Mazda 323F BJ ZM '02 Mandziukeła

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Lolzmandziuk » 27 lut 2020, 08:05

Witam Panie i Panewki!
To, z czym tutaj przychodzę to Mazda będąca w rodzinie od roku 2008 ściągnięta z Niemiec przez mamusię.
Po latach wyszło na to że mama nie może prowadzić, samochód stał, ja zrobiłem prawko – i ot – śmigam Madzią od 2018 roku, i jestem w niej zakochany po uszy.

Szybki opis Madzi :
– urodzona w 2002 roku (chociaż może i 2001 pod koniec a pierwsza rejestracja w dojczach w 2002 roku) poliftówka 1.6 ZM 98HP 153kkm (oryginalne!)
z wyposażenia to tak skromnie :
– elektryczne szyby
– kontrola trakcji
– radio
– koła
– hamulce (4x tarcze)
– silnik
– to coś co skręca (drążek kierwoniczy? :D )
– karoseria (dziurawa bo dziurawa, ale jest).

Niestety Madzia na samym początku wymagała dość sporo dopieszczania, a jako że ja biedny gnojek bez garażu to dość długo mi to wszystko zajmuje.

Do tej pory zrobione :
– rozrząd przy 110kkm
– hamulce TRW komplet przód z regeneracją zacisku i malowaniem przeze mnie (nieporadnie ale coś tam a'la wiśniowego widać)
– tył pełny FEBI, zaciski jeszcze nie zregenerowane ale to kwestia czasu
– olej przy +/-135kkm (wstyd sie przyznać, ale mam 153 i jeszcze nie zmieniłem..) na 5w30 Mazdowski Ultra Syntetyk
– poduszki amora przód KYB
– wahacze całe przód Delphi po x godzinach wiercenia urwanych śrub (niecałe 8, może 10k przejechane i znów tłuczą... ech.)
– łączniki przód TRW wymieniane na bieżąco :D
– wahacze tył po 11 godzinach wiercenia starych śrub, litrach potu i łeż też dały się wymienić, zestaw niestety z allegro, chyba NTY razem z nowiutkimi śrubami od Mazdy (PARE ŚRUBEK KUŹWA 700 ZŁOTYCH, NIE POLECAM XDD)
– łączniki tył na bieżąco chyba ostatnio wsadzałem Japanpartsy
– gumy stabilizatora nowe OEM
– próbowałem sie pobawić z oświetleniem liczników ale poległem i teraz pół świeci i pół ciemno :D (tanie ledy)
– felgi śmignięte w dość nieporadnej firmie której nie polecam na al. krakowskiej w warszawie na "złoty subaru" jak to nazwali. (RH Cup bodajże to są. 15x6 albo 6.5J, nie pamiętam, przepraszam :( )
– skrzynia zdechła (dyfer oszalał i sie posypał) to i wymieniona, niestety na tą z 1.5 bo sie sprzedawca pomylił... ale działa!
– żaróweczki w5w i takie mniejsze zamienione na ledy OSRAM
– łożyska przód, piasty tył
– końcówki drążka oba TRW
*Update 27.06.2020*
– wymieniona micha olejowa,
– wymieniony olej z płukanką na valvoline 5w40, no i filtr oleju
– wymieniony czujnik spalania stukowego na jakiś z allegro – działa
– wymienione tuleje wahacza przód na poliuretanowe – warto!
– wymienione cewki i przewody zapłonowe, lecz niestety nadal przy stałych obrotach 2.5k – 3.5k poszarpuje
– wymienione klocki przód/tył (TRW/Delphi)
– nowiutkie opony Michelin Pilot Sport 3 195/50/15

Co Madzię czeka :
– przez głupotę – łożysko i felga lewy przód <glupek2> <glupek2>
– sprężyny FK Automotive na przód i tył
– prawdopodobnie jak kiedyś będą pieniądze wydech z nierdzewki może 2-2.5 cala
– ruda. dużo rudej. nie wiem za co sie złapać (mowa o chwilówkach :D) ale ruda jest do zrobienia i to ostro. podłużnice, nadkola tył (mimo że robione w 2009-10 roku, chociaż 8-9 lat spokoju też najs), kielichy, drzwi... i co sie jeszcze znajdzie.. (jakby jakiś chętny blacharz na forum chciał mi pomóc z okolic warszawy z możliwością rat to chętnie pokombinuje :D)


Marzenia :
– kompresor/turbo. czytałem tutaj jak i na innych forach posty o dużym potencjale tego silnika
– stylizacja MPS USA (ten przedni zderzak przyprawia mnie o ciarki, jest prześliczny)
– koniecznie polerka lakieru (samą maszynke mam, brakuje padów, past, wosku i innych pierdół... ach te pieniądze)
– rozpórki przód góra dół i tył bo widziałem ładne po jakieś 100 dolców
– felgi 17 jakiś JR
– mooooże większe hamulce, chociaż obecne też dają rade
– ledowe światła przód i tył według mojego projektu który się może kiedyś uda
– przyciemnianie szyb
– shortshifter
– scena audio odseparowana 3 – dzielna ale bez ogromnej tuby w bagażniku
– radyjko na androidzie (prawdopodobnie EONON
– skóry do środka beżowe z nowymi gąbkami
i to chyba tyle.

Wiadomo, zawsze jakieś chęci na coś jeszcze wpadną i liczę na to że sie uda je porobić, ale z chorym sercem też różnie bywa.
O właśnie, prosiłbym o nie hejtowanie że staję na inwalidzie na fotkach – mam chore serduszko i czekam aż mnie wpiszą na listę do przeszczepów. Tak o szybkie wyjaśnienie.


*Update 27.06.2020*

Nie mam fotek, poza jedną nieszczęsną, ale to za chwilę. Przepraszam że jeszcze nie wrzuciłem fotek wnętrza i spod machy, jakoś kurde ciągle zapominam...
Wczoraj wleciały tuleje poliuretanowe olkusza do przednich wahaczy, i powiem wam, że tuleje są warte wydania tych 2 stówek.
Zamówiłem czerwone (bo tylko takie były dostępne na stronie) i troszke problemów z montażem było, ale jakoś to wyszło. Warto! reakcja kierowca-samochód na +, przyjemność niesamowita. Na pewno duży przeskok poczują te osoby które mają już mocno wybite tuleje <lol>
No i tak mi sie fajnie na tych tulejach jeździło... po nocy... ze znajomą na fotelu obok... że zakończyło się to średnio pozytywnie.
Troszke zabrakło siły w nodze przy hamowaniu, i przy +/– 40kmh przydzwoniłem kołem w krawężnik na zakręcie (fot poniżej)... moja własna głupota, chciałem sie pobawić przy niuńce pokazać jak to Madzia sie trzyma i sie za słabo skupiłem na prowadzeniu.
Dlatego rada dla was, Panie i Panowie – nie bawcie się przy osobach które w jakimkolwiek fizycznym/mentalnym stopniu sie wam podoba – nie skupicie się 100% na jeździe nigdy.
Mój błąd tylko odjął mi dumy i pewnie ze 2-3 stówki za felgę. A, no i łożysko. Ogólnie samochód jeździ, nawet nie pocięło opony!

No, to teraz chyba czas na fotki :)

Trzymajcie sie i do zobaczenia na drodze, no i tutaj na forum ;) Postaram się odzywać w miarę regularnie :)
Załączniki
IMAG0043.jpg
Madzia przed jakąkolwiek zmianą
20180806_045731_HDR.jpg
Madzia na złotych z lekko prześwitującymi wiśniowymi czy też bordowymi (kto co woli) zaciskami
Snapchat-982029850.jpg
a tutaj świeżo po założeniu zacisku i jego uprzednim malowaniu
Snapchat-218931963.jpg
Madzia w 3 miesięcznym oczekiwaniu na następną podróż (tak, odebrane prawko)
Snapchat-503731546.jpg
Tutaj felunia na czysto z czerniwem na oponce
20200627_054738.jpg
Felunia po pocałunku z krawężnikiem 27.06.2020
20200627_054741.jpg
Ostatnio edytowano 27 cze 2020, 05:31 przez Lolzmandziuk, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 28 mar 2019, 14:59
Posty: 8
Auto: Mazda 323F BJ '02 1.6 98KM

Postprzez faflak » 27 lut 2020, 13:28

Fajna BJ'ta, złote fele wyglądają całkiem ciekawie :) do pełni szczęścia brakuje fotek wnętrza i z pod maski <peace>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 11:14
Posty: 267 (56/2)
Skąd: Milicz/Krotoszyn/Odolanów
Auto: Mx-3EC B6D 96"
Xedos 6 CA 2.0KF 92"

Postprzez Lolzmandziuk » 10 mar 2020, 13:04

Wieczorkiem wstawie :)
Poszukuje blacharza w okolicy warszawa bemowo!
Do zrobienia kielichy :(
Początkujący
 
Od: 28 mar 2019, 14:59
Posty: 8
Auto: Mazda 323F BJ '02 1.6 98KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy