Mazda 323f BA GT Z5 '95 kremowa bra str. 58

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez wilusjdm » 9 wrz 2012, 07:37

Mieczyslaw napisał(a):Co prawda nie chcialbym bo to koszty sa sporawe :P

Jeśli kupujesz samochód to licz się z kosztami "wymień to wymień tamto" . A amory to nie aż taki wielki wydatek :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 13:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez Mieczyslaw » 9 wrz 2012, 18:01

Nie no wiadomo. Jesli sa do wymiany to sie wymieni, jak nie to nie :) ale zawsze lepiej jest miec kaske niz jej nie miec :D Jak wytluczone to musze wymienic bo mi przegladu nie przejdzie :P

Dzisiaj, a raczej wczorajszej nocy ukradli mi przednia tablice rejestracyjna. J...ne muslimy, nienawidze ich. Zlapac i golymi rekami zycie odebrac.
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez wilusjdm » 9 wrz 2012, 22:04

Mieczyslaw napisał(a):ukradli mi przednia tablice rejestracyjna

Słyszałem, że kroją fele, lusterka znaczki itp. ale tablicą to pewnie przechodni złomiarz się zaopiekował, obczaj czy nie leży na pobliskim skupie złomu :D :D :D a tak na poważnie to z takimi ludzmi nie da rady walczyć, są nie obliczalni ...
Ostatnio edytowano 10 wrz 2012, 15:30 przez wilusjdm, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 13:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez radar88 » 9 wrz 2012, 23:26

To tam kradną blachy ?? Jej myślałem że takie rzeczy to u Ruskich :|
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Mieczyslaw » 10 wrz 2012, 21:43

skurczysyny ciapaki. Potrzebna byla pewnie do czegos i gwizdneli. W ciapatowych dzielnicach podobno kradna na potege tylko wszyscy sie dziwili ze tak szybko mi buchneli. Jak odzyskam albo jak bede musial nowe wyrobic to na nity ja przytwierdze i jej sku...syny nie rusza
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez radar88 » 10 wrz 2012, 22:08

No to powiem Ci ze jestem w szoku. To że w UK kradną czasami blachy z Polskich,Niemieckich aut to wiem, ale w swoim kraju...no cóż.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Dominator » 11 wrz 2012, 08:27

Mieciu, nie za dobrze Ci, ze masz 2 samochody ;)
Ale kto bogatemu zabroni :P "efka" bardzo przyjemna, ale czemu Z5 a nie KF, skoro to auto ktore spelnia dawne zachcianki, trzeba bylo po calosci :)
Oby tylko 626 nie poszlo w odstawke :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Mieczyslaw » 12 wrz 2012, 13:40

radar88 napisał(a):No to powiem Ci ze jestem w szoku. To że w UK kradną czasami blachy z Polskich,Niemieckich aut to wiem, ale w swoim kraju...no cóż.

Co zrobic, taki kraj ;) Licze tylko na telefon z policji ze ktos znalazl gdzies porzucona

Dominator napisał(a):Mieciu, nie za dobrze Ci, ze masz 2 samochody ;)
Ale kto bogatemu zabroni :P "efka" bardzo przyjemna, ale czemu Z5 a nie KF, skoro to auto ktore spelnia dawne zachcianki, trzeba bylo po calosci :)
Oby tylko 626 nie poszlo w odstawke :)

sytuacja zmusila ale mysle ze dyzo osob ma wiecej niz 2 auta :P Trafila sie taka z silnikiem Z5 i taka wzialem. Bardzo malo tutaj ich jest wiec wybor byl mocno ograniczony nawet przez to ze wiekszosc aut byla na drugiej wyspie czyli jakies 600km w jedna strone wiec jakos mi sie nie usmiechalo gnac taki kawal i kupic tylko dlatego ze juz sie tam jest. znalazlem pod nosem w stanie w miare. Dzieki temu ze mam taki maly silnik mam mniejsze ubezpieczenie i duo mniejszy podatek drogowy :) ojciec ma 1.8 i placi wiecej ode mnie i to nie malo a co dopiero mowic o 2.0 :P zawsze moge swapa zrobic :D
GFka pojdzie w odstawke, zostaje w PL i nie wiem co z nia zrobic. Na pewno jak bede w PL to bede nia jezdzil ale jak mnie nie bedzie to raczej bedzie stala nieuywana niestety :( sprzedawac nie bede bo smieszne pieniadze za nia wezme, a zal bo dbam o nia bardzo.
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez Mieczyslaw » 15 wrz 2012, 13:43

heh wiecie co wlasnie odkrylem? sprawdzilem auto po nr VIN, wyszlo ze silnik 2000cc :| teraz wiem skad mam dokladki od Vki
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez adidom » 15 wrz 2012, 13:57

Silnik przełożony?? Ale to bez sensu pakować 1.5 jak było 2.0 przecież łapy silnika nie pasują, ecu inne, przepływka inna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 22:02
Posty: 1275 (1/5)
Skąd: Bełchatów
Auto: Infiniti Q50S '16

Postprzez Mieczyslaw » 15 wrz 2012, 14:00

nie wiem Panie co tam bylo robione, wiem co mi wyszlo po sprawdzeniu VINu, silnik 2.0 Ciekawy jestem o co tu w ogole chodzi z tym autem :P
na innej stronie znalazlem ze 1.5 i badz tu czlowieku madry.

Ok chyba falszywyw alarm. Znalazlem rosyjska strone, ktora pokazuje po VINie wszystko to co bylo w aucie w momencie opuszczania fabryki (gdzies na forum tez to jest). Silnik 1.5 jest na pewno :P
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez adidom » 18 wrz 2012, 20:05

No to luz :D Co tam działasz?? Przydało by się ją troche obniżyć i większe felgi założyć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 22:02
Posty: 1275 (1/5)
Skąd: Bełchatów
Auto: Infiniti Q50S '16

Postprzez Mieczyslaw » 18 wrz 2012, 20:42

Narazie bujam sie z ubezpieczeniem (czekam na tlumaczenie papierow z Polski), z blachami problem i narazie auto stoi nieuzywane niestety :( jezdze GFka teraz. Wiesz co chce zrobic wszystkie te rzeczy, ktore trzeba, a nad wygladem bede myslal w przyszlym roku dopiero :P ale prawdopodobnie pojda w czarny mat wneki w przednim i tylnym zderzaku no i na tyle bedzie chyba na ten rok :P doprowadzenie lakieru do normalnego stanu i tyle. I tak kasy pojdzie ze ho ale mam nadzieje ze odwdzieczy mi sie.

Edit.
Wczoraj bylem po tablice bo niestety nikt nie znalazl. Kasa poszla, portfel chudszy niestety. Jak dostane to przykrece po prostu srubami albo na nity. Obecnie nie mam zadnej podkladki tylko goly zderzak.
Dzisiaj pojezdzila troch bo zapomnialem ze ubezpieczenia jeszcze nie mam :P ale dobrze, poruszala sie. Na koniec poglaskalem ja po lotce ale bez reakcji niestety :P
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez tadziomaru1 » 19 wrz 2012, 22:50

No qrde, Mieciu, zaskoczyłeś mnie. Ale pewnie ja tak samo Ciebie jak moją sprzedałem...
Chciałem ją sprzedać póki jeszcze pięknie wyglądała, nie mógłbym patrzeć jak rdzewieje, a nie chciałem w nią inwestować kilka tysięcy na poprawki aby walczyć z rdzą. Ale zajebi*** była, ten kolor... <płacze>
Najbardziej w samochodach wqrwia mnie rdza, wszystko inne potrafię sobie zrobić, jak wiesz, ale walka z rdzewiejącym podwoziem to beznadzieja. Raczej do Mazdy już nie wrócę, chyba że kiedyś zciągnę sobie GH, ale tylko jeśli nie będą rdzewiały.
Ja też coś kupiłem, jak zjedziesz to zobaczysz, spota zrobimy. Na razie niech to będzie niespodzianka.
Zanim zaczniesz się kłócić, komuś dokuczać, wiedz, że nie warto. Przeczytaj:
"Przeminiesz.
Nie było Cię, na chwilę jesteś
I znowu Cię nie będzie.
Przeminiesz."
tadziomaru1
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2009, 12:17
Posty: 1831 (36/30)
Skąd: okolice Radomia
Auto: była 626 GF, będzie 6 GH zastępczaki:
Honda Accord 2,0
Honda Civic 1,4
HONDA CBR 1000RR FIREBLADE 171KM

Postprzez Radex » 20 wrz 2012, 09:38

to jak Mietku, kiedy zakładasz neony i chromowane dywaniki? ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Mieczyslaw » 20 wrz 2012, 22:03

tadziomaru1 napisał(a):No qrde, Mieciu, zaskoczyłeś mnie. Ale pewnie ja tak samo Ciebie jak moją sprzedałem...
Chciałem ją sprzedać póki jeszcze pięknie wyglądała, nie mógłbym patrzeć jak rdzewieje, a nie chciałem w nią inwestować kilka tysięcy na poprawki aby walczyć z rdzą. Ale zajebi*** była, ten kolor... <płacze>
Najbardziej w samochodach wqrwia mnie rdza, wszystko inne potrafię sobie zrobić, jak wiesz, ale walka z rdzewiejącym podwoziem to beznadzieja. Raczej do Mazdy już nie wrócę, chyba że kiedyś zciągnę sobie GH, ale tylko jeśli nie będą rdzewiały.

Ty wyjechales ze sprzedaza ni stad ni zowad. Wczesniej mowiles ze motor kupujesz itd a tu nagle klops. Ale powiem Ci ze slyszalem juz tekst typu: sprzedalem bo rdzewieje i kupilem cos innego. Od tamtej pory goscia nie widzialem wiec chyba grupa radomska i tak nieliczna sie rozsypie w drobny mak niestety.

tadziomaru1 napisał(a):Ja też coś kupiłem, jak zjedziesz to zobaczysz, spota zrobimy. Na razie niech to będzie niespodzianka.

Ok, niechaj to bedzie niespodzianka. Trzeba tylko termin spota ustalic.

Jak Ci sie podoba moja BA? :D

Radex napisał(a):to jak Mietku, kiedy zakładasz neony i chromowane dywaniki? ;)

Nie podpuszczaj mnie lepiej :P To by byla profanacja auta w ogole. Nic takiego do mnie nie wjedzie. Dywaniki fakt przydalyby sie lepsze bo te zjezdzaja i nie wiedzac kiedy mam zwiniety pod pedalem hamulca :| stopera nie mam. Na pewno beda nowe piora bo te ledwo zbieraja :P
W ogole zauwazylem ze nie mam wielu rzeczy, ktore sa w innych egzemplarzach i to troche mnie martwi :(
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez donleon » 3 paź 2012, 12:00

Mieczysław-Twoja BA-śka jest absolutely zajebista-zawsze chciałem taką mieć; gdyby teraz coś takiego produkowali, natychmiast bym kupił. Oczywiście z silnikiem o większej mocy i klimatyzacją-rozumiesz, każdy wiek ma swoje prawa... . Te dzisiejsze auta naszpikowane elektroniką są zupełnie do <dupa> -bardzo ekologiczne, ale wyprodukowanie ich jest abosolutnie nieekologiczne. Dlateego mazdy tak rdzewieją, bo są produkowane i malowane zgodnie z zasadami ekologii. A co wychodzi? <dupa> .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2009, 20:32
Posty: 439
Skąd: Radom
Auto: mazda 3 1,6 DI 2006 HB-była.
Jest... toyota

Postprzez Mieczyslaw » 4 paź 2012, 21:40

kurcze od kilku lat sie zastanawiam dlaczego nie produkuja xedosa, czegos podobnego do BA, MX3 i MX6 i niestety nie wymyslilem. Wielka szkoda. Tez zawsze chcialem miec i sie udalo, a raczej brak innej opcji na auto w takich pieniadzach. Teraz jest kupe rzeczy, ktore wyreczaja czlowieka od wszystkiego: czujniki deszczu, czujniki zmroku nie mowiac juz o czujnikach parkowanai czy autach parkujacych samodzielnia. To chyba nie dla mnie.
Co do mojej BAski (nie slyszalem tego okreslenia :P ) to ktorys prezes nasz w podobnym watku napisal mniej wiecej tak: fajne autko, super wyglada tylko szkoda ze kolor taki popularny w BA. Ja mam na to odpowiedz: kolor najbardziej popularny w BA ale bardzo rzadki na drogach ;)


Dzisiaj wjechala do mechanika/elektryka. Wszystlkie plastiki zostaly pozdejmowane, antena zdemontowana. Jutro ma przyjsc lampa przednia i moze glosniki. W poniedzialek antena i krancowka. Reszte gratow chyba jutro po sklepach
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez Mieczyslaw » 24 paź 2012, 09:21

I tak, ja wrocilem za miedze, auto zrobione ale co przezylem to tylko ja wiem :( Okazalo sie ze kupilem szrota jakich malo. Auto stalo ok 2 3 lat nieuzywane i zardzewialo niesamowicie. Niestety nie bylo wyjscia i musialem ja zrobic bo nie bylo czasu na sprzedanie, kupienie czegos innego. Naprawa auta ciagnela sie przez kilka dni, a o pieniadzach nie bede mowil. teraz auto jezdzi normalnie, szczeki nie trzymaja, przyspiesza jak dla mnie super i pomimo, iz nie nakleilem plastra niquitin malo pali. Silnik juz po dotarciu i nie zaobserwowalem wyciekow tudziez kopcenia (po tym wszystkim nie ma prawa)

Rzeczy, ktore ostaly zrobione/wymienione:

MECHANIK

Zawias:

kolumny Mc Phersona x2
poduszki kolumny Mc Phersona x4
amortyzator tyl x2
koncowka drazka kierowniczego
elementy mocujace stabilizatora
wieszaki ukladu wydechowego ;)

Silknik:
tloki
plytki regulacju zaworow
sruby glowicy
naprawa i planowanie glowicy
wymiana tlokow na korbowodach

Hamulce:
klocki hamulcowe komplet
linka hamulca recznego x2
cylinderek hamulcowy
szczeki hamulcowe
tloczek zacisku przedniego
reperaturka zacisku

Reszta od mechanika:
filtr oleju
filtr paliwa
olej silnikowy
uszczelniacz walu korbowego
uszczelka ukladu wydechowego
uszczelka kolektora ssacego
uszczelka kolektora wydechowego
uszczelka glowicy cylindrow
uszczelniacz walka rozrzadu x2
uszczelka pokrywy zaworow
uszczelki miski olejowej
uszczelka silnika

ELEKTRYK:
lampa przod
antena
zalozenie alarmu
naprawa centralnego zamku
podlaczenie glosnikow, wzmacniacza i prowadzenie kabli
swiece
kable WN
naprawa mechanizmu podnoszenia szyb

BLACHARZ/LAKIERNIK

zakonserwowanie podwozia
zalatanie dziury w nadkolu
wneki pomalowane w czarny mat
polerka lakieru i felg


Do zrobienia zostalo:
reperaturki tyl
dojscie do ladu z obrotami (mechanizm biometaliczny)

Zdjecia moze cpykne dzisiaj do wrzuce
Obrazek
Darnok - chlopak na opak
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2008, 16:38
Posty: 4703 (5/32)
Skąd: eldoRadom, Kopenhaga
Auto: 626GF 1.8 97'
ex 323F BA GT Z5 95'
ex Suzuki Swift 06'
6GH 2.0 Sport 11'

Postprzez radar88 » 24 paź 2012, 12:00

No to ładnie to wszystko wyszło lecz teraz posłuży następne 200kkm ;)
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy