Mazda 323F BA 1.5 16V Z5 94r.

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez BranGa » 5 cze 2012, 19:55

Witam,
Zacznę od tego że na forum jestem już od... bardzo długo :D Do tej pory ograniczałem się do systematycznego przeglądania go. No ale ileż można ? Więc.... czas się ujawnić.
Mam na imię Kamil; lat 21; Moją Mazdę posiadam dokładnie od 1-go listopada 2011r. jest to mój drugi samochód, wcześniej Ford Escort MKVI. Wybierając 2-gie aukto byłem na 100% pewnien że będzie to japoniec no i tak sie stało.

Teraz może troszkę o mojej "Madzi".
Model: 323F BA
Engine: 1.5 16V Z5 benzyna
Rok Produkcji: 1994r.
Przebieg: nie pamiętam :P uzupełnie później
Wyposażenie:
-była poduszka ;]
-el. szyby
-el.szyberdach
-centralny zamek
-wspomag. kierownicy
-reg. wysokości kierownicy
-reg. fotela w 3 płaszczyznach

Jak widać niżej na pierwszych dwóch fotkach (niestety innych nie mam) po kupnie 100% seria, troszkę zaniedbana jednak buda calutka a podłoga jak nowa. Teraz patrząc z perspektywy czasu, warto było.
Oczywiście nie da się nie modzić przy samochodzie (przynajmniej ja nie umiem).
Serią jeździłem niecały miesiąc a jeśli czepiać się szczegółów to 4 dni (po 4 dniach usunąłem tandetne światło stop z tylnej szyby które poprzedni właściciel sobie zamontował)
Koniec listopada Mazda otrzymała nowe zawieszenie z racji tego że tylne amorki były do wyrzucenia i "du**" siedziała kupiłem 4 amortyzatory + sprężyny obniżające.
Grudzień przyniósł dwie nowe lampy przednie (stare niestety miały popsutą regulacje, połamane uchwyty)
Następnie przez 3 miesiące kompletowałem pakiet GT.
Jakoś na wiosnę (Marzec) trafiła się tzw. "okazja" i kupiłem 4 alufelgi firmy borbet w rozmiarze 16"/7,5" felgi jako że nie nowe, były poniszczone, porysowane a dwie były krzywe. Felgi oddałem do prostowania, a sam pomalowałem je na biało :D Wiadomo do felg porzebne pierścienie centrujące i nakrętki które również doszły po kilku dniach.
Kwiecień przyniósł mi oponki letnie na alu w rozmiarze 205/45/R16
Żeby nie było tak kolorowo to w międzyczasie (zimą) miałem dwie stłuczki (nie z mojej winy oczywiście), całe szczęście nic poważnego ale zostało jeszcze do pomalowania to i owo.
Ale sie rozpisałem xD
Powiem jeszcze tylko tyle że plany są i to całkiem sporo ale nie będę ich zdradzał, temat będzie aktualizowany wraz z nowymi modyfikacjami.

Niżej kilka fotek:

Zdjęcia po kupnie jeszcze bez żadnych modów:
Obrazek
Obrazek

A tu aktualniejsze foto:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć dodam jak zrobię :P
To Tyle, Miłej lektury
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2010, 21:23
Posty: 4

Postprzez Krzemol » 5 cze 2012, 20:13

Witam imiennika :)
Seria szału nie robi, jednak teraz Twój egzemplarz z pakietem i kołami wygląda bardzo dobrze. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1571 (268/86)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 280KM '11r

Postprzez wilusjdm » 5 cze 2012, 21:45

Witam z niedalekich okolic :D
Chyba Cię niedawno widziałem, tak mi sie wydaję jak przelatywałem przez Lubawę, co do Mazdy niezła sztuka .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 13:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez BranGa » 5 cze 2012, 21:56

wilusjdm napisał(a):Witam z niedalekich okolic :D
Chyba Cię niedawno widziałem, tak mi sie wydaję jak przelatywałem przez Lubawę, co do Mazdy niezła sztuka .

Bardzo możliwe, często tam bywam :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2010, 21:23
Posty: 4

Postprzez rafiii » 6 cze 2012, 19:26

Ładna seria, ale przydałoby się coś zrobić ze szczeliną między zderzakiem, a maską :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 cze 2012, 22:56
Posty: 26
Skąd: Zielona Góra
Auto: Mazda 323F BA Z5

Postprzez BranGa » 6 cze 2012, 21:58

rafiii napisał(a):Ładna seria, ale przydałoby się coś zrobić ze szczeliną między zderzakiem, a maską :)

Bardzo możliwe że się tym zajmę choć narazie nie przeszkadza mi to a nawet się podoba xD :P
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2010, 21:23
Posty: 4

Postprzez djakob » 6 cze 2012, 22:49

Co jak co ale felgi pasują :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2011, 15:04
Posty: 807
Skąd: Cieszyn
Auto: 3 BK 2.0 150km '06
MR2 SW20 '92
WRX STI '11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy