Mazda 323F BJ RF '98 Domelus

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Domelus » 30 kwi 2017, 11:48

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Mazd :)
Przedstawie wam moją Mazdę.

Model: Mazda 323F BJ
Silnik: 2.0 Diesel 71KM (bez turbo) RF
Rocznik: 1998r
Przebieg: ponad 300k tyś.
Wyposażenie m. in: Klimatyzacja, El szyby lusterka.

Początek: Moim poprzednim autem był Golf III 1.9TDI który mnie niestety często zawodził, jechałem z myślą kupna Forda Focusa I 1.8 TDDI lecz po obejrzeniu 5 sztuk zwątpiłem w znalezienie takiego Forda w Stanie nadającym się do jazdy. Po drodze do domu stała przy drodzę z karteczką sprzedam odręcznie napisaną przy płocie. Spodobała mi się od razu bo bardzo mało takich jeżdzi w mojej okolicy (Częstochowa). Po dokładnym obejrzeniu okazało się że właściciel ma prawie 70 lat, do tego auto posiada od ponad 10, sam sprowadził z Austrii. Komplet kluczyków etc do tego cena baaardzo okazyjna, dokładnie mówiąc 3200zł. Co prawda delikatnie porysany gdzieniegdzie, do wymiany chłodnica klimatyzacji ale to i tak cena Dobra.

Aktualnie posiadam go od ponad roku i jest Rewelacyjnie!
Nic się nie psuje, oczywiście oprócz normalnych eksploatacyjnych rzeczy typu klocki tarcze oleje to nie robię dosłownie nic. Silnik wolnossący co prawda mułowaty ale pali 7l w mieście 6l na trasie i nic więcej nie potrzebuje. W zimie odpalał bez problemów co prawda ciągle walcze z małymi wypryskami rdzy ale to normalne dla Mazdy. Tym bardziej że ta ma już 19lat. Dodałem radio JVC KC30, wymieniłem głośniki z przodu na 5x7 Macaudio z tyłu Noname 165cm, dodałem z przodu w drzwiach kawałek maty wygłuszającej i audio na prawde daję rade! Jestem zadowolony.
Jestem jedynie aktualnie w kropce bo chciał bym ją sprzedać i kupic taką samą z silnikiem DITD z turbo ponieważ trochę brakuje mocy. Całą rodziną uwielbiamy to autko. Jak wam się podoba?
Załączniki
DSC00843.JPG
DSC00844.JPG
DSC00845.JPG
DSC00849.JPG
DSC00850.JPG
DSC00852.JPG
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2017, 17:31
Posty: 10
Auto: 323F BJ 2.0D 71KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy