmi tak jak powinna ;)

Myślę, że po fabrycznych głośnikach wiesz o czym mówię :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2007, 10:08
Posty: 159
Skąd: Krakooff
Auto: biała 323F BJ 1.8GT 16V DOHC

Postprzez NBR » 10 lip 2008, 22:26

Dr_Astic napisał(a):Heh, mam od zeszłorocznej jesieni takie same !JBL'e w drzwiach :D
(+Blaupunkt Kingston MP47) i muza dopiero teraz brzmi tak jak powinna ;)

Myślę, że po fabrycznych głośnikach wiesz o czym mówię :)

zgadza się – zmiana jest odczuwalna <spoko>

NBR napisał(a):zaciekawiły mnie 2 złącza/kostki do których nic nie jest podłączone, to te na ostatnim zdjęciu po lewej na górze – ciekawe do czego mogą służyć?

makoshark napisał(a):co do tej kostki to moze byc to sterowanie z przycisku centralnym zamkiem od wew.

obstawiam jednak, że ta kostka służy do podłączenia podświetlenia klamki... hmm...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez didusiek » 25 wrz 2008, 01:32

Bardzo ładna ta BJ-ka. :) Też przymierzam się do wymiany kierunków i głośników w drzwiach. Bardzo dobrze prezentują się te alu ramki. Ciekawy jestem jak będą wyglądać z białymi zegarami i chyba się skuszę na takie do mojej BJ-ki.
Życzę bezawaryjnej eksploatacji.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 21:27
Posty: 321 (0/2)
Skąd: Opolskie (Głogówek)
Auto: 323f bj 1.6 16v DOHC Sportive

Postprzez NBR » 28 wrz 2008, 21:57

didusiek1 napisał(a):Bardzo ładna ta BJ-ka.

didusiek1 napisał(a):Bardzo dobrze prezentują się te alu ramki.

Dzięki.

didusiek1 napisał(a):Ciekawy jestem jak będą wyglądać z białymi zegarami i chyba się skuszę na takie do mojej BJ-ki.

nie wiem czy u Ciebie nie będzie z tym problemu :( wokół Twoich zegarów są już ramki/obwoluty tylko że plastikowe – pogadaj z Mako – kiedyś podchodził chyba to tego tematu z zegarami po lifcie...
Wg mnie do białych zegarków nie trzeba ramek i tak dobrze wyglądają... :)


Ostatnio dokupiłem komplet zaślepek do relingów, po wcześniejszym ich zniknięciu z dachu auta :( (ech...)
I tu miłe zaskoczenie w porównaniu do ceny poprzedniej 25zł/szt. (na początku stycznia) koszt jednej obecnie w ASO to 18zł :) nie mniej jednak jak za kawałek plastyku to i tak wg mnie sporo... montaż dziecinnie prosty...

Obrazek

A przy okazji przymierzyłem się do nowej 6 ... faaaajna...


Pozdrawiam,
Norbert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Mako » 29 wrz 2008, 08:18

didusiek1 przerabialem ten temat jak NBR pisal i tak:
– te pierscienie co ma NBR nie podchodza do naszych bo mamy wysokie skosne ramki na okolo zegarow i bedzie wygladac smiesznie
– widzialem kiedys na zegarach w samochodzie ze stanow ze sa takie srebrne ramki ale wyglada to bardzo srednio
– nie wiem jak bedzie wygladac przy bialych ale tez nie wroze zadnych rewelacji

Biale zegary sa fajne bez zadnych dodatkowych ozdobnikow ;)
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez wertopser » 11 lis 2008, 21:18

autko pierwsza klasa :)
silnik i wyposazenie chyba takie samo jak ja czyli najlepsze :D
no i wszystkie zmiany na ++ chyba zaczne tez cos robic przy swojej BJ-tce bo jak patrze na twoja to normalnie przy mojej to miodzio :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2008, 18:41
Posty: 133
Skąd: okolice Zamościa
Auto: Mazda 323F BJ 1.8 16v

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy